Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Meni poslednji Cainiao Standard for Special Goods krenuo kao RB...SG, ali to zavisi iz kog dela Kine je prodavac ;)
Sva roba iz kine ide u njihove prihvatne centre i zavisno od transporta koji si odabrao kod narucivanja bice ti formiran kod za pracenje i u njemu vidis da li odrediste HU-madjarska ili LT Litvanija itd. Meni uglavnom na sve posiljke kod zavrsava sa HU, a neke koje su isle preko Litvanije su stizale takoreci za isto vreme kao i ove sto su preko madjara iako je Litvanija dosta dalje od nas. Ali rekao bih da zadnjih pola godine posiljke brze dolaze nego ranije.
 
Sva roba iz kine ide u njihove prihvatne centre i zavisno od transporta koji si odabrao kod narucivanja bice ti formiran kod za pracenje i u njemu vidis da li odrediste HU-madjarska ili LT Litvanija itd.
Uvek biram Cainiao Standard for Special Goods zbog praćenja, i poslednjih 20-ak je uvek išlo kao LB...LT, samo je poslednji krenuo preko Singapura kao RB...SG (na moje lično oduševljenje, jer pamtim zlatno doba isporuke preko SG pošte što kaže @PJ), zato sam i napisao da možda njihov izbor transporta zavisi i od lokacije prodavca, npr. ako je severna Kina verovatno neće ići preko Singapura i slično ;) Mada sa njima se nikad ne zna...
 
Uvek biram Cainiao Standard for Special Goods zbog praćenja, i poslednjih 20-ak je uvek išlo kao LB...LT, samo je poslednji krenuo preko Singapura kao RB...SG (na moje lično oduševljenje, jer pamtim zlatno doba isporuke preko SG pošte što kaže @PJ), zato sam i napisao da možda njihov izbor transporta zavisi i od lokacije prodavca, npr. ako je severna Kina verovatno neće ići preko Singapura i slično ;) Mada sa njima se nikad ne zna...
Najbolja varijanta je kad imas pracenje posiljke, ali kao sto je poznato, to zadovoljstvo je dosta poskupelo, cak toliko da zna da bude skuplje od robe koju kupujes. Neverovatno je da mi za vrednost robe od 7-15 dolara pise postarina 77 dolara, a nije cak ni DHL. Takvo pracenje posiljke necu nikada da platim.
 
Meni dolaze sve posiljke
Sto se tice cainiao sfsg sad ide la....hu
Cuo sam da navodno jesu registrovane ali ima problema sa pracenjem, kad mi stigne par njih koje cekam javicu i licno iskustvo.
Vise od mesec dana ima da sam narucio preko Cainiao Standard fsg i nista a neregistrovane stigle, neverovatno. A kad je islo preko litvanije meni stizalo za 20ak dana. Sto se tice JOOM-a od otpreme do dostave nekih 25 dana preko holandije.
 
@Nikollo

LA...HU idu veoma sporo :(

Za UA...HU / Ux...NL preko kog LPC-a ide isporuka i posle
koliko dana ti posiljke stignu na adresu od datuma statusa
da su stigle u Srbiju ?
 
LA uopste ne vidim na postinom pracenju
imam sad i jednu LS... videcu kako ce to ici :)
 
Najbolja varijanta je kad imas pracenje posiljke, ali kao sto je poznato, to zadovoljstvo je dosta poskupelo, cak toliko da zna da bude skuplje od robe koju kupujes. Neverovatno je da mi za vrednost robe od 7-15 dolara pise postarina 77 dolara, a nije cak ni DHL. Takvo pracenje posiljke necu nikada da platim.
Jedno vreme sam imao redovne pošiljke, paket 19-21eur, DHL oko 50eur.

Zavisi šta poručuješ, koliko ti je hitno i koliko ti je bitno da paket bezbedno stigne.
 
Jedno vreme sam imao redovne pošiljke, paket 19-21eur, DHL oko 50eur.

Zavisi šta poručuješ, koliko ti je hitno i koliko ti je bitno da paket bezbedno stigne.
Od mene jedino tako mogu da izvuku novac za preskupu postarinu. Ali jos mi nista nije bilo toliko hitno.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    43.5 KB · Pregleda: 64
Suncice ako ti kod pocinje sa UA nemas pracenje svi statusi su lazni kompjuter ih pravi. To sto pise da je u Srbiji nije tacno, kapiras? Samo AE standard, SunYou, Cainiao standard for special goods imaju pracenje i to je cak pitanje za ovaj zadnji, najbolji je AE standard tu imas full pracenje i brzo stize. Citaj malo FAQ na prvoj strani imas osnove o AE narucivanju svuda po internetu.

1675519831359.png
 
Pre mesec dana kada sam porucio nesto sa AE preko Cainiao Standard for Special Goods, Tracking Available i video da ide preko Madjarske, a ne preko Litvanije kao ranije, pitao sam ovde da li ima pracenje do kraja. @outlaw mi rece:

Nemaš frke, to je takođe registrovana pošiljka, kao i LB...LT :)
(hvala jos jednom)

Sad posle mesec dana razmisljam: Sta znaci uopste "pracenje do kraja" i sta sam pitao :ROFLMAO:?
Proslo mesec dana, nije stiglo, sto mi je malo cudno za Cainiao Standard for Special Goods. U najvecem broju slucajeva, podesi se da narucim bas preko njih i uvek je stizalo za manje od mesec, dok je islo preko Litvanije (sad ide preko Madjarske, LA*********HU). Cekam ukupno 5 paketa preko LA*********HU, btw.

Aj to mi je manja nedoumica, mozda se duze ceka itd. Vise me zanima kada ovi LA*********HU brojevi postaju vidljivi na sajtu nase poste, posto evo posle mesec dana, nasa posta nema info o njima. Jel ima sa ovim brojevima fora da u toku shipment-a dobije neki "last mile tracking", pa onda treba taj broj da trazim na sajtu nase poste ili kako? Obicno sam svoje pakete proveravao na 4tracking ranije. O ovim LA*********HU, 4tracking nema info. Gledao sam na Postal Ninja, ali ima isti info kao i na Aliexpressu, ne pojavljuje se nigde neki dodatni "last mile tracking".

Ako moze neko ko zna, kratko pojasnjenje za LA*********HU brojeve, hvala.
 
Putuje jako sporo, postao je vidljiv broj na sajtu naše pošte bukvalno 5dana pre nego sam primio pošiljku . Pri tom samo status "prijem" bez ikakvih drugih podataka o kretnji pošiljke

P.S. Sad sam proverio i dalje isti status, a meni juče poštar isporučio pošiljku 😂
 
Hvala. *$%#& im ga, sto prebacise na preko Madjarske, ono preko Litvanije bas bilo cool :p
Onda sad ispada bolje preko SunYou verovatno.
 
У последње време сам поручио доста ствари путем Алија. Међутим, за све што сам поручио и одабрао Cainiao Standard For Special Goods (Tracking Available) послали су ми као LAxxxxxxxxxxxxxHU. Некада су те пошиљке ишле преко Литваније и стизале су веома брзо до 15 дана. Стигле су ми све нерегистроване пошиљке UAxxxxxxxxxxxxxxxHU које сам поручио у исто време (углавном стижу за 25-30 дана), а од ових са ознаком LAxxxxxxxxxxxxxHU још ниједна. За сада их нема у систему праћења без обзира што су регистроване. Једина пошиљка која ми је стигла изузетно брзо (за 13 дана) је пошиљка са ознаком RBxxxxxxxxxxxxSG и то када сам изабрао AliExpress Standard Shipping (Tracking Available), a износ за поштарину је био $7,55. Оне у потпуности могу да се прате и на страни наше поште.
 
Poslednja izmena:
У последње време сам поручио доста ствари путем Алија. Међутим, за све што сам поручио и одабрао Cainiao Standard For Special Goods (Tracking Available) послали су ми као LAxxxxxxxxxxxxxHU. Некада су те пошиљке ишле преко Литваније и стизале су веома брзо до 15 дана. Стигле су ми све нерегистроване пошиљке UAxxxxxxxxxxxxxxxHU које сам поручио у исто време (углавном стижу за 25-30 дана), а од ових са ознаком LAxxxxxxxxxxxxxHU још ниједна. За сада их нема у систему праћења без обзира што су регистроване. Једина пошиљка која ми је стигла изузетно брзо (за 13 дана) је пошиљка са ознаком RBxxxxxxxxxxxxSG и то када сам изабрао AliExpress Standard Shipping (Tracking Available), a износ за поштарину је био $7,55. Оне у потпуности могу да се прате и на страни наше поште.

RB*********SG je drugo. Sa tim sam upoznat i takodje prilicno zadovoljan.

Napokon stiglo posle 45 dana . Na sajtu pošte ostao isti status "prijem" od 7.2

Pa ajd i ako je 45 dana, pa da prezivimo (sad kad je 30 vec proslo :ROFLMAO:). Sto kaze, bar je registrovana, pa bi moralo ili da stigne ili da se vrate pare. Ostaje problem za buducnost, posto uglavnom porucujem wifi module i druge sitne gluposti za DIY elektroniku i posto mi retko koja porudzbina predje $10, onda ovaj Cainiao Standard for Special Goods u 90% slucajeva bude jedina razumna, a pouzdana opcija da se odabere.
 
1) AE standard ide direktno za Beograd i ima medjuanrodni kod RB, brza isporuka i ful pracenje
2)Cainiao SFSG sad ide uglavnom svima sa LA...HU mada sam cuo da nekima i dalje ide preko Litvanije, zavisi od prodavaca gde se nalaze ne znam ni ja, i tranzit je u proseku mesec i po. Preporuceno jeste ali nema pracena lepi se postin bar kod ali se ne uveže to u sistem i mi nemamo nista osim statusa da je primljeno u madjarskoj.
3)E sad ima i AE selection standard nego sam zaboravio kako on ide ali isto je preporuceno i ima pracenje kao AE standard samo je malo duze putovanje.
Za ostale i ne znam kako idu, ima jos SunYou logistika od onih sa pracenjem i ne znam ima li koja jos.
Sto se tice toga da se ponavljam izvinjavam se ali da procesljamo sve logistike odjedared da bude kao neki presek stanja xD.
Edit: Sto se tice neregistrovanih UA...HU i meni sve stigle za manje od mesec dana a LA bila 40 dana u tranzitu
 
@mikruli
Znam ja preko čije pošte idu trenutno registrovanje pošiljke ali kako to ide direktno za Srbiju? Ako je pošiljka iz Kine šta je tu direktno?
 
Novi momenti, najzad nešto pametno i od naše pošte + paket stigao za 3 nedelje.
Screenshot_2023-02-13-10-25-27-51_7ce04c763914e01b61700c480fb34db2.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
@Zoza , odradio sam ja to ovaj put.
 
Preuzeo na paketomatu, za jedan paket je stigla poruka, a u paketomatu dva paketa zakacena jedan za drugi, oba UA... HU, poruceno 5.1. i 8.1.
 
Paketomati treba da sluze za isporuku posiljki koje donose profit.

Posto sad imaju sistem za SMS obavestavanje , dovoljno je da posalju
obavestenja da se posiljke preuzimaju u lokalnoj posti i za par dana
mogu da isprazne magacine tj. isporuce vecinu neregistrovanih posiljki
 
Izgleda da im ti paketomati nisu zaziveli ili hoce da ih ispromovisu dodatno, pa salju ljudima da kupe na paketomatima, bez druge neke opcije. Meni je posta moja malte ne preko puta ulice, ima paketomat, ali su mi posiljku uputili iz nepoznatih razloga u postu u koju sam mozda 3 puta u zivotu usao... Na Spens. Niti njoj pripadam, niti tamo stizu posiljke.
 
@e46glogi

Tek uvode u upotrebu paketomate , pa se vezbaju na UA..HU. o_Oo_Oo_O

Odavno je poznato da su poste u NS veliki problem
 
Izgleda da im ti paketomati nisu zaziveli ili hoce da ih ispromovisu dodatno, pa salju ljudima da kupe na paketomatima, bez druge neke opcije. Meni je posta moja malte ne preko puta ulice, ima paketomat, ali su mi posiljku uputili iz nepoznatih razloga u postu u koju sam mozda 3 puta u zivotu usao... Na Spens. Niti njoj pripadam, niti tamo stizu posiljke.
Sa jedne strane stiže ogroman broj pošiljki i jedino da poštarima okače bisage da raznose a sa druge strane da ne bude poštari kradu mada pola kuća nema ni poštansko sanduče, čak ni kućnog broja nema.
@e46glogi

Tek uvode u upotrebu paketomate , pa se vezbaju na UA..HU. o_Oo_Oo_O

Odavno je poznato da su poste u NS veliki problem
U NS samo problem do problema, problem sa poštama, problem sa carinom... :D.
 
@mikruli
Znam ja preko čije pošte idu trenutno registrovanje pošiljke ali kako to ide direktno za Srbiju? Ako je pošiljka iz Kine šta je tu direktno?
Не знам шта ти није јасно авион иде директно из Кине у Србију.
 
@mikruli

Rx...SG
Ne ide direktno , ali ide veoma brzo :)
Posiljka prvo iz Kine ide u Singapur , pa cini mi se u UAE ili Katar ( uglavnom postoji jos jedna tranzitna tacka GMTC ) , pa onda u Srbiju.
 
Nazad
Vrh Dno