Šta je novo?

Aku busilica?

Da li uzeti ovo, poznato ali slabije (28Nm), sa duzom garancijom i 2Ah baterijom
Kod nas za te pare nude ovo od ponedeljka, tako da to definitivno nije lose.

Pogledajte prilog 447813
ili ovo, manje poznato ali jace (45Nm), brushless, sa 2 baterije?
 
Dace ti neko malo iskusniji preporuku, ne znam ko pravi te aku busilice za Woby i jos manje kakve su.
 
Koliko ja vidim, uz Womax ide baterija, a uz Parkside ne, pritom je Womax 20 V, a Parkside 12 V, motor bez četkica, def. jača i mnogo duže traje baterija. Ne znam koliko sad košta baterija i da li ih uvek ima u Lidlu, ali ako u kompletu nije mnoogo jeftinija od Womaxa, ja bih išao na Womax.
Prednost Lidla jeste skoro pa bezuslovna garancija (manje-više), ali mislim da je standardno 2 godine, kao i za Woby, a da su za crni alat davali 3 godine garancije.
 
Kod lidla na zeleni program je 3 godine, na crni performance je 5 godina
 
Lidl udari jedno vreme sa aku alatom od 20V pa posle zaredjaju sa 12V i tako u krug. Valjda su i baterije od 12V univerzalne, odgovaraju svim parkside alatima od 12V
 
Jesu, a odgovaraju i neke druge od 12V. To im je i prednost, uz duzu garanciju i iskustva i testove. A Womax ima bolju ergonomiju, brushless motor, veci kapacitet baterija, ali kracu garanciju i nikakvu recenziju, iskustva, nista i baterije su im razlicite za svaki alat, evo 5-6 razlicitih a sve 20V

Cena je trenutno prakticno ista (mada komplet Parkside bude jeftiniji 1000-1500din), Parkside od 28Nm i punjac 2.4A i baterija 2Ah a tamo Womax (navodno) 45Nm, punjac 1A i 2 baterije po 2Ah.
 
Ipak bolje provereno
 
Samo da napišem da sam zadovoljan sa pomenutom Bosch aku, a bio sam malo skeptičan, što se tiče snage motora i trajanja baterije. Za ove 2 nedelje sam odradio razne montaže koje sam planirao po kući. Radi bez ikakvih problema i limita (bar u ovom slučaju), iako je reč o jednom od kompaktnijih/slabijih modela iz Bosch ponude. Kvalitet izrade je u skladu sa cenom, ni tu nemam zamerke.
 
Poslednja izmena:
Da, to je mana ali mi ne smeta previše, može i ''na osećaj'' da se primeti kada je baterija pri kraju. Ionako nije model za neki profi rad već za hobi/DIY. A tu je i rezervna baterija, koja će biti uvek spremna.
 
Danas u Tempu kupio Agm akumulatorsku busilicu za 1800 rsd
Nisam je isprobavao i mogu samo da kazem da radi :D
 
Za beton ti je najbolja elektropneumatska bušilica, možeš i da ištemuješ nešta ako ti zatreba a ako kupiš uz nju i futer sa SSD+ adapterom eto bušilice za metal i drvo.
 
Pozdrav,

zamolio bih kompetentnije za savet. Potrebno je izvrsiti montazu panelne ograde i kapije, a rec je o betonskoj povrsini. Takodje, potrebno je izbusiti rupe za sarke na kapiji.

Da li bi modeli sa linkova bili od koristi?

1. https://www.gama-alati.rs/vibraciona-busilica-bosch-universalimpact-700-0603131020.html
2. https://ananas.rs/proizvod/womax-bu...click&utm_campaign=bidding&utm_term=es_1_9_pp

Unapred se zahvaljujem.
Za malu razliku u ceni, mnogo je bolje rešenje ovako nešto.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-07-30 213911.png
    Screenshot 2024-07-30 213911.png
    367.7 KB · Pregleda: 81
Taj GBH 240 vredi svaki dinar, odlična bušilica. :)
Jedino treba uzeti u obzir da je u pitanju bušilica sa SDS plus prihvatom pa ti trebaju i odgovarajuće sds+ burgije kao što su npr Bosch 5x.

Ako si iz NS-a ili bliže okoline, imaš ga i u Techno Ferum radnji za 14000,00 dinara.
 
Za malu razliku u ceni, mnogo je bolje rešenje ovako nešto.

Istina. Naisao sam i ja na pomenuti model koji je otpao usled razlike u ceni od 6. hiljada dinara.

Neupitno je da bi najrazboritije bilo odlaganje kupovine do povecanja budzeta.

Zahvaljujem se.
 
Pre nekih 3-4 god sam kupio tu womax bušilicu jer nisam imao sa SSD+ a trebalo mi je hitno za neka sitna štemovanja zidova, nije za SSDmax bole ruke i radi i dan danas ok, Kada mi treba nešta hitno i kada radim private woby je tu.
Ako ti je blizu woby odmah kod njih pazariš i futer sa adapterom i obavezno mast za podmazivanje SSD futera.
 
Pozdrav,

zamolio bih kompetentnije za savet. Potrebno je izvrsiti montazu panelne ograde i kapije, a rec je o betonskoj povrsini. Takodje, potrebno je izbusiti rupe za sarke na kapiji.

Da li bi modeli sa linkova bili od koristi?

1. https://www.gama-alati.rs/vibraciona-busilica-bosch-universalimpact-700-0603131020.html
2. https://ananas.rs/proizvod/womax-bu...click&utm_campaign=bidding&utm_term=es_1_9_pp

Unapred se zahvaljujem.

Einhell Cekic Busilica SDS+ 1600W TC-RH 1600 4258478​


Bratu stigla danas Makita DHP458Z , baterija od 5Ah, i punjac. Odlucili se za makitin aku alat.
 
Mogu snažne vibracione neki mekši beton da probiju ali je mučenje. Za beton samo čekić bušilica sa SDS plus glavom, nisi pogrešio u izboru.
Vibracione su za bušenje drveta i metala uz odgovarajuće burgije. Kvalitetna i odgovarajuća burgija mnogo znači.
 
Instalacija 3D panelne ograde zajedno sa kapijom je protekla bez ikakvih poteskoca. Veoma lako su probuseni beton i metal. Neupitno je da su Bosch SDS plus 5x burgije za beton i HSS-Co set za metal, a uz pomoc Metabo adaptera za SDS plus busilice, takodje imali udela u tome.

Bosch GBH 240 je nedvosmisleno dobra kupovina.

Apropo dodataka, nigde kod nas ne mogu da pronadjem dodatak sa linka koji sledi: https://bazzar.hr/p/DE4QNV4-svrdlo-za-busilicu-celicno-75-x-600-mm

Unapred se zahvaljujem na pomoci.
 
Probaj u pretrazi burgije za zemlju. Njih uglavnom rade namenski za bušače pa bi trebao neki adapter. Nisam se nikad raspitivao za to jer sam davno kada mi je trebalo za stubove napravio ručni.
 
Instalacija 3D panelne ograde zajedno sa kapijom je protekla bez ikakvih poteskoca. Veoma lako su probuseni beton i metal. Neupitno je da su Bosch SDS plus 5x burgije za beton i HSS-Co set za metal, a uz pomoc Metabo adaptera za SDS plus busilice, takodje imali udela u tome.

Bosch GBH 240 je nedvosmisleno dobra kupovina.

Apropo dodataka, nigde kod nas ne mogu da pronadjem dodatak sa linka koji sledi: https://bazzar.hr/p/DE4QNV4-svrdlo-za-busilicu-celicno-75-x-600-mm

Unapred se zahvaljujem na pomoci.
Woby house?
 
Iz Woby-ja sam obavesten da, osim burgija za benzinske busace, nemaju drugih na stanju.
U medjuvremenu sam uspeo da ih pronadjem na Temu, ukljucujuci i adaptere.

@Mali Perica, @nisnis, hvala na pomoci.
 
Комбо за Ф1 фанове.
1726480709339.png
 
Nazad
Vrh Dno