Šta je novo?

Amazon Fire TV

Да, деблоат обавезно, мада нисам пуно чачкао. Погасио сам оне IMDB глупости и још пар ствари, мада сам могао и амазон прајм, јер га сигурно нећу користити на штапићу.
Што се броја процеса тиче, оставио сам да буду активне највише 2 апликације. За више сматрам да ми апсолутно није потребно.
 
@TwistedMind e drug, sto se tice toga da moras da stisnes home da se pojave ikone, isto i kod mene na Leanback launcheru, ali samo kada izadjem iz STB aplikacije, nema nista, samo pozadina, stisnem home i eto svega opet. Ne znam zasto ali kao sto rekoh, samo sa STB.

A dosta sam procesa zaustavio u bloatu, pratio na YT i tako i ja, ima tu jos dosta sto moze da se blokira a da Fire radi bez problema samo eto nemamo pojma sta je sta. Nadam se da ce neko nekad napraviti aplikaciju gde ce recimo crvenim slovima biiti ispisani procesi onog sto ne sme da se blokira.

Mozda bi mogli da podelimo svoje screenshootove ko je sta blokirao pa da znamo šta je sigurno..
 
I to smo već odgovorili i utvrdili. Kad se stavi na "AUTO HDR" onda FS konstantno forsira DV signal, "oslep'o sam", što bi rekao naš poznati pevač u poznatom animiranom filmu. Kada se štiklira ADAPTIVE, onda sve radi kako treba, meniji i non HDR sadržaj se prikazuju u regularnim režimima slike, kad se pusti DV sadržaj, TV to prepoznaje i prelazi u DV režim slike.
Да, с тим што у случају адаптивног режима ( барем мој ТВ ) из неког разлога се форсира HDR а не DV квалитет, када су у питању филмови у кодију. Нетфликс ради нормално.
Знам да сам многима вероватно и досадан, али шилд је продат јер је форсирао HDR у кодију, а додуше и у нетфликсу није пуштао DV. За мене ће остати ипак на Always HDR како бих имао долби вижн.
 
Verovatno je to do TV-a, meni u Netflixu na Shieldu pušta Dolby Vision. U pitanju je Sony A80J. Ali to smo već apsolvirali da je relacija TCL-Shield problem.
 
@Gulftown Zasto ne koristis Netflix app na samom tv-u?
Imas noviji tv, ciji sistem koliko znam radi besrekorno i brzo.
 
Poslednja izmena:
Ако мене питаш - да користим на ТВ-у све осим тивимејта и кодија.
На ТВ-у тивимејт скоро да и не ради, а за коди је спор нет.
 
Poslednja izmena:
@Gulftown Zasto ne koristis Netflix app na samom tv-u?
Imas noviji tv, ciji sistem koliko znam radi besrekorno i brzo.
Radi brzo, slažem se. Ali Plex na TV-u transcoduje TrueHD audio, a to jedino Plex app na Shieldu ne radi. Pošto ću uskoro uzeti i soundbar, za to mi je isto potrebno da ide preko Shielda.
 
Да, деблоат обавезно, мада нисам пуно чачкао. Погасио сам оне IMDB глупости и још пар ствари, мада сам могао и амазон прајм, јер га сигурно нећу користити на штапићу.
Што се броја процеса тиче, оставио сам да буду активне највише 2 апликације. За више сматрам да ми апсолутно није потребно.
Jel možes da okacis ss sta si sve pogasio?
 
Да, с тим што у случају адаптивног режима ( барем мој ТВ ) из неког разлога се форсира HDR а не DV квалитет, када су у питању филмови у кодију. Нетфликс ради нормално.
Знам да сам многима вероватно и досадан, али шилд је продат јер је форсирао HDR у кодију, а додуше и у нетфликсу није пуштао DV. За мене ће остати ипак на Always HDR како бих имао долби вижн.
Baš ću da probam da pustim neki DV rip kroz kodi, da utvrdimo konačno da li je do TV-a ili tako radi FS. Inače, GT-King isto neće da pusti DV iz kodija, samo HDR. A u svim specifikacijama stoji da podržava DV. Kinezi prevaranti.
 
За ГТ Кинг Про знам да су Кинези софтверски онемогућили DV. Претпостављам да је у ГТ Кинг иста прича. Слимбокс има омогућен, али нисам тестирао.
 
Ajd da se vrnemo na hdr podešavanja. Da bi pravilno prebacivao na DV, ja sam morao da podesim auto rezoluciju. Forsirana 4k rezolucija ne prelazi sama u DV već u HDR. Moguće je forsirati alwazs HDR, ali to je onda stalno DV i nisam siguran kakvi su efekti ako sadržaj koji se reprodukuje nema HDR layer. I sam film možda zapravo radi i dalje kao HDR čak i ako tv prijavljuje DV konstantno.
Kada se promeni režim, onda znam da je sa razlogom prešao na DV.
Inače, rez ume sama da se vrati na 1080 ili 4k umesto na auto. Ne da mi da se opustim :D
 
Radi brzo, slažem se. Ali Plex na TV-u transcoduje TrueHD audio, a to jedino Plex app na Shieldu ne radi. Pošto ću uskoro uzeti i soundbar, za to mi je isto potrebno da ide preko Shielda.
Kad budeš uzimao soundbar gledaj da podržava sve formate i da lepo ide uz tv i shield, jer čak i tu ima nekad nekih problemčića u vidu kompatibilnosti.
 
Planirao sam Q800A Samsung, e sada nisam istraživao da li radi zajedno.
 
Da taj pokriva sve, ali nije ni jeftin.
 
Oko 60 ako se ne varam. Uzmem to i miran sam.
 
Мислим да је и HW-Q600A добра куповина.
  • Dolby ATMOS
  • Dolby TrueHD
  • Dolby Digital Plus
  • DTS
  • DTS:X
  • DTS 5.1ch
  • 4K Video Pass
  • 4K (60Hz) Video Pass
 
Ako se nekome updateovao FS i nema više Wolf launcher izbacili su novu metodu za njegovo korišćenje.
 
Nakom tri mjeseca koristenja Fire Stick juce sam prvi put primijetio jedan njegov nedostatak u odnosu na android box. Nakon sto mi je nestao inetrnet u kuci i nakon par sati dosadjivanja odlucih da odgledan neki film sa lokalnog NASa preko Kodija. Kao ono oces sipak :) nema interneta pa nece ni launcher fire sticka da se pokrene. Tako da izadjoh napolje da prosetam :)
 
Пр
Ajd da se vrnemo na hdr podešavanja. Da bi pravilno prebacivao na DV, ja sam morao da podesim auto rezoluciju. Forsirana 4k rezolucija ne prelazi sama u DV već u HDR. Moguće je forsirati alwazs HDR, ali to je onda stalno DV i nisam siguran kakvi su efekti ako sadržaj koji se reprodukuje nema HDR layer. I sam film možda zapravo radi i dalje kao HDR čak i ako tv prijavljuje DV konstantno.
Kada se promeni režim, onda znam da je sa razlogom prešao na DV.
Inače, rez ume sama da se vrati na 1080 ili 4k umesto na auto. Ne da mi da se opustim :D
Пробао те поставке и када у кодију пустим DV филм, он га приказује као HDR. Мада, када се пусти always HDR, а то је DV, онда је слика доста тамнија.
Додуше, у питању је последњи Спајдермен. Можда се другачије понаша са другим насловима.
 
Nakom tri mjeseca koristenja Fire Stick juce sam prvi put primijetio jedan njegov nedostatak u odnosu na android box. Nakon sto mi je nestao inetrnet u kuci i nakon par sati dosadjivanja odlucih da odgledan neki film sa lokalnog NASa preko Kodija. Kao ono oces sipak :) nema interneta pa nece ni launcher fire sticka da se pokrene. Tako da izadjoh napolje da prosetam :)
Dug stisak home tastera i pojavi se meni sa nekim opcijama, imas tu opcije za aplikacije, odes tu, nadjes kodi i pokrenes ga.
 
Пр

Пробао те поставке и када у кодију пустим DV филм, он га приказује као HDR. Мада, када се пусти always HDR, а то је DV, онда је слика доста тамнија.
Додуше, у питању је последњи Спајдермен. Можда се другачије понаша са другим насловима.
I ja sam se malo igrao, i potvrđujem da se i kod mene FS isto ponaša.

  • Na AUTO rezoluciji, pušta DV na HBO MAX, ali rezolucija je 1080p. Probao KODI, neće, samo HDR pali isto kao i na GT-KING. HDR podešavanje adaptive.
  • Na forsiranoj 2160p @ 50hz, neće DV da pusti, ni u HBO MAX ni u KODI, samo HDR. Isto adaptive.
Zaključak je da ako se ne forsira HDR na FS, on neće pustiti DV u 2160p rezoluciji. Ni u kodiju ni u HBO MAX, što je vrlo glupo i po meni nefunkcionalno. Nije da mi život
zavisi od DV, ali je činjenica da svi reklamiraju DV a treba planete da se poklope da bi to radilo kako treba, u 4K, i to samo kad pustiš materijal, a ne da mi forsiran HDR blješti
sve vreme.
 
momci, ne znam sta da vam kazem, nije samo do sticka.
ako nesto znaci, ja sam na poslednjem update.
Svoj problem sa dv sam resio tako sto sam na hisense tv hdmi podesio na enhanced umesto na standard kako je fabricki. vidite da li imate neko slicno podesavanje na svojim tv.
strasno glupa stvar da postoji podesavanje koje ogranicava hdmi. Slicnu stvar imam i na asus monitoru, kao da ne zelim max iz svog uredjaja.
 
To treba i na Sony TV-u da se podesi za neki od HDMI-a. Neki ima po defaultu to, a nekima mora da se uključi.
 
Imam to na u7b, ali mi je pravio neke probleme sa zvukom kad je GT-King uključen. Probaću pa javljam.
 
Moze li neko da proba moon knight DV verziju i da mi kaze da li je zelena?
Nikako ne mogu dv ripove da pustim kako treba. Dune rip je bio ljubicast, a iz hbo max normalno.
 
probao sam ovu i zelena je
Moon.Knight.S01E01.The.Goldfish.Problem.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.MP4.x265-DVSUX
 
Иста прича и код мене са mp4 DV за дотичну серију.
У ствари, сваки DV те серије има исти проблем, без обзира да ли је mkv или mp4.
 
da li moze neko da mi da proverenu proceduru za debloat?:)
 
Nazad
Vrh Dno