Šta je novo?

[A1] Kucni net

Skupo bre, nepotreban 5G mada je to verovatno WiFi verzija ne prava 5G mreža. Ima li nečega dobrog kod nas ?
 
Da, to su novi 4G wifi6, a od stare tehnologije 4G da se pokrpis za sada na primer b315 polovni za 2500 din. i bolji je od onih zte sto daje vip.
 
Tesko, ne verujem. Jedino da narucis iz Madjarske huawei b818, ali mislim da je i taj oko 200€. Ono sto bih ja uradio da zavisim od mobilnog neta, narucio bih sa AE neki bolji 4G signal booster set/kit 4-band sa boljom yagi antenom.
 
Juče je na moju kućnu adresu došao agent prodaje iz A1. Uzeo sam KN XXL paket i ostvario popust od 25% na pretplatu. Veliku zahvalnost imam za člana Jason 13 koji mi je dao kontakt telefon terenskog agenta. Tako da ko planira korišćenje KN kod A1, prvo da probaju da dođu do terenskog agenta. Ruter je Huawei B535-333 za 1 dinar. Ugovor na 24 meseca.
 
Kako ti se cini? Iskreno mislim da je to najbolja ponuda. CAT 7 modem 300/100
Faktički duplu agregaciju podrzava u oba smera. Pristojna skroz ponuda.
Wifi 5 i gigabitni lan.
 
Dobija skoro iste brzine kao u Yettel mreži, stim što je repetitor A1 u mnogo lošijem položaju prema mojoj kući. Verujem da ruter to ispegla. Dw je oko 80 a Up 15
 
Juče je na moju kućnu adresu došao agent prodaje iz A1. Uzeo sam KN XXL paket i ostvario popust od 25% na pretplatu. Veliku zahvalnost imam za člana Jason 13 koji mi je dao kontakt telefon terenskog agenta. Tako da ko planira korišćenje KN kod A1, prvo da probaju da dođu do terenskog agenta. Ruter je Huawei B535-333 za 1 dinar. Ugovor na 24 meseca.
Na koju cenu si dobio popust, 2199 ili 1949?
 
Super. Jel ti to sada primarni internet ili imas jos nesto pored toga?
 
Juče je na moju kućnu adresu došao agent prodaje iz A1. Uzeo sam KN XXL paket i ostvario popust od 25% na pretplatu. Veliku zahvalnost imam za člana Jason 13 koji mi je dao kontakt telefon terenskog agenta. Tako da ko planira korišćenje KN kod A1, prvo da probaju da dođu do terenskog agenta. Ruter je Huawei B535-333 za 1 dinar. Ugovor na 24 meseca.
Može u inbox broj A1 agenta?
 
Dobija skoro iste brzine kao u Yettel mreži, stim što je repetitor A1 u mnogo lošijem položaju prema mojoj kući. Verujem da ruter to ispegla. Dw je oko 80 a Up 15
Probaj da prosetas malo ruter. Sumnjam da si mogao na obicnom ruteru da vuces 80 Mbps. Ja kad sam namontirao yettel ruter na prozor tek sam onda video 40-ak Mbps. Dotle je bilo 15-ak.
Pa probaj da vidis za A1 gde najbolje hvata. Mada su to poprilicno pristojne brzine za tu kategoriju rutera.
mts ima paket mega net, 512Gb za 2000d. bez ogranicenja brzine.
Ali nema mogucnost dokupa saobracaja, i posle potrosenih GB nemas nikakav skoro net. A i mts brzina mreze je jako diskutabilna. U poslednje vreme mi je veci upload na mtsu nego download...
A i ruter ne znam koji daju ali sumnjam da je CAT6/7
 
Poslednja izmena:
Ali nema mogucnost dokupa saobracaja, i posle potrosenih GB nemas nikakav skoro net. A i mts brzina mreze je jako diskutabilna. U poslednje vreme mi je veci upload na mtsu nego download...
A i ruter ne znam koji daju ali sumnjam da je CAT6/7
Moze se dokupiti, ali tesko da ces to potrositi za mesec dana. Ruter sam kupis, a brzina zavisi od jacine signala na tvojoj poziciji kao i do sada.
 
Ako ga koristi kao primarni internet, da gleda recimo EON, streaming servise, ima da sprzi samo tako :)
 
Moze se dokupiti, ali tesko da ces to potrositi za mesec dana. Ruter sam kupis, a brzina zavisi od jacine signala na tvojoj poziciji kao i do sada.
mogu da se kupe dodaci koji se nude za postpejd brojeve, što nema logike i ne isplate se ( 3 GB za 1000 din ili 10 GB za 1500 din ).
mts nema namenske dodatke za mobilni net kao što ima A1 za kućni net - npr. 100 GB za 500 din ili 200 GB za 700 din.
 
mogu da se kupe dodaci koji se nude za postpejd brojeve, što nema logike i ne isplate se ( 3 GB za 1000 din ili 10 GB za 1500 din ).
mts nema namenske dodatke za mobilni net kao što ima A1 za kućni net - npr. 100 GB za 500 din ili 200 GB za 700 din.
Mora da se nadje signal za mikrolokaciju.U jednoj sobi ponesi net imam na netgear 100mb uvek.Druga soba ne moze 50 dok neo paket na s22u ista ta lokacija izvlaci 130 na tom telefonu.
 
mogu da se kupe dodaci koji se nude za postpejd brojeve, što nema logike i ne isplate se ( 3 GB za 1000 din ili 10 GB za 1500 din ).
mts nema namenske dodatke za mobilni net kao što ima A1 za kućni net - npr. 100 GB za 500 din ili 200 GB za 700 din.
kako god da je, ne ogranicavaju brzinu u tom paketu. Jedno godinu dana sam ga koristio bez UO i pratio kakva je veza, onda su pocela ucestala seckanja i ja otkazao, moze se raskinuti ugovor u svakom momentu ako je bez UO. Kod vipa kad doplatis ukupno imas neta kao u mts bez doplate pa racunaj. A dodataka i cena se ne secam, mozda se to i menjalo, svi nesto muljaju.
 
400 GB + 200GB je 600 GB sto je vise od 500 GB ako se ja dobro secam matematike.
Internet koji imas kad potrosis je upotrebljiv u A1.
Dodatke u A1 mozes a ne moras da dokupis.
Imas upotrebljiv internet i ovako i onako.
Dobijes, poprilicno odlican ruter za 1 dinar putem agenta prodaje.
Neogranicen Download. Koji je poprilicno bolji od mts-a na vecini lokacija.
Poprilicno su ovo sve prednosti za A1...
Cena da ne kazem manja ako hoces brze GB mozes da kuliras pola meseca pa da kupis kad ti stvarno zatreba ili da ne kupis uopste. Na mtsu kad potrosis potrosio si... I uvek je veca cena. Nikako im nije konkurentan paket... Cak im ni u Bosni ne radi mreza kako treba. I tamo ne retko bude veci upload od downloada... Aj da je slucaj u mom gradu i okolini ali ovo je vec pravilo u vise drzava koje im se ponavlja...
 
Meni je ovo sasvim dovoljno dok ne stignem da tražim bolji položaj ruteraScreenshot_2022-12-30-08-02-56-263_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
 
Da ... i UL 10Mb/s, to si zaboravio da napises.
Iskreno mislim za prosecnog korisnika da jr upload od 1.5 MB u sekundi sasvim pristojan da podeliš familiji video od 90 MB preko vibera. Sto je većini vrhunac karijere za upload. A i 5GB za sat je skroz pristojno za YouTube i slično. Video pozivi zahtevaju 2mbps.
Tako da ne vidim kao prednost koliko ovih 100 mbps u downloadu i to bez traženja optimalne pozicije. Stavis i radi.
Posebno sto trenutno licno imam u dve zemlje spor download na mts mrežama. A u trećoj ne mogu ni na aplikaciju da se ulogujem. Tako da u tri zemlje sa istom mrežom imam problema u ovom momentu. Tako da ih ne bi ispeglao ni upload 266 mbps kamoli 16 sto realno imam na download od 10 mbps. Neograničen upload koji je 4 Mbps brži. Mi ne igra nikakvu ulogu u životu....
 
@Miki919 Da li si razmisljao o vikend netu, kao neogranicenoj opciji ili ti to nije bilo u razmatranju zbog visoke cene?
 
Da li još neko ima problem sa netom? Već sat vremena nema ni kućnog ni mobilnog neta u Valjevu. Počelo je juče na nekih pola sata al sad nema već duže vreme. Kažu kroz 2-3 dana će pogledati baze stanice. Baš im hvala.
 
@Miki919 Da li si razmisljao o vikend netu, kao neogranicenoj opciji ili ti to nije bilo u razmatranju zbog visoke cene?
Ma meni treba nesto nažalost sto radi i ovde u Bosni. Odnosno moram MTS da koristim. U selu sam na 4km od bazne stanice vazdušnom linijom. Ali srećom ima ceo grad jednu bsznu stsnicu sa B3 i B20 signalom. Tako da je mnogo bolja opcija od 0.06 Mbps sto su imali moji u nekom paketu. Užasni su paketi u Bosni. A box me lepo krpi da budem tamo i vamo dostupan. Vise mi znači i 5Mbps.da imam nego da nemam ništa.
 
Kad se kupi dodatak,koliko vremena treba da prodje da se on aktivira? Stigao sms da je dodatak uspesno aktiviran,ali brzina je i dalje ista(2/2)
 
Kad se kupi dodatak,koliko vremena treba da prodje da se on aktivira? Stigao sms da je dodatak uspesno aktiviran,ali brzina je i dalje ista(2/2)
probaj da ugasis upalis ruter ili da uradis rekonekciju moguce da ne moze da vrati brzinu u istoj sesiji.
 
Vrh Dno