Šta je novo?

acer aspire one 722 ili asus 1215 b

koliko sam ukratko shvatio prednosti asusa su hladjenje, baterija, veci ekran (mada slabiji kvalitet), tastatura.. deluje kao bolja ponuda...
mene bas zanimaju prednosti acera ako neko zna da kaze... osim sto ima operativni sistem...
 
Poslednja izmena:
A sto je slabiji kvalitet ekrana? Sta fali ekranu? Vidim da je Asus tanji i laksi iako je dijagonala ekrana za nijansu veca!
 
a nemam pojma, ta neka osvetljenja i ugao vidljivosti i ne znam ti ni ja sta je kod asusa valjda nesto losije... gledao sam malo test, ne znam dal sam kacio link negde, aj poslacu kasnije zurim
 
Posto je asus malo skuplji, onda bi trebalo da je ekran "bolji" jer nije mnogo veci :d
Danas sam smarao ljudi po gigatronu trazeci asus i da li su ga videli i kakav je bio :)
Momci ne mogu da udju u finese kao ja.
Meni kod Acer-a samo smeta refleksija na ekranu. Ostalo je valjda sve isto.
 
Ja imam crveni acer, porucila sam i Asus , pa ako se odlucim da prodam Acer, ako ima zainteresovanih neka se jave na private....jedini razlog, sto ja stalno nesto menjam...inace star je mesec dana ...cena bi bila 26 000 ! Ali kao sto rekoh jos nisam sigurna, Asus mi danas stize ! :D.....Acer kupljen u Gigatronu , racun, svi papiri !
 
Jel stigao Asus?
 
Cekaj, testira i sprema slikice gaga, polako samo :d
 
Ja imam crveni acer, porucila sam i Asus , pa ako se odlucim da prodam Acer, ako ima zainteresovanih neka se jave na private....jedini razlog, sto ja stalno nesto menjam...inace star je mesec dana ...cena bi bila 26 000 ! Ali kao sto rekoh jos nisam sigurna, Asus mi danas stize ! :D.....Acer kupljen u Gigatronu , racun, svi papiri !

Pa ti si kupila tog Acera pre par nedelja, sećam se da je bila tema? Što ga prodaješ, šta mu nedostaje? Ajde daj objektivne utiske za i protiv, sad kad imaš oba.
 
Asus stigao u radnju, sutra idem da ga preuzmem ....utiske sutra vece ili prekosutra ujutru! Naravno i slike! :D Acer/u ne fali nista, mene je odusevio, slike, utiske mozete videti u temi o njemu, kao sto rekoh jedini razlog prodaje je taj sto je za mene Asus sad nesto novo, pa dok ga ne izgustiram. Cak sam htela da kupim jos jedan Acer samo plav pa da se menjam sa drugaricom, ali kad videh Asus , kao ajde nesto novo ! I etoooooo.....
 
a nema ti tu sta novo osim ukoliko ti nesto fali Aceru...
ovaj Asus deluje bolje odradjeno, i sad da se pitam verovatno bih pre uzeo asusa i zbog tog hladjenja a i baterija mu je bolja..
ali nekako mi se opet ne vraca ni ovaj acer, lep je ovaj plavi vezao sam se za njega... ali je vruc u PM!
 
Ma bolji je acer nego bi gaga da isproba i asus :D ;).
Ja cu uzeti ovog asusa, pogledao sam ga pre 1 sat i malo se pozabavio njime, sama izrada ovog malisana je na prilicno visem nivou nego acer. Danas je bas topao dan ovde gde sam ali za vreme nekih 20 min sto sam se igrao na ovom asusu nisam primetio ama bas nikakvo grejanje, uvijanje tastature itd...
 
Poslednja izmena:
E sta su zene :D Gaga je car majke mi :D To me podseti na mog kolega sa faxa od pre 10 godina koji je menjao telefone kao carape.Svake nedelje novi telefon :D Sad vise nisu u modi telefoni nego racunari.Gaga predlazem ti da se zaposlis negde kao tester laptopova.Jeftinije ti je nego da kupujes svake nedelje novi :D
 
Kupila , evo pisem sa Asus/a. Stigao sa win home premium, ja sam ga dobila po jako povoljnoj ceni ! Srpska tastatura! Siv mat! Nema otisaka prstiju. Da ne duzim i da pisem o svemu, ukratko, mada ja sam tek pre dva sata sela da se poigramo! Manje vise ovo su dva identicna netbook/a! Mozda za nijansu bolja zavrsna obrada Asusa. Ekran ne vidim ni da je bolji ni losiji... Jedina razlika je tastatura. I verujte mi da se vise ugiba na Asus nego na Acer/u. za jednu nijansu, mada nema govora o nekom ugibanju preteranom kod oba modela! Acer ima vece tipke....mada na Asusu su one razmaknute, pa mozda se malo lakse navici..meni fino ide. ..touchpad veci na Asusu, ali bolji materijal na Aceru, kao i ovo right and left na Asusu je mnogo kruto, ja licno ne volim! Rekla bih da su zvucnici mozda malo jaci na Asus/u. Grejanje kod Acera samo na levoj strani, daleko od toga da je vreo, kako to neko rece ovde...topao je, ali nikako vreo, a Asus se greje celom donjom stranom i mozda je malo hladniji, ali isto nikakve bitne razlike. Ali tek cu sutra da ga opteretim! Pisacu jos dok se malo poigram ....mada ne vidim nikakvu bitnu razliku, cak i po velicini tu su, debljina, tezina sve! Gigatron prodaje Acer i Asus po istoj ceni , jedan sa sistemom ovaj drugi ne! Iskreno da nisam dobila ovaj Asus po dobroj ceni sa WIN Home i da eto nije bio nesto novo za mene, ja bih sigurno opet birala Acer . A ako gledate varijantu Asusa sa sistemom, ne verujem da vredi tu razliku u parama! Pisacu jos i kacim slike, a sve sto vas zanima pitajte!
 
Poslednja izmena:
Hehe joj sad moze malo da se dise, mada da nije ovog malise spavala bih ja davno....igramo se...:d....sad mu prebacujem neke full hd filmove da probam....sto se tice onog posta da mogu da se zaposlim da testiram lapove, nemam ja nista protiv samo ako hoce neko da me zaposli hehe, a kad smo kod telefona uuuuuuuuuuuuuu koliko sam tek njih izmenjala hehe.... Evo jos jedno zapazanje Acer daleko tisi, skroz tih bez da mu se cuje hard.....kod Asusa se cuje !
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima..
tek sada ne znam koji od ova dva lapa da pazarim..imam hp pavilion dv7 i on mi je glomazan i tezak za nosenje.Promenio sam dosta netbook-ova, imao sam i msi u200 i acer one 755..
taman sam se odlucio za asus 1215, a sada iz Gagine price vidim da acer ipak ima neke prednost ( tisi je,grejanje ,mislim da ima dva slota za ram memoriju )..
Gago,ako odlucis da prodas neko od ova dva,javi !
 
Jedina razlika je tastatura. I verujte mi da se vise ugiba na Asus nego na Acer/u. za jednu nijansu, mada nema govora o nekom ugibanju preteranom kod oba modela! Acer ima vece tipke....mada na Asusu su one razmaknute, pa mozda se malo lakse navici..meni fino ide. ..touchpad veci na Asusu, ali bolji materijal na Aceru, kao i ovo right and left na Asusu je mnogo kruto, ja licno ne volim! Rekla bih da su zvucnici mozda malo jaci na Asus/u. Grejanje kod Acera samo na levoj strani, daleko od toga da je vreo, kako to neko rece ovde...topao je, ali nikako vreo, a Asus se greje celom donjom stranom i mozda je malo hladniji, ali isto nikakve bitne razlike. Ali tek cu sutra da ga opteretim!

a cuj, sad ako pricamo o preteranom ugibanju tastature.. mislim, dal treba da upadne skroz do dna da bi mogli da govorimo o nekvalitetu.. :D mislim, meni licno ne smeta to ugibanje, kakvo god da je.. mada daleko od toga da ne vidim da se ugiba...
sto se tice zvucnika, stvarno bih se razocarao da su tisi na asusu, jer ovo na aceru je ipak jako slabo..

o grejanju se dosta vec pricalo.. ajde recimo da sam ja rekao da je acer "vreo"... ja ne znam kakav si ti acer dobila, ali govoreci o temperaturama ja sam pricao o nekim maksimalnim... znaci neka malo zahtevnija igra i u roku od 5 minuta njemu je procesor na 93 stepena C.. medjutim ajde neka je, ali meni se i tastatura isto tako brzo zagreje bas na tom delu gde su glavne tipke za kretanje u igri pa onda od te toplote postane neprijatno i samo igranje. prvo sam mislio da je moj acer jedan od pojedinacnih slucajeva, medjutim kada sam malo proguglao po netu i temama o ovom aceru pronasao sam gomilu takvih slucajeva, sto govori da je on generalno vruca masina. i "zvanicni" testovi sprovedeni na njemu ukazuju na prilicne temperature. poredeci testove acera i ovog asusa maksimalna temperatura recimo donjeg dela masine je oko 11 stepeni veca na aceru. a i guglajuci o asusu jos nisam procitao da se preterano zagreva, vec sve suprotno tj. da je prilicno stabilan. prostor za ventilaciju na asusu je koliko vidim prilicno veci nego kod acera sto bi u svakom slucaju trebalo da doprinese boljem hladjenju.. e sad to sto spominjes da je acer topao samo sa leve strane a asus celom duzinom opet kod mene nije slucaj.. evo i pri nekom normalnom radu kod mene je trenutno celom duzinom acer blago topao, naravno nesto vise na toj levoj strani.. cak sta vise na jednoj temi o aceru sam procitao da su temperaturu procesora smanjivali tako sto su mu smanjili napon pa sam tako i ja uradio... medjutim daleko od toga da je i sada hladan mada je maksimalna temperatura procesora spala nekih 7 do 10 stepeni.. ni ne ocekujem da bude hladan da se razumemo... no ipak je maksimalnih 93 procesora za mene malo mnogo..
sve u svemu, da bi dobili neku potpuniju sliku temperatura kod tvoja dva netbooka bilo bi dobro da instaliras recimo program Core Temp (ako vec nisi) u kojem se mogu videti minimalne i maksimalne temperature u radu, pa da samo probas neku malo zahtevniju igricu na oba netbooka pa da nam das izvestaj o maks. temperaturama... to me bas jako zanima, kao i pretpostavljam mnoge forumase.. mislim, nije mi samo problem do igre, nego recimo i kod nekog live stream videa na netu zna procesor da se zagreje gotovo blizu tih maksimalnih 93
 
Jedino gde bi mogao biti problem to je mozda u tim igricama, jer ja igrice ne igram, pa onda mozda i ne znam, pricam o grejanju i jednog i drugog modela na osnovu neta, office/a, muzike, filmova......
 
^ ... za sta su i ovi uredjaji prevashodno i namenjeni.
 
Jedino gde bi mogao biti problem to je mozda u tim igricama, jer ja igrice ne igram, pa onda mozda i ne znam, pricam o grejanju i jednog i drugog modela na osnovu neta, office/a, muzike, filmova......

ok, kontam, al ako mozes probaj sa Core Temp da izmeris minimalne i maksimalne temperature pri nekom vecem opterecenju video materijalom.. recimo neki live stream sa neta ako vec ne igrica.. posto kontam da se njemu pri tim zahtevima ustvari zagreva graficka kartica, a ne procesor.. a graficka je integrisana.. znaci mozda procesor zajedno s njom, nemam pojma bas.....

dulsrules, to sad nije prevashodno pitanje za sta su uredjaji namenjeni, nego koliko je koji uredjaj sposoban sve to da podnese...
 
Poslednja izmena:
mislim, ne znam kako kod ostalih ali meni trenutno ocitava 77 stepeni, iako mi je voltaza smanjena. a jedino sto sam radio je sto sam pustio neki video na netu i to u par navrata vrlo kratko... ali od tada je proslo pola sata... to mi eto nije bas normalno..
 
Evo pre jedan sat sam instalirala core temp, sad pisem sa Acer-a....pustila sam uzivo rts.......jedan sat, odgledala 5 spotova na youtube, u sobi je pakao koliko je vruce, a temperaturu je zabelezio 60 C! Uopste ne primecujem neku razliku u odnosu na Asus.....evo gola sam :d, drzim ga na krilima i uopste mi ne smeta! Kako jos mogu da proverim to sto vas muci? Ja cu najverovatnije prodati ovaj Acer samo iz razloga sto mnogo kucam za faks i sto mi vise odgovara srpska tastatura na Asus/u! Sve drugo nikakva razlika, cak mi se cini i da bateriju bolje drzi Acer, nisam sigurna, ali rekla bih da !

DA......sta je bolje....na Asus-u....poklopac preko kamere i indikator za hdd! Eto....ali zato Acer ima scroll na touch pad/u....i one fore da se rotira slika itd....Asus to nema koliko vidim !
 
Poslednja izmena:
Cestitke Gago na asusu, nek sluzi kako i ocekujes od njega ;)
 
p1070699.jpg


p1070701.jpg


p1070702.jpg


p1070703.jpg


p1070704.jpg



Hvala na cestitkama :).....do neceg novog....:D
 
Poslednja izmena:
Napisi jos nesto u poredjenju ova dva, koji je tanji/deblji, malo nam reci oko estetske prirode sta ti se vise svidja kod jednog sta kod drugog, nesto oko rasporeda konektora, udobnosti kod duzeg kuckanja pa i grejanja posle duzeg rada sa gornje strane pa i sa donje itd....pomenula si do sad ponesto ali je bilo povrsno dosta ;) .
 
@Gaga 3
С обзиром да хоћеш да продаш Acera тешко да ћеш га напљувати :p

Шалу на страну :) кол'ко си платила Asusa пошто видим по радњама да сребрна варијанта кошта и по неколико хиљада више од верзије у црној боји :mad: сребрна мени изгледа мнооого лепше од црне, ал' нисам спреман да плаћам 3-4 хиљаде више само због боје.
 
Nazad
Vrh Dno