Šta je novo?

Ajd zajedno sastavimo Intel konfiguraciju za jedno "dve ljubicaste" :)

pinocio

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2009
Poruke
1,506
Poena
455
Kao sto naslov kaze,potrebni su mi saveti,predlozi,moguce cake oko kupovine...
Planiram da sastavim i kupim konfiguraciju zasnovanu na Intel procesoru koja bi bila neki zalog za buducnost,tj koja bi trenutno mogla da potera sve potrebno (trenutne hitove od igara,razne programe za obradu videa i grafike...),ali da se nekoliko godina mogu pratiti trendovi dodavanjem RAM memorije recimo.
Nisam gejmer,ne trebaju mi nikakve sljastece komponente,jednostavno treba mi komp kojim bih bio miran nekih desetak godina (prosla kombinacija Intel/Gigabajt (maticna) izdrzala i mnogo vise).

Da imam neko znanje verovatno se ne bih obracao ovde :D
Ali ajd da kazem da imam neku minimalnu osnovu i da pretpostavljam da ce se predlozi zasnivati na i5 (ali ne znam koji odabrati) procesoru,iskreno voleo bih da nastavim tradiciju i ponovo izaberem neku Gigabajtovu maticnu,ali potrebno mi je pre svega u startu da napravim neki uzi izbor... kontam da bih mogao razmisljati o hyperXu od 16GB,kuciste mi treba neko normalno diskretno,ravnih linija,proslo bilo CHIEFTEC BH-01 400W i vizeulno mi treba tako nesto slicno,e sad pojma nemam moze li se to iskoristiti? O napajanju i grafickim ni osnovno predznanje nemam,SSD mozda moze da prodje i 250GB. I sve to ako moze da se poslozi u nekih 1000 eura... Trebace mi i novi monitor,ali njegova kupovina ce zavisiti od cifre ove konfiguracije... a i tu moram da naucim sta je prioritet kod izbora monitora (za svakodnevno normalno koriscenje) da l rezolucija,osvezavanje... kontam da cu ici na nekih 27 inca,pa ako i tu ima neku usputni predlog... recimo sve ukupno oko 1300-1400 eura. Eto toliko,unapred zahvalan svima na pomoci.

Ina kraju,gde sve to kupiti,kome ukazati poverenje?
 
Poslednja izmena:
Niko nije rekao da si postao gluplji ili manje vredan, nego da je to sve moglo za mnogo manje vremena da se odradi. Poredis babe i zabe sa PS5, jer ce ta konzola biti aktuelna vrv narednih 5-6 godina, ako ne i duze, a izasla je pre 4 meseca. U pc svetu na godisnjem nivou izlaze nove generacije i samim tim jesi na gubitku ako ti komponente stoje godinu dana u kutijama, jer bi za iste pare uzeo bolje i novije komponente.
Svakako je to tvoja stvar, samo si kontradiktoran prema samom sebi. Kao dugo godina se patis sa nekim prastarim racunarom i neces vise da cekas, a s druge strane kupujes po jednu komponentu mesecno i drzih sve neotpakovano u kutijama. Tom logikom si mogao sacekati i DDR5.
 
Nazad
Vrh Dno