Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Nikakve kombinacije ne pomazu, samo vrti Alcatel logo i to je to
 
Nije KitKat... Razocarenje.... vec 4.2.2 1002 verzija (mts single sim). Cudno je sto je tek sad dobio tu verziju, do sad mi je uvek izbacivao da nema update za moju verziju...

Inace mob je sam od sebe prestao sa boot loop, povezao ponovo, pustio alkatel upgrade i sve u redu sad.

PS, nakon 1002 pustio jos jednom upgrade tool, sad mi daje jos jedan update hah
 
Poslednja izmena:
Moj Idol X iz Telenora je jos na 01001. Nisam dobio nijedan apdejt. Danas sam pogledao da li ima nesto ali kaze da je software up to date :(
 
Kod mene je nakon ovog koraka to proradilo, mozda nije to razlog ali probaj.

Skinuo sam ovaj upgrade program Mobile upgrade Q 4.5.x, samo instalirao i obrisao (sve sa korakom da se obrisu i alcatel driveri). Posle sam ponovo instalirao upgrade S 4.0.6 verziju za idol X i dobio update na mob. Ali pazi da ti je originalni Alcatel USB, zbog toga mi je mob otisao u boot loop. :smash::smash:

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/pop_s9.html#.U_OB6vk0GNY
 
jel moze neko deteljano da opise koji program da skinem i kako da apdejtujem i ja moj idol x,posto se ne razumem bas najbolje..? hvala
 
Sam update program je veoma bagovit, kad radi, kad ne... Tako da legalnim putem da uradis update je vise sreca u pitanju nego bilo sta drugo.

Za vise od pola godine koliko imam Idol X ni jednom mi nije dao update sa programom koji se moze skinuti sa oficijelne stranice alkatela "Mobile Upgrade S 4.0.6" Istog dana kada sam cuo da se pojavio beta KitKat, pustio sam update i opet nista.

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/one_touch_idolx.html#.U_XWYfk0GNY

Cackao sam nesto po njihovoj stranici za neki njihov C3 model i video da za taj model ima "novija" verzija Mobile Upgrade Q 4.5.x. (Link sam gore okacio). To sam skinuo i video da je taj upgrade program u stvari samo za njihov low grade asortiman, nema 6040x. Obriso sam program, sve sa opcijom da mi obrisu alkatel drajvere. Stari update 4.0.6 program sam obrisao i ponovo instalirao zbog drajvera, jer sam mislio da su i za taj prog obrisani, i kad sam ga pustio da vidim da li radi odmah je nasao update 01002 verziju, nekoliko minuta ranije nije nista davao... E sad, da li je u pitanju cista sreca ili sam proces, ne znam, ali proradilo kod mene nakon toga.

Inace single sim MTS Idol X je u pitanju

To je legalan update, e sad ima i onih preko MTKTools, rusko/kineskih romova i TCL kombinacija, ali sa tim nisam hteo da se petljam dok mi traje garancija.
 
Za Telenor očigledno nema apdejta. Probao sam kako si ti objasnio i dalje nema ništa. Nadam se da neće i Kitkat da kasni za nas.
 
Problem sa prečicom aplikacije. Posle restarta ne prikazuje prečice 2-3 aplikacije (između ostalih i Skype). Aplikacije se normalno pokreću iz liste aplikacija, ali ne mogu nikako da vratim prečice. Probao sam i sa deinstalacijom, pa ponovo instalacijom, ali ne vredi. Nema ih ni u skrivenim aplikacijama. Pored toga, posle svakog restarta obavezno razbaca 10 prečica (ne vrati ih na isto mesto). Da napomenem da na Playstore nisam menjao podešavanja u vezi postavljanja prečica. Da li se još nekom nešto slično dešava?
 
Meni danas ovo stiglo

uploadfromtaptalk1409238474819.jpg

A evo i šta je

67f95558a18cf5ccfc6926814ed8f56a.jpg
 
Poslednja izmena:
I meni je danas stiglo obaveštenje o upadte-u 01002. Evo nakon više od dva sata download-a stigao je tek do 156MB od 222MB i sada ćuti na tih 70% :test:
 
I meni se pojavio tek malo pre, ali neću ažurirati, jer mi sve lepo radi.
@mknez javi ako uočiš neke novine
 
Ja sam instalirao novi apdejt 01002 i razlika koja je uočljiva je da više nema onaj moronski laucher, sada ima normalan bez onih foldera.

Meni za sada dovoljno...
:)
 
I ja sam moj, kupljne u Telenoru, updatovao jutros.
Ono sto vidim da je novo:
1) Phone app ima svetlu pozadinu
2) Launcher ima app drawer
3) Kamera ima vise podesavanja
4) Quick toggles su malo drugacije rasporedjenji
5) Telenor uvalio par svojih aplikacija, mislim da ih ranije nije bilo.

To sam za sada primetio.
 
Meni je isto iz Telenora, ali pre downloada mi je ispisao puruku da je detektovan ROOT i da je moguc Failture...

Jel ima neko iskustva sa apdejtovanjem rutovanog fona?
 
Meni je isto iz Telenora, ali pre downloada mi je ispisao puruku da je detektovan ROOT i da je moguc Failture...

Jel ima neko iskustva sa apdejtovanjem rutovanog fona?
Pre nego kreneš sa uodate_om obavezno skini aplikaciju superuser, i u njoj odradi temporary unroot. Ja sam tako sinoć i sve prošlo kako treba
 
OK hvala, i mislio sam tako, mada sam upravo uradio Recovery backup, skida se apdejt pa cemo videti
 
I ja sam moj, kupljne u Telenoru, updatovao jutros.
Ono sto vidim da je novo:
1) Phone app ima svetlu pozadinu
2) Launcher ima app drawer
3) Kamera ima vise podesavanja
4) Quick toggles su malo drugacije rasporedjenji
5) Telenor uvalio par svojih aplikacija, mislim da ih ranije nije bilo.

To sam za sada primetio.

Ista situacija i kod mene, takođe telefon iz Telenora.

U principu apdejt je samo nov launcher...

Ja se nadam da je ovo priprema za kitkat.
:)
 
Telefon sa telenora, prvo sto se primeti je da se telefon vise greje, ne znam da li sam ranije imao srece, ali telefon je bio hladan kao spricer. Druga stvar sto se se primeti je da je kamera poboljsana. Ostalo jos nisam uvideo.

Edit: Sada sam uradio antutu 16284, nisam se setio da pustim pre update. Pa eto ako neko ima volje, neka pusti pre i posle update da vidimo da li ima neke razlike. Koliko se secam, i pre update sam imao oko 16k.
 
Poslednja izmena:
...i posle 10 meseci predivnih momenata sa mojim IDOL x sa Telenor mreze, na zalost moram da javim da je CRK'O... :trust: i da mu nema pomoci vise ... ponudjena mi je zamena u vidu sony experia M2....... :rtfm:

...totalno sam razocaran...

...mnooogo mi se svidjao Idol X, i dalje mi se svidja, a realno moj primerak je imao mane: grejao se, navigicija je kocila, znao je sporije da radi,a zadnjih tri meseca po zavrsetku svakog razgovora sam dobijao poruku "call app has stoped working..." :wall:


mozda je i bolje sto je crk'o... mada ja bi opet Idol X.... :smackbum:
 
Poslednja izmena:
...i posle 10 meseci predivnih momenata sa mojim IDOL x sa Telenor mreze, na zalost moram da javim da je CRK'O... :trust: i da mu nema pomoci vise ... ponudjena mi je zamena u vidu sony experia M2....... :rtfm:

...totalno sam razocaran...

...mnooogo mi se svidjao Idol X, i dalje mi se svidja, a realno moj primerak je imao mane: grejao se, navigicija je kocila, znao je sporije da radi,a zadnjih tri meseca po zavrsetku svakog razgovora sam dobijao poruku "call app has stoped working..." :wall:


mozda je i bolje sto je crk'o... mada ja bi opet Idol X.... :smackbum:
Ti ne moraš da uzmeš Sony m2.

Tj, možeš zahtevati telefon sa 13mpx kamerom ili fhd displejom kao što si i imao.

Ne možeš dobiti telefon koji ima lošije karakteristike iako je cena ista...
 
Ne moze on da trazi quad core i 13mpx kameru, nego tu cenu koju je tada platio.

Jeste kupis kineza quad core i 13mpx kameru i uzmes G3, jer on ima toliko... Pa to bi svi radili :d
 
Uzmi nexus 5 uz neku doplatu od par hiljada dinara. Naravno ako ti dopuste,ali smaraj ih nemas sta da izgubis.
 
Evo i ja updateovao na novu verziju i vratio mi se onaj stari lock screen wallpaper sa kockama. Kako se bese stavlja da mi bude isti kao wallpaper?
 
Nazad
Vrh Dno