Šta je novo?

[VIP] 50% popust (vaučer)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi ne palite se , i ja znam da bi država rado uzela pre rabata al nije tako, pdv i pumt idu na plaćenu sumu, tj onoliko koliko vi uplaćujete nekom, pa na to ide pdv pumt gump sump,......

1990-75% je 497.5

18% od 497.5 je 89.55
10% od 497.5 je 49.75

total 636.80

Na koju foru popust od 75%, zar nije max 50%?
 
Ako potpises ugovor na 2 god a ne uzmes telefon dobijes jos 25% popusta na postojeci bilo vec par puta na ovih par strana ;)
 
shag tsung je aludirao da će država da uzme 28% na 1990 pa onda tek vip daje popust (da postoji i najmanja rupa u zakonu, to bi i uradili).

Pa da tako sam i ja sracunao i dodje ti na isto. Dakle 28% na 1990 pa tek onda popust, ili popust na 1990 pa onda porez, i dodjemo na isto. Ako si uopste procitao moj post.
:)
 
jako dobro sam pročitao ali izgleda da ne pričamo istim jezikom ili nismo učili istu matematiku,....


1990 od toga dinkaja uzme 28% što je 557.20
onda od 1990 skineš 75% što je 497.50

i sve to zajedno je 1054.70

e sad da mi neko objasni kako je to jednako sa 636.80

Nije jednako i upravo je ovo bilo moje pitanje na stranici ispred!!
 
Porez se primenjuje na krajnju cenu za proizvod, uslugu itd.

Krajnja cena je u ovom slucaju 1990-75% i na to se primenju +28%.
 
Imam ja 2 vaucera -10% koje mi je Lidija poslala, medjutim ljudi su odustali.
I ortak ima neki... Tako da ako neko hoce, mozemo nesto da izvedemo. Gratis naravno :)
Na PP.
 
shang tsung: Не заборавите да ако вип даје попуст, не даје га и држава. Неће се одрећи пореза тако лако

hteo je reći upravo ono što sam ja naveo gore da će dinkaja uzeti pdv i pumt na 1990

a septimus najjezgrovitije objasnio zakonom regulisani princip uzimanja pdv i pumt


inače od 3 poklonjena vaučera 10% samo jedan realizovan, ostao mi samo jedan i njega poklanjam ali samo na zicer varijantu i to prednost NS


i dalje u potrazi za 50%-nim vaučerom (spreman i počastit za njega,....)
 
@vladej
opet grešiš, jer država ne može da ti obračuna poreze (PDV i PUMT) na nešto što ti nisi platio.
Od cene paketa, oduzmeš popuste i na to se onda obračunaju porezi...

Septimus je lepo objasnio, dva posta iznad tvog. :)
 
Ево да допуним сам себе, за случај да се нисам лепо изразио. Мислио сам на то да када Вип (или било која друга фирма) одлучи да да попуст на неку услугу, држава мора да се помири са чињеницом да ће добити мање пореза. Дакле, не пита се држава колики ће кајмак да убере (конкретно у овом случају. Имају они механизме за разне намене (дизање пореза између осталог).
Дакле, кад сам рекао да је само Вип тај који даје попуст (а не и држава), мислио сам управо на ово горе речено. Вип је тај који одлучује да ли ће бити попуста на услуге које нуди.

Узели сте за пример 1990 дин месечни рачун. Толико платите Вип-у. Придодато томе, држави платите 28% од тога што сте већ платили Випу, што ће рећи, држави иде још 557,20 дин.
Тотал = 2547,20 дин је ваш рачун.

Ако вама Вип одобри попуст на услуге у износу од 50% (рецимо), држава мора да се помири са чињеницом да ће имати мањи приход од пореза. Значи 1990 дин - 995 дин (50%) = 995 дин иде Випу. 28% од тога је 278,6 дин, што иде држави.
Тотал = 1273,60 дин износи ваш рачун.

Све у свему, лако видите да чим је Вип спустио цену за 50% и држави иде 50% мање прихода од пореза. Значи можете рачунати (цена+порез-попуст) или (цена-попуст+порез), свеједно је :)
 
Uzeo sam paket 325 juče sa 35% popusta uz vaučer od 10% i 25% pošto nisam uzeo telefon.Po meni ako ova ponuda bude trajala gospoda iz Telenora i MTS-a će polako da izgube klijentelu.U mom slučaju mesečna pretplata sa PDV-om iznosi 830rsd to je bagatelna cena ako uporedim sa Mix 1000 kod MTS-a recimo.Da mi je ko govorio da će VIP da ovako dobro krene da radi pre dve godine smejao bih se jer su u početku bili najgori sa kvalitetom usluge, što se mene tiče nije mnogo da se pojave i još dva operatera samo da bude zdrave konkurencije što više i više muzike za manje para za nas krajnje korisnike!
 
Узели сте за пример 1990 дин месечни рачун. Толико платите Вип-у. Придодато томе, држави платите 28% од тога што сте већ платили Випу, што ће рећи, држави иде још 557,20 дин.
Тотал = 2547,20 дин је ваш рачун.

Ако вама Вип одобри попуст на услуге у износу од 50% (рецимо), држава мора да се помири са чињеницом да ће имати мањи приход од пореза. Значи 1990 дин - 995 дин (50%) = 995 дин иде Випу. 28% од тога је 278,6 дин, што иде држави.
Тотал = 1273,60 дин износи ваш рачун.

Све у свему, лако видите да чим је Вип спустио цену за 50% и држави иде 50% мање прихода од пореза. Значи можете рачунати (цена+порез-попуст) или (цена-попуст+порез), свеједно је :)
Ovo je ekstra kad je ovako...ima da uzmem onda 900 pa cak i 1800 (ako moze) ...mislim za iste pare koje sad dajem (mix1000) imam 5x vise svega + jos i skoro 2gb...milina i stvarno pohvale za vip!
 
jako dobro sam pročitao ali izgleda da ne pričamo istim jezikom ili nismo učili istu matematiku,....


1990 od toga dinkaja uzme 28% što je 557.20
onda od 1990 skineš 75% što je 497.50

i sve to zajedno je 1054.70

e sad da mi neko objasni kako je to jednako sa 636.80

haha covece ti znaci tako racunas porez?

Znaci nesto sto kosta 1000din u stvari ne kosta toliko vec drzava uzme 18% poreza i ona ti platis samo onaj ostatak? (820din?) :D

Porez se dodaje uvek i uvek, jer onda ne bi bio porez vec subvencija. A ti ga u svojoj racunici oduzimas od 1990, pa kakva je to racunica? :D

Dakle jos jednom da ponovim, to vam je najelementarnija matematika.

Evo da napisem u obliku teoreme :D
Ako prvo dodate porez na osnovicu pa onda od cele sume oduzmete % popusta dobicete isto sto i:

Ako prvo oduzmete % popusta od osnovice pa onda dodate porez na sumu koju dobijete oduzimanjem popusta.

Iliti sve to u brojkama:

1.nacin

1990 + 28%(poreza)= 1990*1.28=2547din (full cena)
sada od ful cene oduzmemo popust:
2547 - 75%=2547*0.25=636din (krajnja cena)

2.nacin

1990 - 75%(popusta)=1990*0.25=497din (cena bez poreza)
sada dodajemo porez od 28%
497 + 28%=497*1.28=636din (krajnja cena)

P.S. Ja sam svojevremeno otvarao temu da proverim koliki ce mi izaci racun za 325 paket sa 25% popusta. Jer mi je totalno nelogicno u VIP-u rekla da kao treba da oduzmes 28% poreza - 25% popusta i dobijes da ces placati 3% vise od cene (990+3%=1020din). Znaci kad ni operateri u poslovnicama ne znaju, to je strasno... A racun treba da bude 950, kao sto na kraju i jeste.
 
Poslednja izmena:
Ja poklanjam 4 vaucera za ostvarivanje 10% popusta (mesecno) na novi pretplatnicki ugovor. Ko je zainteresovan, neka me kontaktira preko PP.

Ali molim da mi se jave samo oni koji su stvarno zainteresovani i zele da sklope ugovor.

:wave:
 
Ovo je ekstra kad je ovako...ima da uzmem onda 900 pa cak i 1800 (ako moze) ...mislim za iste pare koje sad dajem (mix1000) imam 5x vise svega + jos i skoro 2gb...milina i stvarno pohvale za vip!


Možeš i paket 1800 da uzmeš sa svim popustima. Ako imaš vaučer od 50%, i uzmeš još onaj 25% popust, paket 1800 te izađe, SA PDV-om, 960 dinara. Pišem ovo već ko zna koji put, ali to je 100% proverena i tačna informacija.
 
Možeš i paket 1800 da uzmeš sa svim popustima. Ako imaš vaučer od 50%, i uzmeš još onaj 25% popust, paket 1800 te izađe, SA PDV-om, 960 dinara. Pišem ovo već ko zna koji put, ali to je 100% proverena i tačna informacija.

Hvala kralju, to mi je trebalo :wave:
 
'Vatajte te vauchere kako znate i umete, i od 10% i od 50% plus u kombinaciji sa 25% popusta na 2 god.

A tada baterija telefona postaje najslabija karika :d
 
Taj od 10% ne može da aktivira stari korisnik, već samo onaj koji tek potpisuje ugovor !
Zar ne ?
 
'Vatajte te vauchere kako znate i umete, i od 10% i od 50% plus u kombinaciji sa 25% popusta na 2 god.

A tada baterija telefona postaje najslabija karika :d

Ja sam lično bio u Vip Shop-u, i pitao ljude koji rade tamo, za tih 10% popusta, i naravno rekli su mi da ne mogu da aktiviram vaučer, već to mogu samo novi pretplatnici, tj. oni koji tek hoće da uzmu novi broj...

Imam 25% i hteo sam i tih 10% ali od toga nema ništa... lično zvao i bio...
 
Trek je mislio za te vaučere ako si stari korisnik kome je istekla ugovorna obaveza, koliko sam skapirao.
 
shag tsung je aludirao da će država da uzme 28% na 1990 pa onda tek vip daje popust (da postoji i najmanja rupa u zakonu, to bi i uradili).

znači ja sam shvatio da se čovek uplašio da će porez ipak platiti pun tj na ceo iznos, bez popusta, a će tek onda vip dati popust, a dinkaja uzeo full ,,,,, pa sam to komentarisao dalje:

shang tsung: Не заборавите да ако вип даје попуст, не даје га и држава. Неће се одрећи пореза тако лако

hteo je reći upravo ono što sam ja naveo gore da će dinkaja uzeti pdv i pumt na 1990


čime nisam tvrdio da je to tako i da će biti tako naplaćeno

a septimus najjezgrovitije objasnio zakonom regulisani princip uzimanja pdv i pumt

ovim sam samo potvrdio da je septimus u pravu i dao do znanja da znam matematiku a u mojim kasnijim postovima imate i obrazloženje

Niko me izgleda nije razumeo,..... da je i mene strah da će dinkaja da uzima pdv i pumt na full, cekajte samo da nađe varijantu da to bude legalno i po zakonuu,.....


Zar se niko ne seća da je par miliona ljudi imalo važeće ugovore sa provajderima, u kojima lepo piše koja je cifra a onda se dinkaja probudi, pa skonta da fali u budžetu, pa kaže sad pumt, a mi kao mali sitni jadni koji MORAMO da plaćamo račune jer smo potpisali ugovore, pitamo provajdere, šta je sad ovo ja potpisao a sad još PLUS 10%, a oni kažu to nema veze s nama ,... TO DRŽAVA..........

Zar ne mislite da će opet biti tako nečeg?
 
Ja sam lično bio u Vip Shop-u, i pitao ljude koji rade tamo, za tih 10% popusta, i naravno rekli su mi da ne mogu da aktiviram vaučer, već to mogu samo novi pretplatnici, tj. oni koji tek hoće da uzmu novi broj...

Imam 25% i hteo sam i tih 10% ali od toga nema ništa... lično zvao i bio...

Možda ih nisi dobro razumeo (ili ja tebe). Kada dvoje ljudi sklope ugovor na tvoja 2 vaučera, onda i ti dobiješ taj popust od 10%.

Trek je mislio za te vaučere ako si stari korisnik kome je istekla ugovorna obaveza, koliko sam skapirao.

Upravo tako :)
 
@Trek: A to da... to je tačno... ali se ovde promovišu ti vaučeri, kao da nekome ko već ima broj telefona omogućuje tih 10% popusta, i kao da to može da uradi u bilo kom trenutku...
Moja poenta priče je bila, naglasiti ljudima, da se taj vaučer, onome kome poklanjaš može realizovati samo ukoliko tek sklapaš ugovor sa VIP-om, odnosno, ukoliko nemaš postpaid broj...

Ovo govorim, jer sam i sam hteo da aktiviram tih 10% popusta sebi, ali sam lično otišao u VIP SHOP i tamo su mi rekli tu priču (ne mogu ja da dobijem 10% jer već imam broj. Da sam došao po novi broj sa tim vaučerom, ostvario bih pravo na tih 10%)...

Jel smo se sad sporazumeli ? :D
Ja znam za tu priču...
A što se tiče tebe koji daješ vaučer (odnosno sa tvog broja poklanjaš), to je tačna priča... ti ćeš dobiti 10% ukoliko nađeš dvoje/icu koji će prilikom sklapanja ugovora, doneti baš tvoj vaučer...
 
EDIT: greška
 
Poslednja izmena:
EDIT: uvideo grešku Avenger. :)
 
Poslednja izmena:
Nisam se lepo izrazio, vidim da neki imaju popust od 75% a to je ustvari 50% vaučer + ako ne uzme telefon onda dobije još 25% ako sam dobro razumeo.
 
Ima li neko vaučer sa 50% popusta? Plaćam, častim ručak, javite na PM molim vas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno