Šta je novo?

acer aspire one 722 ili asus 1215 b

Mozda ga ja kupim sutra ako ga nadjem posto ga u Gigatronu vise nema a moze da se desi da uzmem i Acera ali moram prvo da vidim koliko je manji od Asusa ako je razlika bas primetna onda necu
 
Razumem te, na zalost tako je vecini iz unutrasnjosti, meni su srecom blizu, tako da ne vole (a i ne treba im) problem sa ovakvima kao ja (devil) :D

Evo, prvo mi odgovorio neki drugi lik na gigatron sajtu koji sam kacio ovde.. I momak potvrdio da su to previsoke temperature.. pa sam onda kontaktirao gigatron servis i dobio sledeci odgovor:

Postovani,



Sto se tice temperature koju prikazuje vas nb, neretko se desava da programi za merenje temperature ne pokazuju realne temperature procesora .

Koliko sam shvatio vi nemate nikakvih problema sa radom racunara sem ocitavanja temperature.

Da je temperataura koja nije predvidjena za rad tog NB on bi se u jednom momentu ugasio jer na maticnoj ploci postoji takozvana shut down temperatura , koja stiti maticne ploce od pregrevanja I spaljivanja.



Sto se tice povrata ili zamene uredjaja mi to radimo samo u roku 7 dana odnosnio 14 dana za internet trgovinu.



Pozdrav


Eto :d.. U toku je dalje dopisivanje...
 
Poslednja izmena:
Ko ti je ovu nebulozu napisao?

Tačno je da se računar sam gasi ali kad temperatura dostigne 90 i više stepeni. A ti bi po ovome trebao da čekaš il ida se ugasi ili da ti nešto pregori neverovatno
 
Poslao mi gigatron servis... Da ne verujes... Evo sad im je pukao i sajt.. nisu platili kiriju izgleda....
 
Obrati se direktno servisu a ako je Asus njihovom predstavništu. Ljudi su neverovatno ljubazni i ovakve gluposti netolerišu
 
Obrati se direktno servisu a ako je Asus njihovom predstavništu. Ljudi su neverovatno ljubazni i ovakve gluposti netolerišu

Ne razumem, mislis Acer?
nakon sto sam poslao jos jedan mail gigatron servisu, nista mi nisu odgovorili sem ukratko ono sto ih nisam ni pitao:

Sto se tice slanja uredjaja na servis,mozete ga predate kod nas pa da ga mi prosledimo u Acerov ovlasceni servis,

Ili ako hocete brze mozete ga direkno predate u Acerov ovlascen servis ( firma sistem one tel 011/3131010 adresa Dobrovoljacka br 10 Zemun)





Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ne razumem odgovor to kao uredjaj mozete vratiti 7 dana ili 14 dana od dana kupovine?????To po starom zakonu da.Po novom zakonu nije tako 100%.Nemoj ga slati u servis.Onda ce ti ga samo prckati a ako ga servis uzme zavrsio si sto se tice vracanje kesa ili novog uredjaja.Oni ce ti ga cackati do sudnjeg dana dok ne promene pola hardvera a to vise nije to.Jednostavno zovi u BG-u trzisnu inspekciju i ljubazno im objasni svoj slucaj.Oni ce ti veruj mi 100% i iskreno odgovoriti sve sta mozes da uradis.Nemoj nista da prijavljujes nego samo pitaj.Veruj mi meni su sve objasnili lepo.

Ako si vec poslao netbook u servis onda si nazalost napravio ogromnu gresku i popravke nema......Kad ti servis uzme oni ce da ti servisiraju dok im ne dosadis.E sad mozda je odlazak u servis i dobro resenje medjutim to pitaj njih tamo u trzisnoj.Kazem ti radnje su opasni igraci i lagace te kako god mogu.Meni je lik u mercatoru rekao da bez obzira sto je proslo mesec dana od kupovine mogu da dobijem nov flash odma.Mislim to je rekao u slucaju da sam kupio 1 jan 2011.Da ne bude zabune lik mi je to rekao pre nego sto je pogledao garanciju.Znaci nije prvo video da je kupljeno 2010 pa onda rekao kao e krastavac da si uzeo 2011 dali bi ti pare nazad odma.......


Veruj mi druze prepiska preko neta i telefoniranje je veliki plus za svaku firmu.Tako te najlakse narodski receno skinu .....Ovako kad ti lepo zoves inspekciju i lepo objasnis svoja prava drugu ce pesmu da pevaju.Taj rok od 7 dana o kome on prica je rok njegove radnje.Zakon je zakon a njegova radnja je bajka za malu decu.Pa sta da ti kazem kad je meni lik iz bc gropu rekao prvo kao krastavac nas rok je 3 dana tako da si zakasnio!!!!!!!Koja bre crna 3 dana kad je tada bilo 7 dana.Nema njegovih i nasih rokova.Ima onih koji zakon nalaze.Tako da pitaj obavezno koja su tvoja prava trzisnu inspekciju.Pa ako ti kazu da mozes a oni kazu ne onda tek ih prijavi.

A sto se tice ostatka odgovora to je potrpuno ocekivan odgovor.Da si me pitao sta ce reci pogodio bi 99% odgovora.Nazalost posto ti komp ne brljavi ima argumente da te vuce za nos.Medjutim tvoji aduti su zakon , temperature koje su velike i laptop koji je vruc.A ovo mu je isto bzvz odgovor za lose programe.To su nebuloze.Pa probao si sa 10 programa.Nemoguce da ne valja ni 1.Kako meni ne brljavi.Ovo sve sto sam napisao ti mozda zvuci kao previse medjutim ako oces da ne prolazis moj pakao uradi ovako kao sto sam ti rekao.Kad ti jednom upadne racunar u ruke divnog i krasnog call centra i cele njehove masinerije onda si j.... cvorka :D
 
Ma kakav servis, ne pada mi na pamet da nosim nov racunar u servis... toliko blesav nisam.. ne bi me cudilo ni da ga dodatno raz.ebu.. Ma svakako nisam u Srbiji tako da mi se to ni slucajno nije moglo desiti.. :D
Objasnio sam ja njima lepo u kratkim crtama kakve su mi nebuloze sve nabrojali.. Pa su mi onda u nedostatku bilo cega argumentovanog samo pokazali put prema servisu..
Majke mi, hteo sam odmah da im napisem da cemo onda morati sve da razjasnimo sa inspekcijom, jer znam da pravo na povracaj imam. I dovidjenja i prijatno.
Nisam, ali nadam se da hocu. I odstetu za dusevnu bol, ako to postoji.
 
Poslednja izmena:
Danas sam kupio Acera i vratio sam ga odma na kraju sam porucio Asusa 1215B

Katastrofa od netbooka!

To malo sr... se neverovatno greje u zatvorenom prostoru ceo kompjuter je usporen seckaju filmovi (1080p nije mogao ni da pusti) ulazak u folder traje par sekundi
i cim sam ga izneo na terasu sve radi normalno sto je najveca fora razlika u temperaturi je bila samo 5-6 c

Najgore je to sto je sam netbook veoma dobro uradjen ekran je super baterija takodje ali je veliki propust sto sa prednje strane nisu napravili otvor za uvlacenje svezeg vazduha
 
^ Nesto ti ne verujem.
 
Ok stavljam fotografiju ugovora za pet minuta
 
Pa sta je tu toliko cudno?Kinez ko Kinez..........Jedan valja drugi ne.Tako mom drugaru koji je uzeo Kineski mob isto.Jedan njegov radi odlicno a drugi otvara aplikacije na androidu 3 sata........Posledica loseg testiranja i masovna proizvodnja.....Morate da ocekujete da kad se uzme nesto jeftino a jako dobro da postoji mogucnost da ne valja.Na zalost ovaj netbook sam hvalio svuda i preporucivao ljudima na forumima i privatno.Izgleda da prvo treba skociti pa reci hop.U svakom slucaju ako budem planirao da uzmem netbook ne uzimam nikako ovaj model........
 
Hm....opet ja moram da se umesam, meni je Acer skroz ok......pa ljudi razmisljala sam da kupim jos jedan i uzela Asus samo sto je bio nesto novo za mene, prosto mi je neverovatno da sad ima ovoliko nezadovoljnih ljudi, da li je ovde rec o nekoj seriji ili o cemu? Mnogo prednosti je na strani Acera/a po meni! I jedva cekam da ovom decku stigne Asus pa da vidimo njegovo poredjenje ova dva modela !

U drugoj temi gde je bilo reci samo o 722 ljudi hvale ovaj model koji su ga vec kupili! I ja sam ga kupila citajuci tu temu i citajuci samo reci pohvale za ovaj model !
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da je u pitanju losa serija ovaj primerak koji je bio kod mene je katastrofa

Posle 15 minuta koriscenja interneta netbook se usijao
 
Danas sam kupio Acera i vratio sam ga odma na kraju sam porucio Asusa 1215B

Katastrofa od netbooka!

To malo sr... se neverovatno greje u zatvorenom prostoru ceo kompjuter je usporen seckaju filmovi (1080p nije mogao ni da pusti) ulazak u folder traje par sekundi
i cim sam ga izneo na terasu sve radi normalno sto je najveca fora razlika u temperaturi je bila samo 5-6 c

Najgore je to sto je sam netbook veoma dobro uradjen ekran je super baterija takodje ali je veliki propust sto sa prednje strane nisu napravili otvor za uvlacenje svezeg vazduha

Evo kao da slusam sebe.. Ajde konacno neko da potvrdi moju pricu...

Ova zadnja recenica koju si napisao je kljuc sustine.. Steta stvarno...

A sto si kupio ovog acera kad ja kazem ljudi ne kockajte se.... :) Meni valjda niko ne veruje, sta li...
 
Poslednja izmena:
@stukolovac
Odlicno si uradio, odmah ga vratio, nadam se da ce asus da radi kako treba.
Sad ovaj tvoj laptopic ceka svog novog vlasnika da ga za oko 250-300 praznijeg dzepa dodatno unesreci :d, krastavac tako je to, nece ga ovi sigurno baciti nakon sto si ga ti vratio.
 
Poslednja izmena:
@stukolovac
Odlicno si uradio, odmah ga vratio, nadam se da ce asus da radi kako treba.
Sad ovaj tvoj laptopic ceka svog novog vlasnika da ga za oko 250-300 praznijeg dzepa dodatno unesreci :d, krastavac tako je to, nece ga ovi sigurno baciti nakon sto si ga ti vratio.

da.. no bas i ne razumem politiku tih firmi koje se njakaju sa musterijama oko reklamacije jednog proizvoda... zar njima ide u korist to sto ce unesreciti kupca i sebi natovariti na vrat ne jednog nezadovoljnog kupca nego jos i gomilu koje ce taj kupac povuci sa sobom da ne kupuju u njihovim objektima.... i taj gubitak samo zbog jednog jedinog proizvoda... kupac je najbolja reklama ali i anti reklama, ne vidim pametnu politiku u takvom nacinu poslovanja, znaci glupavo do zla boga...
 
Da husker ali ne razmisljas o onom sto sam vec jednom pomenuo a to je da nisu svi kupci laptopova i it opreme bench forumasi koji najvecim delom traze perfekciju od onog sto kupe, vec ima krajnje nezahtevnih korisnika koji niti se razumeju niti teze ka tome da se edukuju u tom smeru a mozda i nemaju vremena za to pa u celoj prici kao takvim korisnicima mozda bas ovakvi uredjaji kojima ovde prave problem njima ce da vrse posao, zato sve tako funkcionise, na zalost.
Sta je pisac hteo da kaze, nisu svi kupci isti pa zato i ovi u malo-prodajama imaju takav odnos i ponasanje prema istima...
 
U sustini ako gigatron nema kao winwin alti tj nema jos jednu svoju firmu koja je uvoznik vecine robe koju nabavlja onda zaista nema ni 1 razlog da ne vrati netbook.Jer ako je npr lupam ewe shop uvoznik nekog dell-a a gigatron je uzeo od njih neki dell laptop i prodao Ziki njima kes od zikinog dell-a svakako ostaje.Oni vracaju nazad ewe shop laptop i oni im salju novi a pare od Zike ostaju u kasi gigatrona.E sad kod uvoznika tj ewe shop-a vec nije tako_Oni moraju da se cimaju proizvodjacem i tu je dosta papirologije.Ne mogu bas da govorim strucno o ovoj temi al znam kako mojoj firmi kad neko nesto vrati mi radimo.Mi nekog velikog cimanja za vracanjem robe nemamo.E sad moguce i da uvoznik za... gigatron da ne vraca puno robe.

Ne znam koji su dilovi u igri ali u svakom slucaju ako ti gigatron ne vrati novac onda oni nemaju nikakav gubitak za firmu i ta ciganija koju rade je samo minus za ugled firme.Ne znam za ostale ali meni je to na primer veliki minus.Ja sam jako da kazem cepidlaka i nisam verovatno zanimljiv vecini firmi jer ne odustajem nikako , tvrdoglav sam kao 3 mazge i mene se ne mogu otresti nikako :D To je tako jer mi pare ne padaju sa neba i sve sto kupim sam teskim radom i stednjom kupio i zato kad nesto ne radi ne odustajem nikako dok ne dobijem uredjaj nazad.Za ovih 7 godina koliko kupujem racunarsku opremu mnogi su pokusali da me izvacare ali na njihovu zalost do sad niko nije uspeo :D

E sad sto rece drug seizmos nista se to ne vraca nego se ide principom "salji drugom zlo iz kuce".Tacno ima ljudi koji se nece cimati a takodje postoji nazalost i dosta neukih ljudi koji ce misliti da je to normalno.Na primer moj drug ima isti problem sa msi laptopom da mu zakucava laptop kad pusta muziku i njemu to ne smeta.Kako on kaze njemu je to normalno.Zasto?Pa zato sto lik nema veze sa zivotom i zasto sto mu je to 1 laptop u zivotu.Jednostavno on za bolje i ne zna.Tako ce i tog acer-a uzeti neko neuk a mi cemo ovde ostati mala grupa ljudi koja se zali.Mislite da svi citaju ove teme i da svi znaju ovo sto mi pisemo.......
 
ma nisam ni mislio na te neuke kojima ce ovi uvaliti komp, mislim to mi je ajde da kazem normalno....
ali da se cimaju sa mnom koji kod njih mozda u zivotu vise nista nece pazariti, i da gube ugled kod ljudi koje ja znam i kojima cu ih preporuciti za izbegavanje, pa i da gube ugled ovde po netu... pa se ta prica siri i dalje preko tih drugih ljudi... i to sve samo zbog jednog obicnog netbooka... pa pogledajte recimo pakom, svako malo procitam lose o njima.. u njihovu prodavnicu bas zbog te price ne zelim ni proviriti..... nisam jedini sigurno... a bice ih jos.... dugorocno nije dobra politika sigurno. to je jednostavno antireklama za njih, a antireklame mogu biti veoma opasne.... ja jedan obican forumas recimo sad da hocu mogu im unistiti gomilu potencijalnih prodaja, evo samo da krenem da vrsljam po netu... do jutra napravim haos
 
Dobro me podseti na njih, valjda ce propasti ta firma, red bi bio posle trillion namagarcenih kupaca, dokle vise jbt.
 
Asus i Acer dva razlicita sveta:D
 
^ Pricas gluposti. Sve je to isti *****, treba samo gledati cenu i garanciju.
 
Pa sto ti nisi kupio Acera kada si toliko pametan!

Ja imao oba u rukama i ti me ucis koji je bolji
 
nemojte se svadjati.. ionako nakon 2 godine istice bilo kakva garancija a nakon sto istekne slede pravi problemi :D i onda novi topic i tako dalje... sve je to potrosna roba, narocito ova jeftina po sok cenama koja nudi sve i svasta....
 
Sad ce neko da dodje i da kaze ista stvar je i sa daleko skupljim modelima :d........pa sve u krug ;)

off:
@dulsrules
Sta coveka odmah napadas da prica gluposti, pa moze valjda izneti svoje misljenje clan koji je relativno nov na forumu i ima 50ak poruka kakvo god ono bilo za neki HW, ako je covek pogresio mozes mu lepo objasniti a ne da ga teras sa foruma zaboga, cccccc :mad:.
 
Poslednja izmena:
Stukolovac sta je to toliko razlicito? Je l moze neko tvoje poredjenje ova dva modela?
 
Sto bih mu ja objasnjavao zasto nije u pravu kad covek nije naveo ni jedan razlog kad je rekao da je Asus daleko iznad Acera ? Kad ti se nesto ne svidja osnovno je reci zasto ti se ne svidja.
 
Nazad
Vrh Dno