Šta je novo?

4K Blu-ray diskovi

Jel nam se pojavio još neki entuzijasta :)

Moja skromna kolekcija je prešla 200 komada..

Da li amazon.de izdanja imaju engleski jezik (audio i subs)? Na vecini ne pise da ima, to mi nije logicno ako je film originalno sa eng jezikom
 
Ne mogu sigurno da ti kažem, ali još nisam naleteo da nema Engleski audio i subs.

Moram da se ogradim, sa amazon.de ne uzimam jer ne mogu da podnesem Nemački artwork, nije isključeno i da nemaju, ali to bi bilo baš stupidno.
 
Pozdrav nov sam u ovome tek pravim kolekciju i vidim da je dostupnost 4k filmova u srbiji bas mala pa me zanima da li neko od vas prodaje i koji su naslovi ( samo sa slip coverima prihvatam)
 
@Ninoslav vidi šta piše na blu-ray.com za tražena izdanja na nemačkom

@Andrej201 ovo nije tema za oglase/razmenu
 
@momsab, hvala puno, pogledacu
 
Ako dolazite u Sarajevu ili imate nekoga u BiH, možete naručiti iz Amerike preko pesoto ili kupiglobal.
Ja naručio kindle paperwhite, poštarina 9 dolara
 
Pozdrav kolege BR entuzijasti.
Slažem se sa većinom na ovom forumu što se tiče razloga pravljenje kolekcije BR naslova(kvalitet i dostupnost strimova,torrenta i sl.)
Kako u celu priču ulazim na mala vrata što se tiče ulaganja,pazario sam neki LG BR player za sitne novce,i sada pokušavam da dođem do nekih naslova.Nisam mogao da verujem koliko je sve BR neostupno kod nas.Kad se uzme u obzir da je naš narod naučio na prevod,da je razmažen strimovanjem onda me i ne čudi da recimo na FB ne postoji nijedna grupa za trgovinu BR diskovima,isto važi i za reddit.Stanje krajnje žalosno.Pretpostavljam da je preko bolja situacija ali da i tamo važi priča za online gledanje...
Na stranu problemi,od ideje za kućnim bioskopom ne odustajem.
Zamolio bih članove foruma za preporuke.Link-ujte prodavce na e-bay-u,predložite dobar 4K player,uputite na neku grupu/forum gde se mogu kupiti/razmenijivati BR naslovi.
Hvala i srećno u lovu
 
Pozdrav kolege i čuvari fizičkog medija. Samo da vam se javim da sam otvoren za bilo kakve teme,, informacije, sugestije oko blu-ray/4K/steelbook kolekcionarstva. Već nekih 8-9 godina sam u ovom "sportu" (da se ne osvrćem na djetinjstvo VHS, pa DVD). Imam poprilično finu kolekciju, ali malo kontakata sa kim bih mogao da razmjenjujem informacije i filmove.


Evo jedna slika mog steelbook blaga :cool:

Pozdrav kolege BR entuzijasti.
Slažem se sa većinom na ovom forumu što se tiče razloga pravljenje kolekcije BR naslova(kvalitet i dostupnost strimova,torrenta i sl.)
Kako u celu priču ulazim na mala vrata što se tiče ulaganja,pazario sam neki LG BR player za sitne novce,i sada pokušavam da dođem do nekih naslova.Nisam mogao da verujem koliko je sve BR neostupno kod nas.Kad se uzme u obzir da je naš narod naučio na prevod,da je razmažen strimovanjem onda me i ne čudi da recimo na FB ne postoji nijedna grupa za trgovinu BR diskovima,isto važi i za reddit.Stanje krajnje žalosno.Pretpostavljam da je preko bolja situacija ali da i tamo važi priča za online gledanje...
Na stranu problemi,od ideje za kućnim bioskopom ne odustajem.
Zamolio bih članove foruma za preporuke.Link-ujte prodavce na e-bay-u,predložite dobar 4K player,uputite na neku grupu/forum gde se mogu kupiti/razmenijivati BR naslovi.
Hvala i srećno u lovu
Odličan player za odnos novac/kvalitet je Sony UBP-X800M2, mene je prije godinu i nešto došao oko 280€ dobijaš i Dolby Atmos i Vision, jedino nedostaje HDR10+.
Inače nije pretjerano loša opcija za početak ako imas PS5, u septembru su dobili nadogradnju na Dolby Atmos.



mod: izbačen suvišni deo (oglas)
 

Prilozi

  • 20231217_163020.jpg
    20231217_163020.jpg
    121.7 KB · Pregleda: 69
Poslednja izmena od urednika:
ovo nije tema za preporuke za kupovinu plejera. za plejere postoji ova soba

za preporuke za kupovinu postoji soba
 
Koja je cena 4K diskova kod nas?
 
ovo nije tema za preporuke za kupovinu plejera. za plejere postoji ova soba

za preporuke za kupovinu postoji soba

Druže, ajde opusti se malo, 4K kolekcionara u SRB jedva da ima na prstima jedne ruke da se saberu, bolje je da imamo jednu temu da na njoj pričamo oko svega... Verujem da forum neće propasti zbog toga što ćemo na ovoj temu razmeniti par postova o 4K plejerima i linkovima oko ebay i sličnih prodavaca... I ovako smo skupili 2 strane za godinu i po dana...

Što se tiče plejera ja sam kupio Sony X700 u oglasima za nekih 150ak eura polovan ali 6 meseci korišćen i najbitnije sa garancijom.

Moram da napomenem da DOSTA sony plejera ima problema sa zamrzavanjem sa triple layer BD diskovima, moj je nažalosti imao takođe. Reklamirao sam, rekli su mi da su zamenili laser, i od tada mi nijedan nije zamrzao...

Sve u svetu 4K plejera a da podržavaju i DV i HDR (inače ne vidim smisao kupovine) se svodi na sony X700 i X800, i Panasonic modeli DP-UB450 i 820 model koji mislim da nema kod nas /ipak ima, 65000.../ Panasonicy ima premium model UB9000, ali on košta tipa soma eura... Bukvalno, svako ko se iole bavi ovim hobijem, koristi neke od tih plejera jer alternativa praktično nema. OPPO je imao dobar plejer ali se povukao, ima i još nekih premium modela ali su nedostupni za obične smrtnike.

@gandalfblack Kod nas nemaš NIGDE 4K diskova. Ja ih prodajem na KP kada imam duplikate, i sl, recimo da je prosek oko 15e, više za pakovanja sa više filmova. Ima neki lik na kupindu koji takođe prodaje, ali cene su ovo što sam ti rekao puta 2 i jače. Govorim o originalima ima ih koji prodaju rezance tj jedan lik za 11, 12e pa ko voli...
 
Poslednja izmena:
@MarcusS Wau, ocekivao sam da ima ovde u nekoj radji. Trenutno sam u Uk i ovde je slicna cena kada imaju promocije, pa mu izadje na isto.
2-for-25
 
Nije da sam ih tražio ali sumnjam da ima bilo gde u SRB.
 
Како набавити из Кине први филм једног српског режисера распложив на Ultra Blu-ray диску?
329044_overview.jpg

Други ће бити "Sweet Movie" Душана Макавејева.
 
Da li amazon.de izdanja imaju engleski jezik (audio i subs)? Na vecini ne pise da ima, to mi nije logicno ako je film originalno sa eng jezikom
Evo ja 😂 Drago mi je da postoje ljudi sa ovom vrstom interesovanja. Ponekad se osecam usamljeno jer nema mnogo onih sa kojima mogu da podelim iskustva na ovu temu i vecina ljudi ne razume ovakvu vrstu entuzijazma i hobija.
 
Pre 20 godina sam rezao dvd diskove, imam ih preko 500 komada. Sada bih krenuo da pravim 4k kolekciju.
Trenutno sam u Londonu i ovi imaju odlicnu ponudu.

fopp

Pozdrav kolege BR entuzijasti.
Slažem se sa većinom na ovom forumu što se tiče razloga pravljenje kolekcije BR naslova(kvalitet i dostupnost strimova,torrenta i sl.)
Kako u celu priču ulazim na mala vrata što se tiče ulaganja,pazario sam neki LG BR player za sitne novce,i sada pokušavam da dođem do nekih naslova.Nisam mogao da verujem koliko je sve BR neostupno kod nas.Kad se uzme u obzir da je naš narod naučio na prevod,da je razmažen strimovanjem onda me i ne čudi da recimo na FB ne postoji nijedna grupa za trgovinu BR diskovima,isto važi i za reddit.Stanje krajnje žalosno.Pretpostavljam da je preko bolja situacija ali da i tamo važi priča za online gledanje...
Na stranu problemi,od ideje za kućnim bioskopom ne odustajem.
Zamolio bih članove foruma za preporuke.Link-ujte prodavce na e-bay-u,predložite dobar 4K player,uputite na neku grupu/forum gde se mogu kupiti/razmenijivati BR naslovi.
Hvala i srećno u lovu
U pravu si za sve sto kazes. To i mene cudi, ali ljudi gledaju filmove indijanski, nebitna slika, nebitan zvuk, nebitno da li je sa laptopa, telefona ili racunara ali to nisu kolekcionari, to su ljudi koji samo odgledaju film i ne daju znacaj tim stvarima. Ja sam kolekcionar od 2003, imam dosta izdanja ali jedino mi je zao sto je Srbija ostala bez distributera za Blu-ray i 4K izdanja u 21. Veku i time sam onemogucen da nabavljam filmove sa sr i hr titlovima. Pozdrav 🤗
Ipak sam jedina budala. :D
Nisi naravno 😂
 
Poslednja izmena:
Zna li neko ko je nabavljao 4k izdanja preko amazona i ebay-a da li su se pojavili Gospodari Prstenova trilogija u 4k sa hr ili sr titlom. Vidim da je Warner Bros objavio Batman The Dark Knight trilogiju u 4K sa dostupnim hr titlovima , dostupnu cak i kod nas ali prodata vec u online prodavnici DVD zona, pa me interesuje i za TLOTR jer bih zeleo da ih nabavim. Pozdrav. Hvala 🤗
 
Nazad
Vrh Dno