Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

ja imam neki dinarsko-devizni racun u kontinental banci.... jel to pomaze? ili mora biti taj "tekuci" (ne znam gde je razlika)
 
Tacno, ljudi imaju otvorene tekuce racune, uz to su nezaposleni i bez problema potpisuju ugovore. Otvori negde tekuci racun (recimo Intesa, 100din) i neka stoji "zlu ne trebalo" :)
 
ju...opet rupa u njihovoj zastiti, i al su se zastitili..... :/

u intesi i ovako imam devizni racun otvoren (za online kupovinu), pa cu i ovaj otvoriti, hvala na savetima!! :)
 
To je do kreditnog biroa. Pri proveri ti je dodeljena odredjena boja, i sad lupam, ako si crven onda pozdravi se sa kreditima (i uzimanjem telefona sto je isto na neki nacin kredit) :)
 
a cim otvorim sam zelen? ;D
 
Nisi zelen... Bices zelen ako imas neki kredit i vracas ga redovno sa tog racuna... Recimo moja devojka radi ali nema kredit nikakav ima redovna primanja ali moze da uzme samo najjadnije telefone. Prednost imaju oni koji imaju kredite i uredno ih vracaju, takvi mogu sve telefone i pakete da uzmu.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Evo primer:
Decko imao otvoren studentski racun u Intesi. Nikakva redovna primanja, povremene licne uplate radi placanja ispita, skolarina i sl., tamo od negde 2005te.
Otisao u Telenor da uzme Telenor Internet, posto je nov korisnik pitali ga za br. bankovnog racuna da ga provere. Sve OK, moze, potppisao ugovor.
Otisao u VIP da uzme fon od 200eur na paket od 1000din mesecno, trazili mu br racuna za proveru kreditne sposobnosti.. Odobrili mu i potpisao 24mesecni ugovor i uzeo HTC.

Dakle nije ni primanja imao, samo racun negde od 2005te.
 
o boze...idem onda odmah sutra da otvorim tekuci... hvala na informacijama...
 
Danas sam se baš razočarao u vip, obračunavanje potrošenih MB je baš sporo i neažurno. Juče ceo dan mi je stojalo 315MB (a nisam ga koristio ni juče ni danas) i danas posle podne je tek prebacio na 325 potrošenih + dodatnih 1000 dinara (za otprilike 10MB), pokvarili su se nenormalno po tom pitanju.
 
Jesu li brljavili i sa min/sms?
Ako pocnu kao MTS nekada - MNP ce da presudi :)
 
Minuti i poruke su OK samo MB se jako sporo ažuriraju. Kada sam ja uzeo paket pre godinu ipo to je bilo mnogo bolje, poslednjih par meseci su se baš pokvarili. Još sam ja stao kao na 315 kada je pisalo (pošto uvek ostavim 10 MB prostora) ali nisam znao da je to obračunato od ko zna kada.
 
jel i dalje ona akcija za duple smartove???
i postojel oni stari postpaid paketi u vip-u?
 
Da.
Da.
 
Da li stari paketi vaze i za poslovne korisnike ili samo SM(a)RT paketi?
 
Evo primer:
Decko imao otvoren studentski racun u Intesi. Nikakva redovna primanja, povremene licne uplate radi placanja ispita, skolarina i sl., tamo od negde 2005te.
Otisao u Telenor da uzme Telenor Internet, posto je nov korisnik pitali ga za br. bankovnog racuna da ga provere. Sve OK, moze, potppisao ugovor.
Otisao u VIP da uzme fon od 200eur na paket od 1000din mesecno, trazili mu br racuna za proveru kreditne sposobnosti.. Odobrili mu i potpisao 24mesecni ugovor i uzeo HTC.

Dakle nije ni primanja imao, samo racun negde od 2005te.
Ja imam ovlascenje na maminu karticu, i kad sam pre skoro 2 god otisla u vip da uzmem samsung s5230 uz paket 325 na moju karticu, nisu mi odobrili (iako na tom racunu ima redovnih primanja preko 50.000)...isti dan (popodne) mama ode na njenu karticu i bez problema dobije fon i jos joj neki krsh nudili pored s5230....logike nigde, al dobro....
 
Kreditni biro gleda racun a ne kartice, to je samo plastika :)
Moras da imas racun na svoje ime, da vide da li si gradjanin koji sam radi i zaradjuje ili izdrzavano lice koje nema stalne prihode.
 
Ja sam uzeo postpaid broj na svoje ime (student, nezaposlen) pre godinu i po dana, al doduše nisam uzimao tel. Pitali su me samo za zdravlje. Kakvi biroi i kakve provere :) Možda sam imao sreće, a možda su promenili logiku poslovanja (iliti poslovnu politiku).
 
Nisi uzimao telefon pa nije bilo potrebe za proverom. Proveru rade i VIP i Telenor.
 
U dve nove radnje, Knez Mihajlova i okretnica na Karabrmi, VIP uz sve nove i produzene ugovore daje 25% popusta prvih 6 meseci. Nista spektakularno, ali lepo od njih.

Sent from Leo via TT
 
Znači 25% na pretplatu (koje već imam) + 25% na 6 meseci... Cool :D
 
Da, ako u dogledno vreme odes da produzis ugovor, posto ne verujem da ce to potrajati.

Sent from Leo via TT
 
ma oni nisu normalni, traze mi proveru u kredtnom birou zato sto hocu da zakljucim ugovor sa njima na dve godine a necu da uzme nikakav telefon nego ocu da dupliram smartove. a sad su jos i izmislili da su dupli smartovi samo za nove korisnike a posto ja imm karticu deset dana za mene to ne vazi. ne znam ni sto sam uopste uzimao broj kod njih, reklama me prevarila. samo da prodje tih mesec dana i selim se nazad u telenor.
 
ma oni nisu normalni, traze mi proveru u kredtnom birou zato sto hocu da zakljucim ugovor sa njima na dve godine a necu da uzme nikakav telefon nego ocu da dupliram smartove. a sad su jos i izmislili da su dupli smartovi samo za nove korisnike a posto ja imm karticu deset dana za mene to ne vazi. ne znam ni sto sam uopste uzimao broj kod njih, reklama me prevarila. samo da prodje tih mesec dana i selim se nazad u telenor.

Tako su i mojoj zeni rekli, posto je htela da uzme telefon, da mora da donese dokaz o primanjima... ili da se plati 3 meseca unapred. Naravno platila je 3 meseca unapred, ko ce da se zeza...
Ja sam mislio da ce nesto da promene sad kad ljudi mogu lagano da se prebace kod drugog operatera ali izgleda da njih bas boli uvo...
Jel' zna neko sta se desava ako ugovor jos traje a neko hoce da se prebaci kod drugog operatera, da li mora da ceka da istekne ugovor?
... a lepo sam joj rekao da ne ide tamo... :smack:
 
Jel' zna neko sta se desava ako ugovor jos traje a neko hoce da se prebaci kod drugog operatera, da li mora da ceka da istekne ugovor?

Mora. Ili platis preostale pretplate pa predjes.
 
Meni nisu nista proveravali u kreditnom birou, nego su mi trazili prethodna 3 racuna iz telenora placena na moje ime (kolko se secam, bila je prica da moze i drugi racuni,samo da su na moje ime...ali bilo bi kao najbolje iz telenora) i svakog ko je gledao te racune/umesto provera u bioru/jako je interesovalo koliko su mi prosecni racuni i koliko trosim... kad su videli da je preko 2000 svaki, OOO PA DOBRODOSLI GOSPODINE!

Problem je za ljude koji dolaze iz Telenora ili MTS-a a da nisu imali ugovor na svom imenu, tj racune koje su placali na svoje ime. Oni moraju da prodju tu proveru u kreditnom birou, da primaju platu.... (sto ih realno nista ne osigurava, sutra moze da pukne otkaz kao iz puske...)
 
planiram da uzmem Vip smart 550 x2 paket... da li mi to preporucujete ili da idem na telenor??
 
To ovisi od tvojih mesecnih potreba. Napisi nesto vise pa cemo zajedno analizirati...
 
Da li si sda na postu ili prepaidu? Koliko trošiš mesečno i na šta?
 
odgovaraju mi i jedan i drugi paket samo pitam jer ne znam kakva je mreza na VIP-u... do sad sam bio kod mts-a postapid ali oni biz 300 paketi, medjutim to isteklo i sad moram da menjam..
 
^ kada ti se Septimus (i magicMaster) obratio, mislio je da nam kazes malo vise detalja o tome sta radis s paketima mesecno, koliko trosis poruka/minuta/mb.... a ne da li ti odgovara ili ne xD to cemo zajedno analizirati, samo nam reci svoje navike i prohteve i odgovor je blizu
 
Vrh Dno