Šta je novo?

[A1] Kucni net

Da li neko moze da mi kaze, za te agente u A1, gde da ih nadjem ? 😁 Da li mogu da odem u poslovnicu i tamo da pregovaram sa njima za 4G+ rutere i popust, da spomenem agente ili da zovem call centar? Htela bih da uzmem kicni net u A1 po prvi put s obzirom da sam na novoj adresi. Inace lokacija Negotin.
jel ovaj XXL paket sa neogranicenom brzinom i 400GB trenutno najbolja ponuda na trzistu? nije izaslo nista bolje od drugih u medjuvremenu?


Pogledajte prilog 342415
Da li znate mozda da li bi ovaj KN xl bio dovoljan ukoliko se samo gleda netflix na tv?
 
Poslednja izmena:
Zavisi koliko gledas i koji je kvalitet, umeju te serije da sliste dosta gigabajta relativno brzo.

Inace Telenor/Yettel ima 500GB i 2/2 protok nakon toga za 2200-2300 din koliko sam video.
 
@jelena93
Ja 23 meseca koristim onaj stari paket sto ima 100gb. Gledao sam 95% Hbo i Netflix. Kad se potrose Gb iz paketa na brzini 2mb sasvim lepo radi Hbo i Netflix samo stucne ponekad.
Ali prvo proveri signal na tvojoj lokaciji , nikako ne ides u poslovnicu , samo agent. Bice ti dosta najmanji paket. :)
 
Mozda je onaj vikend net bolja opcija, skuplje izadje, ali stvarno imas neogranicen net.
 
Pored toga dodaj i restart konekcije od po par sekundi na svaka 2 sata :)
 
Da :/
Znaci u principu niko ne daje normalan neogranicen net, nebitno za koju cenu?
 
Da li neko moze da mi kaze, za te agente u A1, gde da ih nadjem ? 😁 Da li mogu da odem u poslovnicu i tamo da pregovaram sa njima za 4G+ rutere i popust, da spomenem agente ili da zovem call centar? Htela bih da uzmem kicni net u A1 po prvi put s obzirom da sam na novoj adresi. Inace lokacija Negotin.

Da li znate mozda da li bi ovaj KN xl bio dovoljan ukoliko se samo gleda netflix na tv?
Zavisi od broja uredjaja, ja sam uzeo paket od 400gb i potrosim skoro uvek vise od 350. Poslacu ti broj telefona od agenta iz Nisa, dao mi je 25% na vec snizenu cenu.
 
Taj vikend net je poprilično neograničen malo vise kosta. Ali kad bih već plaćao toliko ne bi bez 3CA možda čak i 4CA uredjaj bih trazio... Kad je neograničen da imam i dobar dozivljaj. Ove obicne do 400GB 2CA ti je više nego dovoljan. Sve brže ti samo brze izvlači MB.
Ako se neko pita kako. Pa probaj samo da skrolujes video automatski ako je brz net na YouTube buffer ucitava mnogo brže. Mnogo veci kvalitet na automatskom kvalitetu. Tako da jako lako brzi net se i brže trosi posebno na YouTube i video servisima. 200 Mbps Downloada je 90 GB po satu. Tako da za 5 sati praktično možeš potrošiti pri jakom downloadu 400 GB
 
Da nema onog prekida na 2 sata, ja bih uzeo taj bez razmisljanja.
 
Pa nisam koristio vikend samo kućni. Dok je imao na 12 sati prekide. Ako ne igras fps ne bi trebalo da ti smeta. Opet ako i igras kompetetivni fps ko COD narco i ako live strimujes direktno sa telefona. Mozes resetovati pre igre i dva sata si miran.... Posto si natovan mislim da ti se ip ne menja. Tako da ni zum ne verujem da bi ti prekinuo osim sto bi secnulo na sekund dva. Viber i WhatsApp. Lost conection i nastavili bi dalje. Sad iskreno. Ne znam koliko zavisis od fps-a ili zooma. Ali svakako ako upalis ugasis miran si dva sata. Sve ima limitacije. Samo da li ti vise odgovara. Ali za te pare svakao neki brutalan uređaj traži. Kad platis da imaš. Ali ako se uklapaš u 400GB kućni net sa 2CA ruterom je i vise nego dosta. 60 do preko 100 mega možeš očekivati.
 
Najveci je fazon sto ni sam ne znam koliko bi mi bilo dovoljno mesecno. Recimo koristimo EON na TV-u i cesto tako ostane upaljen TV po par sati dnevno i ako ga ne gledam. Nekako imam osecaj da bih onda morao da vodim racuna o tome, sta mi trosi net, koliko surfujem, da li gledam neki flim na netflixu, YT i slicno :)
Ne igram nista, tako da mi sa te strane nije toliko bitno to seckanje. Imam konstantno online sastanke, ali ako je to samo zabadnje od par sekundi, to mi nije strasno.

E sad to sto kazes, za ovaj neograniceni od 3500, gledao sam brzine na telefonu, oko 250/30 cini mi se. Tako da kontam ne bi bilo lose uz neki bolji ruter.
 
E pa toga sam se bojao. Hvala na informaciji, sad sigurno znam mi ograniceni paketi ne znace. Osim da EON radi na ovom adsl-u od 10/1, a za sve ostalo ovaj drugi. Mada znam da ce me nervirati taj momenat da moram da vodim racuna koliko trosim.
 
vidi šta imaš od fiksnih opcija na svojoj lokaciji da ne bi razmišljao o potrošnji
 
E sad to sto kazes, za ovaj neograniceni od 3500, gledao sam brzine na telefonu, oko 250/30 cini mi se. Tako da kontam ne bi bilo lose uz neki bolji ruter.
huawei b818 na primer. Ali sta ti vredi kad ti oni ogranicavaju brzinu i seckaju vezu.
U komsiluku to izgleda ovako, al to ovde necemo skoro doziveti:
 

Prilozi

  • Screenshot_20221202_191925.jpg
    Screenshot_20221202_191925.jpg
    69 KB · Pregleda: 53
Kad "necemo" u EU...
ma nije to do eu, vec su Rumuni davno internet oslobodili poreza jer je od opsteg interesa za nauku i privredu, dok se nasi ne zele odreci nicega sto mogu da naplate. A drugo, oni su vece trziste i pustili su bolje operatere sa boljom opremom i sa 2000 zaposlenih Orange drzi 20 miliona klijenata, dok kod nas samo mts ima preko 10.000 zaposlenih koje treba da narani mnogo monje klijenata plus drzavnu birokratiju. Sav taj javasluk neko treba da plati, a to smo mi. Krajnji rezultat je da mi za tu cenu od 7,5e mozemo da dobijemo 5-6Gb saobracaja +/- taman posla da se neko od nasih provajdera pretrgne da ponudi nesto vise. Ali zato taj "nas" mts tamo negde po crnoj gori prodaje i terabajt neta za po 5e. To je prava slika nasih internet provajdera i odnosa prema nama kao klijentima.
 
Evo veceras mi je prvi put pukao film sto bi rekli sto se tice neta. Koristim kn vec 3 godine trenutno paket sa 150 gb naravno spuca se u danasnje vreme tih 150gb za 20 dana i to uz stednju uplatim jos 100gb budu tu neki gosti dva dana spucaju 50gb i ostalo neki update igara itd i ode i tih 100gb. Evo vcrs pokusavam da gledam tekmu rts planeta stavio na 480 steka stavim na 360p steka brzina neta 1.8 znaci nemas ni onih 2/2 nego ti spuste 1,8 ili 9 nije mnogo ali utice. Tako da zakljucak posto vidim da pitaju mnogi da uzmu ovaj net ili uzmite najveci paket nzm vise koliko gb tu ima ili ne uzimajte uopste. Mozda je ovaj net i bio ok 2017 i vece min brzine itd ali danas vec u 2023 gde je sve u 2k 4k 1080 min i gde igre prelaze i preko 100gb ovaj net neupotrebljiv.
 
pa isto i sa mts-om bilo meni sa onim paketom od 500Gb. U pocetku bila dobra brzina, kasnije sve manja sa sve vise prekida i ja otkazao. Tako da ... to je za nas jos uvek samo da omirisemo i da nam masno naplate.
 
Pa da ali ovaj net je prvenstveno namenjen da da neku konektivnost gde je ograničena ponuda ili postoji potreba za mobilnoscu. Zato kažem treba paziti. Meni lično je 1000 GB sasvim pristojno za mesec dana za neku jacu upotrebu. 400 GB uz malo strimovanja... Da se provuče ali jedva.
Svakako najbolje neki stabilni ako radi išta stabilno i relativno brzo.
 
Problem je mala mreža "Stabilnih" iliti kabl/žica/optika. Svi se nagurali u veće gradove a čim malo izađeš iz njih, malo do ništa. Ni žična telefonija nije u nekom stanju da radi kako treba pa ostaje samo bežična od nekog privatnog amatera sa WiFi ili mobbilna mreža a to provajderi obilno (is)koriste (cena i uslovi), Bar da 5G zaživi ubrzo.
 
huawei b818 na primer. Ali sta ti vredi kad ti oni ogranicavaju brzinu i seckaju vezu.
U komsiluku to izgleda ovako, al to ovde necemo skoro doziveti:
da li je uopšte bilo tih b818 rutera kod nas?
koji je najbolji koji su davali?
 
nije bilo jedino ako si nabavio privatno pre su davali zvanicno b525 sad se dobija b535 preko akvizitera ko narucuje moze da se dobije ali nema o tome nista na sajtu
 
Da li neko moze da mi posalje brojeve akvizitera.

Hvala
 
da li je uopšte bilo tih b818 rutera kod nas?
koji je najbolji koji su davali?
De ce to nas provajder da ti da ... pojavi se tu i tamo u oglasima. Medjutim sada moze da se kupi i odlican gejmerski ruter asus rt-ax86u wifi6 koji je i 4g ruter, ima slot za sim karticu. Cena mu je oko 300€ u prodavnicama, a na kp vec od 205 pa nadalje.
 
nije bilo jedino ako si nabavio privatno pre su davali zvanicno b525 sad se dobija b535 preko akvizitera ko narucuje moze da se dobije ali nema o tome nista na sajtu
O tom b525 sam procitao gomile negativnih komentara na italijanskim sajtovima, davao ga je operater wind3 svojim klijentima i svi su imali muke sa njim u vidu prekida.
 

Zuel

De ce to nas provajder da ti da ... pojavi se tu i tamo u oglasima. Medjutim sada moze da se kupi i odlican gejmerski ruter asus rt-ax86u wifi6 koji je i 4g ruter, ima slot za sim karticu. Cena mu je oko 300€ u prodavnicama, a na kp vec od 205 pa nadalje.

Imam Asus rt-ax86u ali nema sim slot.
 
Nazad
Vrh Dno