Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Mislim da je sustinski razlog da je Nv sam chip nategla do maksimuma to je sustina svega zasto su izbacili ovako kompleksan nategnut chip ne znam, ne sjecam se kad je vise trosio neki singl gpu, sve ukazuje na prenategnutost samog chipa, pa se sad pronalaze razlozi u nekim kondezatorima....hoce ljudi 2GHZ!!! e nemere na ovakvom cipu :d
 
Ne moze kad ga pravi Samsung, da je TSMC mozda. Potrosnja je uzasno velika, tolika disipacija toplote u kucistu, treba ozbiljna promaja da se to ohladi i da ne ugrozava ostale komponente. Leti kad su vrucine uz Ampere obavezno i klima uredjaj, pored napajanja od 800W.
 
Pale su cene i kod komsija,2080 super gigab. Windforce 625eur tj jaca cena u radnji al izadje 625eur fina cena.
2080 Super, stara par meseci ima po 450e.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Cena 3090 jeste jaka gledajuci koriscenje za igranje, mene interesuju performanse u odnosu na rtx 6000, koliko ce biti brzi 3090 koji je 3x jaftiniji!?
 
Sta bre napisa :D?
 
Mislim da je imao u glavi Quadro karte koje ce biti najmanje 2x skuplje od 3090 :)
 
Preko hiljadu postova, ni jednog utiska iz prve ruke :) Videcemo da li ce se situacija popraviti sa GA104 cipovima.
 
^ to su profesionalne kartice za posao, namenjene za video obradu i tu melju. Dok 3090 je gamimg karta 90% dok ostalih 10% moze da posluzi i za video obradu.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Izasli su novi drajveri danas za 3080,nekoliko njih je vec prijavilo da vise nema crash-a,will see..
 
^ ima na guru tekst o tome kazu da ce i novi biosi da dodju, za sada valjda jedino strix verzija nije imala problem od kartica koje su u prodaji.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko sam video driveri mozda poprave mada sumljam u to, ako dodji biosi sigurno ce biti ogranicene kartice da ne idu preko 2k da ne dodje do crasha. Nekoliko njih su hvalili strix da je uradjena perfektno, sve komponente vrhunske pa valjda zato i nema problema dok je cena nesto drugo.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drajveri su izasli pa cemo da vidimo kakva je sad situacija
 
^ nadam se pozitivna[emoji3]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Za ljude koji su dohvatili prvu seriju kartica. Vendori uveliko modifikuju kartice da sadrze bar jedan stack MLCC kondenzatora. Jod jedna prica o (skupim) prvim macicima...
 
Da, menjali tabelu, i sad ce da bustuje preko 2 jednom godisnje.

Hahaha, menjali "neku" tabelu..."pitam se" koju i u kojim uslovima. Cenim kad je potrosnja 150w u pasijansu, e onda ajmo bust na 2ghz

edit:Treba retestirati karte u tim novim uslovima, cenim da ce biti malo sporije
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno