Šta je novo?

[A1] Kucni net

u tom slučaju ok, svakako detaljno istestiraj opet i jetel i mts pre uzimanja nečijeg mobilnog interneta.
U svakom slučaju ako uzmeš jetel, njihov hipernet TV app ne troši GB, isti slučaj važi i za mts - njihov iris TV app ne troši GB
 
Ovde gde ja zivim bolji mi je signal na Yettelu nego na A1.Sa A1 sam zadovoljan kako radi,ali bi mi neogranicen net pogodovao zbog televizije.Sa mts sam "pobegao" pre par godina,zbog ocajnog signala.
Nadam se da si procitao sitna slova, Total data je 500gb po punoj brizini a nakon potrosenih gb brzina pada na 2Mbps. Mts je bolji u toj prici kod njih je brzina 10Mbps posle potrosenih gb.
 
Kod mts-a Iris GO ne troši GB iz paketa
Kod Yettel-a - Hipernet TV ne troši GB iz paketa.
 
Evo ja sam upravo zavrsio...pokusali samo da mi objasne da je to "samo 150din" ali nisu tolko navaljivali...napisao na neki obican papir broj za koji raskidam razlog mesto vreme i potpis...
BIlo pored mene jos 2 coveka, i oni raskidali...
Kucni net sam podneo za raskid a mobilni broj na pripejd.
 
Total Internet je 500gb po punoj brizini a nakon potrosenih gb brzina pada na 2Mbps. Mts je bolji u toj prici kod njih je brzina 10Mbps posle potrosenih gb.
Na sajtu MTS-a, koliko vidim, piše da je 2Mbps brzina nakon potrošenog saobraćaja za taj najskuplji "MEGA" paket.

@miodrag.r Inače, zanimljivo je da u A1 kada bi svaki mesec plaćao XXL paket (400GB - 1565 dinara, po novim cenama) i dodatak od 200GB (višekratni - 700 dinara), imao bi mesečno 600GB brzog interneta po ceni od 2265 dinara, što je jeftinije i od MTS-a i od Jetela. Naravno, ako je neki od druga dva provajdera brži ili ti treba više od 600GB, onda je bolje izabrati MTS ili Jetel.
 
Jel mogu ja da raskinem ugovor za postpejd a da mi ratu za punjač vežu za net? Svejedno plaćam sve zajedno samo me smara 2gb neta u paketu a da plaćam skuplji paket neću, ne treba mi kad je jeftiniji pripejd.
 
Ovde gde ja zivim bolji mi je signal na Yettelu nego na A1.Sa A1 sam zadovoljan kako radi,ali bi mi neogranicen net pogodovao zbog televizije.Sa mts sam "pobegao" pre par godina,zbog ocajnog signala.
Proveri da se sta nije promenilo. Kod mene su updatovali i dodali nove BS i sektore na postojeće. Tako da lako možeš se naći da je nesto unapredjeno naspram pre par godina. A opterećenje je isto bitno pored signala
 
Na sajtu MTS-a, koliko vidim, piše da je 2Mbps brzina nakon potrošenog saobraćaja za taj najskuplji "MEGA" paket.

@miodrag.r Inače, zanimljivo je da u A1 kada bi svaki mesec plaćao XXL paket (400GB - 1565 dinara, po novim cenama) i dodatak od 200GB (višekratni - 700 dinara), imao bi mesečno 600GB brzog interneta po ceni od 2265 dinara, što je jeftinije i od MTS-a i od Jetela. Naravno, ako je neki od druga dva provajdera brži ili ti treba više od 600GB, onda je bolje izabrati MTS ili Jetel.
Da da, ceo dan gledam pakete pa sam se prebacio na soko lite, tu je do 10Mbps.
 
Ovde gde ja zivim bolji mi je signal na Yettelu nego na A1.Sa A1 sam zadovoljan kako radi,ali bi mi neogranicen net pogodovao zbog televizije.Sa mts sam "pobegao" pre par godina,zbog ocajnog signala.
Ako uzimaš Yettel naruči preko interneta jer tako možeš bez problema da raskineš ugovor ako nisi zadovoljan brzinom interneta. Imao sam Yettel i internet mi je bio katastrofa s tim da kad ubacim karticu iz rutera u telefon sama brzina je bila ok i na nivou interneta na telefonu, posle par dana bez problema je raskinut ugovor i vratio sam im opremu.
Lokacija Lekino brdo
 
Kod mts-a Iris GO ne troši GB iz paketa
Kod Yettel-a - Hipernet TV ne troši GB iz paketa.
Isto ima i A1 svoj Xplore TV APP skoro poceli sa njom i ne trosi Kucni NET
Nego pitanje ko ima samo Kucni Net primer XXL 400 GB
Moguce li je da se na ruteru limitira dnevni limit neta primer na 10GB dnevno ?
 
Dobio sam dosta korisnih informacija na ovom sajtu i danas sam konačno sa agentom potpisao dvogodišnji ugovor za XL paket (200gb) i ruter B535. Zadovoljan sam kako radi.
Imam aplikaciju, vidim stanje ali imam dva pitanja:

1.Koliiki će biti prvi račun koji će mi stići u obračunskom periodu do 25.marta? Umanjen ili ceo?

2. Kada dobijam novih 200gb iz paketa? 26. marta kada mi stiže prvi račun ili 1.aprila ?
 
Ne, osim svaki dan da podešavaš.
Što, znači neće da zapamti od tog dana 10 GB za naredne dane ?
To su promućurno uradili da ne može onda.
Hoću primer A1 XXL 400gb u kombinaciji sa EonTV aplikacijom ili nekim levim streamingom...
Kako da znam ako mi 5h radi smart TV koliko Neta troši ?
 
Nemaju oni veze sa tim, to zavisi od proizvođača modema i njihove aplikaije. Ja sam onako stavio 1000gb mesečno, da m se restartuje 26.og, čisto da pratim potrošnju .


Znaćeš, tj. videćeš baš u ovoj aplikaciji već prvi dan kad budeš koristio. Apk se zove - al life
Hvala ali ja imam samo 400GB mesecno na A1 Kucni Net XXL
 
Isto ima i A1 svoj Xplore TV APP skoro poceli sa njom i ne trosi Kucni NET
Nego pitanje ko ima samo Kucni Net primer XXL 400 GB
Moguce li je da se na ruteru limitira dnevni limit neta primer na 10GB dnevno ?
Jel znaš možda ovaj sport dodatak da li troši GB iz paketa? I da li se zove dodatak jer može da se odjavi kad ti ne treba. Vidim da piše za postpejd korisnike pa vrv može da se veže za kućni net.
 
Jel znaš možda ovaj sport dodatak da li troši GB iz paketa? I da li se zove dodatak jer može da se odjavi kad ti ne treba. Vidim da piše za postpejd korisnike pa vrv može da se veže za kućni net.
ja sam ga probao samo na A1 redovnom mob paketu A24, ali nema kanala koji me zanimaju i odjavio sve.
Garant moze na kucni net. i ne trosi protok.
Mene zanima samo nesto drugo koliko se isplati na A1 XXL kucnom netu.
Sto bi kupovao dodatne TV usluge kome meni ne odgovaraju.
 
Zato bi meni radio posao povremeni dodatak za sportske kanale kad mi trebaju ali da ne troši 400gb jer onda mislim da mi ne bi izdržao do kraja meseca.
 
Da li još neko ima problem da aktivira poklon internet zbog poskupljenja na A1? Prvo kaže aplikacija da je potrebno prihvatiti Pristanak za obradu podataka. Zatim kada se pokuša promena te opcije desi se greška prilikom slanja zahteva. I na tabletu i na mobilnom.
 
Na sajtu MTS-a, koliko vidim, piše da je 2Mbps brzina nakon potrošenog saobraćaja za taj najskuplji "MEGA" paket.

@miodrag.r Inače, zanimljivo je da u A1 kada bi svaki mesec plaćao XXL paket (400GB - 1565 dinara, po novim cenama) i dodatak od 200GB (višekratni - 700 dinara), imao bi mesečno 600GB brzog interneta po ceni od 2265 dinara, što je jeftinije i od MTS-a i od Jetela. Naravno, ako je neki od druga dva provajdera brži ili ti treba više od 600GB, onda je bolje izabrati MTS ili Jetel.
Ja koristim trenutno paket XL,u okviru kojeg imam 200gb,a placam 1549 dinara mesecno.Kako je onda XXL 400gb 1565 din,po novim cenama?
 
Ja koristim trenutno paket XL,u okviru kojeg imam 200gb,a placam 1549 dinara mesecno.Kako je onda XXL 400gb 1565 din,po novim cenama?
Bilo bi ti 1150 din mesečno ili tako nešto da si uzeo preko terenskog agenta (po starim cenama). Plus bolji ruter.
Ovi u poslovnici ne nude nikakve popuste. Super ti je prilika da raskineš ugovor.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi ti 1150 din mesečno ili tako nešto da si uzeo preko terenskog agenta (po starim cenama). Plus bolji ruter.
Ovi u poslovnici ne nude nikakve popuste. Super ti je prilika da raskineš ugovor.
Ako bi sad raskinuo ugovor,pa za koji dan uzeo ponovo, dal bi dobio popust 😁?
 
Ovamo ne dolazi sigurno 😃.Jel bi vredelo korisnicki servis da zovem?
 
Od korisničkog servisa dobiješ sam ono što nude na sajtu, sa njima nema mnogo cenkanja.
 
Ovamo ne dolazi sigurno 😃.Jel bi vredelo korisnicki servis da zovem?

Kako je meni objasnio terenski agent A1 iz Valjeva u Srbiji ih ima oko 30 i pokrivaju teritoriju Srbije. Cilj im je da popularišu mrežu na terenu u mestima gde A1 nema poslovnicu, To su uglavnom veća sela i manji opštinski centri bez optičke infrastrukture. Terenski agenti imaju posebnu aplikaciju kojom utvrđuju opterećenist bazne stanice (maksimalan broj 30) i na osnovu toga proveravaju tehničke mogućnosti za prijem signala.

Da bi imali dobar prijem kod ljudi i "ponudu" koja se ne odbija, nude popust od 25% na cenu paketa kućnog interneta (ponekad i NEO paketa). Uz to ide i kvalitetniji ruter, jer je signal u manjim mestima nestabilan. Terenski agenti A1 sporije stižu na teren, treba ih zvati po nekoliko puta, ali se saradnja sa njima isplati. Zvao sam ih i došli su u roku od 5 dana. Kolege Miki919 i pedja_85 imaju brojeve, pa se svakako obrati njima, a i ja sam tu ako zatreba.
 
Kako je meni objasnio terenski agent A1 iz Valjeva u Srbiji ih ima oko 30 i pokrivaju teritoriju Srbije. Cilj im je da popularišu mrežu na terenu u mestima gde A1 nema poslovnicu, To su uglavnom veća sela i manji opštinski centri bez optičke infrastrukture. Terenski agenti imaju posebnu aplikaciju kojom utvrđuju opterećenist bazne stanice (maksimalan broj 30) i na osnovu toga proveravaju tehničke mogućnosti za prijem signala.

Da bi imali dobar prijem kod ljudi i "ponudu" koja se ne odbija, nude popust od 25% na cenu paketa kućnog interneta (ponekad i NEO paketa). Uz to ide i kvalitetniji ruter, jer je signal u manjim mestima nestabilan. Terenski agenti A1 sporije stižu na teren, treba ih zvati po nekoliko puta, ali se saradnja sa njima isplati. Zvao sam ih i došli su u roku od 5 dana. Kolege Miki919 i pedja_85 imaju brojeve, pa se svakako obrati njima, a i ja sam tu ako zatreba.
Tu je isto problem jer ruralne stanice su povezane radio relejnom vezom a ne optičkom vezom. Tako da ni back bone niti kapacitet bazne stanice ne mora biti usko grlo nego kapacitet releja. A jos veći problem je sto ima dosta baznih stanica koje se oslanjaju na dve ili vise radio relejnih veza.
Tipa:
BS radio BS radio BS optika do centrale
A takvih ima relativno dosta.

Mts 352
Yettel 660
A1 838

Sad diskutabilno je koji je kapacitet operatera odnosno koje frekvencije koriste za radio veze
 
Nazad
Vrh Dno