Šta je novo?

Који хард?

somi303

Cenjen
Učlanjen(a)
16.08.2013
Poruke
643
Poena
170
Цркао ми је хар диск јуче, а немам појма који да купим. Не знам како се гледа који је бољи, који је најбољи произвођач ни шта значи сата 2-3 :crash:
Овај има 4 звездице и на неком попусту је па ми изгледа ок
http://www.gigatronshop.com/hard_diskovi/wd_500gb_sata_iii_16mb_3.5_7200rpm_caviar_blue_-_wd5000aakx-9586
У коментарима препоручују ову серију
http://www.gigatronshop.com/hard_diskovi/wd_500gb_sata_iii_64mb_3.5_intellipower_caviar_green_-_wd5000azrx-9589
Шта радити? Ако знате неки бољи кажите, само цена да буде разумна :D
 
Ljudi, moze pomoc? Koji hard za laptop? Do 5000, moze malo preko. Hvala.

Isprsi se malo pa kupi SSD od 120 gb. Letece ti masina, a ako ti ne trebaju podaci na laptopu, onda ti i ne treba veci disk. Ako imas vec disk u tom laptopu, izvadis ga, kupis case sa usb 3.0 i imas i prenosni hard pride.
 
Narucio sam danas u WW kingston v300 od 120gb na 6 rata intesa karticom

Ne moze povoljnije

Moj laptop je zasluzio upgrade a ja prenosni hard od 120GB :)

Stize za par dana
 
Koji od ova dva externa hdd je bolji izbor ( u smislu dugotrajnosti i pouzdanosti, brzina je manje bitna, oba su od 2tb, 3,5" )

1. Samsung STSHX-D201TDB, USB 3.0 ( cena ~ 8500 din )
2. WD Elements WDBWLG0020HBK-EESN, USB 3.0 ( cena ~ 9700 din )
 

Ni jedan od diskova sa linka ne spada u "nepouzdane", jer su istog ranga, i oba su deklarisana za namenu za "NAS Server", tako da stvar je licnog izbora, evo review jednog i drugog pa procitaj:

WD http://goo.gl/XqGoJ7
Seagate http://goo.gl/m5ykbF
 
Može preporuka za 2TB, koji će se koristiti isključivo samo za skladištenje fajlova i da nije bučan kao WD Black koji već imam i jedva čekam da ga se otarasim.

Hvala
 
Negde sam procitao ovde na forumu, smao ne mogu da se setim gde tacno, i napisao je lik da se ova red serija uzima iskljucivo 2 komada i da radi kao RAID. Moze neko da mi to pojasni sta to znaci?
 
Ne, pogrešno si ga shvatio ili je čovek dao krivu informaciju.
Pogledaj u moju mašinu, tu ćeš videti da je wd red 1tb storage hard.
Kako kod mene, tako i kod drugih.
Proguglaj raid pa ćeš saznati više ako te interesuje šta je to.
 
Oke, hvala na brzom odgovoru. Našao sam za 80€ WD 2TB SATA-III 64MB (WD20EFRX) sa 3 godine garancijom, jel ima još negde ili je to najjeftinije?
 
Da li je neko imao dodira sa WD 2TB PURX? Kakav bi on bio za storage?

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Koliko ja mogu da vidim po specifikacijama na wdc sajtu primarna namena WD purple diskova je ugradnja u security sisteme koji rade 24/7. Ako je tebi potreban storage disk na koji ćeš snimiti neke podatke i onda ga izvaditi iz kompa onda je ovaj disk definitivno overkill...
 
22-136-794-03.jpg


pa ovako bi valjda trebao da izgleda taj model

očekujem više komentar tipa, to su stari/novi hdd od WD, ne prave se više sa nalepnicama u boji prema modelu (crna, zelena, plava) ili tako nešto
 
Pa piše, ''recertified'' = popravljen u fabrici. Otud i tolika garancija, jer je u fabriku prvobitno vraćen sa nekom greškom (otpao konektor, bad sector-i...). Cena bi isto trebala biti manja u odnosu na nepopravljanog Black-a.
 
Poslednja izmena:
Bravo :) takav sam odgovor tražio. Kapirao sam da nešto nije kako treba. Ali i da sam video da to piše ne bih znao šta znači - Hvala!

Tip ceni model sa 750gb wd7502aaex - 4000 a od 500gb wd5000aakx - 3400 din.
Ipak kapiram da se, u svetlu ovog saznanja, ne vredi igrati iako je mala cena.
 
To bi trebalo da valja, popravljen je i to je to, samo jedini problem je mala garancija. :)
Lično ne bih uzimao takve stvari.
 
Koristim ExelStore J8160S 160 GB vec dosta dugo i vec sam imao sa njim neke male probleme o kojima sam pisao ovde misleci da crkava, medjutim problem je resen i hdd sada radi kao i pre. E sad mi vise ni to ne odgovara :D To mi je trenutno najbucnija (ili jedina bucna) komponenta u kompjuteru, prilicno cesto krchi, melje, ja to definisem kao "grebanje" :D Nekad je bucnije nekad tise to njegovo "grebanje", u svakom slucaju - vec je vreme da se kupi nesto sveze i da se obezbedi i neki osetniji storage muzike, filmova itd. a i bolji rad kompjutera...

Pre svega evo testa u HD Tune mog trenutnog HDDa:

hdd160.JPG

Nisam nezadovoljan realnom brzinom rada i ucitavanjem, jedini je uslov da ono sto kupim sada ne bude gore tj. sporije od ovog trenutno, pa zato i stavljam ovaj test da mozete da vidite.

Dakle, treba mi hard disk od 1TB za sistem i za storage. U buducnosti ce verovatno nekad da se predje na SSD pa ce kasnije sluziti samo za storage...

Citam i pratim razne teme na forumu, pa sam otprilike izbor sveo na sledece (pa bih pre kupovine zeleo da cujem definitivnu preporuku od vas sta da kupim):

- HDD SATA3 1TB WD Green WD10EZRX - ovo mi se najvise svidja jer kazu da su ultra tihi i odlicni za storage. E sad kazu i da su spori, ali na osnovu testova u hd tune koje sam video u temi o radu hard diskova 1 , 2 - opet je to bolje nego ono sto trenutno koristim zar ne?
- HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003 - koliko vidim apsolutni best buy, ipak negde moze da se procita da su Seagate diskovi bucniji...
- HDD SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX - eventualno ovo mozda posto je isto tu negde sa cenom?

U principu pouzdanost je primarna stvar jer ne menjam cesto komponente i ovaj hard koristim vec 6 godina (mozda u tom slucaju nesto sa vise godina garancije?) , a posle toga taj odnos buka/brzina... Sta mislite, sta da uzmem?
 
Nazad
Vrh Dno