Šta je novo?

[A1] Kucni net

Да,има неколико мјесеци како је тако и код мене.Раније сам Блокаду морао искључивати сад све ради како треба,телефоном.
 
Evo me na Kucnom netu A1 :D. Sve se odigralo brzo i lako. I hvala za preporuke za agenta. Interesuje me samo gde mogu da vidim koliko sam potrosio podataka do sada? U A1 aplikaciji a ni na sajtu nema toga. Tu je jedino skup informacija za prepaid broj koji koristim za tel. Da jednostavno sacekam malo ili nesto treba uciniti?
 
Ako se setis i budes imao vremena, napisi kako koristis net (download, streaming, surf) i koliko trosis mescno. Ja hocu da uzmem, ali ne znam da li mi je 400gb dovoljno ili da uzmem onaj vikend net.
 
@zholinho Use case je web dev, lajt obrada slika, 30 min youtube u 720p dnevno, browsing i email, apple fitness+ workout, linked in learning. Do 48GB po chatgpt proceni. Imam dosta filmova i muzike na NAS-u i fokusiraću se na offline konzumiranje. A za ubuduće skidam one verzije filmova manje od 2 GB tj 1080p rezolucije i prikladnije kompresovanu muziku, da se sve uklopi u paket. Stari use case sa flat internetom od 1000 Gbps je bio raskošniji ali i bacanje resursa i odvlačenje fokusa.
 
Evo me na Kucnom netu A1 :D. Sve se odigralo brzo i lako. I hvala za preporuke za agenta. Interesuje me samo gde mogu da vidim koliko sam potrosio podataka do sada? U A1 aplikaciji a ni na sajtu nema toga. Tu je jedino skup informacija za prepaid broj koji koristim za tel. Da jednostavno sacekam malo ili nesto treba uciniti?
Uloguj se na Moj A1 preko PC-a ili skini Moj A1 aplikaciju za telefon pa se uloguj preko toga.
1708704377611.png
 
Ako se setis i budes imao vremena, napisi kako koristis net (download, streaming, surf) i koliko trosis mescno. Ja hocu da uzmem, ali ne znam da li mi je 400gb dovoljno ili da uzmem onaj vikend net.
Pogledaj u ruteru / uredjajima svi imaju za mesec dana potrosnju...
A svakako mesto YouTube za muziku mozes da koristiš YouTube music.
 
Jel sa A1 kućnim netom mora manuelno da se raskine ugovor čak i kad istekne, ili se podrazmeva da se posle 2 godine prekida svejedno? Ocu da predjem na optiku, ugovor je bio potpisan 8. februara 22-e, hvala
 
Hajde i ja da se pohvalim da sam prešao na A1 kućni net i da sve funkcioniše besprekorno.
Ruter koji se dobije preko agenta radi fenomenalno, CAT7 je u pitanju.

Yettel od srca vam hvala na poskupljenju i prevremenom raskidu ugovora 😂

Dahua DVR pored kamera koje su vezane kablom ima i 3 IP kamere, pored toga žena intenzivno koristi net za posao, a u slobodno vreme ne gasi Netflix, tu su i dva teenagera koji jašu TikTok, FB, Instagram. Njima je 400GB mesečno malo, ali sa dodatkom od 200GB na tarifu završava posao bez problema. Ja ionako nikada nisam kući, a koristim NeoNeo pa WiFi na telefonu i ne palim.

Preko agenta sam dobio i extra cenu, 1.500 din mesečno, a sa dodatkom od 200GB izađe valjda 2.200 din

Brzina je odlična, slika u attachu.
 

Prilozi

  • IMG_3403.jpeg
    IMG_3403.jpeg
    58.1 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Otvori celu sliku
DL 144Mbps
UL 44Mbps

Na vrhu slike

Stavio sam ovako da se vide svi detalji
 
Koji CAT7 ruter ?
 
Isto dobar ????
Huawei B535-333
 
Koja je brzina kad se potroši ovih 400GB? Može nešto da funkcioniše, surf, YouTube?
 
Huawei B535-333 Upravo naručio sa KP. 6900din, nadam se da će biti dobar.
 
Pogledaj u ruteru / uredjajima svi imaju za mesec dana potrosnju...
A svakako mesto YouTube za muziku mozes da koristiš YouTube music.
Sad sam pogledao, mogu da vidim za poslednjih 30 dana. Kaze 14gb, doduse dosta koristim mts mobilni internet. E sad obzirom da tamo imam 200gb, reklo bi se da bih mogao da se uklopim u 400gb.
Koja je brzina kad se potroši ovih 400GB? Može nešto da funkcioniše, surf, YouTube?
Mislim da je 2Mbit/s.
 
Huawei B535-333 Upravo naručio sa KP. 6900din, nadam se da će biti dobar.
Ja sam baš blizu bazne stanice i extra su mi brzine. Na iPhone 12 ProMax DL ide između 160-180, UL varira dosta ali je generalno super.
Na ruteru je uvek preko 100Mbps.

Zanimljivo mi je da su na istoj baznoj stanici i mts i Yettel, ali jedva da prelaze 40-50 za DL.
Isto mi nije jasno zašto jer kada priđem malo bliže sva tri imaju manje više iste brzine.
Kod mene u kući nekako A1 nema nikakvih gubitaka. Udaljen sam možda 600-700m, a na nekih 100-200m rezultati na sva tri ista.
 
Imam i ja oved blizu 2 bazne stanice, jedna 500M a jedna malo dalje ali manje od KM. Problem je što na njima nisu baš neke naj bolje brzine, bolje brzine dobijem iz nake treće udaljenije. Ovaj ruter mi je dobar zbog više LAN konekcija da ne moram da ubacujem switch ili drugi ruter. Ima i spoljašnje antene a i 2.4 i 5GHz WiFi. Ovaj ZTE koji su mi dali je bedak.
 
Moja jedina zamerka na A1 LTE je sto se nakon ponoci pa do rano ujutru nesto desava sa mrezom, prepolovi se brzina, i to je tako univerzalno na vise lokacija gde sam koristio. Osim toga A1 indoor cat.6 brzine su tokom dana znacajno vece nego na Yettelu (paketi bez ogranicenja brzine).
 
Izgleda da je ipak bilo do drljavog ZTE modema. evo priključih Ruter Huawei Soyealink B535-333

1708954405843.png

Nekoliko minuta pre toga na ZTE je bilo jedva 8/3
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je ipak bilo do drljavog ZTE modema. evo priključih Ruter Huawei Soyealink B535-333

Pogledajte prilog 430755

Nekoliko minuta pre toga na ZTE je bilo jedva 8/3
Uradi test ka beotel serveru a1 uvek pokazuje punu brzinu kad sam imao kucni znam kad radis ka njihovom.I zakaci se za ruter sa lan kablom
Pozdrav
 
Kako to A1 da poakzuje uvek punu brzinu kada je pre promene nodema bilo 8/3 ? Evo sada A1 i Beotel skoro iste brzine a i Ratel, sve +/- 1-2 Mbps.

1708956738462.png
 
Poslednja izmena:
Kako to A1 da poakzuje uvek punu brzinu kada je pre promene nodema bilo 8/3 ? Evo sada A1 i Beotel skoro iste brzine a i Ratel, sve +/- 1-2 Mbps.

Pogledajte prilog 430757
Ne pokazuje direktno ali verovatno ima veci prioritet... Ja iskreno nisam primetio od tipa veze da ima brzina veze vise mozda ping.
ZTE zaboravi i dobro došao u 21. Vek
Ako hoćeš možeš da se igras malo sa položajem modema pošto sad koristis dve antene sa dve razlicite frekvencije pa da se signal bolje hvata na obe frekvencije.
 
Imam neku antenu koju sam pre koristio ali je ZTE imao bolji signal bez nje. Ne verujem da bi pomogla antena, trenutno je full signal na -89dBm alije protok spao na oko 15 Mbps, verovano zbog opterećenja mreže.
 
Imam neku antenu koju sam pre koristio ali je ZTE imao bolji signal bez nje. Ne verujem da bi pomogla antena, trenutno je full signal na -89dBm alije protok spao na oko 15 Mbps, verovano zbog opterećenja mreže.
Mislio sam na geometriju modema. Meni telefon od ugla zna da varira i do 100 mbps na istoj lokaciji doslovno kako ga drzim 🤣. Na to sam mislio probaj zarotirati tamo vamo... Cisto da vidiš da li ima razlike. A jeste do opterećenja mreže u ovo doba (ali uvek goedah kako bi radilo tek na starom modemu...) Tebi je uvek bitnija stavka funkcionalnost. Jer ovde kad spadne spadne manje nego na bez CA uređaju
 
Nazad
Vrh Dno