Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Jos vise ces se razocarati kad shvatis da su te naocare totalna glupost...:(
 
Ako stvarno rade povracaj od cene, a da im ne saljes proizvod nazad, onda cu tako odraditi, obzirom da je faulty unit, mislim da je fer da mi vrate barem tu polovinu novca.
 
Cuj jel rade...pa ja vec 2-3 puta tako radio i dobio ;)
Jednom za usb od 32 gb koji kad se pritisne malo se onaj metalni usb deo uvuce u plastiku i komp ispise kao gresku neku,nece da ucita.
Ja to lepo sve snimim,posle izvucem malo taj deo,pritisnem plastiku da se ne uvuce,ustekam i usb sljaka normalno ;)
Kostao oko 8,ja trazio povracaj 4 i dobio...i usb od 32 gb me kostao oko 500 kinti ;)

Isto sam tako za led sijalicu,nije radila,ja slikao,trazio povracaj 3-4 dolara,posle mi ortak otvorio,zalemio i sve ok ;)
Dobio dzabe jednu sijalicu ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam zadovoljan za sada narucivanjem sa Alija. Najvise sto sam cekao je 31 dan,a najkrace,i to mi je stiglo bas danas je 15 dana. Prosto nisam mogao da verujem. Nisam imao nikakvih problema do sada.
 
I meni bi stiglo ranije, ali je bas dugo stajalo na carini.
Jel normalno to sto su mi naplatili 910 din zbog stajanja na carini i otvaranja paketa?
 
Ne znam ni sto se zamlacujem sa kinezima evo opet "shipment canceled" paket. Na 15ak narucenih 2 canceled, 5-6 neispravnih predmeta... Do sad mi nikad nisu odbili vracanje para ako je za utehu.
Edit: Nije proslo 3 minuta od kako sam uradio dispute za otkazanu posiljku vec su presudili da mi se vrate pare, jos kad ne bih bio lenj da odem da proverim da li su mi vratili pare za predmete koje su mi refundirali :)
 
Poslednja izmena:
Polovina problematicnih kupovina nije realan rezultat.

Moze biti da ili ne pazis od koga kupujes/sta kupujes, ili da prosto nemas srece po tom pitanju.


Napisacu u par stavki i moja dosadasnja iskustva za one koji su novi u ovome, ili se ne snalaze bas najbolje:

1) skuplje stvari, i stvari za koje se zna da se falsifikuju (a mi zelimo original), apsolutno uvek treba kupovati kod prodavaca sa mnogo prodaja (krune) i preko 97-98% pozitivnih (svaki procenat mi je ovde bitan, pa i na ustrb cene). Cak i uvek volim da vidim ona brbljanja tipa 100% original i sl. To je recimo cesto za xiaomi uredjaje.
A i za samu stvar gledam da ima 4.8+ zvezdica, i pregledam komentare sa slikom, i dopunske komentare. Dakle, za te vrste stvari, apsolutno ne gledam najjeftiniju ponudu, vec kako izbeci problem.

2) Jeftinije stvari, i genericke stvari za koje nam nije preterano znacajno da li su falsifikat, mogu da se uzimaju i od prodavaca sa manje prodaja (dijamanti), i ocenom npr. 96+ (eventualno malo nize, ako bas postoji dobar razlog), a pogledam i od kada radnja postoji. Ocena za samu stvar zavisi od uzorka. Ako ima preko 40-50 ocena, sve ispod 4.8 mi izaziva sumnju. Za ovaj tip ne ocekujem ozbiljan kvalitet, ali ocekujem da funkcionise.

3) I na kraju, stvari koje su vrlo specificne, ako ih nije moguce naci kod pouzdanijih prodavaca, a ne mozemo ni da ih nadjemo ovde, trazim bilo koji pozitivan znak, i nadam se najboljem.

Inace, po mom iskustvu su se prodavci sa npr 4+dijamanta i 99% do sada pokazali kao ekstremno pouzdani, verovatno jer pokusavaju da izgrade dobru reputaciju i ugled, i prilicno paze na to sta rade. Pre ce neko sa krunom i 96% da dopusti sebi da bude aljkav nego oni, rekao bih.

Ipak, stvari koje se falsifikuju kao sto su telefoni, android box, itd, i dalje ne bih kupio kod njih.
 
Poslednja izmena:
Predmet koji mi je otkazan sinoc prodavac ima 900 prodatih predmeta (taj koji ja kupujem). Ima najvise prodatih predmeta, 4.9 ocena od 400+ glasova 12k dijamanata, 97,7% feedback...
Sad ispada da sam ja kriv zato sto mi salju neispravne stvari i otkazuju... Pa meni je uspeo da se pokvari magnetni punjac za Sony z3 (ono sto se kaci na vrh punjaca) uvukao se kontakt posle 5 koriscenja... a nema nista unutra 2 zice i plastika...
A inace da pitam da li je poslat predmet iako pise da je otkazan rekli bi da su poslali i da ce stici sto je apsolutna laz.
 
Meni su bili otkazali slusalice I lupih coveku 3 zvezdice jer mi nista nije rekao sta I zasto. I nisam hteo bas da ga ocrnim jer ne znam u cemu je bio problem sto Sam naveo u review. Medjutim juce mi stigose slusalice. Ne znam sta se desilo tamo.

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Predmet koji mi je otkazan sinoc prodavac ima 900 prodatih predmeta (taj koji ja kupujem). Ima najvise prodatih predmeta, 4.9 ocena od 400+ glasova 12k dijamanata, 97,7% feedback...
Sad ispada da sam ja kriv zato sto mi salju neispravne stvari i otkazuju... Pa meni je uspeo da se pokvari magnetni punjac za Sony z3 (ono sto se kaci na vrh punjaca) uvukao se kontakt posle 5 koriscenja... a nema nista unutra 2 zice i plastika...
A inace da pitam da li je poslat predmet iako pise da je otkazan rekli bi da su poslali i da ce stici sto je apsolutna laz.
Nisam tvrdio da si sam kriv, procitaj pocetak posta. Uvek moze biti da nisi imao srece. Ali, svakako nije uobicajeno da bude 50% problematicnih porudzbina.

Dodatak nisam pisao specijalno za tebe, vec za bilo koga zainteresovanog. Ma koliko jednostavno delovalo, ima tu gde da se zaluta.

Za liion baterije kazu da cesto otkazuju, cak i kada nude slanje u Srbiju.

Meni su par puta otkazali istu stvar, jer je ocigledno dobavljaci nisu ni imali, i ne secam se ista osim toga. Ostalo mislim da se prave ludi, i da cak i kad nemaju stvar, prave se da su poslali, i nadaju se da ce neko zaboraviti da je narucio. Samo otkazivanje je jos i najmanje zlo.

Za povrat para treba da prodje 10ak dana do pojavljivanja na racunu/kartici.
 
Jel moze neka preporuka za USB sa podrskom za OTG. Da nije nesto skupo, ali da nije ni nesto jeftino da ne valja. Gledam medjutim zabolela me glava koliki je izbor. ☺️

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovaj sam uzeo detetu za školu i radi bez problema
MOWEEK M32 OTG USB stick 4/8/16/32/64GB usb flash drive usb 2.0 Memory Stick phone USB Pen Drive gift
http://s.aliexpress.com/ia2MNJN7
(from AliExpress Android)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko ako porucim neki uredjaj od 70 evra, koliko ce me izaci carina i famozni pdv tj. sve ukupno?
 
Pa ako budu racunali da si platio 70€ na to dodaj jos 32-33% od te sume(carnia, pdv, otvaranje paketa, provizija za uplatu tih dazbina) ako budu manje procenili onda isto to samo ce ti osnovica biti manja isto vazi i ako precene, jedino ako procene da je manje od 50 jura, tad ces platiti samo pdv i ako otvaraju jos to i proviziju.
 
Čekaj, da li to znači da na svaki uređaj mora da se plati pdv i ako je ispod 50€? Znači naručim fon od 40€ i na to platim pdv, otvaranje, proviziju.... Ima li neko da je naručivao uređaj ispod 50€.

sent from wp10 L532ds
 
Čekaj, da li to znači da na svaki uređaj mora da se plati pdv i ako je ispod 50€? Znači naručim fon od 40€ i na to platim pdv, otvaranje, proviziju.... Ima li neko da je naručivao uređaj ispod 50€.

sent from wp10 L532ds
Naravno po zakonu DA, u praksi male stvari ne otvaraju, nema pdv, i ostalih nameta bar sto se tice BG carine, NS i NI carina su rigoroznije pa tamo bude i sica opedeveisana, alu u BG ne, odmah prolazi i ide na adresu kupca.
 
Znam da su Požarevljani čak vratili pošiljku, neki štampač nalepnica, jer je namenjen za komercijalnu upotrebu.
sent from wp10 L532ds
 
SVE piše u prvom postu teme o carini, ali ako više voliš da nagađaš nego da čitaš onda...
 
Zna li neko kakvi su ovi s isporukom, hteo sam da narucim Vernee Thor telefon, kosta 100 dolara, strah me tog otvaranja na carini i isporuke, mada ima da se klikne safe shiping i doplati 4 dolara preko?
Naravno sama postarina je 0 dolara i stize za 10 do 20 dana.
Ne bi da bacim bas tih 100dolara....

Radi se o ovom sajtu, kapiram da su i to neki kinezi poput alija?

http://www.gearbest.com/
 
Ima gearbest svoju temu, sigurni su sto se tice narucivanja, a safe shipping ti ne treba ako placas preko paypal-a. Carina ce ti gotovo sigurno otvoriti i naplatiti dadzbine. Ali ti ne bih savetovao da kupis taj telefon, imas mnogo boljih za slican novac.Na gearbestu Leeco x520 je 118$ ima duplo bolje performanse i mnogo je kvalitetniji proizvodjac

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad sam video to za carinu i porez ne isplati se izacice mi preko 130-150e...za 150e ovde mogu da nadjem Xaiomi 4x 32gb 3gm ram...za taj lecco x520 nisam ni cuo, problem je sto necu da kupin tel ni milimetar preko 5incha preveliko mi je to vec ko tablet...hvala Dejane
 
Hm i dalje je to jako dobra kupovina s carinom i pdveom sve ukupno oko 105e za te pare nema boljeg telefona....
 
jer zna neko kako da odradim dispute savet porucio sam poklopac za s7560 na oglasu je pisalo s7560/s7562 u poruci sam mu naznacio za koji je model i on je poslao za s7562 i normalno poklopac nemoze da se zatvori na telefonu sad sam mu poslao sliku pa cekam da odgovori pa da otvorim disput jer ima neko savet za dalje
pozdrav
 
... strašno...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Otvoris dispute napises to isto i slikas poklopac da ne moze da nalegne na fon i to je to...
 
Ja sad imam trenutno jedan dispute sa jednim malim zutim djubretom, narucio sam ceo displey za Samsung tab t-230, oni mufloni kako su lepili staklo za touch, pobego im 2 mm i nema sanse da se uklopi, poslao slike i video, kinez odgovara pa ne vidim gde je problem posalji jos jedan video duzi, posaljem, objasnim u videu da je staklo pobeglo, lose je uradjeno i da se ne uklapa...on muflon napisao opet, pa nije lepo stavljeno, pa i ne moze lepo da se stavi jer je lose uradjeno, pravi se lud, videcemo sta ce ovi reci...ja napisao da mogu da posaljem jos 100 videa al me nece niko zezati, i napisao sam da je obrisao oglas jer ko zna koliko je ljudi tako zeznuo da ne bi mogli da mu ostave negativne komentare, i uradio snimak da je oglas obrisao.
Pa sad cekam sta ce ovi reci. :)
 
Ne moze kinez da obrise nista jer je sistem napravio snapshot i to je dokumentovano prilikom kupovine.
Moze jedino da vise ne prodaje taj artikal al to tebe i ne zanima, a negativan komentar ce mu se svakako videti.
 
Evo sta je sad tamo gde je nekad bio oglas
1e4d643d463a1b19637934e65cd1db37.jpg

I sta vredi da dobije negativan komentar kad toga vise nema tj ovaj obrisao, pa ce napraviti novi gde nece biti komentara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno