Šta je novo?

[A1] Kucni net

Vidi stvarno, zarotirao za 90 i skoči na 28Mbps. Probao nekoliko puta ali ovde se ništa ne menja

1708973804984.png
 
Hajde i ja da se pohvalim da sam prešao na A1 kućni net i da sve funkcioniše besprekorno.
Ruter koji se dobije preko agenta radi fenomenalno, CAT7 je u pitanju.

Yettel od srca vam hvala na poskupljenju i prevremenom raskidu ugovora 😂

Dahua DVR pored kamera koje su vezane kablom ima i 3 IP kamere, pored toga žena intenzivno koristi net za posao, a u slobodno vreme ne gasi Netflix, tu su i dva teenagera koji jašu TikTok, FB, Instagram. Njima je 400GB mesečno malo, ali sa dodatkom od 200GB na tarifu završava posao bez problema. Ja ionako nikada nisam kući, a koristim NeoNeo pa WiFi na telefonu i ne palim.

Preko agenta sam dobio i extra cenu, 1.500 din mesečno, a sa dodatkom od 200GB izađe valjda 2.200 din

Brzina je odlična, slika u attachu.
a sta ce ti dodatak?
 
Vidi stvarno, zarotirao za 90 i skoči na 28Mbps. Probao nekoliko puta ali ovde se ništa ne menja

Pogledajte prilog 430812
To oko rotacije je vise radi ugla prijema signala i MIMO moda ili generalno kako signal stize na antenu i onda ako potrefis ugao imas najoptimalniji prijem za kompleksnije seme modulacija. Ne utiče direktno na snagu vec na efikasnost iskorišćenosti signala.
 
Zna li neko kako ide oko promene paketa za kucni net? Ugovorna obaveza i popusti bi trebalo da ostanu, a sta je sa kvotom brzog neta, da li se dodeljuje od trenutka promene paketa?
 
Verovatno od sledećeg obračunskog perioda, ali proveri...
 
a sta ce ti dodatak?
Pa potrošnja nam je između 450-550GB mesečno, tako da se ne uklapamo u tih 400GB.
Kada potroše onih 500GB dok smo bili na Yettel mreži dobijao sam obaveštenja od dece tipa “tata ne radi nam internet” 😂
Ženi svakako treba za posao uvek brz net i onih smešnih 2Mbps jednostavno ne završava.
 
Pa ako se uklapa do tih 400gb+200gb za 2200 dinara, i dalje mu je jeftinije od 3500 za vikend net. Plus bi za vikend net morao da kupi onaj njihov ruter koji nije nesto, a onda verovatno i da kupi neki koji radi normalno.
 
Čim mi stigne Visa kartica, treba da dobijem novu umesto izgubljene.
 
Pa potrošnja nam je između 450-550GB mesečno, tako da se ne uklapamo u tih 400GB.
Kada potroše onih 500GB dok smo bili na Yettel mreži dobijao sam obaveštenja od dece tipa “tata ne radi nam internet” 😂
Ženi svakako treba za posao uvek brz net i onih smešnih 2Mbps jednostavno ne završava.
aha 1500 ti je najskuplji paket
 
Poskupljuju cene paketa za nešto više od 10% (obaveštenje).
1709212725369.png

Tehnički bi sad mogli da raskinete ugovor bez penala, zadržite ruter (jer je plaćen), i par dana kasnije ponovo sklopite ugovor i uzmete novi ruter.
 
Šta vredi novi ruter kada ono što daju je đubre ?
 
Preko agenta, ako imaju u ponudi i ako se ništa ne bude menjalo; jedan onaj 4G+ ruter vredi verovatno bar 50 evra. A ako već imaš "đubre", dobra prilika da ga zameniš za taj 4G+.
 
Ja sam to i uradio, Huawei Soyealink B535-333, sada umesto 5-10Mbps imam 35-50. Kupio polovan za 6 soma.
 
Dugo sam se skanjerao da to uradim a i nije ih bilo. ovaj ima 4 LAN +WAN tako da može da posluži i kao generalni ruter, ne moram više da ubacujem još jedan. U svakom slučaju, baš veliki dobitak.
 
Kontaktirao sam agenta A1 u vezi kućnog interneta (XXL paket i ruter B535 ) po ceni od 1450 din. Da li je ovo u redu? Čini mi se da se ovde pominje cena od 1399 din. za ovaj paket.
 
Znam, ali trenutno nema bolje ponude sa više neta za te pare na mestu gde nema optike.
 
MTS ima najveći paket od 500 GB pa onda neograničen net po brzini do 2 Mb/s.
Plus dodatna dobra stvar kod MTS mobilnog interneta je to što iris TV app ne troši GB.
Ali je cena 2300 din što i nije mnogo ako neko dosta gleda iris TV app a pritom i da se uklopi u 500 GB potrošnje za ostale stvari na internetu.

1709239016896.png
 
Biće mi krivo ako potpišem ugovor sa A1, a MTS ponovo ponudi 1000GB za 3499 dinara kao prošle godine. Meni je ta pronmocija na dva broja završavala posao više od godinu dana.
 
Poskupljuju cene paketa za nešto više od 10% (obaveštenje).
Pogledajte prilog 431271

Tehnički bi sad mogli da raskinete ugovor bez penala, zadržite ruter (jer je plaćen), i par dana kasnije ponovo sklopite ugovor i uzmete novi ruter.
Ja idem danaaa da testiram ovo...da prebacim mobilni broj na dopunu a ovo da raskinem...osim rutera nemam drugog uredjaja ne bi trebalo da prave problem valjda, kolko se secam ruter je bio 1din
 
Znaci,ja sad mogu da raskinem ugovor sa A1 za kucni net,bez penala,i da uzmem u yettelu neogranicen net?
 
Znaci,ja sad mogu da raskinem ugovor sa A1 za kucni net,bez penala,i da uzmem u yettelu neogranicen net?
možeš raskinuti bez penala, samo nemoj sreće ti jetel uzimati.
Bolje uzmi najveći paket za mts mobilni internet 2300 din u odnosu na jetel 2650 din
500 GB po max brzini pa neograničen internet do 2 Mb/s isto kao kod jetela paket Total internet
 
možeš raskinuti bez penala, samo nemoj sreće ti jetel uzimati.
Bolje uzmi najveći paket za mts mobilni internet 2300 din u odnosu na jetel 2650 din
500 GB po max brzini pa neograničen internet do 2 Mb/s isto kao kod jetela paket Total internet
Ovde gde ja zivim bolji mi je signal na Yettelu nego na A1.Sa A1 sam zadovoljan kako radi,ali bi mi neogranicen net pogodovao zbog televizije.Sa mts sam "pobegao" pre par godina,zbog ocajnog signala.
 
Nazad
Vrh Dno