Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

11.png

12.png
13.png

Evo vam cene u Kini pa uporedite. Delite sa 8 da dobijete u eur. Ovde uopste nije toliki hajp za amperom. Videcemo da li ce biti nestasica posle 11.11.

EDIT: dodao sam i cene/dostupnost 3080.
 
Poslednja izmena:
O, ne.

Jao, ne.

Sačekajte da prvo napravim kokice. :D
 
".... a game developing company that will soon release Godfall, took part in AMD partner videos where he explains the graphics features that were added to the game with the Radeon RX 6000 series in mind. "

Marketing je cudo...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
".... a game developing company that will soon release Godfall, took part in AMD partner videos where he explains the graphics features that were added to the game with the Radeon RX 6000 series in mind. "

Marketing je cudo...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
Pretece me , taman sam planirao da linkujem . Ni amd ni nvidija nisu iznad ovih poteza.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Naravno. Najlošije je za kupce kada nas proizvođači zaključavaju na svoju platformu. S te strane je AMD još i dobar, pošto im je (skoro) sve ili open-source ili deo postojećih API-a.

Tako da cenim da će još godinu, dve nVidia bacati pare developerima da implementiraju RTX i DLSS, kao ekskluzivu, ali da će posle većina njih preći na ono što je uključeno u DX12/Vulkan. Slično kao što je bio slučaj sa PhysX, Gameworks, G-Sync.. tehnologijama. Nema od raje dovoljno novca da se opravda investicija. Da je industrija, to ne bi bio problem (CUDA, automotive...)
 
Naravno. Najlošije je za kupce kada nas proizvođači zaključavaju na svoju platformu. S te strane je AMD još i dobar, pošto im je (skoro) sve ili open-source ili deo postojećih API-a.

Tako da cenim da će još godinu, dve nVidia bacati pare developerima da implementiraju RTX i DLSS, kao ekskluzivu, ali da će posle većina njih preći na ono što je uključeno u DX12/Vulkan. Slično kao što je bio slučaj sa PhysX, Gameworks, G-Sync.. tehnologijama. Nema od raje dovoljno novca da se opravda investicija. Da je industrija, to ne bi bio problem (CUDA, automotive...)
Ma poceo je i amd zakljucao nas sa smart memory access, moras uzeti 5xx chipset , 5xxx ryzen i 6xxx gpu.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Nije to zakljucavanje, zakljucavanje je kad drugo ne mozes da koristis. Ovde mozes, uz par % gubitka performansi
 
Imam vrlo prosto (i po meni realisticno) gledanje na taj slucaj. Ako recimo karta trazi ryzen za SMA i to donosi recimo 5% performansi, a ja ne planiram da koristim ryzen, samo bih sa skora grafike oduzeo tih 5% i video dal je i dalje najbolja kupovina. Ako jeste, uzeo bih je, ako nije, ne bih. Jako prosto

Ako nekad dodje do toga da ne radi recimo na Intelu (a sumnjam, jer bi to bilo kontraproduktivno do bola), onda takav proizvod ne bih uopste razmatrao, jer ja generalno ne volim proizvode koje ne mogu da koristim svuda, posto volim da menjam platforme (i cesto ih menjam), to bi znacilo da bih i kartu recimo morao da menjam a nisam planirao.
 
Vezano za taj video od igre Godfall, može se na kraju klipa vidjeti konfiguracija: RX 6800 XT sa Ryzen 9 3900X i ram 2400Mhz.
Igra ide odlično, a sa 5000 serijom i SAM, naravno bit će još bolje.

 
Danas treba da mi stigne gigybite 3070 nestripljiv sam kao klinac pred novu godinu , kako li je tek ovima sto cekaju konzole.
Prelazim sa rtx 480 na 3070 nadam se da ce razlika biti prilicno ocigledna .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Meni bi trebalo sutra da stigne MSI gaming trio, pa javljam utiske.
 
Napokon sam našao jednu, nisam je kao @Erik011 vodio u mcdonalds[emoji3]
2aaaabbb723bd11ee83e9d6600346b20.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ znači tako. Da znam šta treba da radim[emoji1]. Domaća garancija, čovek odustao i pukom slučajnosti nazvao i imali samo jednu. Za dalje kaže da će jako mali broj da dođe do kraja godine.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Prelazim sa rtx 480 na 3070 nadam se da ce razlika biti prilicno ocigledna .
zbunio si me samo tako. prvo razumeh da prelaziš sa GTX 480 na RTX 3070 pa da ti kažem da si napravio grešku u kucanju i da bi bilo poštenije da pređeš na 3080 (i eventualno da dopišem nešto u vezi OpenGL) :) kad ono, RX 480! drugi tabor, ne samo generacija :D
 
Poslednja izmena:
Danas treba da mi stigne gigybite 3070 nestripljiv sam kao klinac pred novu godinu , kako li je tek ovima sto cekaju konzole.
Prelazim sa rtx 480 na 3070 nadam se da ce razlika biti prilicno ocigledna .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Biće i više nego očigledna. Ako imaš rx480 pošto si napisao RTX 480, od tvoje kartice 3070 je jača oko 200%. Mislim da je dovoljno[emoji1]. To sve zove skok u performansama

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Biće i više nego očigledna. Ako imaš rx480 pošto si napisao RTX 480, od tvoje kartice 3070 je jača oko 200%. Mislim da je dovoljno[emoji1]. To sve zove skok u performansama

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Da da zeznuo sam se oko kucanja , graficka stigla i rastura , klinac igrao minecraf rtx verziju i red dead redemption sve na max 1080p jer nemam bolji monitor, razlika je ogromna , performanse su 3x bolje a i ne prelazi mi 69c :) , boostuje skoro do 2000mhz. Ja trenutno igram metro exodus koji sam jedva presao sa rx 480.


Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Odlicno, taman da probamo nove amd kartice.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Da da zeznuo sam se oko kucanja , graficka stigla i rastura , klinac igrao minecraf rtx verziju i red dead redemption sve na max 1080p jer nemam bolji monitor, razlika je ogromna , performanse su 3x bolje a i ne prelazi mi 69c :) , boostuje skoro do 2000mhz. Ja trenutno igram metro exodus koji sam jedva presao sa rx 480.


Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Taman da uzmeš neki 120-144hz full hd monitor a možeš eventualno i 1440p. Šteta da se ti i klinac igrate u 60fps

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ renderuje u većoj rezoluciji ali džaba kad će biti kao i na 1080p. Samo opterećuje grafičku bespotrebno

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ grafička stigla. Imam kompletnu zimnicu i mesa znači završavam zimu sa 10+ kg[emoji1]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ renderuje u većoj rezoluciji ali džaba kad će biti kao i na 1080p. Samo opterećuje grafičku bespotrebno

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Kako to mislis?

2160p DSR i 1440p DSR su definitivno boljeg prikaza te nisu kao 1080p native.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno