Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Vec cetvrti put pokusavam da kupim neki termos, kod 4 razlicita prodavca, i sva cetiri puta je na kraju bio "order closed". Pitao sam prodavce pre nego sto sam kupio jel mogu da posalju, i svaki put kazu moze ne brini i svaki put na kraju ista prica. Jel ima neko ideju u cemu je fora?!
 
Isto se važi i za ostale "Kineze" kod kojih se plaća PayPal-om, s tim što u podešavanjima PayPal-a treba štiklirati "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."
Nigde u paypal opcijama ne uspevam da nađem to, gde se nalazi?
i ja se ubi trazeci ovu opciju ali nikako da nadjem
citirao sam neke prethodne postove
 
Da li moze neko da mi pomogne da napisem razumljivu poruku na engleskom (moj engleski je los) Hocu da pokusam da se dogovorim sa nekoliko kineza da mi posalju sto jeftinije proizvod,znaci da spomenem nacin na koji bi poslali,nije mi problem cekanje ali postarina da je free ili nesta simbolicno a ne da kosta i do 10 puta od samog predmeta. Ako neko hoce da pomogne moze u inbox da mi se javi. Unapred zahvalan.

Oko 20$ bih narucio pa nije 2 dolara u pitanju pa da je neka glupost. Ja licno mislim da mnogi neznaju za sve nacine slanja zato i stavljaju samo DHL.

Razumem ja da nije jednostavno i da imaju manji izbor slanja ali postoje ljudi koji su novi i nisu upuceni,a i nista me ne kosta da im posaljem nacine slanja pa oni mogu da provere da li mogu da posalju ili sto jeftinije mogu da posalju.

Mislim da uopšte nisi razumeo princip funkcionisanja AliExpress-a.

Nije to ni nalik našem KP gde pojedinci sede i primaju porudžbine, a onda zovu kurira ili idu kod njega da pošalju paket. Na Ali-ju, onaj ko "otvori trgovinu", samo upada u glomazni uglavnom automatizovani sistem primanja i isporučivanja porudžbina. Veliki broj trgovaca robu uopšte niti ima niti vidi, već samo prosleđuje porudžbine ka magacinima proizvođača, ili gigantskih veleprodajnih stock-ova. Trgovac kada se registruje tamo, može da bira ponuđene opcije šipinga koji imaju odeljenja u njegovom rejonu, ili ako je baš veliki, unosi opciju "shipping by seller metod" pa radi van AliExpress sistema.

Komunikacija je uglavnom sa nekim robotom, i dobro se namučiš da dođeš do žive osobe za komunikaciju.

Postoje i izuzeci, postoje mali pojedinci koji rade po KupujemProdajem fazonu, ali su retki, i treba ubosti nekog takvog, i još da hoće da proučava svaki poseban zahtev iz celog sveta.
Da neki od njih razmatra neke druge opcije slanja koje već nije izabrao ranije, jako teško da će da se desi na zahtev od jednog korisnika.
 
Poslednja izmena:
Nigde u paypal opcijama ne uspevam da nađem to, gde se nalazi? Mislim da sam to davno podesio ali hoću da proverim.

Isto se važi i za ostale "Kineze" kod kojih se plaća PayPal-om, s tim što u podešavanjima PayPal-a treba štiklirati "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."
Nigde u paypal opcijama ne uspevam da nađem to, gde se nalazi?
i ja se ubi trazeci ovu opciju ali nikako da nadjem

Banditi su stalno tu opciju zavlačili, premeštali, sakrivali. Negde prošle godine ili početkom ove je skroz postala nedostupna traženjem na način kako ste vi pokušali, već joj se moglo pristupiti samo direktnim linkom ili tokom "Checkout"-a (kada nešto plaćate). Sada, kako stvari stoje, je potpuno isključena... Zapravo, dostupna je samo za plaćanja pretplatom (npr. Netflix-u, Spotify-u isl.)

Sve u svemu to znači da je sada plaćanje PayPal-om skuplje za jedno 2-3%, ako originalne cene nisu u evrima i za onoga ko je imao štiklirano ovo "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." Odnosno, moguće je da se sada više isplati originalnu cenu u dolarima itd. (u prodavnicama gde je to omogućeno) prebaciti u evre, tj. da prodavnica manje kolje u konverziji od PayPal-a.

... ne razumem ni poentu tog paypala (dodatnih njihovih harača i provizija).

Da, ali šta ćeš da radiš ako kupiš nešto u nekoj prodavnici direktno (ne na Aliju, eBay-u isl), a oni ti pošalju neki deseti uređaj, ili pokvaren, ili roze majicu umesto plave, ili dva broja manje cipele... ili ti ne pošalju ništa, a onda se prave ludi, pričaju ti priče ili te totalno ignorišu? Da se žališ gradskom vodovodu?
 
Vec cetvrti put pokusavam da kupim neki termos, kod 4 razlicita prodavca, i sva cetiri puta je na kraju bio "order closed". Pitao sam prodavce pre nego sto sam kupio jel mogu da posalju, i svaki put kazu moze ne brini i svaki put na kraju ista prica. Jel ima neko ideju u cemu je fora?!

Svi prodaju za istog veletrgovca i samo mu prosleđuju narudžbine, a on zapravo šalje robu i posle njima da procenat. Taj tvoj artikal iz nekog razloga taj glavni ne može (ili neće) da pošalje. Ovih 4 što prodaju za njega nemaju ažurnu informaciju pa ti po navici kažu da će biti sve OK.

U jednom trenutku će taj item da bude obrisan iz svih ponuda (ili, što se u poslednje vreme dešava, biće mu značajno lošija cena shippinga). Do tada pokušaj da vidiš (npr. pretraga po slici ili opisu) da li uima nešto slično ili isto kod nekog drugog veletrgovca (neka ti znak za razliku bude drugačija poštarina ili izbor mogućnosti za slanje).
 
Sam saobracaj i slanje ka Srbiji je i dalje na neki nacin blokirano..Jako malo stavri je moguce naruciti uz neku malu cenu postarine ..Neki sajtovi i dalje uopste i ne salju ka Srbiji poput Joybuy-a a Sing post je obustavio saobracaj ka Srbiji i vecini zemalja tako da verovatno uz normalizaciju avio saobracaja ce se situacija srediti ..
 
Vec cetvrti put pokusavam da kupim neki termos, kod 4 razlicita prodavca, i sva cetiri puta je na kraju bio "order closed". Pitao sam prodavce pre nego sto sam kupio jel mogu da posalju, i svaki put kazu moze ne brini i svaki put na kraju ista prica. Jel ima neko ideju u cemu je fora?!

Jel ima neko ideju sta se ovde desava?!
 
Pa kupim proizvod, platim, prodje dan dva, pratim kada ce da posalje (dok je sve iz korpe sto sam sa tim proizvodom narucio odavno vec poslato), na kraju posle nekoliko dana pise order closed i nije poslato. Probam ponovo, isto. Treci put pitam prodavca jel moze da posalje za Srbiju, kaze moze slobodno naruci, ponovo kupim, prodje par dana order closed. Nadjem novog prodavca, sve isto, pitam, narucim, prodje skoro 7-8 dana on ne salje, ja ga pitam sta se desava, kaze ne brini saljemo, samo treba malo vremena, ok, prodje jos par dana, order closed. Eto.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    23.9 KB · Pregleda: 155
Pa kupim proizvod, platim, prodje dan dva, pratim kada ce da posalje (dok je sve iz korpe sto sam sa tim proizvodom narucio odavno vec poslato), na kraju posle nekoliko dana pise order closed i nije poslato. Probam ponovo, isto. Treci put pitam prodavca jel moze da posalje za Srbiju, kaze moze slobodno naruci, ponovo kupim, prodje par dana order closed. Nadjem novog prodavca, sve isto, pitam, narucim, prodje skoro 7-8 dana on ne salje, ja ga pitam sta se desava, kaze ne brini saljemo, samo treba malo vremena, ok, prodje jos par dana, order closed. Eto.
Piše da je porudžbina zatvorena iz bezbedonosnih razloga.
Predpostavljam da si koristio kupon koji je njima sumnjiv.
Tako bar piše. Po meni, porudžbina nije ni stigla do prodavca.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Niti imam neki kupon niti sam ga koristio. I svaki put za isti proizvod, od razlicitih prodavaca. Cak sam nasao isti proizvod, ali drugacije brendiran, ista prica. Kupim jos 6-7 stvari zajedno sa tim, sve se posalje, samo to ne. Ako sam koristio kupon, koristio sam ga i za ostale stvari.
 
Da li si sa jednom karticom placao na vise naloga?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne, imam samo jedan nalog. Ponavljam, kupovao sam i pre tog proizvoda i posle. Da je do kartice ne bi prošle ni ostale kupovine.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel ima neko ideju sta se ovde desava?!
Meni se desilo pre neki dan nešto slično, kupim pre neki dan na ebay neku sitnicu i krenem da platim da paypal. Čudno, ne prihvati mi plaćanje sa amex kartice koja je 10 godina vezana za paypal, kao da ne postoji... Pomislim u trenutku da je napredna i nikad bolja Srbija skinuta i sa Paypal-a ali ne, plaćanje prođe sa mastercard druge kartice vezane za paypal.
I šta je čudno, pored odbijanja amexa čudno je i to što se ova transakcija sa mastercard nigde ne vidi, ništa. Stoji na ebay da je plaćeno a u bankarskom sistemu i paypalu ništa...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Izvini, ali ovo nije ni slično [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne ne treba da budeš bukvalac, samo na prvi pogled nije ni slično ali se čudne stvari dešavaju. Ti može da vidi neko ko ima iskustva i dovoljno obrazovan, a na žalost malo je takvih ovde.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Aj objasni šta je čudno u ove dve situacije a da je povezano? Jedno veliko ništa. Tebi ne prolazi kupovina karticom, meni prolazi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I meni prolazi kupovina ali očekujem da se za koji dan nešto desi i da odbiju, što nikada do sada nisam doživeo. Transakcija se nigde ne vidi, ni na paypal ni na online bankarskom skstemu što je priznaćeš čudno, a pri tom ebay prikazuje da je plaćeno.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
jel zna neko zasto je za wrbiju shipping bar 40e za najmanju sitnicu aza veliku vecinu proizvoda nece ni da salju ovamo?
 
Zato sto logistička kompanija nas je stavila na black listu pa kinezi šalju vamo samo sigurnim metodama poput FedEX/DHL jer neće da rizikuju da ostanu i bez robe i bez novca.
Tačan uzrok se ne zna..navodno je COVID-19 kriv za sve, avionski letovi su ukinuti, mada i naša Pošta ne radi svoj posao kako treba
 
Aj stavite ovo u prvi post.
Za tri posta pa ce opet neko da pita zasto mi izbacuje shipping 50 dolara za proizvod od par dolara.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
auuu brate, znači moramo zauvek da zaboravimo na AliExpress i dr kineske sajtove.uzas.hvala
 
Poslednja izmena:
Niti imam neki kupon niti sam ga koristio. I svaki put za isti proizvod, od razlicitih prodavaca. Cak sam nasao isti proizvod, ali drugacije brendiran, ista prica. Kupim jos 6-7 stvari zajedno sa tim, sve se posalje, samo to ne. Ako sam koristio kupon, koristio sam ga i za ostale stvari.

Pa valjda je od danas normalizovan avio prevoz ?!
Stvarno smo zadnja rupa na svirali u Evropi uvek bili uvek ostali.

https://beg.aero/lat/letovi

druze,pa nece valjda u krilu turistickim avionom da nam donesu "povoljnog misha"prodavci iz kine?
 
Nazad
Vrh Dno