Šta je novo?

Amazon Fire TV

EDIT 2, nakon nekoliko sync i delete data opcija firestick je povukao izmene regiona i adrese i sad radi :)
Hvala @Citizen Kane na predlogu :)
 
Ja sam odavno svoj pređasnji fire stick prijavio sa srpskom adresom, skidao aplikacije, skoro sam bas u nemačkoj kupio fire cube i na isti nalog se povezao. Nije mi pravio problem za download aplikacija, jedino kada sam kupio poljski prime, morao sam u content and devices da promenim adresu na neku poljsku kao i na pocetnom delu sajta amazon.com da promenim shipping address isto na poljsku. Znaci na dva mesta se menja, u okviru naloga u content and devices i na pocetnom delu, videcete pise Shipping to...pa zemlja. Od tada sam se igrao i menjao adrese na americku, nemačku, da bih skidao aplikacije koje se nalaze u njihovim prodavnicama, nikada mi nije pravio problem. Resetujte firestick nakon svake promene adrese. Inace otpocetka nisam menjao karticu, sve vreme je jedna te ista, srpska visa
 
Drugari ubedise me da Firestick ima smisla da se kupi vise nego kineski android box-ovi pa da pitam par stvari. Da li ima veze ako se 4k firestick ubode u fullhd televizor, da li pravi problem ili se normalno samo prebaci na nizu rezoluciju? Vidim da takav problem postoji sa Mi stikovima. Druga stvar da li ima smisla da se uzima 4k max ili je 4k sasvim dovoljan za youtube, stremio, neki iptv eventualno i klasicno pustanje video ? I jos jedna stvar nigde ne vidim da se spominje grejanje samog uredjaja, da li to znaci da to aposlutno ne pretstavlja problem? E da setih se jos jedne stvari, da li je potrebno dodatno napajanje samog stika ili ne mora?
Unpared zahvalan
 
Drugari ubedise me da Firestick ima smisla da se kupi vise nego kineski android box-ovi pa da pitam par stvari. Da li ima veze ako se 4k firestick ubode u fullhd televizor, da li pravi problem ili se normalno samo prebaci na nizu rezoluciju? Vidim da takav problem postoji sa Mi stikovima. Druga stvar da li ima smisla da se uzima 4k max ili je 4k sasvim dovoljan za youtube, stremio, neki iptv eventualno i klasicno pustanje video ? I jos jedna stvar nigde ne vidim da se spominje grejanje samog uredjaja, da li to znaci da to aposlutno ne pretstavlja problem? E da setih se jos jedne stvari, da li je potrebno dodatno napajanje samog stika ili ne mora?
Unpared zahvalan
Ako je tv full hd i rezolucija ce biti full hd.
 
Drugari ubedise me da Firestick ima smisla da se kupi vise nego kineski android box-ovi pa da pitam par stvari. Da li ima veze ako se 4k firestick ubode u fullhd televizor, da li pravi problem ili se normalno samo prebaci na nizu rezoluciju? Vidim da takav problem postoji sa Mi stikovima. Druga stvar da li ima smisla da se uzima 4k max ili je 4k sasvim dovoljan za youtube, stremio, neki iptv eventualno i klasicno pustanje video ? I jos jedna stvar nigde ne vidim da se spominje grejanje samog uredjaja, da li to znaci da to aposlutno ne pretstavlja problem? E da setih se jos jedne stvari, da li je potrebno dodatno napajanje samog stika ili ne mora?
Unpared zahvalan
Za tvoju upotrebu je dovoljan obični 4k. Koristi zasebno napajanje ali može i na usb od tva pošto radi na 5v/1a punjaču, a usb od tva bi trebalo da to moze da isporuči. Isto rezolucija tva nema veze jer sam stick moze da skalira rezoluciju i samo 4k u nazivu samo daje na znanje da može da pušta 4k sadržaj. Evo ja koristim 4k max na 1080p tvu bez problema.
 
Ja koristim 4kmax na 720p tv-u :p Ali bih opet pre uzeomax nego običan, ako se uzima u DE na popustima naravno. Ako je KP varijanta onda može i običan. Inače, koliko se sećam, na običnom ne može HDR da se ugasi, stalno je forsiran, ume da smeta ako TV podržava HDR.
 
Za njegovu potrebu dovoljan je i Lite. Sve pobrojano radi bez greške.
 
Hvala, zanima me samo da li bez problema radi eon i eventualno iris ?
Kao i da li moze da se instaliraju neki programi koji su ok za pustanje m3u lista iptv?
 
Za nekog ko nije u materiji bolja opcija od Fire TV Stick 4K Max stika su Google Chromecast (4th Generation) with Google TV ili Xiaomi TV Stick 4K.

Od instalacije aplikacija sa telefona, Google Play Store i celo okruženje je već poznato, a i Chromecast je tu.

Iz iskustva sa ljudima koji su kupili fire tv stik je ovo gore napisano :)

@dragancce šta god odabereš od ova 3 stika radiće ti ok, a rezolucija će biti ona koju tvoj TV podržava
 
Gledao bih dok sam na odmoru EON, ima li neka preporuka za vpn koji može da se instalira i da simulira Srbiju, u tom smislu? Još ako je free :)
 
Uzmi windscribe na mesec dana za 3e. I gledaj eon za cenu jedne krofne 😉
Ovo ja pokušavam već nekoliko dana jer mi treba RTS u Bosni pa koristim i srpski eon ( na Telemach eon bih nema RTS kanala ) ali nema šanse pokrenuti eon čim uključim neki vpn ( pokušao sa windscribe , express vpn i surfsark vpn)
Niti preko ijednog vpn neće da pokrene uopšte SBB eon aplikaciju stalno iskače poruka mrežni problem .
Kao da je SBB stavio sve te IP adrese od raznih vpn servisa na blok listu i onemogućio pristup.

Preko istih vpn aplikacija na telefonu normalno manipulišem sa eonom koji sam dobio kao korisnik total bih satelitskog paketa što znači da vpn odrađuje posao ali neće na SBB eon koji imam na firestick
 
Враћам се у екипу 😁
Поручио коцку друге генерације на наговор @TwistedMind
 
Полован 70 евра. Нов је на КП 100.
Колико видим, на амазону га нигде нема, као ни штапића.
 
Па хтео сам да узмем Mecool KM6 deluxe, али га нема нигде код нас. Морао бих да чекам 2 месеца да стигне код лика са КП.
Тако да сам синоћ од 22 па до 01 јутрос думао шта да узмем и надам се да се нисам зезнуо. САМО да има гигабитни LAN био би то врхунски уређај.
 
Ja sam imao priliku da ga koristim za cloud gaming nekih dva sata. Poslednji Star wars, Valhalla i Rise of the Tomb Raider. Probao i neke striming servise. Kocka odlicna.
 
Mislim da nije samo za Prime, vec Amazon ima neku Septembar akciju.
 
Nazad
Vrh Dno