Šta je novo?

acer aspire one 722 ili asus 1215 b

Pa to i jeste fora.Izbacili su model koji je identican.I po izgledu i po hardveru i cak sta vise imaju istu oznaku samo sto je tom novom ispravljen bug.Siguran sam 100% u to.Kao fol stavili su malo jaci CPU koji nema sile da ces primetiti razliku.Gaga ako kupis taj novi acer dobices isto.Nema nikakvu razliku taj tvoj i taj novi.Ima razliku samo to sto je verujem ispravljen bug da se ne greje.Pa i treba da bude temperatura 56.To je 100% normalno.Nije normalno da bude 93 a nije normalno da bude ni 75.Toliko na koliko tebi radi to je normalno.Na zalost nije svaki laptop takav.Videcete polako ali sigurno taj sto vi imate 722 ce da nestane a odjednom ce svuda da bude samo taj novi.Pa to je isto bilo sa mojim MSI.Ljudi odjednom je laptop nestao sa lica zemlje.Kao da ga niko nikad nije ni prodavao_Odjednom je CR700 zamenio CR720 i vise nko ga nije ni pominjao.Tako ce biti i sa ovim sto baguje.Samo ce da povuku te i da ubace ove nove sa C-60.100% sam siguran.
 
Bas mi je interesantno da ovaj Asus 1215 b uopste nije zaziveo....da bi se ovde o njemu vise pisalo! Steta, bilo bi lepo i o njemu cuti razna iskustva kao sto se pise o 722!
 
Evo opet mene , kupila sam ponovo Asus 1215b, i moram reci da je totalno osvezenje u odnosu na prvi primerak. Ovog puta kupljen crn, mat, free dos, instalirala sam win 7 ultimate. Mnogo brzi od prvog primerka iako je prvi primerak imao win 7 home legalan. Jedina zamerka na plastici koja se koristi u izradi, sve drugo ovoga puta za pohvalu. I ovaj primerak je hladan, nema nekog primetnog grejanja! A evo par slika!

p1070905-640x480.jpg


p1070906-640x480.jpg


p1070908-640x480.jpg


p1070912-640x480.jpg


p1070914-640x480.jpg


p1070916-640x480.jpg


p1070917-640x480.jpg
 
Pozdrav svima,

pratim ovu temu od pre neki dan s obzirom da sam u velikoj dilemi koji od ova dva modela uzeti. Posle silnog citanja, guglanja i sl. evo nekih mojih zapazanja po pitanju jednog i drugog netbooka:

Acer Aspire One 722:
Prednosti su mu sledece: pristupacna cena (trenutno oko 28.000), pretpostavljam da je pitanje grejanja na modelu c68 reseno,
upgrade je izuzetno lak (prema onome sto sam video memorija se menja lako, a isto tako i hdd je pristupacan i lak za zamenu).

Nedostaci su mu (verovatno): slabiji procesor, jedno ram memorijsko mesto, memorija ide samo do 4 gb,
slaba vidljivost ekrana pri velikoj osvetljenosti


Asus 1215b:
prednosti: dobro odradjena ventilacija, solidan procesor (Brazos E-350), veliki ram (ide sa 4 gb, upgrade moguc do 8 gb)
laka zamena memorije (2 memorijska mesta), dobra vidljivost ekrana cak i pri jakoj suncanoj svetlosti, povoljnija cena u
varijanti sa C-50 procesorom (oko 32.000)

nedostaci: izuzetno teska zamena HDD (treba odsrafiti preko 20-tak srafova i rasklopiti pola masine), ograniceno kretanje ekrana,
jako skup trenutno sa Brazos procesorom e350 kosta oko 45 hiljada (mislim da mu je cena u ovoj varijanti besmislena jer
dodati jos malo para pa cete imati solidnu masinu sa ekranom 15.6).

To su neka moja zapazanja po pitanju oba ova modela prema onome sto sam video na internetu, a sto opet ne mora da bude tacno. Jos uvek nisam odlucio sta da uzmem, mada je Acer favorit naravno zbog cene (asus varijantu sa c-50 procesorom ne bih uzimao).

Pozdra svima i prijatan dan
 
Mislim da ces pre sebe naci kod Acer Aspire One 722 modela.
 
(asus varijantu sa c-50 procesorom ne bih uzimao).
A što? :) ako ga je još negde moguće naći mislim da vredi dati 2-3K više za njega u odnosu na Acer.
Što se HDDa tiče zar je 500GB malo :D
Memorija se podjednako lako, ako ne i lakše menja na Asusu.

Gaga je postavljala slike i Acera i Asusa, meni ovaj drugi deluje kvalitetnije po pitanju izrade, poklopac je mat, ima chiclet tastaturu...
Ovo je čisto subjektivni osećaj, ali sa Asusom bih mirnije spavao nego sa Acerom.

~edit
Da li si uzeo u obzir Lenovo IdeaPad S205?
Kvalitet izrade je bolji i od Asusa i od Lenova, ima E-350, a košta otprilike kao Asus sa C-50 ili manje.

Sad kako malo bolje gledam cene vidim kakvo je ludilo na našem tžištu. 1215B (C-50) se nekad mogao naći za 28K, a danas nema ispod 33K.
1215B (E-350) cenom već zalazi u subnotebook kategoriju gde se mogu uzeti fine 13.3 mašine.
 
Poslednja izmena:
Stvarno su cene neverovatne kod nas.....evo predlog od mene, ovih dana se ocekuje izlazak asus 1215b C60, ista fora kao i sa acer/om....:), pise da ce imati 4gb rama i win 7 home, e sad pise da je cena 299 evra, ali ko zna kolika ce biti kod nas, da sacekas pa da vidis, ako bude 300 evra, bolje kupovine nema ! Lenovo jeste kvalitetniji, ali sta ce nekom netbook koji drzi bateriju 3, 4 sata....


Meni je savrsenstvo ova chicklet tastatura :D moram da kazem ....nikada vise ne bih koristila neku drugu :D
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima...
za Adama K.
C-50 ne bih uzimao zbog problema sa pregrevanjem. Citao sam o tome na mnogim sajtovima, ne samo na ovom, sto moze biti veliki problem.
Ocigledno je da je novi procesor C-60 resenje za to. (mozda sacekati Asus sa C-60?)
Sto se HDD tice to ne bih ni menjao, 500 GB je sasvim dovoljno.
Da, gledao sam i Lenovo s205 medjutim, nesto mi se nije svideo i to najvise zbog komplikovanog upgrade cak i za ram memoriju, treba rasklopiti
celu masinu da bi se doslo do memorije i hdd sa zadnje strane. Uz to, ovde ih ima samo sa HDD od 320 Gb, bez OS je oko 330 E, a sa OS oko
360 E.
Razmislicu jos, najverovatnije ce to biti ASUS.....
 
Jos nesto da kazem, ako bezis od Asus/a c50 zbog grejanja, hladan je skroz....evo ja pisem sa ovog drugog mog primerka, stvarno je odlican, al najgore sto ga nema nigde vise bez OS za 28 k, a opet davati preko 40k meni je ludost....ne znam! :D Tako da asus c 50 nema problema sa grejanjem, tj hladjenjem! Ako ti treba nesto pitaj slobodno ja imam oba netbook/a! Acer je jos kod mene iako je prodat!
 
Taj treba da stigne iz Asus/a kazu ovih dana, mada ja ti nista ne razumem ovaj tekst :D , znaci upgrade na C60, a ja imam C50 sa 2 gb rama!


Jos nesto, interesantni mi ovu kriterijumi kupovine vezane za upgrade masine tipa menjanja rama, hdd/a....vecina dolazi sa hardom od 500 gb, sasvim dovoljno, mada dobro ja imam i dva externa ,ali sve neke gluposti bez kojih se moze, filmovi, muzika, slike itd.. ne znam ni sto cuvam ono sto gledam ali ajde....e sad sto se tice ram memorije i tu je 2 gb dovoljno za jedan netbook, win 7 32 bitni radi skroz ok, jer sta bi se u radu moglo ocekivati od netbook/a pa da bi se nesto performanse poboljsale vecom ram memorijom?! Svojevremeno sam i ja razmisljala da ubacim jos 2 gb, ali sta bi se tacno dobilo, nista znacajno ili gresim???? Ipak je to jedna multimedijalna masina! Hajde neka me neko ispravi ako gresim?!

Da ne zaboravim dobru stvar usb3.0 i usb +charger...
 
Poslednja izmena:
Fin laptopic, jos i on kad bi bio jedno 280-290e, nek bude uz free dos :D
 
Hvala na odgovorima...
za Adama K.
C-50 ne bih uzimao zbog problema sa pregrevanjem. Citao sam o tome na mnogim sajtovima, ne samo na ovom, sto moze biti veliki problem.
Ocigledno je da je novi procesor C-60 resenje za to. (mozda sacekati Asus sa C-60?)
Sto se HDD tice to ne bih ni menjao, 500 GB je sasvim dovoljno.
Da, gledao sam i Lenovo s205 medjutim, nesto mi se nije svideo i to najvise zbog komplikovanog upgrade cak i za ram memoriju, treba rasklopiti
celu masinu da bi se doslo do memorije i hdd sa zadnje strane. Uz to, ovde ih ima samo sa HDD od 320 Gb, bez OS je oko 330 E, a sa OS oko
360 E.
Razmislicu jos, najverovatnije ce to biti ASUS.....
Nijedan Asus nema problema s pregrejavanjem već je Acer sa 722 usr*o motku i loše rešio hlađenje što je u novijoj verziji za C-60 navodno ispravljeno. Ali to nema samo po sebi veze sa procesorom, oba troše isto struje.
Jos nesto, interesantni mi ovu kriterijumi kupovine vezane za upgrade masine tipa menjanja rama, hdd/a....vecina dolazi sa hardom od 500 gb, sasvim dovoljno, mada dobro ja imam i dva externa ,ali sve neke gluposti bez kojih se moze, filmovi, muzika, slike itd.. ne znam ni sto cuvam ono sto gledam ali ajde....e sad sto se tice ram memorije i tu je 2 gb dovoljno za jedan netbook, win 7 32 bitni radi skroz ok, jer sta bi se u radu moglo ocekivati od netbook/a pa da bi se nesto performanse poboljsale vecom ram memorijom?! Svojevremeno sam i ja razmisljala da ubacim jos 2 gb, ali sta bi se tacno dobilo, nista znacajno ili gresim???? Ipak je to jedna multimedijalna masina! Hajde neka me neko ispravi ako gresim?!

Da ne zaboravim dobru stvar usb3.0 i usb +charger...
Potpuno si u pravu ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno