Šta je novo?

3D printer - Opsta tema - FAQ

Naspram OEM E5* 😄 ...koji je btw koliko godina star? Sve ima svoje. 🙂
 
Nemaju sta da traze pored Bambu. Cak i A1 serija slingera je univerzum ispred. Ali je sve zatvoreno, nema budzenja...
Sreca pa su pogurali ostale da mrdnu sa mrtve tacke, kada je vec Sovol morao da pravi kopiju Vorona :)
 
Ali ender 5 je lepo iskustvo, i super za učenje ko želi da radi upgrade. Pokušavao sam da nagovorim neke vlasnike ender 3 i cr 10 da moduju, ali jednostavno ih nije zanimalo.
 
Problem kod modovanja je sto si ogranicen na vec gotova resenja, tj mali je prostor za manevre.
Mislim mozes da se igras ali neces bolje odraditi od proverenih modova i nisi "primoran" da ides u nepoznato i greske, koji su najbolji ucitelji.
Pravo ucenje je kada sklapas stampac od nule po svom dizajnu.
Kada sam prvi put krenuo da pravim svoj stampac, shvatih koliko ne znam Fusion, iako sam mislio da znam nesto :)
Sada mi je dobar dan da sto mi padne na pamet, posle kratkog vremena se vec stampaju delovi.
Doduse ja preterujem, sklopim odlican stampac i rasturim ga posle nedelju dana jer mi pala neka nova ideja na pamet.
A Gedora mi svedok kakve sam sve abominacije pravio, sa sve multi board mosfet relej perverzijama :D
Poenta price je da sam za ~godinu dana (ili vise, ni sam ne znam) od kada se aktivno bavim ovim sportom enormno vise naucio na svim poljima nego za sve prethodne silne godine samo sa modovanjem.
Zato uvek pisem: kupis Bambu ili bilo sta sto krsteno stampa i pravi svoj stampac, ako zelis da ucis.
 
Konacno imao free dan da se posvetim printeru, moram reci da sam prijatno iznenadjen kvalitetom i brzinom stampe, probao stampu na fefaul glatom pei i posle stavio texturirani pei , sve prsti, po mesu bed nije bas najsrecniji, vidim ljudi se opterecuju ravnanjem beda na netu do besvesti, za ovih 12h printanja nije bilo problema svaki prvi layer je bio dobar, jako zadovoljan her kinezima, daleko su presli od kad sam zadnji put imao FDM printer (2018). Takoje mi se cini da im je ovaj Hyper PLA jako dobar bas lepo izgledaju printovi i layerlines su bas bas minimalne
 
Ljudi razmišljam da nabavim neki 3d štampač za početak, da li da kupim bambu lab a1 mini combo ili kreatly k1c, nisam mislio da se bavim ovim profi, ne želim puno vremena i novca da ulažem u ovo i da podešavam i nadogradjujem trista čuda, pošto se prevashodno bavim izradom sajtova. Inače jednom liku treba da radim sajt koji se bavi 3d štampom profesionalno, treba mu sajt za prodaju i on mi je rekao da uzmem za početak bambu lab p1p ali mi je to malo puno za moj budžet. Tako da razmisljam izmedju ova dva.
 
I evo ga prvi clog i to sa hyper PLA svez kotur iz vakuma otvoren, sreca sve ti kinez spakuje da se je**s da to resis ali normalna stvar na 3d printerima doduse nisam ocekiva na PLA vec na PETG da ce se desi prvi
 
^ ne bi baš trebalo da je normalna stvar.
Zortrax sa skoro 8000 sati rada je imao možda jedan clog. Na X1C za sada 450 sati rada i nijedan clog.
 
Meni je stigao AMS dodatak ovih dana, ali od obaveza nikako da stignem da ga isprobam. Odradih na brzinu jedan probni print, čisto da se isproba. Odlična je stvar, nema šta.

IMG_2282.jpeg
IMG_2345.jpeg
IMG_2348.jpeg
 
Šta radite sa neuspelim printovima?
Da li ih bacate u kantu ili ima smisla odneti ih negde gde se mogu reciklirati?
 
Dobri ljudi, treba mi pouzdan SLA printer sto veceg formata. U SLA se nisam do sada petljao tako da pojma nemam o temi, a po internetu brdo oprecnih misljenja o razlicitim modelima. Da li neko ovde ima iskustva i neki da predlog? Specifican je projekat koji trazi semitransparentne i transparentne modele tako da obada fdm printa ne dolazi u obzir.
 
Sta tacno podrazumevas pod "sto veceg formata"?
 
Dobri ljudi, treba mi pouzdan SLA printer sto veceg formata. U SLA se nisam do sada petljao tako da pojma nemam o temi, a po internetu brdo oprecnih misljenja o razlicitim modelima. Da li neko ovde ima iskustva i neki da predlog? Specifican je projekat koji trazi semitransparentne i transparentne modele tako da obada fdm printa ne dolazi u obzir.
Cim definises dimenzije, izbor ce ti se sam javiti.
Generalno od tih velikih su popularni anycubic max modeli i elegoo mars modeli.
 
Šta radite sa neuspelim printovima?
Da li ih bacate u kantu ili ima smisla odneti ih negde gde se mogu reciklirati?
Zaboravih:
Ako nema spec firme koja ce reciklirati u novi filament nase neuspele printove, zavrsice na smetlistu i najverovatnije u termo elektrani.
Isto vazi i za EU zemlje.
 
^^ ja ovo tripujem i kada odvajam PET ambalažu u kante itd. Ono, Srbija i reciklaža... nadam se da grešim.

Za SLA ja trošim Elegoo Mars 4 Ultra, mada je on manjeg formata radne površine. Možda Max umesto Ultre bude jedna od opcija.
 
Sta tacno podrazumevas pod "sto veceg formata"?
Podrzumeva sto veci build volume. Recimo
Anycubic Photon M3 Max
Phrozen Sonic Mega
ELEGOO Jupiter 6K

Ili nesto trece jos vece.

Znam da vece dimenzije donose i vece probleme ali interesuje me da li neko ima iskustva recimo sa navedenim printerima ili ima neki drugi preslog.
 
@Corvus Corax Pitanje za tebe a i generalno za 'sve' koji su koristili ili koriste Bambu Lab P1S.
Imam neku ludu misao u glavi da idem na P1S (full) tj. sa onim AMS dodatkom sto je @Corvus Corax nabavio za filamente.
Nikada nisam narucivao preko Prevoz DE bilo sta, a takodje nikada nesto toliko skupo, i to preko kartice. (nikada na kartici za net nije korisceno toliko 'spreminh' evra za trosenje u jednom cugu). Cak i da uzmem P1S bez AMS dodatka, sto bi bilo nesto jeftinije, imam jednu nedoumicu (strah?) koja me muci...

Ja stvarno nemam apsolutno nikakvog znanja u vezi 3D printera. Nikada nisam imao dodir sa njima. Voleo bih da uzmem nesto sto 'radi' i ne moram da se bakcem sa podesavanjima.
Koliko sam ukapirao Bambu Lab P1S (ili jeftiniji P1P) upravo to nudi. ... trenutno.

Mene zanima sledece: Kolike su sanse da se uskoro (u npr sledecih godinu-dve) napravi takav skok u ponudi 3D printera, da bi mi 'bacanje' 1000 evra izgledalo tada, kad pogledam unazad, kao jako nepromisnjena stvar? Tj. da li 3D printere 'gazi' vreme istom brzinom kao npr. hardware (procesori maticne i sl)? Hoce li se po vasem misljenju za godinu-dve pojaviti neki opet 'wow' 3D stampac zbog koga ce mi biti krivo sto bacih 1000 evra na ovaj Bambu Lab (P1S)?

Sve se ostrim i moracu u jednom trenutku da 'presecem' i narucim. Samo eto... kalkulisem (nisu male pare u pitanju), ali bih voleo da me sluzi duzi niz godina a da se ne osecam kao da je nakon npr. godinu-dve u nekom primetnom zaostatku u odnosu na druge 3D printere.
 
3D printeri su napredovali baš dosta u poslednih 10 godina i cene su pale značajno. Međutim, ovo što danas nudi Bambu teško da će za par godina biti značajno jeftinije. Naravno da će i dalje biti pobošljanja i boljih ponuda, ali njihovi štampači sada nisu bacanje para

Druga stvar je šta ti tačno želiš za štampačem? Nije problem što sad možda ne znaš mnogo, već da li ćeš ga i koliko koristiti?
 
@twister
Odes na npr Reddit Bambu i svako trece pitanje je tvoje - kupiti sada ili cekati :)

Gledaj ovako: 3d stampa je stagnirala 10 godina (bese nekada bum sa Prusa stampacima koji su sve dali open source) sve do pojave Bambu stampaca, koji su napravili cunami. Sve sto je izaslo posle je pokusaj kopiranja Bambu ili Voron dizajna.
Zasto ne ides na A1 mini combo? Sada je 420 evra sa sve ams. Odlicno stampa, malo je sporiji od P/X serije, manji build plate ali za upoznavanje sa 3d stampom odlican + izuzetno ga je lako prodati ako hoces da predjes na P1S.
Btw, P1P zaobidji, on je "najgori" od svih corexy Bambu stampaca tj najmanje nudi za dati novac.
Ali kao "najgori", za godinu i 2 meseca koliko ga imam, jednom sam menjao diznu i to mojom greskom, probao neki krs filament koji je clog-ovao istu i to je to, stvarno su id*** proof stampaci.
 
A ovako to rade profesionalci

 
@twister
Odes na npr Reddit Bambu i svako trece pitanje je tvoje - kupiti sada ili cekati :)

Gledaj ovako: 3d stampa je stagnirala 10 godina (bese nekada bum sa Prusa stampacima koji su sve dali open source) sve do pojave Bambu stampaca, koji su napravili cunami. Sve sto je izaslo posle je pokusaj kopiranja Bambu ili Voron dizajna.
Zasto ne ides na A1 mini combo? Sada je 420 evra sa sve ams. Odlicno stampa, malo je sporiji od P/X serije, manji build plate ali za upoznavanje sa 3d stampom odlican + izuzetno ga je lako prodati ako hoces da predjes na P1S.
Btw, P1P zaobidji, on je "najgori" od svih corexy Bambu stampaca tj najmanje nudi za dati novac.
Ali kao "najgori", za godinu i 2 meseca koliko ga imam, jednom sam menjao diznu i to mojom greskom, probao neki krs filament koji je clog-ovao istu i to je to, stvarno su id*** proof stampaci.

Hvala na odgovoru.
Ne znam kako da odgovorim a da ne ispadnem (mozda) smesan. Pa... evo iskreno: Ja sam generalno osoba koja ne kupuje cesto skupe stvari. Ne merim jednom vec 10-puta pre nego sto prelomim. I kada odlucim da kupim (nesto) skupo, imam zamisao da mi to traje duzi period. Ali tako, da mi ne bude kroz godinu-dve zao sto sam potrosio mnogo para, a 'sada' eto ima nesto dosta bolje za iste te pare.
Ne bih voleo da imam takav osecaj kroz godinu-dve. Zato sam pitao kolike su sanse da 3D stampaci napreduju za godinu-dve do te mere da ovaj Bambu Lab P1S bude u tom momentu 'smesan' u odnosu na to nesto 'novo' sto se tada pojavilo.

^ Ovo pretpostavljam da delimicno daje odgovor zasto ne bih kupio A1 mini combo. Drugi deo objasnjenja jesto sto (bar ja ne znam) treba da se 'cimam' da to kasnije prodajem, pa traziti ko ce da kupi taj A1 mini combo. Pa spustati i cenu nize da se proda. I na kraju narucivati P1S model. Ovako bih, ako bih se na kraju odlucio, 'zagrizao' i kupio ono sto je 'bas dobro' (ne 'savrseno') i da tako kazem 'prezalio' kroz neko vreme potrosih 1000 evra (da je bar 1000), za 3D stampac. :)

Kazem 'da je bar 1000', jer ce mi trebati i filamenti i mozda neki dodatni rezervni deo da imam spreman, pa ce to sve izaci prilicno. (na stranu prica sa Prevoz DE likovima, sa kojima nikada nisam saradjivao i generalno... 'dajem nepoznatim osobama' nesto vredno, iako nigde nisam na netu nasao negativne komentare u vezi njih).

Cekam od prosle godine da Bambu Lab spusti cene, ali oni kao da su resili da to ne ucine, a meni je strpljenje pri kraju. Mislim, ne mogu doveka cekati da se kockice poklope jer me hvata nervoza. Hocu da se 'igram' sa 3D stampacem, tj. da ucim 3D dizajn i da to mogu da odstampam i vidim rezultat onoga sto sam dizajnirao.


3D printeri su napredovali baš dosta u poslednih 10 godina i cene su pale značajno. Međutim, ovo što danas nudi Bambu teško da će za par godina biti značajno jeftinije. Naravno da će i dalje biti pobošljanja i boljih ponuda, ali njihovi štampači sada nisu bacanje para

Druga stvar je šta ti tačno želiš za štampačem? Nije problem što sad možda ne znaš mnogo, već da li ćeš ga i koliko koristiti?
Ne znam. NIkada nisam koristio 3D stampac. Nikada nisam nesto kreirao u 3D programu. (jesam bio zapoceo neki online 3D tutorial, ali to je to. Nisam dalje stigao a i to sam zaboravio.)
Ne znam koliko ce me drzati. Davno sam pozeleo da imam 3D stampac, ali tada nisam imao bas cash-a. Sada bih mogao da priustim (nije da imam za rasipanje), ali mogu kupiti. I dalje ce me 'zaboleti' placeni iznos, ali ako je nesto sa cime cu biti zadovoljan, znajuci da sam uzeo nesto 'dobro' i kvalitetno sto nece biti tehnoloski pregazeno ubrzo (u narednih par godina), bio bih zadovoljan.

Ne znam koliko cesto cu koristiti taj 3D stampac, jer treba prvo nesto i kreirati u 3D programu. Za to treba vreme za ucenje (jer ne posedujem znanje). Vreme koje bas i nemam mnogo zbog posla (jer dodjem kuci obicno pregazen, pa mi nije ni do cega.)
Opet, ne znam ni koliko jedan filament moze dugo da traje? Znam da je odgovor 'zavisi koliko cesto stampas', ali nemam uopste osecaj koliko 'brzo' se filament trosi'.
Drugo, ono sto takodje ne znam, vidim da na onom AMS dodatku za Bambu P1S ima mesta za (valjda) cetiri kotura. To je (valjda) za cetiri boje.

Da li Bambu Lab 3D stampac moze da 'stampa' razlicite nijanse jedne boje ili npr. crvenu stampa onom nijansom koja se i nalazi namotana na filament-u. Ovo sam mozda lupio pa ne zamerite. (nemam iskustva)


@Envoy Nije mi dobro. :) Samo me jos vise 'ubija u pojam' sta ljudi rade sa 3D stampacima. Oni skenirani ljudski 3D modeli izgledaju fantasticno.



EDIT :
Nakon ovog posta sam posetio Bambu Lab stranicu. Imaju najavu, izgleda, da za dan-dva pocinju neki popusti za '2nd Anniversary'.
Po onome sto vidim, najavljeno je da 'obican' P1S (koji je oko 750 evra kosta 600 evra).
Ne znam kolika ce biti cena za P1S Combo (koji kosta 1000 evra) i da li ce i njemu spustiti cenu.
Moguce da ce i ostale stvari biti na popustu.
 
Poslednja izmena:
"Ako uzmes, kajaces se, ako ne uzmes - kajaces se." To ti je ukratko odgovor. :) 3D printeri su svet za sebe i zbog te kompleksnosti i mogucnosti da jednu stvar uradis na 50 nacina i jesu zabavni. Mogu biti za ove pizdarije u kuglama, kao sa klipa, a mogu biti i za neke funkcionalno-performantne delove. Sve zavisi sta je tebi bitno i sta zelis. Tu krece neko osnovno grananje i onda se deli u jos stotine drugih...

Verujem da nema coveka koji poseduje 3D printer(e) a da ne nauci svaki dan nesto novo vezano za njih i proba nesto drugacije, ili barem pozeli. Tehnika kao i svaka druga danas je aktuelna, sutra nije. Zato obicno ljudi idu putem DIY da bi printer duze ziveo (kao npr. moj Ender 5 Pro koji je prosao iteracije upgrade-ovanja i tek ce) i onda nemas taj problem zatvorenog sistema i resenja, kao sa Bambu npr. Opet, ko voli da klikne i zaboravi na sam proces stampe, mora da kupi kalibrisanu masinu u X trenutku da bi ga sluzila X vremena, a i to je promenljivo, razume se. Da postoji idealan izbor - ne postoji, tako da sto bolje suzis svoje potrebe, vise ces sebi pomoci.
 
Vi koji koristite bambu Lab štampače da li koristite isključivo njihove filamente ili od nekih drugih proizvodjača, kakva su iskustva u kvalitetu po tom pitanju?
 
Uglavnom koristim filamente drugih proizvođača. Samo odrediš podešavanja za filamente koje koristiš, upamtiš kao profile i koristiš ubuduće te profile. Nema nikakvih problema što se toga tiče.
 
Hvala na odgovoru.
Ne znam kako da odgovorim a da ne ispadnem (mozda) smesan. Pa... evo iskreno: Ja sam generalno osoba koja ne kupuje cesto skupe stvari. Ne merim jednom vec 10-puta pre nego sto prelomim. I kada odlucim da kupim (nesto) skupo, imam zamisao da mi to traje duzi period. Ali tako, da mi ne bude kroz godinu-dve zao sto sam potrosio mnogo para, a 'sada' eto ima nesto dosta bolje za iste te pare.
Ne bih voleo da imam takav osecaj kroz godinu-dve. Zato sam pitao kolike su sanse da 3D stampaci napreduju za godinu-dve do te mere da ovaj Bambu Lab P1S bude u tom momentu 'smesan' u odnosu na to nesto 'novo' sto se tada pojavilo.

^ Ovo pretpostavljam da delimicno daje odgovor zasto ne bih kupio A1 mini combo. Drugi deo objasnjenja jesto sto (bar ja ne znam) treba da se 'cimam' da to kasnije prodajem, pa traziti ko ce da kupi taj A1 mini combo. Pa spustati i cenu nize da se proda. I na kraju narucivati P1S model. Ovako bih, ako bih se na kraju odlucio, 'zagrizao' i kupio ono sto je 'bas dobro' (ne 'savrseno') i da tako kazem 'prezalio' kroz neko vreme potrosih 1000 evra (da je bar 1000), za 3D stampac. :)

Kazem 'da je bar 1000', jer ce mi trebati i filamenti i mozda neki dodatni rezervni deo da imam spreman, pa ce to sve izaci prilicno. (na stranu prica sa Prevoz DE likovima, sa kojima nikada nisam saradjivao i generalno... 'dajem nepoznatim osobama' nesto vredno, iako nigde nisam na netu nasao negativne komentare u vezi njih).

Cekam od prosle godine da Bambu Lab spusti cene, ali oni kao da su resili da to ne ucine, a meni je strpljenje pri kraju. Mislim, ne mogu doveka cekati da se kockice poklope jer me hvata nervoza. Hocu da se 'igram' sa 3D stampacem, tj. da ucim 3D dizajn i da to mogu da odstampam i vidim rezultat onoga sto sam dizajnirao.



Ne znam. NIkada nisam koristio 3D stampac. Nikada nisam nesto kreirao u 3D programu. (jesam bio zapoceo neki online 3D tutorial, ali to je to. Nisam dalje stigao a i to sam zaboravio.)
Ne znam koliko ce me drzati. Davno sam pozeleo da imam 3D stampac, ali tada nisam imao bas cash-a. Sada bih mogao da priustim (nije da imam za rasipanje), ali mogu kupiti. I dalje ce me 'zaboleti' placeni iznos, ali ako je nesto sa cime cu biti zadovoljan, znajuci da sam uzeo nesto 'dobro' i kvalitetno sto nece biti tehnoloski pregazeno ubrzo (u narednih par godina), bio bih zadovoljan.

Ne znam koliko cesto cu koristiti taj 3D stampac, jer treba prvo nesto i kreirati u 3D programu. Za to treba vreme za ucenje (jer ne posedujem znanje). Vreme koje bas i nemam mnogo zbog posla (jer dodjem kuci obicno pregazen, pa mi nije ni do cega.)
Opet, ne znam ni koliko jedan filament moze dugo da traje? Znam da je odgovor 'zavisi koliko cesto stampas', ali nemam uopste osecaj koliko 'brzo' se filament trosi'.
Drugo, ono sto takodje ne znam, vidim da na onom AMS dodatku za Bambu P1S ima mesta za (valjda) cetiri kotura. To je (valjda) za cetiri boje.

Da li Bambu Lab 3D stampac moze da 'stampa' razlicite nijanse jedne boje ili npr. crvenu stampa onom nijansom koja se i nalazi namotana na filament-u. Ovo sam mozda lupio pa ne zamerite. (nemam iskustva)


@Envoy Nije mi dobro. :) Samo me jos vise 'ubija u pojam' sta ljudi rade sa 3D stampacima. Oni skenirani ljudski 3D modeli izgledaju fantasticno.



EDIT :
Nakon ovog posta sam posetio Bambu Lab stranicu. Imaju najavu, izgleda, da za dan-dva pocinju neki popusti za '2nd Anniversary'.
Po onome sto vidim, najavljeno je da 'obican' P1S (koji je oko 750 evra kosta 600 evra).
Ne znam kolika ce biti cena za P1S Combo (koji kosta 1000 evra) i da li ce i njemu spustiti cenu.
Moguce da ce i ostale stvari biti na popustu.
Za tebe je Ender 3 (Neo, V3 SE ili tako neki), sklopljen i testiran za nekih 200e. Pa jednog dana ako/kad naucis CAD, svidi ti se stampa i smislis sta ces da radis (ili odustanes kao vecina) lako ces ga prodati za 50e manje i kupiti sta u tom momentu bude najbolje.
Eventualno A1 mini ako mozes da ga nadjes za ~300e. I naravno ne moze da mesa boje i pravi nijanse, combo je samo sarzer, da ne moras rucno da menjas.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom koristim filamente drugih proizvođača. Samo odrediš podešavanja za filamente koje koristiš, upamtiš kao profile i koristiš ubuduće te profile. Nema nikakvih problema što se toga tiče.
Hvala na odgovoru, znači nisi primetio nikakvu razliku u kvalitetu štampe ili da stampač pravi neke probleme kada je u pitanju filament drugog proizvodjača?
 
Hvala na odgovoru, znači nisi primetio nikakvu razliku u kvalitetu štampe ili da stampač pravi neke probleme kada je u pitanju filament drugog proizvodjača?
Ne. Sve dok lepo podesiš profil za štampu sa određenim filamentom, problema nema, a kvalitet štampe je odličan.

Ja nemam zamerke ni na Bambu filament, ali su skupi za dopremu do nas. A distributer za Srbiju ih prodaje 50% skuplje nego u Evropi i u odnosu na filament drugih proizvođača, pa mi se to ne isplati.
 
Jesu skupi, mada Bambu lab daje dobar popust na veću količinu filament-a, mogu se nabaviti i drugim kanalima, ne samo preko distributera, mada ako kažeš da nema razlike u kvalitetu štampe i nema drugih problema, onda se mogu komotno koristiti i drugi proizvodjači koji su kod nas jeftiniji.
 
Bambu Lab je trenutno spustio cene svojih stampaca i dodataka.

Imam (opet) 'par' pitanja:

1. Sta bi mi vlasnici P1S modela preporucili da uzmem uz stampac? Ima li nesto sto bih kao totalni pocetnik mogao da sj*bem pa da mi taj deo zatreba da ga zamenim?
2. Koje filamente bi mi preporucili? I da li bi mi preporucili po trenutno (akcijskim) cenama, ili ima i od tih (akcijskih) cena, nesto jeftinije a jednako kvaltetno? (@Corvus Corax )
3. Kako se zove 'onaj' filament koji sluzi kao 'support' (ono sto se odlomi i 'baci' nakon zavrsene stampe)?
4. Koliko sam razumeo PLA filamenti su izradjeni od bio-razgradivih materijala. (kao) mogu se udisati ta isparenja i (kao) ne uticu na zdravlje. Mana im je sto ne trpe bas toplotu, pa odstampane delove ne treba ostavljati npr. na suncu? Da li je ovo tacno, i da li bi mi preporucili PLA filamente? Sta vecina vas koristi (koji tip filamenta)?
Ovo pitam jer, ako bih npr. hteo da odstampam neki rezervni deo od necega, voleo bih da taj 'plasticni' print bude otporan na 'udarce', da nije 'krt' i naravno da se ne istopi i deformise na suncu? Koji je to materijal?

5. Da li je za 3D stampanje takvog dela (od 'tvrde' plastike) najbolje drzati otvoren prozor (ili izneti 3D printer napolje), jer pretpostavljam da su mu isparenja otrovna?
6. Ranije sam primetio u (cini mi se) ovom topicu, da nei od vas drze filamente u nekim 'kutijama' i imaju monitoring 'vlaznosti'. Jel' to zaista bas toliko vazno?

Izvinjavam se ako su mi neka (ili sva) pitanja 'cudna'.
 
Nazad
Vrh Dno