Šta je novo?

2 msn programa istovremeno

DarkNinja

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2005
Poruke
724
Poena
319
Koje programe da koristim da bih mogao da imam istovremeno 2 msn naloga ukljucena, posto mi radi trenutno live msn i hteo bih jos jedan ali neznam koj.
 
Ukucaj samo u googlu Messenger Live Plus i skini taj program. On ti omogucava nekoliko MSN naloga istovremeno da imas otvoreno.
 
Mozes da imas ukljucena 2 MSN Live Messanger programa, ali moras imati instaliran MSN Live.

Glavni MSN prozor > Plus! > Preferences > jezicak Customize > General > otkacis 'Allow me to connect to several accounts simultaneously.
 
Ne moras imati instaliran msn plus live .....
Treba ti Mess Patch koji ti jos skloni sve reklame, nudge unlimited :d i slicne igracke :) Plus napravi msn listu sa velikim display slikama ljudi koje imas na listi, totalno sve moze da se poveca smanji izbrise doda :D igraj se :D
 
Ili jednostavno predji na Pidgin, i zaboravi na MSN Messenger;)

http://pidgin.im/

edit:
Naravno, moze biti aktivno vise msn naloga u isto vreme, a mozes ga korisiti i paralelno sa MSN-om (ja sam ga stavio pod tim izgovorom i vise nikad nisam upalio:))
 
Poslednja izmena:
Nikakve Plus i ostale sharene gluposti ti ne trebaju. Treba ti A-Patch sa apatch.org ili MSN patch sa mess.be

Sa ovime poskidash reklame, logoe, sve shareno djubre i imash normalan IM program kojeg mozesh da pokrenesh u vishe instanci.
 
Miranda, i samo ubaciš koliko puta ti treba MSN plugin ;) svaki od njih bude zasebni MSN (ili Yahoo, ICQ, whatever)
 
Ja bih ti pre preporucio Pidgin... Miranda samo izaziva povisen krvni pritisak. U njemu samo dodajes accounte i enablujes/disablujes po potrebi, a mnogo je stedljiviji po pitanju resursa i od MSN Messengera, a Meebo nije za duzu upotrebu, pogotovo ako ti nije browser stalno ukljucen.
 
pidgin definitivno ili kopete (ovaj ne znam da li ima za windows).
 
jos jedna preporuka za pidgin. mali, ne zeza, cuti i radi poso.
 
Ako se dobro secam, jedino zashto nisam zadrzao Pidgin je zato shto offline poruke ne rade kako treba. Posle kad se ulogujem negde gde ima samo MSN Messenger stigne mi brdo poruka koje nisu isporuchene. Da li se mozda situacija sa tim promenila?
 
Ja koristim pidgin od skoro, smucio mi se Live MSN i stvarno je dobar. Ono sto mene nervira je sto ne rade web kamere... Ali su tu zato razni korisni pluginovi, kao recimo AutoReplay i td.
 
ChangeLog for Version 2.5.0 (08/18/2008) je napisao(la):
* MSN
o Update MSN support to protocol 15 (Elliott Sales de Andrade, Jorge Villaseñor, Mike Ruprecht, Carlos Silva, Ma Yuan, Daniel Ljungborg and others)
o Personal messages are now supported. They are treated as status messages.
o Offline IM is now supported.
o Aliasing is now supported server-side.
o Buddies are now emblemed. Bots and web clients should now be distinguished.
o Update smiley set for non-faces.
o Failing to update a buddy icon when the buddy has gone offline no longer crashes.
o Custom smileys received in a chat no longer go to a new window.
o Processing is no longer completely frozen after the servers block a message because it contains (what they consider) inappropriate text.

Upravo instaliram novu verziju, pa cemo da vidimo kako radi...

Inace koristim pidgin (gaim) sigurno 5-6 god...
 
Ako se dobro secam, jedino zashto nisam zadrzao Pidgin je zato shto offline poruke ne rade kako treba. Posle kad se ulogujem negde gde ima samo MSN Messenger stigne mi brdo poruka koje nisu isporuchene. Da li se mozda situacija sa tim promenila?

Upravo sad, kada je izašla 2.5.0 verzija, se sredio offline messaging. Glavni razlog je što su upgradeovali MSN protokol.
 
Pidgin . Probaj zaboravices na djubre od live messangera
 
Poslednja izmena:
A jel moze neko da mi objasni zasto je taj live msg djubre posto sam ja probao taj pidgin na linuxu i nije me bas nesto odusevio, primetio sam da npr nudge ne radi...
 
Pidgin je zakon, koristim ga jos od Gaim 1.5 verzije. Neces se prevariti.;)
 
A jel moze neko da mi objasni zasto je taj live msg djubre posto sam ja probao taj pidgin na linuxu i nije me bas nesto odusevio, primetio sam da npr nudge ne radi...

Ne radi nudge na tebe, ali od tebe radi ;).

Kucas /nudge. Inace, ne znam sta ce to kome, to je obicna glupost.

Btw. ne postoji Kopete za windows.
 
a jel ima neki program koji objedinjuje i skype i msn? Ja imam doticne programe, pa bi rado probao neku zajednicku aplikaciju!?!? Cisto sumnjam, ali ko pita, ne skita!
 
@nhordez: Nisam uspeo nista izguglati.

@miha: Hvala do neba za citat, pogledao ne bih. :):):)

Evo skidam upravo, i menjam 2.4.3 :):):)
 
a jel ima neki program koji objedinjuje i skype i msn? Ja imam doticne programe, pa bi rado probao neku zajednicku aplikaciju!?!? Cisto sumnjam, ali ko pita, ne skita!

Ima samo skype4pidgin koji koristi Skype u pozadini, ali sve iz pidgina kontrolišeš.
 
Od kada sam presao sa MSN-a na Pidgin preporodio sam se. Imao sam par sitnijih problema ali nakon update-a 2.5.0 radi kao sat.
 
Da li vam radi prijem offline poruka u verziji 2.5? Kod mene i dalje ne radi prijem dok mogu da šaljem poruke kao pounce preko onog plugin-a!!?
 
Izgleda da radi. Baš sam instalirao Live Messenger da se igram sa tim - čini se da je konačno proradilo besprekorno. Nikakav višak mi ne stiže kad pokrenem Live.
 
Hm... Kod mene ne radi! :( Ne znam u čemu je problem, da li treba neko podešavanje da se odradi ili šta?
 
ni kod mene. zar bi trebalo da radi..? :d

alternativa za msn na pidginu
http://code.google.com/p/msn-pecan/

disable msn i ovo se aktivira kao plugin. jos nisam probala al drug programer toplo preporucio. ako neko proba nek javi utiske :banana:
 
Da li vam radi prijem offline poruka u verziji 2.5? Kod mene i dalje ne radi prijem dok mogu da šaljem poruke kao pounce preko onog plugin-a!!?

:)

Isključi taj plugin, tj. taj offline messaging emulation, jer je sad sve već sređeno out-of-the-box. :d

Lidija, i ti isto. :D

Meni sve radi, zadovoljan sam.
 
Vrh Dno