Šta je novo?

3D printer - Opsta tema - FAQ

@DonMarkon ništa se ne brini ako dobijem i pogrešan savet, ali već sam mnogo stvari ukačio, tj. da je printer skroz u redu, filamenti su različiti. Evo treća farba istog vendora i treće ponašanje.

1780423314249.webp

I ima kameru na slajseru koja desno dugme i copy za ovde, ma vrh. 😀

Brodić odličan za brzo hvatanje problema. Hoće dete džinovskog pikačua što se štampa satima, a ne možemo da počnemo dok ne uštimamo filamente. Mi kad krenemo to bude ozbiljno i biće vrlo brzo savladano. Do danas mi je štošta bilo zbunjujuće, ali danas već brdo stvari kontam, a sutra će biti još bolje.
 
1780427519603.webp
Pustih pikačua sa sve 4 boje, će vidimo ujutru. Bele ima mrva, tako da idemo na sreću, da vidimo samo da li radi. Podešavanja za ove 3 boje su ista, crna odskače.

Sa klinčevog kompa žuti brodić se topi na pramcu, svi saveti se svode na hlađenje, a nije do toga, jer sa mog slajsera benči iz prve puška. Sutra ćemo baš da vidimo šta su razlike.

Seam sam zaboravio da podesim da ga stavlja nazad, ali nema veze, sa tim ćemo još da eksperimentišemo. Nije ni toliko važno na žutoj.
 
Neslavno završio pikaču, zapušio se poop odvod na promeni narandžaste i žute, pri vrhu figurice. Odradio sam jedan šareni benči, sa 0.12 layerima (do sad smo radili 0.20 sve i taj je najbolje i podešen). Izbacivao je poop bez greške.

Bilo malo zezanje ujutru pre kafe da mi dođe u glavu da onaj poop levak može da se odršafi i povuče zajedno sa zalepljenom glavom napred, onda je laganica bilo ukloniti zagrevanjem fenom. Sad trenutna situacija i pitanja:

1780474637809.webp

Ova dva jednobojna su mi sasvim ok za trenutni nivo našeg rada. Šareni je gušće printan: šta bi bio savet da bude manje nazubljen i da se ne topi pramac ovako, nadam se da se dobro vidi na slici. Ima ove dijagonalne brazde gde je još i dobro ispao.
 
Za struku pitanje, pošto iz ovog crnog jeftinka izvukosmo još malo mesa, da li uopšte dalje da se cimam, tj. koliko ovo sve može bolje da izgleda imajući u vidu sa čime radimo?

1780580574286.webp

Zanimljivo kako se iz nekih uglova presijava, iz nekih bude mat. Telefon je uslikao mnogo vidljivije nedostatke nego što se primeti u ruci, tj. bar meni koji nemam puno iskustva sa 3D štampom sve ovo izgleda potpuno čudesno.
1780580609191.webp

Sve uglove je uradio ekstra:
1780580702478.webp
1780580771735.webp
 
Koliko je bilo "odbačenog" materijala? Ona figura u pozadini izgleda veće od samog želejnog modela (Pikachu)?
 
Lazo, taj toranj se uvek pravi kad god smo radili šaltanje boja, da bi prelazi boja bili kako treba, tako smo ukačili do sad. On je šupalj i lagan, možda ima 20tak grama.

1780581125001.webp
Jedna slika sa sredine procesa. Taj deo je bio najteži, tj. tad je krenuo otpad ko lud, kad je u svakom sloju imao i belu i crnu i žutu. Za malo da se potrefi 4 boje u layeru. Nekog smisla nema, ali sad se učimo i čekali smo da zakuca nešto, ali bez greške je odradio.

1780581216931.webp

1780581226779.webp

U slikama su precizni odgovori na tvoja pitanja.
 
Hvala mnogo na odgovoru i na slikama. Pomislio sam da ste koristili fazon stampe nekod drugog modela dok prelazi kroz boje, videh tu tehniku i svidela mi se ideja. Da dok se stampa glavna figura da se uvek postavi sekundarna na kojoj ce stampac da menja filament i na taj nacin da se smanji otpad.
 
Niđe nikog da napiše nešto. Ajd ja da zaključim, pošto sam podesio filamente, tj. meni ovo ekstra izgleda. Našlo dete neki fidget dvodelni sa rizičnim overhang i zanimljivom sveukupnom geometrijom, ekstra mi se pokazao za podešavanje, bolje od brodića.

U principu, ovi ELAS 3D turski filamenti rade dobro na oko 230C. Narandžasti jedan ovde na slici ne valja, overhang se nije prihvatio, temperatura 215C. Na 225C je ispalo perfektno. Crna na 235C. Verovatno bi obe bile ok sa potpuno istim setovanjem na 230C.

1780690970036.webp

Ovde se lepo vidi koliko je bolja realizacija kad je filament topliji, desno.
1780691026945.webp

Odštampao sam dva komada na nižoj temp, u dlaku su isti, problemi su identično replicirani, tako da je isključena slučajnost. Naručio juče neke blesave filamente pa ćemo još da se igramo.
 
Anycubic se nista nije popravio po pitanju supporta... istu torturu prosao pre 8 god dok na kraju nije pukao film i sam resio probleme, stim da je kod mene bilo mnogo vise i gorih problema:

 
Zdravo svima, da li ima neki strucnjak ovde na forumu koji bi mogao da mi izmodelira jedan poklopac za baterije od mts iris daljinca?Da bih ja kasnije mogao da stampam na 3d stampacu😁
 
jefinije ti je da kupis polovan daljinac na kp
 
Treba da uradim oko 100poklopca,naravno da bih kupio da je jedan u pitanju, pitao sam jel ima neki strucnjak, a ne sta mi je jeftinije itd, ne razumem zasto se na bilo kojoj temi i bilo kom forumu ljudi prave pametni i uvek dodje do ovoga🤔
 
Treba da uradim oko 100poklopca,naravno da bih kupio da je jedan u pitanju, pitao sam jel ima neki strucnjak, a ne sta mi je jeftinije itd, ne razumem zasto se na bilo kojoj temi i bilo kom forumu ljudi prave pametni i uvek dodje do ovoga🤔
Nisi bio jasan u svojoj nameri, pa je normalno da se javi neka osoba i postavi logično pitanje. Valjda sada "možeš da razumeš".
A to da li se neko "pravi pametan" nije na tebi da proceniš. Komentar ti je neumesan.
 
Nisam imao nameru da te zezam ili se pravim pametan. Mislio da ti treba jedan poklopac, a skoro sam otkrio da ima gomila daljinaca na kp koji kostaju 300-600rsd sto mi je ustedelo dosta vremena i muke za kuciste daljinca... Prosto sam kupio novi... Pa sam mislio da ti pomognem tj. uputim na mozda jednostavnije resenje... Ali dobro...
 
Nisam imao nameru da te zezam ili se pravim pametan. Mislio da ti treba jedan poklopac, a skoro sam otkrio da ima gomila daljinaca na kp koji kostaju 300-600rsd sto mi je ustedelo dosta vremena i muke za kuciste daljinca... Prosto sam kupio novi... Pa sam mislio da ti pomognem tj. uputim na mozda jednostavnije resenje... Ali dobro...
Okej, nismo se razumeli,i ja sam mozda lose napisao ali ne bih se '' ciganisao'' za jedan poklopac da mi neko uradi 😁

Nisi bio jasan u svojoj nameri, pa je normalno da se javi neka osoba i postavi logično pitanje. Valjda sada "možeš da razumeš".
A to da li se neko "pravi pametan" nije na tebi da proceniš. Komentar ti je neumesan.
Da li bih se '' ciganisao'' da mi neko modelira tj uradi jedan poklopac na daljincu? Pa razmisljaj logicki, MODERATORE 😉
 
Nazad
Vrh Dno