Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Cisto da podelim jedno zapazanje sto se tice ovog jeftinog shippinga sa AE...

Ja definitivno odustajem od bilo kakvog porucivanja ovim ne oznacenim posiljkama. Znaci sve ove Cainiao Super Economi (Global), AliExpress Saver Shipping. Cak izmedju ova dva nema nikakve razlike, pa ne treba doplacivati kao opciju prilikom izbora nacina isporuke (ako je dostupno, obicno je AE Saver nesto skuplji). Obe tipa isporuke ce biti poslate kao neoznacene (unassigned), pocetno prvo slovo 'U' u postanskom kodu, i obe idu na Madjarsku (poslednje HU). U principu, ovi kodovi za pracenje nisu tracking kodovi, pa se ne mogu pratiti u zvanicnom postanskom saobracaju (to sto ih mi pratimo preko razlicitih servisa, to je druga prica, kad udju u Srbiju nema vise pracenja).

Ono sto bih naglasio je da ovde nisu krivi Madjari, kao sto sam negde procitao. Posiljka relativno brzo stigne u Srbiju. Sta se onda desava niko ne moze da zna, jednostavno izgleda da paketi negde bleje po vise meseci. Kao dokaz za to, navescu primer od pre neki mesec kada sam imao jednu posiljku iz USA, isto neoznacenu (pocetno slovo U, kao i ovi sa alija). Paket je u prvih 7 dana od prijema u LA, stigao u Cirih, a onda u istom danu u Beograd aerodrom. To je bio i poslednji status koji sam mogao da vidim preko USPS servisa. Nakon mesec dana cekanja, krenuo sam sa postom prvo preko telefona, onda mailom, da bi dobio odgovor, da je paket neoznacen i da oni ne mogu da vide da je samo poslato i nista vise?!? Paket sam naravno otpisao, ali je ipak stigao sa jos jednim kinezom koji je isto bio otpisan (at local delivery office proveo mesec dana). Znaci ovaj iz USA mi je urucen ravno dva mesec od trenutka od kad je sleteo u Srbiju (iz Amerike u Srbiju za 7 dana da podsetim :) ).

Da se vratim na Ali, ostaje kao opcija Cainiao Standard, koji ide kao preporucena (pocetno slov R), ide preko Litvanije i stize u razumnim rokovima, kao nekad stari dobri AliExpress Standard shipping. Jedino je problem sto je ta opcija Cainiao Standard retka i cesto skuplja nego sto smo navikli da placamo isporuku. Da se nadamo da ce Ali da vrati Standard shipping opciju, da paketi idu preporuceno preko CN ili SG poste kao ranije, ne vidim razlog da se to ne vrati. Cak vise problema stvara ovaj Cainiao Super Economi, gde paketi putuju preko 2 meseca, pa ljudi otvaraju dispute...

Da rezimiram - ono sto je evidentno je totalna nemarsnost nase poste, kojoj se j*e za neoznacene pakete, jer su navilki da oni nisu vidljivi u postanskom saobracaju (kako oni tvrde, a mi znamo da danas to vise nije tako), pa mozemo da vidimo ko je pravi krivac. Izgleda da ne mogu bas toliko da fushere kada je u pitanju preporucena posta, pa to kolko toliko finkcionise...
 
Da, vidim, hvala... Razlicita iskustva, ali uglavnom slicna...

Ono sto meni govori moje iskustvo, jeste da cu da batalim ovu vrstu kupovine do daljnjeg, samo da prodju ovi koji su trenutno u tranzitu (11 paketa, od kojih 6 bleji u local delivery office). Mozda jedino ako nesto naleti preko Cainiao Standard sa full pracenjem.

Mislim, nije da mi zivot zavisi od tih paketica, uglavnom je sve to male vrednosti, ali brate ne mogu da podnesem da znam da nesto stoji kod nas u skladistima po mesec, dva dana samo zato sto je 'neregistrovana' posiljka!

Nadam se da ce i Kinezi da uvide problem sa ovim UA...HU modelom pa da i oni batale to, da ne mrcvare vise te prodavce tamo i ovu raju ovde...

Daj, platicemo koji dolar vise, da salju preporuceno, to nasa posta malo vise respektuje...
 
Jel ima neki nacin da se iskljuci kucanje verifikacionog koda poslatog na mail pri logovanju, poceli su uzasno da smaraju sa tim?
 
@majki

Postoje podrucja gde isporuka normalno tece i gde i UA...HU posiljke stizu
na kucne adrese za par radnih dana u odnosu na dan dolaska u Srbiju.

@joojant200

Koristi aplikaciju na telefonu....
 
@sasa022 gde se nalaze ta podrucja... samo da nisu negde u zemlji sheshira? :)

Shalim se malo... Odoh da kopam po onoj temi od 500+ strana, kad skontam gde je, ima odma da se preselim u to podrucje! Ako Posta tamo funkcionise kako treba, kako je tek zdravstvo, sudstvo, obrazovni sistem... Rekao bih obecana zemlja (podrucje)?!
 
Kako su zakomplikovali ovo sa dispute.
Dobije ovo sa slike da Aliexpress traži nove informacije ali nigde ne vidim kako da im pošaljem te informacije? Jel treba da idem na cancel requst ili ima negde neka opcija? Gledao sam i preko aplikacije i preko desktopa ne mogu da nađem gde da im odgovorim na ovo

Screenshot_20220511_173642_com.alibaba.aliexpresshd_edit_331349723429647.jpg
 
Nisam imao ni jedan spor vec par meseci , mozda su opet nesto menjali.
Mozda i aplikacija nesto brljavi
 
@majki

nema tu nikavih pravila...neko vreme je tako, a onda više nije, i tu nema mnogo pomoći od "iskustava"...tu je toliki šareniš da je prosto gubljenje vremena tragati za nekim šablonima...neke HU pošiljke su čamile samo u mađarskoj po mesec dana, a neke su mi stigle za 3 nedelje...dobar deo tih neoznačenih pošiljki kako ih ti zoveš meni stižu u prilično razumnom roku, možda poneka malo zaglavi, ali još nijedna već dugo nije probila rok...a rokovi su takvi kakvi su, mislim da to pošteno napišu...

mrzi me više da ponavljam, naručivanje sa alija nije za nestrpljive... :)
 
Ima li ko iskustva sa Alibabom ? Trazim delove za masinu koji nemaju kod nas da se kupe..
Nasao sam i kontaktirao dva prodavca, nakon toga me zasulo njih jos 5 niti sam ih kontaktirao niti se raspitivao..
Koliko sam skontao oni mogu da vide sta ja trazim pa me obasipaju njihovim ponudama i ako ih nista nisam pitao ?
 
Meni je danas stigla neregistrovana pošiljka, koverta malo na kraju odlepljena, taman koliko treba (vidi se da je s namerom otvarana ali ne od strane carine) i povadjeno 90% proizvoda, šteta 20$. Ne mogu da verujem šta počinju da rade. Sramota!
 
Jednom sam imao iskustva sa ovim servisom:
Rezultat je bio da su me zvali razni rukovodioci i nudili ovakve ili onakve dogovore.
Poenta je da je linkovano "telo" nekako nezavisno i da ima efekta pisati mu.
 
@zezam krizu

Nisi pratio teme na forumu , a nisi pratio ni posiljke....
Trebao si da zahtevas produzenje roka zastite , jer su
UB...LV posiljke bile u zastoju.
Sa slike se vidi da je posiljka 19.04 prosledjena iz Rige ( LVA ) ,
a clan foruma kalin62 kaze da mu je posiljka isporucena - isto je 19.04
prosledjena iz Rige.
Tako da verovatno i tebi za koji dan stizu posiljke.

Evo, nisam ništa dirao što se tiče refund odluke, sinoć sam se nećkao da li da završim ručno proceduru ali sam odlučio da ću da ostavim za sledeći dan, jutros se prrobudio i vidim da je Aliexpress automatski odlučio da mi se uradi refund, iznos u vrednosti robe bez troškova slanja.
 
Jednom sam imao iskustva sa ovim servisom:
Rezultat je bio da su me zvali razni rukovodioci i nudili ovakve ili onakve dogovore.
Poenta je da je linkovano "telo" nekako nezavisno i da ima efekta pisati mu.
Ranije je to izazivalo brzu reakciju , sad ne bas ,valjda su i oni oguglali zbog broja zalbi .
 
@zezam krizu

Zanimljivo :)

Makedonci evidentiraju i neregistrovane posiljke i evo jednog
primera koliko i kod njih kasne posiljke koje su isle preko LV.

mk.jpg

@SuperStarr
@dedamrsoje

Ima efekta kada se istovremeno iscimaju svi u lancu sa zahtevom
da pronadju gde je problem tj. "gde i zasto zapinje".
 
Cisto da podelim jedno zapazanje sto se tice ovog jeftinog shippinga sa AE...

Ja definitivno odustajem od bilo kakvog porucivanja ovim ne oznacenim posiljkama. Znaci sve ove Cainiao Super Economi (Global), AliExpress Saver Shipping. Cak izmedju ova dva nema nikakve razlike, pa ne treba doplacivati kao opciju prilikom izbora nacina isporuke (ako je dostupno, obicno je AE Saver nesto skuplji). Obe tipa isporuke ce biti poslate kao neoznacene (unassigned), pocetno prvo slovo 'U' u postanskom kodu, i obe idu na Madjarsku (poslednje HU). U principu, ovi kodovi za pracenje nisu tracking kodovi, pa se ne mogu pratiti u zvanicnom postanskom saobracaju (to sto ih mi pratimo preko razlicitih servisa, to je druga prica, kad udju u Srbiju nema vise pracenja).

Ono sto bih naglasio je da ovde nisu krivi Madjari, kao sto sam negde procitao. Posiljka relativno brzo stigne u Srbiju. Sta se onda desava niko ne moze da zna, jednostavno izgleda da paketi negde bleje po vise meseci. Kao dokaz za to, navescu primer od pre neki mesec kada sam imao jednu posiljku iz USA, isto neoznacenu (pocetno slovo U, kao i ovi sa alija). Paket je u prvih 7 dana od prijema u LA, stigao u Cirih, a onda u istom danu u Beograd aerodrom. To je bio i poslednji status koji sam mogao da vidim preko USPS servisa. Nakon mesec dana cekanja, krenuo sam sa postom prvo preko telefona, onda mailom, da bi dobio odgovor, da je paket neoznacen i da oni ne mogu da vide da je samo poslato i nista vise?!? Paket sam naravno otpisao, ali je ipak stigao sa jos jednim kinezom koji je isto bio otpisan (at local delivery office proveo mesec dana). Znaci ovaj iz USA mi je urucen ravno dva mesec od trenutka od kad je sleteo u Srbiju (iz Amerike u Srbiju za 7 dana da podsetim :) ).

Da se vratim na Ali, ostaje kao opcija Cainiao Standard, koji ide kao preporucena (pocetno slov R), ide preko Litvanije i stize u razumnim rokovima, kao nekad stari dobri AliExpress Standard shipping. Jedino je problem sto je ta opcija Cainiao Standard retka i cesto skuplja nego sto smo navikli da placamo isporuku. Da se nadamo da ce Ali da vrati Standard shipping opciju, da paketi idu preporuceno preko CN ili SG poste kao ranije, ne vidim razlog da se to ne vrati. Cak vise problema stvara ovaj Cainiao Super Economi, gde paketi putuju preko 2 meseca, pa ljudi otvaraju dispute...

Da rezimiram - ono sto je evidentno je totalna nemarsnost nase poste, kojoj se j*e za neoznacene pakete, jer su navilki da oni nisu vidljivi u postanskom saobracaju (kako oni tvrde, a mi znamo da danas to vise nije tako), pa mozemo da vidimo ko je pravi krivac. Izgleda da ne mogu bas toliko da fushere kada je u pitanju preporucena posta, pa to kolko toliko finkcionise...
Da li je ovo sto je majki napisao pocelo svima da se dogadja, vec par posiljka ovako bleji u local delivery office, iako relativno brzo stignu do Srbije, zna li neko neke "madjare" koji bi podelili adresu za dostavu za neku njihovu manju proviziju, nesto slicno sto rade inace preko kp? Ima dosta stvari na aliju za koje nema postarine za Srbiju osim one za 4000-6000 dinara, dok su kod madjara prakticno dzaba.
Meni je danas stigla neregistrovana pošiljka, koverta malo na kraju odlepljena, taman koliko treba (vidi se da je s namerom otvarana ali ne od strane carine) i povadjeno 90% proizvoda, šteta 20$. Ne mogu da verujem šta počinju da rade. Sramota!
Desila mi se ista stvar, koverta je bila odlepljena, narucio sam sat sa alija, kada sam skroz otvorio kovertu, koja je dosla nakon poprilicnog blejanja u delivery officu, staklo na satu je bilo razbijeno, da li zbog transporta ili otvaranja?
 
Evo ti vreme isporuke za ove sitnice što sam naručivao a bez praćenja su, klasika 25-35 dana, naručim i 40 dana zaboravim na to pa se prijatno iznenadim kad nađem kovertice u sandučetu :)
Nema ništa od tog gledanja kolko gde stoji,
1652804108924.png
 
  • Like
Reagovanja: bit
Jel ima veze u kojoj valuti kupujete na Aliekspresu, da li izadje isto recimo USD I RSD ?
 
Da li je neko narucivao u zadnje vreme u Crnu goru? Kakvi su propisi sto se tice carine, pdv? iskustva?
 
ima na ebaju ovako nešto, sad, da li je to ista stvar kao ovo što si ti gledao ili nije, dal može da posluži ili ne, moraš lično da proveriš jer se ja u to ne razumem.
Samo sam ubacio u pretragu "High Pressure Soap Foamer Snow Foam bottle"... ima dva oglasa.
 
Kako obrisati karticu sa aliexpress-a, nema opcije ni u aplikaciji ni preko kompa?A koliko sam na netu video nije ni moguće, ne mogu da verujem...Jel neko pronašao način?
 
Aha to je u pitanju, pomislio sam da uopšte nije moguće,što mi je baš bilo čudno. Hvala.
 
Pa mislim da i nije moguće za sad izbrisati karticu, jedino da probaš da zameniš stare podatke, podacima sa nove kartice!
Ja sam uvek izbegavao da mi pamti karticu, nije problem da je svaki put iznova unesem a ovaj problem sa brisanjem je prisutan već nekoliko godina.
 
Nazad
Vrh Dno