Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Pitao je za gradove eu.. Msm inostranstvo.. Dosta njih mi je baš nahvalilo movit.. Meni je mnogo pomogla u bg pošto nisam odstkle.. Kaže ti gde presedaš, ako treba, gde je najbliža stanica da odeš peške itd..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

uglavnom sam po evropi koristio google maps i bilo je ok...pitam za here kakva je što se toga tiče, jer je ne bih instalirao bez preke potrebe a ne treba mi njena navigacija pošto ne putujem kolima...moovit sam probao samo u beogradu i deluje mi konfuzno, od pregleda maršrute do pregleda linija, ali ajd probaću je još jednom, možda nisam bio dovoljno strpljiv...

dosta većih evropskih gradova ima svoje android aplikacije za gradski prevoz, ali su kako koja...često google mape rade bolje i preciznije, naročito kad je reč o linijama koje su trenutno u prekidu...a nisam skoro putovao a da nije bilo nekih pretumbacija i prekida linija, težak smor, update takvih informacije je inače i najveći problem kad je reč o aplikacijama za gradski prevoz...
 
Moovit je super, koristim ga za BG često. Često izađu upozorenja ako su neki radovi npr, pa se rute nekih linija menjaju..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Juce mi se sam od sebe instalirao Google Assistant. Cackao sam ga nesto, namestao glasovne komande i danas vidim da ga nema. Odem na Play Store kad pise "This app is incompatible with all of your devices."
Mi Max 2 je u pitanju.
 
^ Tako je i meni na P10 lite. Video sam juce da je Assistant instaliran, ostavio cackanje i podesavanje za danas, danas ga nema... Pojma nemam sta se desilo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kakav je taj Moovit za Novi Sad? Jel ga neko koristi u NS-u?
 
Meni IGO u NS ne radi, vodi me kroz nepostojece ulici[emoji4] Jedan drugar koristi waze i super je zadovoljan.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sta je od aplikacije za online gledanje filmova aktuelno da radi? Sa titlovima, naravno.
 
Ne znam sta ce im to u N.Sadu kada imaju jednu glavnu i dve sporedne

Ako nekoga zanima u Moskvi se dosta koristi i poprilicno dobro radi
 
Poslednja izmena:
Sledeci put kad ti budem sredjivao boot.img ima da ti ubacim malware.
 
Posto do sada nisam kupovao niti jednu app sa Gplay-a nasao sam nesto sto moram kupiti. Imam sledece pitanje.
Posto imam dva telefona na jednom privatnom mi je jedan gmail nalog, na sluzbenom drugi gmail nalog isto privatni ali ga koristim u druge svrhe. Elem, oba su linkovana jedan sa drugim i mailovi i kontakti i sve tako da se sinhronizuju jedan sa drugim, ali mi je GPlay na jednom gmail nalog 1 na drugom gmail nalog 2. Pitanje je da li mogu da kupim aplikaciju gde planiram da vezem karticu na gmail nalog 1, a da je instaliram i kao pro verziju koristim na drugom telefonu?

Pretpostavljam da je odgovor ne ali cisto da pitam, mozda postoji neka fora :)
 
Ubacis privremeno i privatni google nalog na sluzbeni telefon, instaliras aplikaciju, pa uklonis privatni nalog.
 
Ako se nalog preko kog je kupljena app ukloni, isto će se desiti i sa app.

Ne znam dal još uvek radi ono deljenje app sa drugim nalozima.
Ja npr. sam otvoro usa nalog kupio app i kako ga inače ne koristim, uklonio sam ga i app ubrzo nisu radile.
 
Ja imam nekoliko placenih aplikacija na telefonu koji sam dao detetu (obrisao sam svoj nalog) i sve mu uredno rade.
 
Da, app koje imaju proveru licence će se isključiti, jer će detektovati da nisu kupljene ni na jednom prisutnom nalogu, ali nisu sve takve.

Možeš i ovo što Ironman spomenu, da na nalogu koji će kupiti app dodaš drugi e-mail kao family I moći ćeš da šeruješ svoje kupljene apps i sa tim drugim emailom.
 
Ja nemam tu family opciju u gplay a inače to se naplaćuje koliko vidim? 15$ mesečno?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Family je samo za US store, i ne naplacuje se :) Ja koristim tu opciju, i imam uvezane zenu, sina i moj poslovni. Promeni store na US na svim nalozima koje zelis da spojis, imas na google kako, i to je to.
 
Primetio sam jos na nekoliko primera, pa da vidimo o cemu se radi :)
Zadnji primer je ovaj. Besplatna igra. Instalira se normalno, pokrenem je i onda dobijem ovo:
Download failed because you may not have purchased this app
 
Nemam u opciji na Z3 uopšte family u gplay, švedski nalog. Izguglao i video da se plaća ali to je verovatno za US nalog.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel to do telefona ili kako da to rešim?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Zemlje koje podrzavaju google play family library.

Australia, Brazil, Canada, France, Germany, Ireland, Italy, Japan, Mexico, New Zealand, the UK and US.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zna li neko zasto nece Waze da radi? Nije do GPS signala
d0eecc410c1be95d94cc109c535953e8.jpg


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Kad uradim update neke apliakcije skine je odmah ali onda dugo čeka dok ne počne da je instalira, i po minutu. Zna li neko koji je razlog? To se prije nije dešavalo pa je počelo i onda nakon factory reseta je jedno vrijeme bilo u redu a sada se opet dešava.

I drugo, kada stigne nešto na Viber pa kliknem na notifikaciju treba mu isto oko minutu da otvori Viber, dok sve ostale notifikacije odmah otvaraju svoje aplikacije. Da li se i ovo nekome dešava? Moguće rješenje? I ovo je nekad bilo u redu pa se ovako počelo dešavati s tim da kod ovoga nije pomogao ni factory reset. Kao da se Viber više ne voli sa LG G4.
 
Nazad
Vrh Dno