Šta je novo?

Ajd zajedno sastavimo Intel konfiguraciju za jedno "dve ljubicaste" :)

pinocio

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2009
Poruke
1,505
Poena
455
Kao sto naslov kaze,potrebni su mi saveti,predlozi,moguce cake oko kupovine...
Planiram da sastavim i kupim konfiguraciju zasnovanu na Intel procesoru koja bi bila neki zalog za buducnost,tj koja bi trenutno mogla da potera sve potrebno (trenutne hitove od igara,razne programe za obradu videa i grafike...),ali da se nekoliko godina mogu pratiti trendovi dodavanjem RAM memorije recimo.
Nisam gejmer,ne trebaju mi nikakve sljastece komponente,jednostavno treba mi komp kojim bih bio miran nekih desetak godina (prosla kombinacija Intel/Gigabajt (maticna) izdrzala i mnogo vise).

Da imam neko znanje verovatno se ne bih obracao ovde :D
Ali ajd da kazem da imam neku minimalnu osnovu i da pretpostavljam da ce se predlozi zasnivati na i5 (ali ne znam koji odabrati) procesoru,iskreno voleo bih da nastavim tradiciju i ponovo izaberem neku Gigabajtovu maticnu,ali potrebno mi je pre svega u startu da napravim neki uzi izbor... kontam da bih mogao razmisljati o hyperXu od 16GB,kuciste mi treba neko normalno diskretno,ravnih linija,proslo bilo CHIEFTEC BH-01 400W i vizeulno mi treba tako nesto slicno,e sad pojma nemam moze li se to iskoristiti? O napajanju i grafickim ni osnovno predznanje nemam,SSD mozda moze da prodje i 250GB. I sve to ako moze da se poslozi u nekih 1000 eura... Trebace mi i novi monitor,ali njegova kupovina ce zavisiti od cifre ove konfiguracije... a i tu moram da naucim sta je prioritet kod izbora monitora (za svakodnevno normalno koriscenje) da l rezolucija,osvezavanje... kontam da cu ici na nekih 27 inca,pa ako i tu ima neku usputni predlog... recimo sve ukupno oko 1300-1400 eura. Eto toliko,unapred zahvalan svima na pomoci.

Ina kraju,gde sve to kupiti,kome ukazati poverenje?
 
Poslednja izmena:
Ryzen 5 3600x
Gigabyte B550 Aorus Master
HyperX Predator 2x8GB 3600
SSD Kingston A2000 500GB
Napajanje Seasonic SSR 650 GB3

Evo recimo ovako nesto mi se dopada,i to je bez trazenja najboljih cena negde oko 880 eura,a ostaju mi jos graficka i kuciste... Da cujem sad misljenje,i dalje preporuke,korekcije detalja,a posebno preporuka za graficku,jer tu zaista ne znam sta da gledam.... a jos nisam "ucio" o njima :)

@ jurodivi posto si u medjuvremenu ubacio poruku,na ovu konfu bih u skorije vreme (dok se oporavim :D ) dodao jos dva stapa memorije i jedan SSD
 
Poslednja izmena:
Ulganje u buducnost na platformi koja zavrsava karijeru naredne godine (ako vec nije zavrsila).
 
Kako hoces, tvoje su pare...
I prosla kupovina mi je tekla otprilike isto na forumu,najvise me kritikovali zbog izbora ploce... a ispostavlja se da eto volim videti dobru i kvalitetnu plocu naravno u skladu sa finansijama,a i da kupim 150 eura jeftiniju plocu taj novac svakako za dan necu imati u novcaniku :D Nego,ajmo dalje... da vidimo kakvu grafu?
 
matična je duša i srce sistema, dom za ostale komponente i na njoj ne treba štedeti. takođe ni na napajanju, uzmi bar 1000-1200w platinum, od viška glava ne boli, a ko zna kada će da zatreba. i ako kupuješ procesor od 200e red je da daš bar još 100e na kuler, kad udari globalno zagrevanje biće ti drago. naravno sve to spakuješ u neko full tower chieftec ili silverston kućište, da imaš iza čega da se kriješ ako se opet zarati, da ne čuje zlo. nemoj da bacaš pare na grafičku, to je beskorisno, ljudsko oko ionako ne primećuje više od 24fps-a, a i igrice su za decu.
 
Ryzen 5 3600x
Gigabyte B550 Aorus Master
HyperX Predator 2x8GB 3600
SSD Kingston A2000 500GB
Napajanje Seasonic SSR 650 GB3

Evo recimo ovako nesto mi se dopada,i to je bez trazenja najboljih cena negde oko 880 eura,a ostaju mi jos graficka i kuciste... Da cujem sad misljenje,i dalje preporuke,korekcije detalja,a posebno preporuka za graficku,jer tu zaista ne znam sta da gledam.... a jos nisam "ucio" o njima :)

@ jurodivi posto si u medjuvremenu ubacio poruku,na ovu konfu bih u skorije vreme (dok se oporavim :D ) dodao jos dva stapa memorije i jedan SSD
Napajanje krš.Ali zato i dalje stoji ta bespotrebna ploča.
Prijatelju shvati sad i za 100 godina za tvoje potrebe nemaš razlike u toj ploči od 300 i 150.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
takođe ni na napajanju, uzmi bar 1000-1200w platinum, od viška glava ne boli, a ko zna kada će da zatreba. i ako kupuješ procesor od 200e red je da daš bar još 100e na kuler, kad udari globalno zagrevanje biće ti drago. naravno sve to spakuješ u neko full tower chieftec ili silverston kućište, da imaš iza čega da se kriješ ako se opet zarati, da ne čuje zlo. nemoj da bacaš pare na grafičku, to je beskorisno, ljudsko oko ionako ne primećuje više od 24fps-a, a i igrice su za decu.

:D:d:D
 
Ryzen 5 3600x
Gigabyte B550 Aorus Master
HyperX Predator 2x8GB 3600
SSD Kingston A2000 500GB
Napajanje Seasonic SSR 650 GB3

Evo recimo ovako nesto mi se dopada,i to je bez trazenja najboljih cena negde oko 880 eura,a ostaju mi jos graficka i kuciste... Da cujem sad misljenje,i dalje preporuke,korekcije detalja,a posebno preporuka za graficku,jer tu zaista ne znam sta da gledam.... a jos nisam "ucio" o njima :)

@ jurodivi posto si u medjuvremenu ubacio poruku,na ovu konfu bih u skorije vreme (dok se oporavim :D ) dodao jos dva stapa memorije i jedan SSD
Bez ljutnje, ali gubiš odnos sa realnošću.
Imaš fetiš na retrovizore, pa kupuješ od lamburžinija i stavljaš ga na Fiat stilo...

Maticna ti debelo pojela budžet. Ako hoćeš matičnu od 300 evra, spremi duplo više para od trenutnih kako bi sve moglo da isprati tu matičnu. U suprotnom, ili slušaj što ti pišu ljudi ili će ti konfiguracija biti slabija od onih sa duplo manjim budžetom, ali sa top matičnom od koje jedino što možeš je da staviš sliku u novčanik.

Ovako se pravi konfiguracija!
Vidiš čemu će služiti. Ako su to igre gledaš na kojoj rezolucije ćeš igrati i sa kojim osveženjem. Onda pogledaš koje igre igraš i koje grafičke će ti u njima dati željeni FPS za željenu rezoluciju (obrati pažnju na FPS padove, tj minimalni FPS). Zatim pogledaš koji monitori su za tu rezoluciju i osveženje i računaš odmah na taj trošak (bilo da će biti sad ili za pola godine). Onda gledaš koji CPU će da podrži sve to. Zatim matična koja će da podrži grafičku i procesor i da ima dovoljan broj i tipove konektora. Onda RAM koji neće biti usko grlo, a biti podržan od matične na brzini koja neće ograničavati CPU/GPU. Onda SSD/HDD, a onda i PSU koji će da podrži sve iznad. Zatim kućište koje će moći adekvatno da ohladi sve iznad.

Sabereš koliko sve to košta, pa ako imaš višak para ili želiš konfiguraciju koja će uz nadgradnju narednih 2-3 godine pratiti tvoje zahteve ideš u drugi krug sledećim redom:
- šta se od grafičkih očekuje, sa kojim performansama i koliko će brzo tvoja zastareti (zahtevnije nove igre itd), pa računaš na kupovinu nove grafičke u roku od 0,5-2 godine)
- koji procesor će zadovoljiti tu novu grafičku, pa ili odmah ideš na njega ili računaš da ćeš preći na njega za 0,5-2 godine.
- onda matičnu gledaš koja će da zadovolji novi CPU i GPU (naponska, PCI4 i ako ima jos nekih novotarija koje bi realno koristio), pa odmah kupiš tu matičnu (za godinu dana ide noći socket, tako da se ne čeka sa kupovinom matične, jer je u opisanom roku od 0,5-3 godine svaka platforma mrtva, a ova AMD se zna da se završava naredne godine, plus doći će DDR5 RAM)
- RAM koji će podržati nove CPU/GPU da ne bude usko grlo, pa kupiti odmah (cena ne može biti niža, biće samo veća, pa se posle ne isplati, a dolaze DDR5 računa u roku do 3 godine)

Onda opet sabereš, pa vidiš jel imaš/imaćeš toliko para. Ako je odgovor potvrdan, onda tako radiš, ako ne onda se vratiš na konfiguraciju pre i to kupiš.

Tak ose razumno radi, a ne kreće se od matične niti kupujee najskuplja matična, procesor jeftiniji od nje, a grafička na osnovu kusura para od paprene matične i koristi kućište staro X godina...
 
Poslednja izmena:
Prosto je.

Gaming PC -> vecina novca ide u graficku, onda CPU, onda napajanje dovoljno kvalitetno da ih isprati. Onda se ide na 2x8GB 3200MHz najjeftinije CL16 memorije ili 1x8 ako je budzet tanak. SSD od 240GB-1TB (sata za 240GB, 500-1000GB NVMe) i ostatak budzeta na plocu, kuciste i CPU kuler.
 
Zahvaljujem momci... nemam problem da poslusam savet i uradim stvar za koju mi vecina tvrdi da je dobra... idemo iz pocetka,iako sam se strasno primio na test te Master ploce.
Kao sto rekoh igre na tom kompu nece biti primarna stvar,nece se juriti nikakva podesavanja,ali bi bilo lepo da se mogu pokrenuti svi trenutni hitovi i da masina moze da odgovori na gotovo svaku igru danas,za godinu,a za posle sam svestan da vreme pojede tehniku... a nista,moram dobro analizirati gornje dve poruke,pa Jovo nanovo... mada sto vise citam umesto da sam sve blize resenju,ja sve dalje.Ovde se recimo ipljuje Intel,a u drugom topicu se hvali,kako ispadne isto resenje za manje novaca. Pola foruma se slaze da ce b550 podrzavati i nove procesore pola kaze da je to laz.Pola foruma tvrdi da je AMD ugasio sledece godine druga polovina tvrdi suprotno... Mislio sam da sam posle prvog odgadjanja kupovine usao sad u mirnije more,medjutim vidim da je i sada dosta burno. Ovde neko napisa napajanje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*,u ostalim topicima i na sajtu ga korisnici hvale... zaista zeznuta situacija za nekog ko nije iz ove price,ali neka,polako,snaci cu se.Ne kupuje se komp za sat vremena.
 
Šta da ti kažem imaš ovde ove FPS džankije koji bi sve dali za koji fps više. Ti hoćeš da imaš solidan komp na duže vreme ali to se ne postiže sa lošom pločom i vrhunskom gpu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Šta da ti kažem imaš ovde ove FPS džankije koji bi sve dali za koji fps više. Ti hoćeš da imaš solidan komp na duže vreme ali to se ne postiže sa lošom pločom i vrhunskom gpu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Ploče su danas poprilično dosadne, kao i OC. Em procesori boostuju kao nekada OC, em su ih i Intel i AMD nategli do kraja - jedina mana AMDa je što ne može da ide na 5GHz, kada i to sledeća generacija bude mogla, onda će opet da idu i skupe ploce (mnogo vole tu cifru, bez obzira na IPC performanse, jednostavno hoce taj broj)


Ali generalno, kupiš solidnu mid-range ploču, 6/12 procesor i najskuplji grafiku koju možeš. Iako deluje komplikovano, zapravo je izbor nikakav, možda čak i nikad gori i jednostavniji.
 
Šta da ti kažem imaš ovde ove FPS džankije koji bi sve dali za koji fps više. Ti hoćeš da imaš solidan komp na duže vreme ali to se ne postiže sa lošom pločom i vrhunskom gpu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Tier S-: 250A current draw on little ambient airflow, maxed out 3900X on liquid nitrogen (LN2) overclocking

Asus: X570 X570-E, Pro WS Ace, B550 B550-E

Asrock: X570 Taichi, Phantom Gaming X, Creator

Gigabyte: X570 Aorus Master, B550 Aorus Master

MSI: X570 Creation, Ace, Unify, Tomahawk, B550 Tomahawk

Možda nadješ tu lošu ploču ovde..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zahvaljujem momci... nemam problem da poslusam savet i uradim stvar za koju mi vecina tvrdi da je dobra... idemo iz pocetka,iako sam se strasno primio na test te Master ploce.
Kao sto rekoh igre na tom kompu nece biti primarna stvar,nece se juriti nikakva podesavanja,ali bi bilo lepo da se mogu pokrenuti svi trenutni hitovi i da masina moze da odgovori na gotovo svaku igru danas,za godinu,a za posle sam svestan da vreme pojede tehniku... a nista,moram dobro analizirati gornje dve poruke,pa Jovo nanovo... mada sto vise citam umesto da sam sve blize resenju,ja sve dalje.Ovde se recimo ipljuje Intel,a u drugom topicu se hvali,kako ispadne isto resenje za manje novaca. Pola foruma se slaze da ce b550 podrzavati i nove procesore pola kaze da je to laz.Pola foruma tvrdi da je AMD ugasio sledece godine druga polovina tvrdi suprotno... Mislio sam da sam posle prvog odgadjanja kupovine usao sad u mirnije more,medjutim vidim da je i sada dosta burno. Ovde neko napisa napajanje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*,u ostalim topicima i na sajtu ga korisnici hvale... zaista zeznuta situacija za nekog ko nije iz ove price,ali neka,polako,snaci cu se.Ne kupuje se komp za sat vremena.

Primio se na test ploče sa vrhunskim procesorom, a onda na nju planiraš da staviš kalkulator i očekuješ da ćeš dobiti isto što i sa testa?!

Nećeš da bude za igre, ali ipak da može sve da radi (možda na 4k u 120hz?!)
Odluči se šta ćeš raditi sa kompjuterom i napiši, ako hoćeš savet.
- Ako ćeš kompjuter koristiti za surf 99,99% vremena, ali bi i da 0,01% igraš nove igre na 1440p 144hz, onda mora vrhunska grafička. Prosta stvar, najzahtevjiji zadatak diktira jačinu kompjutera.

Ne znam gde čitaš te kontradiktornosti, ali otvori bre TESTOVE i vidi, kad već ne razumeš. Otvori za procesore i sve ostalo.
- Ryzen jeste bolji od Intela sada. Serija 5 apsolutno bolja, serija 3 "best buy" bolja. Intel koji si čitao ide sa pločama koje ograničavaju brzinu RAM-a (ove koje to ne rade su duplo skuplje i neisplative), a ona može značajno da ubrza kompjuter.
- B550 podržava 100% seriju 5 Ryzen. Gde si pročitao da ne podržava ne znam, ali garantujem da to nigde ne piše!
- Niko nije rekao da je "AMD ugasio", čak je maltene izvesno da će ostati bolji od Intela, već se priča o nekim budućim serijama procesora (posle serije 5) koje će ići na novi soket (mooožda bude refresh serije 5 koji će ostati na istom, ali ne verujem), kao i što postoji velika verovatnoća da će te ploče imati DDR5 RAM. Zato ti džaba sada ploča od 300€.
Intel maltene svake godine menja soket, AMD je to sada uradio posle 3-4 generacije procesora.

Uostalom, sve je ovo uzeto u obzir i svi su ti napisali slične konfiguracije. Ti si taj koji se opire i koji je sebi utuvio u glavu zabludu da je top matična i Intel "bog i batina".
Šta da ti kažem imaš ovde ove FPS džankije koji bi sve dali za koji fps više. Ti hoćeš da imaš solidan komp na duže vreme ali to se ne postiže sa lošom pločom i vrhunskom gpu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Ajde sad objasni kako je B550 Tomahawk i B550 Aorus Pro loša ploča, kao i ostale koje su ovde predložene.
Uostalom, ako se daje 300€, onda se ide na X570, ali i procesor minimum 5800x.

A onda i kako je to ova koju on hoće da uzme ili X570 bolja, koliko i šta konkretno dobija u kombinacija sa procesorom/grafikom koju može uzeti sa svojim budžetom.

Odgovor je da su pomenute B550 odlične ploče (opet se pozivam na Excel sa raščlanjenim svim komponentama na pomenutim pločama).
Sa pločama koje su po tvom standardu dobre neće dobiti ama baš ništa u odnosu na ove izuzev rupe u džepu koja će uzrokovati slabiju konfiguraciju jer neće imati pare za komponente koje mu nose performanse (GPU i CPU).
 
Pa recimo ja se isto pitam za RGB komponenti.... svako ima neki svoj "fetis" :D Po tom pitanju morate me razumeti...

To ima smisla , ako ti je cef kupi tu plocu , jednom se zivi:)
i to Chiftec kucise moze 99% da posluzi ako ti nije dosadilo:D.

I ja sam ranije davao vise novca na jacu plocu i procesor i uvek su mi pregurali 2-3 zamene grafika.
Ali dugo nije tolika razlika u kvalitetu MB, skuplje imaju samo malo vise prikljucaka i mogu lakse veci OC,
max oko 200e na plocu ukoliko nije zesci fetis :smoke:

Da sad kupujem komp za preko 1200e ne bih nikako uzeo manje od 8c /16 T,
ovo je pod uslovom da je za duze koriscenje, i da ne planiras svakih 6 meseci da menjas komponente.
Pre bih kupio slabiju grafiku (200-300e) i realno ces pre a i lakse je zameniti samo gpu.

recimo
MB b550
CPu ryzen 3700x 269e sa kulerom na KP.
ram 2x8 GB neki brzi :)
PSU 750w
GPU 1660 super ili sl. a idealno 3070 al na prloce :d
 
Poslednja izmena:
Uostalom, ako se daje 300€, onda se ide na X570, ali i procesor minimum 5800x.

Ove dve prethodne poruke mi nekako promakle... Nego evo jedna novost... otvara mi se mogucnost da za nekih 290eura dobijem X570 Aorus Master... pa sam iskreno opasno zagrizao. E sad postavlja se pitanje koji je procesor optimalan za tu maticnu,i koja minimalna grafaja pa da napravim akrobaciju,kupim tu maticnu,optimalni procesor,i neku socijalu od grafe koju bih apgrejdovao cim se finansijski oporavim ;) Uz to bih isao 16GB RAM na 3600,500GBSD i minimum 650w napajanje...

Da li bi AMD Ryzen 7 3800X bio ok?
 
Poslednja izmena:
Ne isplati se 3800x, novi 3700x ga stižu. Što se grafike tiče, neznam koliko bi koja bila minimalna, sve PCIe bar bacaju sliku. Možda bi neka polovna Rx570/580 (ima ih za 80ak € ) bilo najbolje, bila bi upotrebljiva i u igrama i izdržaće par godina
 
Ove dve prethodne poruke mi nekako promakle... Nego evo jedna novost... otvara mi se mogucnost da za nekih 290eura dobijem X570 Aorus Master... pa sam iskreno opasno zagrizao. E sad postavlja se pitanje koji je procesor optimalan za tu maticnu,i koja minimalna grafaja pa da napravim akrobaciju,kupim tu maticnu,optimalni procesor,i neku socijalu od grafe koju bih apgrejdovao cim se finansijski oporavim ;) Uz to bih isao 16GB RAM na 3600,500GBSD i minimum 650w napajanje...

Da li bi AMD Ryzen 7 3800X bio ok?
Za matičnu od 300€, je optimalan procesor od 500€.
Dakle Ryzen 5800x minimum, mada je za to više 59xx.
 
Ove dve prethodne poruke mi nekako promakle... Nego evo jedna novost... otvara mi se mogucnost da za nekih 290eura dobijem X570 Aorus Master... pa sam iskreno opasno zagrizao. E sad postavlja se pitanje koji je procesor optimalan za tu maticnu,i koja minimalna grafaja pa da napravim akrobaciju,kupim tu maticnu,optimalni procesor,i neku socijalu od grafe koju bih apgrejdovao cim se finansijski oporavim ;) Uz to bih isao 16GB RAM na 3600,500GBSD i minimum 650w napajanje...

Da li bi AMD Ryzen 7 3800X bio ok?

Ja ne znam što pitaš za savet kad ne slušaš šta ti ljudi pričaju. Ja sam sklopio konfiguraciju sa mATX pločom od 60 evra i nikakav iole bitni boljitak ne bih dobio da sam umesto nje stavio tu ploču od 300 evra. To su ploče za entuzijaste, ljude koji vole da čačkaju i podešavaju, uparujući je sa najskupljim hardverom. Uzmi neku skromniju ploču, ubaci joj Ryzen 5 3600, ako baš ne možeš da se strpiš dva-tri meseca da uzmeš grafiku i nije ti žao da zato baciš pola performasi u vodu, onda uzmi sad grafičku koliko ti para ostane i završi posao.
 
Pusti ga, vidiš da ne zna šta hoće, ili troluje...
A ovo nije prvi forum koji je blagoslovio ovakvom temom, koliko vidim.
Nek da 300e za matičnu i po pola od toga za procesor i grafičku, neka ga...eto njega opet posle da se žali kako mu se igre vuku i kako smo ga zajebali...

Ovo se pretvorilo u pravi clusterfuck, ne znam što se ljudi uopšte cimaju da mu odgovore...
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam što pitaš za savet kad ne slušaš šta ti ljudi pričaju.
Kako ne slusam... svaka poruka mi je bitna,ucim,vagam,jos nisam doneo nikakvu odluku,sem da ce biti AMD,a ti pises kako ne slusam :D A zar nije primamljivo x570 Aorus Master za 290 eura? A kontam da je jeftinijim plocama pre svega vek trajanja kraci.A i da ce se recimo x570 moci apgrejdovati do mnogo jacih performansi nego ta jeftinija. Sta znam...
 
Pusti ga, vidiš da ne zna šta hoće, ili troluje...
A ovo nije prvi forum koji je blagoslovio ovakvom temom, koliko vidim.
Druze na forumu sam 2 godine duze od tebe,imam 108 poruka,a ti 2800... i ti meni onda pises da trolujem!? Forum dozivljavam kao mesto za pomoc i u startu sam napisao da po ovom pitanju nisam PAMETAN koliko ti recimo.Zamolio sam ljude za pomoc i pokusavam svakom da se zahvalim,podelim reputaciju,i svaku poruku dozivljavam kao veliku pomoc.Niko ovde nije obavezan da odgovara. Ne znam na sta aludiras kada kazes da nije prvi forum sa ovakvom temom!? Vecinom su sve moje otvorene teme zavrsene kupovinom,tako da ne vidim nista upitno po tom pitanju.Nisam na ovakvim forumima da bih siljio onu stvar na drugima,da bih im solio pamet,pametovao,i bildovao broj poruka.Koliko mi vreme dozvoljava,pratim desavanja ovde,ali jednostavno nisam fanatik pa da bih citao bas svaku temu.I zaista ne vidim razlog za bilo kakvim omalovazavanjem,posebno jer ovaj sajt i ovaj forum smatram nekim "svetim mestom" i mestom gde bi trebalo da se siri znanje i pomaganje,ne vidim nikakvu potrebu za solenjem pameti
 
Poslednja izmena:
Čoveče ljudi pri pričaju da ako uzimaš matičnu od 300e, moraš uzeti procesor od 500e i grafiku od 800e, da bi video neki efekat...

To je 1600e za samo tri komponente, a ti trebaš da sklopiš ceo komp bez monitora za 1200e.

Kako misliš da to uradiš, ako ne napraviš kompromis sa matičnom do 150e, procesorom za 150e, i grafičkom od 400-500e? Napajanje a da valja za tu mašinu ti je minimum 100-150e, ram 70-100e, nvme ili ssd od 1tb 100e, kućište 80-100e...

Još će ti faliti...
 
Kako ne slusam... svaka poruka mi je bitna,ucim,vagam,jos nisam doneo nikakvu odluku,sem da ce biti AMD,a ti pises kako ne slusam :D A zar nije primamljivo x570 Aorus Master za 290 eura? A kontam da je jeftinijim plocama pre svega vek trajanja kraci.A i da ce se recimo x570 moci apgrejdovati do mnogo jacih performansi nego ta jeftinija. Sta znam...

Ma jok, i ta ploča od 60 evra što sam kupio je imala propisnu naponsku jedinicu i oklopljene kondenzatore, a Gigabyte već sprema UEFI za nju da može da podrži Ryzen 5xxx. Čak i da se desi najgore i crkne, lako ju je prežaliti.

Ti uporno pokušavaš da staviš volan od Ferarija na Opel, ne dobijaš time realno ništa. Volan se možda tebi sviđa, ali nije nešto što utiče na brzinu auta. Bolje budži motor. Danas je sve integrisano u procesor, ne utiče ploča na performanse.
 
Poslednja izmena:
Čoveče ljudi pri pričaju da ako uzimaš matičnu od 300e, moraš uzeti procesor od 500e i grafiku od 800e, da bi video neki efekat...

To je 1600e za samo tri komponente, a ti trebaš da sklopiš ceo komp bez monitora za 1200e.

Kako misliš da to uradiš, ako ne napraviš kompromis sa matičnom do 150e, procesorom za 150e, i grafičkom od 400-500e? Napajanje a da valja za tu mašinu ti je minimum 100-150e, ram 70-100e, nvme ili ssd od 1tb 100e, kućište 80-100e...

Još će ti faliti...

Po ovoj logici ja sam morao uzeti procesor od 400 EUR jer sam plocu platio 26k din. i graficku od 800 EUR da bih video neki efekat :D samo jos koji efekat je trebalo da vidim, pojasni mi ? :D
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam zašto sve ove kompanije prave ploče od 250+ evra oni su totalni ludaci ko će im to kupiti. Treba ploča od 30 evra i procesor od 500. Sve koji kupe skuplje ploče dodatno oporezovati.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Druze na forumu sam 2 godine duze od tebe,imam 108 poruka,a ti 2800... i ti meni onda pises da trolujem!? Forum dozivljavam kao mesto za pomoc i u startu sam napisao da po ovom pitanju nisam PAMETAN koliko ti recimo.Zamolio sam ljude za pomoc i pokusavam svakom da se zahvalim,podelim reputaciju,i svaku poruku dozivljavam kao veliku pomoc.Niko ovde nije obavezan da odgovara. Ne znam na sta aludiras kada kazes da nije prvi forum sa ovakvom temom!? Vecinom su sve moje otvorene teme zavrsene kupovinom,tako da ne vidim nista upitno po tom pitanju.Nisam na ovakvim forumima da bih siljio onu stvar na drugima,da bih im solio pamet,pametovao,i bildovao broj poruka.Koliko mi vreme dozvoljava,pratim desavanja ovde,ali jednostavno nisam fanatik pa da bih citao bas svaku temu.I zaista ne vidim razlog za bilo kakvim omalovazavanjem,posebno jer ovaj sajt i ovaj forum smatram nekim "svetim mestom" i mestom gde bi trebalo da se siri znanje i pomaganje,ne vidim nikakvu potrebu za solenjem pameti

Ova tema se već raširila na 6 strana. 6! I od prve strane ti ljudi pričaju da se ne isplati dati tolike pare za Aorus Master, da će ti ploča od 100-150€ završiti posao, i koji procesor da uzmeš i da daš pare za grafiku a ne mrcinu od ploče koja ti ne nudi ništa opipljivo u odnosu na duplo jeftinije sem većeg računa i penisa što imaš ploču od 300 evra.

Kad već imaš toliki fetiš na tu ploču, kupi je više i ne davi. Na svaki način tražiš da ti neko opravda bacanje para na tu ploču...dosadan si više. Kupi je i gotovo.

I ne, jeftinija ploča nema manji vek trajanja.
 
Nazad
Vrh Dno