Šta je novo?

acer aspire one 722 ili asus 1215 b

Sad ce neko da dodje i da kaze ista stvar je i sa daleko skupljim modelima :d........pa sve u krug ;)

off:
@dulsrules
Sta coveka odmah napadas da prica gluposti, pa moze valjda izneti svoje misljenje clan koji je relativno nov na forumu i ima 50ak poruka kakvo god ono bilo za neki HW, ako je covek pogresio mozes mu lepo objasniti a ne da ga teras sa foruma zaboga, cccccc :mad:.

pa i sa skupljim modelima je manje vise isto.. eto ne mora niko da dodje.. :D ma danas je sve to ultra jeftino za nekog prosecnog potrosaca sa zapada... menjaju topove cesce nego ja carape... problem je sto je NAMA to skupo :)

@dulsrules, mislim da je decku bolji asus najvise zato sto mu se ne zagreva toliko, zato je i menjao acera cim ga je dobio..
 
Poslednja izmena:
Napisacu samo dve prednosti Acera nad Asusom

Malo bolji ekran i tastatura se manje ugiba sve ostalo je bolje kod Asusa

A baterija na Asusu je zlo od 19h pa do sada potrosila se 60% drzim ga na Balanced
 
Napisacu samo dve prednosti Acera nad Asusom

Malo bolji ekran i tastatura se manje ugiba sve ostalo je bolje kod Asusa

A baterija na Asusu je zlo od 19h pa do sada potrosila se 60% drzim ga na Balanced



Napisi jos nesto...sta je bolje.....po meni bateriju bolje drzi acer ! Koji si kupio Asus, koje je boje?

Je l ti se desava svaki put kad upalis Asus da ti trazi live update? Sta je to uopste, ne znam da li da to obrisem?
 
Poslednja izmena:
po testovima asus ima bolju bateriju, a takva joj je i specifikacija.. oko sat i po duze moze da pogura mislim...
 
Uzeo sam Asusa c-50 4 gb rama Win 7 Home crni

Uradi taj update traje 5 sekundi i nece te vise smarati a inace sam ja vecinu programa izbrisao koje sam dobio uz njega
 
Pa svaki put radim update toga kad se pokrene sistem, prosto neverovatno da stalno treba update za to.....izbrisala bih i ja, ali ne znam sta da izbrisem...
 
Da li je neko upoznat izlazi li uskoro jos neki netbook koji ce biti slican ovim modelima asus/a i acera/a?
 
Sto bih mu ja objasnjavao zasto nije u pravu kad covek nije naveo ni jedan razlog kad je rekao da je Asus daleko iznad Acera ? Kad ti se nesto ne svidja osnovno je reci zasto ti se ne svidja.

Npr: kvalitet izrade, manje zagrevanje, vizuelni utisak. Objasniti vizuelni utisak i kvalitet izrade je tesko ovako na nevidjeno, ali svako ko vidi oba uredjaja znace o cemu se radi. To je kao kada bi poredio LG i HTC mobilne telefone. Nebo i zemlja. Zasto? Pa... pogledajte pa ce vam biti jasno. ;)

Upadete: Asus ima chicklet tastaturu, koja izgleda 10 puta ozbiljnije od Acerove, koja ce se vremenom napuniti prasinom i prljavstinom sto moze da stvara i probleme u radu kasnije.
 
Poslednja izmena:
Evo posle nekog vremena koriscenja oba netbook/a, mogu reci da Asus samo izgleda bolje sto se tice zavrsne obrade, vremenom sam primetila neke stvari, npr display sa strane kad se pritegne malo kvrcka, od pozadi je debeo i na kraju sam primetila da desnom stranom ne prileze najbolje na sto, kad dispay ide unazad, podize se od stola desna strana i 3 milimetra ne prileze na sto, tako da sam ga vratila, sad cekam da uzmem pare ili da uzmem drugi ne znam sta cu ....a evo Acer i dalje radi normalno....i uopste je sav cvrsci i nekako nista ne pucka...sto se tice prasine koja pada na tastaturu mnogo vise ce da pada na Asus i ona sjajna povrsina izmedju tipki je lepak za prljavstinu , otiske ....

i jos jedna stvar ugao vracanja display/a kod asus/a je jako mali, a acer moze da se spusti do kraja , nekom mozda nije bitno...
 
Poslednja izmena:
Sta su ti ponudili za sad ? Donece drugi pa da preuzmes njega ili sta vec ?
Ovo za ugao otvaranja nije bas nebitna stavka.

TT Pro by SGS-SCL
 
Rekli su mi da ce mi danas javiti, ali izgleda da win win vise nema ovih racunara , tako da ce mi najverovatnije vratiti pare, ostaje da danas saznam...a ne znam ni da li da uzmem novi ili pare?
 
I da taj ugao vracanja display/a unazad kod Asusa je jako mali! Kad drzim netbook u krilima imam potrebu da pomerim display unazad, jer ne vidim dobro, ali ne moze mnogo, bilo bi bolje da moze mnogo vise! Acer moze skroz da se spusti! Da znam da ce uskoro izaci jos nesto od modela , da insistiram ja na parama, jer bih volela da probam jos neki! :D
 
Mudro zboris, onda samo pare na sunce...
 
Ima li jos nesto u najavi od netbook/ova da ce uskoro da se pojavi nalik ovima i po ceni i po performansama? Ima li sad trenutno na trzistu jos nesto a da ja nisam videla i da mi je promaklo? :D
 
Ima isti Acer kao tvoj samo procesor c-60 i jaca grafika kosta oko 29000 dinara
 
Gago premasila si limit privatnih poruka, obrisi neku ako mislis da ti odgovorim na ono sto si me pitala ;)
 
He he evo poruke obrisane pa mi sad pisite i koji je to Acer sa grafikom jacom i procesorom c 60?
 
Hm isti kao i ovaj prethodni acer ovako po izgledu, kako li se pokazao? Kakav li je on sto se tice grejanja i ostalih karakteristika ? Je l kupio neko? :D....Ja uzela pare natrag, da ih udomim za ovaj model :D

Koliko su ovaj procesor i grafika jaci.... procesor je ista brzina... ?
 
Poslednja izmena:
Ti bas volis da menjas stvari:D
 
Volim :D obozavam tehniku :D ..... pa ne znam sad sta cu, ali bih volela da kupim jos neki.... :D ...volela bih da ima jos nesto novo pa da probamo :D
 
Naručio sam ja, plavi acer sa C-60 APU-om. U suštini isto sve kao C-50, samo se procesor klokuje na 1.3GHz po potrebi, i grafulja radi nešto brže u tom "turbo modu" (traje kratko). Sutra mi stiže pa ćemo videti, bude li se grejao previše ima da ga vraćam odmah :D
 
Samo razlika u APU-u ?? A sta je sa hladjenjem ? Isto ko na prethodniku ??
 
Verovatno da. Zato i kratko traje clock mod, da može da se ohladi...Čak kažu da može da se C50 pretvori u C60 updateom biosa, ali to su samo nagađanja... Doduše, od gejminga sam odavno odustao, tako da se nadam da u normalnom radu neće praviti probleme. Max. posao koji će imati je puštanje HD materijala na LCD i strimovanje HD klipova,eventualno PES2011. Preneću utiske u temi za Acera 722 sutra.
 
Inace svaki acer 722 sa c-50 procesorom moze da se klokne da bude c-60
za sada to moze samo na aceru ima neka fora video sam na netu
 
To dok ne dokažu i dok ne vidim svojim očima ne verujem :p Za sad ću da nerviram vas sa "sporim" C-50, sa mojom ljutom mašinom bržom za 0.333 GHz :D

Inače, i zvanično je C-60 na listi:
Link
 
Poslednja izmena:
Verovatno da. Zato i kratko traje clock mod, da može da se ohladi...Čak kažu da može da se C50 pretvori u C60 updateom biosa, ali to su samo nagađanja... Doduše, od gejminga sam odavno odustao, tako da se nadam da u normalnom radu neće praviti probleme. Max. posao koji će imati je puštanje HD materijala na LCD i strimovanje HD klipova,eventualno PES2011. Preneću utiske u temi za Acera 722 sutra.

Cekaj, ako ga stavimo pod klimu oce li potrajati oc mod malo duze ? Dal ga samo temperatura obara ili je vremensko ogranicenje u pitanju ?
 
Probaćemo :smoke: Šalim se, ne znam malo sam pročešljao po netu. A i nema previše informacija za C-60 osim da je malo brži neko vreme...
 
Ma koja razlika.........To acer vadi fleke.Verovatno ima zalbi za onaj stari i sad su izbacili isti laptop i stavili malo sminke da kao ima razlike.Koja crna razlika.Isti hardver isto sve samo procesor za nijansu brzi.Brendovi nikad ne priznaju felericne modele nego samo izbace novi model.Tako je isto uradio MSI sa mojim CR700 i izbacio isti laptop sa drugom plocom a hardver manje vise isti.Tako je dell isto kad su zeznuli sa XPS M1330 izbacili XPS M1530 i istu plocu prebacili u vece kuciste koje ima bolje hladjenje i kome grafika ne crkava kao na malisi od 13 inca.Jednostavno fleke se ne vade tako sto se priznaje greska nego se izbaci novi model koji nema bug.A ovi sto imaju probleme mogu da se nadaju da ce im vratiti kes ili da ce pri zameni ubosti model koji nema bug.Mogu da se kladim da ce ovaj novi acer biti bez problema sa hladjenjem.
 
E bas me zanima ova konstatacija Bore.......ne mogu da iscekam utiske....ne spavam cekam :D .....po slikama sto sam gledala ventilator je identican, tj izlaz ovaj sa strane za vazduh....evo ja sad kucam na mom 722, slusam muziku na youtube....temp 56 c ....
 
Nazad
Vrh Dno