Šta je novo?

Који хард?

somi303

Cenjen
Učlanjen(a)
16.08.2013
Poruke
643
Poena
170
Цркао ми је хар диск јуче, а немам појма који да купим. Не знам како се гледа који је бољи, који је најбољи произвођач ни шта значи сата 2-3 :crash:
Овај има 4 звездице и на неком попусту је па ми изгледа ок
http://www.gigatronshop.com/hard_diskovi/wd_500gb_sata_iii_16mb_3.5_7200rpm_caviar_blue_-_wd5000aakx-9586
У коментарима препоручују ову серију
http://www.gigatronshop.com/hard_diskovi/wd_500gb_sata_iii_64mb_3.5_intellipower_caviar_green_-_wd5000azrx-9589
Шта радити? Ако знате неки бољи кажите, само цена да буде разумна :D
 
ja wd nemerem da preporucim da me seces,najvise sam sa njima imao problema.seagate st1000dm tj citava 7200.14 serija,sa druge strane,radi kao sat i nju mogu da preporucim.sto se tice buke,svaki hard ce se cuti ako je usrafljen direkt za metal,plus ako je neki jeftinije kuciste sa tanjim limom,zbogom usi.ovaj problem se lagano resava sa silikonskim ili gumenim podloskama,a prepun je uostalom internet genijalnih predloga kako da se ovaj problem resi.ako imate kucista sa podloskama u fiokama nema bojazni da ce se spomenuti sigejt ikad i cuti,sem u startu dok ubrza.

mozes dok ne kupis hard da postojeci problem resis i sa podloskama,ili koji ti se vec metod sa interneta svidi i budes mogao da ga odradis.takodje,mozes da pokusas da popalis APM i AAC kod tog hdd-a,naravno ako podrzava,nista te ne kosta da probas.
 
Oces reci da ovo "grebanje" koje se cuje su ustvari vibracije metala? Ne bih rekao... Evo recimo to je otprilike ovakvo grebanje o kome pricam:

zanemariti ventilatore i buku od rada i ventilatora ocigledno (ja nemam taj problem, LC600 i neki deepcool vent na amd 5000+ su izuzetno tihi sto se mene tice), moj hdd nije ni blizu bucan kao ovo u radu, ali ovo grebanje koje se cuje u pozadini na 0:20 pa 0:23 pa 0:27 otprilike e to je ono sto radi, o tome pricam... Nekad je manje nekad vise bucno... Uglavnom to je jedini zvuk iz kucista koji mi smeta. Mozda je preciznije reci da je u pitanju krchanje :D
 
e nisi rekao tacno o kojoj buci se radi,otkud ja znam na osnovu jednog prideva tacno kako je,a i vise sam isao na to kako i zasto je st1000dm nekima bucan,evo ih u reku sad pored mene dva komada na pola metra od uveta i rade kao sat.sto se tice tog drajva,kao sto rekoh probaj sa APM-om da se igras da vidis hoce li uopste da pomogne,mozda ces izgubiti nesto na performansama ali mozda pomogne.
 
Hvala puno na odgovorima... Konsultovao sam se i sa ljudima koji vec imaju ove hard diskove i na kraju sam resen da sutra uzmem WD10EZRX da probam. Citam i na netu samo pozitivne stvari o ovom disku iz WD Green serije i jedva cekam da vidim kako ce se pokazati. A ovog "grebatora", ne da necu da se zezam sa njim vise, nego bih ga najradije sutra cekicem razvalio kad kupim novi :D
 
Green je spor za sistemski disk. Ko god ti savetuje green disk (ne samo u WD izvedbi) nikada ocigledno nije probao nesto bolje (npr. Black ili SSD). Blue i slicni diskovi su minimum za normalan sistem. Od brzine diska ti dosta zavisi neka opsta brzina racunara.
 
Pa nije valjda da je WD10EZRX sporiji nego ovaj koji trenutno imam? A to mi je jedino bitno sto se brzine tice, da bude makar jednako brz. Stavio sam rezultate iz HD Tune na prethodnoj strani, mozes da pogledas da uporedis...Navodno je razlika izmedju recimo ovog WD green i onog Seagate-a tipa ako u igri ovaj prvi ucitava 34s, ovaj drugi ce to ucitati za 29s... Covek je imao oba i prodao Seagate.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja uzeh WD black 2TB i ne čujem ga, doduše sistem je na SSD-u, a 5g garancije ipak nešto znači.
 
Samo da javim da sam uzeo ipak WD10EZRX. Izuzetno sam zadovoljan... Sad su mi ponovo najglasnije komponente cooleri sto je fantasticno :D A sto se brzine tice i samog rada kompjutera, ne vidim nikakav problem... Kao sto sam rekao, ja sam do sad koristio stari sata 2 hard disk i ocekivao sam da brzina moze da bude samo bolja i stvarno jeste. Mnoge operacije tipa kompresija, ekstraktovanja, prebacivanja fles-komp i obrnuto sada rade primetno brze... Ne vidim nikakav problem sto se brzine tice i na osnovu mog iskustva, ovaj WD Green je odlican i za sistem i za storage. Morao sam konacno da probam tu Green seriju i (iako je preporucivani Blue bio nesto jeftiniji), nisam zazalio stvarno... Sve preporuke od mene.
 
Poslednja izmena:
Danas mi se pojavio 1 unstable sector na Samsung HD103SJ, pa sam resio da uzmem novi HDD. Razmisljam se izmedju Seagate ST3000DM001 i Toshiba PA4293E-1HN0.
Vidim da Nemci daju prednost Toshibi (koja je prepakovan Hitachi).
HDD mi treba za skladistenje muzike, filmova, dokumenata i bitno mi je da je pouzdan (kome nije :) ) i sto manje bucan. Na osnovu ovoga blizi sam kupovini Toshibe, a procitah jos na par mesta da je generalno problematicna Seagate-ova STXXXDMXXX serija.
Koji uzeti od ova 2?
 
malo je to preparanoicno,zbog jednog unstable sektora da se menja disk.ali okej,ako imas love,menjaj.ja sa seagate-om i to bas stxxxxdmxxx serijom imam samo najlepsa iskustva,hitachi-ja nema kao nekad,deskstar-ove odavno nisam imao,mada su mi bili uvek okej.ja bih licno uzeo za te potrebe najjeftiniji.
 
Da danas nisam krenuo da kopiram neki fajl na flash, ne bih ni provalio da ima neispravan sektor. Samo je u sred kopiranja zabo i posle nekog vremena izbacio poruku da ne moze da procita sa HDD-a. Posle vidim u Crystal Disc Info i u HDD sentinelu da ima unstable sector. Na ovom HDD-u imam krsh nekih fajlova, dokumenata, knjiga i cega sve ne. Ne bih da dodjem u situaciju da mi zatreba neki fajl, a da ne mogu da ga otvorim, prekopiram i sl. Otuda tolika paranoja. A i skoro je popunjen (HD103SJ ima slobodno oko 100GB), a na drugom HDDu mi je slobodno oko 200GB. Odavno planiram da ukrupnim skladisni kapacitet, da mi sve bude na 1-2 HDDa velikog kapaciteta.
 
sve je to okej,verovatno bi ti ga read+write+read test u sentinelu resio.okej ako ti treba jos prostora,samo kazem da taj disk moze jos da se koristi.
 
Danas mi se pojavio 1 unstable sector na Samsung HD103SJ, pa sam resio da uzmem novi HDD. Razmisljam se izmedju Seagate ST3000DM001 i Toshiba PA4293E-1HN0.
Vidim da Nemci daju prednost Toshibi (koja je prepakovan Hitachi).
HDD mi treba za skladistenje muzike, filmova, dokumenata i bitno mi je da je pouzdan (kome nije :) ) i sto manje bucan. Na osnovu ovoga blizi sam kupovini Toshibe, a procitah jos na par mesta da je generalno problematicna Seagate-ova STXXXDMXXX serija.
Koji uzeti od ova 2?

Uzeo sam Toshiba PA4293E-1HN0 (to je samo oznaka retail kit-a, na samom HDDu je oznaka DT01ABA300). Na prvi pogled, dosta je tezi od HD103SJ i na dodir manje vibrira. Cini mi se da je malo brzi od Samsung-a i mnogo je tisi (ne cuje se kad cita/pise). Jeste da dve osmice duvaju preko cage-a sa hard diskovima, ali HD103SJ se mogao cuti dok cita/pise. Temperatura mu je oko 20°C.
Prilikom prebacivanja podataka sa Samsung-a na Toshiba-u pojavilo se jos 10ak nestabilnih sektora. Srecom pa su bili neki nebitni fajlovi. Posle sam odradio low level format Samsunga i HDD je k'o nov. Nema vise nestabilnih sektora. :)
 
Verovatni je iskoristio rezervni prostor u sakrio te sektore. Probaj da napunis disk do vrha pa da iscitas podatke pa ces onda znati u kom je stanju. I nemoj na oglase "100% ispravan, ko casa" :)
 
napuni nulama ili jedinicama taj sljamsung,ili mu odradi write+read ili regeneraciju u sentinelu.ako bude sve okej,mozes da ga koristis kao storidz za nebitne stvari,ne isplati se da se prodaje.
 
Koristio sam Active@ KillDisk za low level format koji ga je celog popunio nulama. 4 sata ga je formatirao.
 
Imam WD Red ( WD40EFRX) 4 TB ,ali racunar mi prepoznaje samo 2TB da li neko zna zasto?

Da li su ovo dobri rezultati

etEOmfr.jpg
 
ako je na z97 na koji god da nakacis radice normalno, poenta je u windowsu kada ga inicializujes i particionises. Stavi ga na intel kontroler.
 
Pozdrav svima,

da ne otvaram novu temu,hocu ovih dana da kupim hard.E sad se dvoumim izmedju

http://www.itsvet.com/hard_disk_western_digital_2tb_64mb_sata600_wd20efrx-pdaa1-40.i?id=2577

ili

http://www.itsvet.com/hard_disk_seagate_3tb_64mb_7k_sata600_barracuda_st3000dm001-pdaa1-40.i?id=2281

Western volim jer trenutno vec 7 godina koristim hdd bez greske i problema,bez i jednog bad sectora.
Sa druge strane Seagate me privlaci sto za 300 din razlike dobijem 1tb vise,ali sa druge strane vidim da ga dosta pljuju po internetu i po yt.Sad me zanima sta vi predlazete i jel imate neka iskustva sa Seagate?Post 300 din razlike za 1tb vise je odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno