Šta je novo?

Amazon Fire TV

Не разумем? Шта да ти треба проверено?
Скини алат, инсталирај и одради деблоат онога за шта сматраш да ти не треба.
 
Ok, ne znam tacno sta sve mogu da brisnem, da ne obrisem neku sistemsku app. Hvala za link, probacu
 
Пише у апликацији шта је шта. Бриши оно што ТЕБИ не треба, системске немој дирати.
 
I mene zanima, dajte ljudi postavljajmo svi pa da vidimo, neko je blokirao ovo, neko ono i tako mozemo napraviti nmajbolje opcije za sve
 
Na 4k stick nikako nije moguce nakaciti nesto da se omoguci neki usb uredjaj da radi uz stick? Tastatura/mis/camera za skype.
 
Tu je mozda najbolje uzeti onaj ugreen (ima link u temi). On perfektno radi
 
Ako se neko razmišlja da uzme neki od Firestickova opet su na akciji. Na nemačkom Amazonu su od 19,99 za lite do 39.99 za 4k Max verziju.
 
Ako se neko razmišlja da uzme neki od Firestickova opet su na akciji. Na nemačkom Amazonu su od 19,99 za lite do 39.99 za 4k Max verziju.
Dobar deal ako neko ima nekog u Nemačkoj. Dostava je 25eur
na 2kom je dostava 27eur pa je možda ok da se sporuči duplo.

Ako neko ima ponudu dostave neka se javi
 
Gde da se isporuci? Ljudi, 100x je receno da se ne isporucuje bilo gde drugde osim u Nemacku i Austriju, Amazon.it isporucuje smao Italija, i slicno. Ne zanimajte se time, ne moze se isporuciti direktno sa Amazon-a. Jedino neki servis sto isporucuje tipa Mialbox, ako na to mislis onda ok, samo imaj na umu da ces ako narucis vise od 2 komada verovatno na carinu ici. Kako ti zapadne
 
Gde da se isporuci? Ljudi, 100x je receno da se ne isporucuje bilo gde drugde osim u Nemacku i Austriju, Amazon.it isporucuje smao Italija, i slicno. Ne zanimajte se time, ne moze se isporuciti direktno sa Amazon-a. Jedino neki servis sto isporucuje tipa Mialbox, ako na to mislis onda ok, samo imaj na umu da ces ako narucis vise od 2 komada verovatno na carinu ici. Kako ti zapadne
Većina ljudi ima nekoga napolju ko može da im donese. Plus Amazon.de, kao i drugi Amazon sajtovi najnormalnije šalju u Srbiju. Već nekoliko meseci su ti u cenu isporuke uračunati i troškovi carine i PDVa. U temi Amazon nas dodao na listu imaš više detalja i iskustava o tome. Slažem se da je ovo skuplja opcija, ali npr meni izlazi 24,32 e poštarina, pa 4K Max ispadne 64,32 e što je jeftinije od svih trenutnih ponuda na KP na koje plus još dodaješ i poštarinu, plus je Twisted dao predlog da se ljudi udruže i naruče dva komada sa nekoliko evra skupljom poštariom i dobiješ 4k Max za 53-54 e. U ovom slučaju čak imaš i opciju da u slučaju kvara ostvariš garanciju jer si direkt naručio sa Amazona. pa možeš da im vratiš uređaj. Znam da je prilično drndanje oko povratnog slanja, ali bar imaš opciju da to uradiš.
Druga opcija ti je npr. UKprevoz i slični koji su već kačeni po forumu koji za određeni procenat vrednosti ili fiksnu sumu donose šta im naručiš iz inostranstva.
Treća opcija, kao što si i sam naveo neki Mailbox, mada u ovom slučaju mislim da je ušteda mala u odnosu da direktno poručiš sa Amazona.
 
Dobro druze kad me pravis budalom, ajde poruci jedan Firestick bas da vidim kako ces to da izvedes. To sto nas je Amazon dodao na listu ne znaci apsolutno nista, jednostavno Firestickove ne salju nigde zbog prava na neke servise, amazon.de je za Nemacko i Austrijsko trziste, Firestick sa Amazon.de ne mozes poruciti ni iz Italije, niti iz Francuske, ni Svajcarse, jednostavno, niti odakle, samo iz DE i AUT. I to se verovatno nikad nece promeniti. Dodali su nas na listu da se nasi mogu oglasavati i porucivati neke proizvode, a neke jednostavno ne porucuju kao sto je Firestick.

Jedine dve opcije su da nadjes nekoga tamo u Nemackoj ili Austriji, kao i pomenuti servisi kao sto je mailbox. Pa kome sta odgovara. Moj upis se odnosio na direktno porucivanje na Amazon.de, placanje i isporuku u Srbiju, i to je nemoguce. Mozes dodti artikl u korpu ali kad treba da se plati dobices poruku da se proizvod ne isporucuje u Srbiji.Nadam se da se necemo jos 100x vracati na tu temu
 
Dobro druze kad me pravis budalom, ajde poruci jedan Firestick bas da vidim kako ces to da izvedes. To sto nas je Amazon dodao na listu ne znaci apsolutno nista, jednostavno Firestickove ne salju nigde zbog prava na neke servise, amazon.de je za Nemacko i Austrijsko trziste, Firestick sa Amazon.de ne mozes poruciti ni iz Italije, niti iz Francuske, ni Svajcarse, jednostavno, niti odakle, samo iz DE i AUT. I to se verovatno nikad nece promeniti. Dodali su nas na listu da se nasi mogu oglasavati i porucivati neke proizvode, a neke jednostavno ne porucuju kao sto je Firestick.
Moja greška jer nisam razumeo tvoju poruku i da se to eksplicitno odnosi na FS proizvode. Nikakva loša namera ne stoji iza moje poruke.
Pozdrav
 
Hvala na info. Šta uzeti Fire TV Cube ili Stick 4K MAX?
Cube ima 16gb memorije za skladistenje.Stick 8gb. Ram imaju oba po 2gb. Uf bas sam pred iskusenjem. Na Mediamarkt (Nemacka) Fire tv Cube je na 50% snizenju i sada je 60e, dok je stick 4k max 40e.
 
Cube ima 16gb memorije za skladistenje.Stick 8gb. Ram imaju oba po 2gb. Uf bas sam pred iskusenjem. Na Mediamarkt (Nemacka) Fire tv Cube je na 50% snizenju i sada je 60e, dok je stick 4k max 40e.
Isti problem... I cube ima 6 jezgarni CPU, ali nema AV1, wifi6 me ne zanima... a imam smart svetla i uređaje koji su već na google asistentu, ali su i alexa compatibilni..
 
Isti problem... I cube ima 6 jezgarni CPU, ali nema AV1, wifi6 me ne zanima... a imam smart svetla i uređaje koji su već na google asistentu, ali su i alexa compatibilni..
Da. Youtube sada primenjuje AV1. Da razlika je i u procesoru to nisam pomenuo. Jedino naginjem ka fire tv cube-u zbog 16 gb memorije. Mana nema lan port, nego mora neki microUSB lan adapter i koliko vidim ogranicen si na 100Mb/s. A imam gigabitni usb 3.0 to lan adapter 😂. Imam mi box s i 8gb prostora za skladistenje mi je malo.
 
Uz cube se dobija lan adapter
 
Mislim da je 100Mbps, nikad nisam povezao.

Sve radi kako treba. Isto kao i FS
 
Cube ima 16gb memorije za skladistenje.Stick 8gb. Ram imaju oba po 2gb. Uf bas sam pred iskusenjem. Na Mediamarkt (Nemacka) Fire tv Cube je na 50% snizenju i sada je 60e, dok je stick 4k max 40e.
Moj predlog je 4K MAX, jer je tekući najnoviji AFTV uredjaj i očekujem dužu podršku.
 
Nazad
Vrh Dno