Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Mada, ako ne držiš podatke kartice na raznim sajtevima, brzo i naučiš napamet broj i sve sa svoje kartice. Jer u globalu mislim da jeste sigurnije ne držati podatke kartice - to mislim uopšteno, ne konkretno za AliExpress.
 
Može li jedno pitanje. Kako da poručim proizvod a da ne platim, da bi prodavac prepravio cenu za mene? Zaboravio sam znam da se to često koristi, tipa ne staviš pravu karticu ili tako nešto
 
Može li jedno pitanje. Kako da poručim proizvod a da ne platim, da bi prodavac prepravio cenu za mene? Zaboravio sam znam da se to često koristi, tipa ne staviš pravu karticu ili tako nešto
Ranije je moglo da izabereš neki način plaćanja koji kod nas nije podržan, npr. Webmoney i sl. . Sada to više ne nude, tako da ostaju ove mogućnosti:
1. kada istekne neka kartica, a ne obnovi se sa istim brojem ili CDC kodom, ostaviti je zapamćenu na AliExpressu za ovakve slučajeve (ovo je ređi slučaj i treba da je već bila u sistemu)
2. Neke banke (možda i sve, nemam načina da proverim) imaju opciju da se na njihovom sajtu ili aplikaciji privremeno blokira mogućnost plaćanja određenom karticom, naručiš to što hoćeš, plaćanje ne prođe, order ode u neplaćene, ti onda vratiš mogućnost plaćanja i dalje se dogovaraš sa prodavcem. Ovo je u principu realna opcija.
 
Hvala, evo kako sam ja radio: U banci Intesa imaju one virtuelne kartice - stavljao sam limit na malu vrednost i uneo sve dobre podatke, i zbog manjka para porudžbina ne bi prošla. Posle bih platio normalno.
 
Prvi za postarine su podigli zato sto se 90% ljudi pravi pametno i klikce na refund i ako su primili pakete. Pola paketa posta i ne isporuci. Zato su ovi digli shipping. Inace u bugarskoj isti proizvod shipping free a kod nas 100$ za npr sijalicu od 3$. Samo ne znam kako neki uzimaju neku robu. Evo supruga narucila neki skafander od “instagram prodavaca” za 100€ ,reko dok je takvih kao sto si ti ima da cveta online prodaja. Ja joj nadjemninpokazem isti za 35$ kad posle vidim shipping za srb 85$ 😤 ,reko na kraju si i dobro prosla 😂
Prvo, promociju autošovinizma ostavi za Tviter.
Takođe, zamolio bi te da u buduće ne širiš dezinformacije.
Cena poštarine je direktan uticaj Vašingtonskog sporazuma jer su ukinuti direktni letovi i iz Kine za Srbiju.
 
Pored svih nepovoljnih desavanja i AE se menja i uslovi postaju sve gori i gori :(

Sve je manje povoljnosti i za ex-SSSR kao ogromno trziste.
Pitanje je dokle ce i EU imati povoljnu dostavu jer je presecen tranzit preko Rusije.

AE degradira i sistem i sistem podrske.

Sa svakom novom verzijom aplikacije / web interfejsa sve je manje opcija i umanjuje se preglednost.


U sustini to ima i svoju dobru stranu - prestacemo da narucujemo gomilu sitnica koje nam realno cesto nisu ni potrebne.
 
Da li je bilo reci zasto ovo iskace svaki put jer je pocelo od pre mesecak - dva i kako da se iskljuci ?
 

Prilozi

  • smaranje.png
    smaranje.png
    10.5 KB · Pregleda: 80
@Animal

Ako pratis AE teme naleteces povremeno na slicna pitanja.
Jedan od "tripova" AE sigurnosnog sistema.

Ako ista situacija traje danima , pokusaj ( ako imas dovoljno zivaca )
da resenje nadjes preko Eva podrske.
 
Za početak probaj da promeniš browser, ili pre toga možda da obrišeš kukije.
Ako ne pomaže onda ovo što kaže Sasa022
 
Zbog cega kada se na aliju placa ne dobijem potvrdni kod na sms kao kod ostalih uplata u zemlji?
Ranije sam na deviznom racunu drzao par desetina evra pa mi nije bilo bitno, sada imam nesto vecu sumu pa mi nije svejedno
 
Ako ste u nekom trenutku sacuvali karticu na Aliju nece vam traziti potvrdu SMSom.
Isto je i za domace vendore - Infostan, Glovo, SBB, MTS itd.
 
Ne vredi ni kad obrisem karticu?
Probao upravo, nije vise sacuvana i prosla opet uplata bez sms
 
Treba da naučim masku za telefon. Za mesec dana putujem van Srbije ,zanima me kakva je sada situacija..za koliko dana stigne porudžbina sa AE ?
Nisam kupovao ništa već godinu-dve , ( a i zbog the situacije u Ukrajini). Ranije mi je stizalo, aproximativno, oko 15-20 do maximum 30 dana.
 
@Syntaur

Ne bih ti savetovao da naucujes , jer kao i pre par godina ni sada nema pravila
tj. moze da stigne za npr. 25 , a moze i za 40 dana

Pogledaj temu Pracenje posiljki

Plus u ponedeljak 28.03 krece akcija povodom godisnjice AE i to ce sigurno
uticati na rezim i tempo isporuke.
 
Ima jedno pitanje. Hteo bih da porucim neke suncanice sa aliexpress-a. Pitao sam prodavca da mi posalje besplatno i on se slozio. Objasnio mi je proceduru, ovo mi je poslao:

Dear customers, you can choose to click "Pay now", then the platform will enter your payment password, you can choose "Cancel" or "Back", so you can get the order number but not completed payment.

1. First need to place an order (select the glasses you want to buy, but don't pay)
2. Tell us your order number
3. We adjust the discount for you
4. Refresh the page to see the price change
5. Complete payment Please do not pay when you place your order, please contact us immediately. We will change the price for you and you can pay.

Meni nije jasno gde se nalazi taj broj "order number". Ja oznacim to sto hocu da kupim, kliknem na "buy now", ali ne vidim nigde nikakav broj koji mogu da prosledim prodavcu kako bi raspoznao moju narudzbinu. On treba da promeni cenu i da mi posalje nekom ekonomik postom ovo, ali ne shvatam sta treba da uradim, ja taj broj koji mi trazi ne umem da pronadjem. Ako kliknem jos jednom na "place order" izvrsicu placanje.
 
@veljkoka

Objasnjeno je vec mnogo puta.
Ili u podesavanjima za platnu karticu iskljuci placanje na internetu
ili kada pises podatke o kartici - napisi pogresan CVV kod.
Ides na PayNow i kreiraces porudzbinu , ali nece biti placena.
Za svaku kreiranu porudzbinu dobijas OrderID ( number )
 
Ma fora je sto je meni kartica povezana na alipay i cim kliknem izvrsi se placanje,a ima novca na njoj jer je vezana za dinarski racun
. Moze li neko da mi objasni gde mogu da iskljucim tu opciju za placanje preko interneta? Pretpostavljam u aplikaciji za mbanking?
 
Malopre bzvz udjem da vidim za par paketa dokle su stigli na pracenju i za jedan vidim da piše delivered a nisam ga dobio. Stoji u shiped i trebam da potvrdim ali ga nisam dobio.
 

Prilozi

  • 9A7ADF17-3715-4636-9250-7CB07B5B44F2.jpeg
    9A7ADF17-3715-4636-9250-7CB07B5B44F2.jpeg
    67.2 KB · Pregleda: 42
27. februara poručeno
 

Prilozi

  • 0BEC8C1D-C28F-49F0-8190-2CFB06A459D2.png
    0BEC8C1D-C28F-49F0-8190-2CFB06A459D2.png
    214.6 KB · Pregleda: 31
U Android aplikaciji banke ćeš pronaći tu opciju.
Auuuu sto se ja namucih sa ovim aliexpresom, nadjem danas kod druga visa karticu na kojoj nema sredstava, registrujem je i rekoh da porucim, kontam aplikacija ce da me pita preko koje kartice cu da platim, ono mi skide sa ove moje kartice.
Ne brise mi se ova moja stara kartica , posle opet moram da povezujem na aliepay. Ima li nacina da je kroz aplikaciju disable-uje ili da nekako stavim kao primarnu ovu drugovu?
Kada udjem u wallet, mogu samo da je izbrisem?
 
Auuuu sto se ja namucih sa ovim aliexpresom, nadjem danas kod druga visa karticu na kojoj nema sredstava, registrujem je i rekoh da porucim, kontam aplikacija ce da me pita preko koje kartice cu da platim, ono mi skide sa ove moje kartice.
Ne brise mi se ova moja stara kartica , posle opet moram da povezujem na aliepay. Ima li nacina da je kroz aplikaciju disable-uje ili da nekako stavim kao primarnu ovu drugovu?
Kada udjem u wallet, mogu samo da je izbrisem?
Već odavno ne trgujem preko AE.
I meni je MC kartica povezana preko AliPay ,tako da kada nešto kupim, transakcija se izvrši automatski, bez dodatne provere .
U AE aplikaciji možeš da dodaješ kartice, pri kupovini imaš opciju da izabereš koju karticu koristiš za kupovinu.
 
Drugari, imam neki stari Samsung j5 2016, uzeo bi na aliju lcd, sad su 20+tak evradi, e sad vidim ima neka opcija LCD noframe i druga LCD + frame....razlika par evra, ali šta to predstavlja? na šta se misli....
to frame/no frame
 
"frame" je plastika na kojoj je zalepljen ekran

Ako uzmes bez toga potrebno je da skines to sa starog ekrana, ako uzmes sa tim samo zamenis.

Prosto jednostavnija je zamena i manje je pipavo.
Negde sam napravio temu o LCD ekranima gde sam sve to objasnio.

Imaj u vidu da su to sve krs ekrani koji brzo pucaju.
 
Znači to je bukvalno ono što zovemo tač.... Ma nisam ni mislio da to koristim za svakodnevnu upotrebu. A imao sam. već takav ekran na j5 2017 pa znam...
Čisto bi mi značio takav tel u autu kao hotspot i da snima saobraćaj.... 👍🏼
hvala na odgovoru 👍🏼🥂🍻
 
Nazad
Vrh Dno