Šta je novo?

Google Pixel 4a

Ljudi odoste u debeo off...

Pixel dozvoljava skroz dobru kustomizaciju, kao i svaki klot android. Bukvlano sve namestis sra ti treba, a nemas nista sto ti ne treba.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
+1
Ma vidiš da mlate u prazno bez konkretnih činjrnica i samo spamuju temu.

[YOUTUBE]J2f2hLWIBOE[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Камера је рекао бих објаснила и поред ових јачих телефона.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Još je fascinantnije kada shvatiš da je to senzor kamere koji datira iz 2016. godine.
 
Znsju znanje kada ne kamera u pitanju.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Pre par dana sam promenio svoj Pixel 3 za Samsung Note 10 i moram da kažem da kamera skoro da nije za poređenje (naravno, u korist Pixela). A relativno ozbiljno koristim dslr i mirc kamere i to sa prajm staklima, pa znam o čemu pričam.

Sent from my phone using Tapatalk
 
Biće ovo best buy, još kad bi se našao kod operatera - fantazija :D
Kopka me da li će baterija biti jača u odnosu na s10e, jer su sličnih kapaciteta...
 
Mislim da ne može ništa da bude loše popt baterije na S10E, ono je blago rečeno katastrofa.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Mislim da je ovo moj idući telefon.
Inače više volim manje telefone, jedini razlog sto me vuče ka XL modelima je baterija, i ništa više, nadam se da će uspjeti optimizirati bateriju da može se komotno koristiti.

I dali ovaj telefon ima stereo zvučnike??

MKHBD kaže single mono speaker, Dave Lee da su stereo.


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa dobro MKHDB i kaže. To su oni "kao" stereo zvučnici, gde se malčice visokih tonova čuje iz slušalice a većina zvuka iz donjeg glavnog zvučnika.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pre par dana sam promenio svoj Pixel 3 za Samsung Note 10 i moram da kažem da kamera skoro da nije za poređenje (naravno, u korist Pixela). A relativno ozbiljno koristim dslr i mirc kamere i to sa prajm staklima, pa znam o čemu pričam.

Sent from my phone using Tapatalk
Imao oba (tj imam još uvek) + pixel 4 i mnoge druge...ne kaže se džaba da je pixel lider na polju mobilne fotografije (nažalost ne i videa) [emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Pošteno, nisam verovao da je Pixel toliko superioran, sad sam se uverio. Pixel 4 može da bude samo bolji.

Sent from my phone using Tapatalk
 
Pixel 4 je isti samo što dobijaš realtime na ekranu kako će fotka da izgleda kad pritisneš shutter...+ Ona dva slidera za ekspoziciju i shadows. Ako ti tele x2 kamera nije bitna onda bih čak i dao prednost p3 zbog wide kamere napred koja baš fino radi posao.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ono sto je svakako lepo je sto ce sada moci i ljudi kojima dzepovi nisu duboki da imaju dobar telefon sa mnogo dobrom kamerom. E sad ako pogledamo da mu je Nord konkurent i da uskoro dobijamo i njega sa validnom domacom garancijom onda su opet ljubitelji pixela u problemu jer se mora uzimati madjar s 1god garancije. Po mojim pretpostavkama oba telefona ce se vrteti oko 300-340e sto je super cena za takve telefoncice. Ono gde ja vidim problem je sto ce dok se oni razviju na trzistu za te novce moci biti kupljen npr Huawei P30 sa garancijom, a uskoro i S10 lite sa daleko mocnijim cipovima. Cene nece ici ispod 300e ali ostaje pitanje sta je tu zapravo najpametnija kupovina.
 
Ajmo ovako, Pixel mozda jeste lider za kameru sa standardnim objektivom(26-28mm), ali sada ce jos malo kraj 2020. godine...na telefonima postoje jos neke kamere...ultra wide je bas popularna, kao i 2-3x zum...pixel to nema...iskreno, ja sam uvek za to da se uzme neki telefon koji ima dobre sve 3 kamere i da se instalira gcam koji ce izvuci maksimum iz njih...takodje, ne svidja mi se kako gcam procesuje fotografije sa predje kamere, kao da rokne clarity ili hdr efekat i onda lice izgleda preostreno i ruzno...naravno, ne treba da bude ni previse mekano, ali mnogo puta su mi fabricke aplikacije za kameru bolje sto se tice prednje kamere. :)

Ja koristim Redmi Note 8 Pro i mislim da je on sposobniji za fotografiju u odnosu na Pixela, bas zato sto ima vise objektiva koji mogu da se iskoriste...okej, mozda fotografija sa glavnog senzora nece imati taj nivo detalja ili sta vec, ali u svakom trenutku mogu da iskoristim ultra wide kameru i da isfotkam neku gradjevinu, neki pejzaz, itd, dok na pixelu to ne mogu... :)
 
Gcam može da izvuče stvari na drugim telefonima koliko toliko ali neće to moći nikad da bude kao na pixel-u. Svakako je dobro imati izbor i mogućnost da se uz gcam i dosta podešavanja/testiranja raznih parametara postignu dobre slike. U nekim situacijama će to biti kvalitet koji pixel može ponuditi, u nekim ne, ne postoji baš konzistentnost. Pixel sa tim nema problema. Super je imati wide/zoom ali iz nekog mog iskustva sve te kamere osim glave su na granici upotrebljivosti na telefonima koji nisu flagship.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

+1

Kakav crni ultrawide na rn 8pro, smejurija. [emoji2357]
 
Tako da to za pixel 4a ne vidim kao problem uopšte ali ako ne stave na 5 a bude imao jaku cenu, e to će biti mana definitivno.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
P30 ima odlicnu wide kameru , a vec sad je cenovno na 340-50 nov. bateriju ce isto imati bolju p30 tako da je taj pixel 4a u finoj konkurenciji sa flag uredjajima.
 
Ja bih radije na mom Mi Note 10 Lite da ova glavna poseduje OIS nego što telefon poseduje tri dodatne kamere.

U ovom segmentu te dodatne kamere su više gimmick nego što su kvalitetna fotografija, no mogu se tumačiti kroz kvalitet ako su nekome praktične. Ja ih lično ne koristim ili ih upotrebim samo iz razloga što su dostupne.
 
Gcam može da izvuče stvari na drugim telefonima koliko toliko ali neće to moći nikad da bude kao na pixel-u. Svakako je dobro imati izbor i mogućnost da se uz gcam i dosta podešavanja/testiranja raznih parametara postignu dobre slike. U nekim situacijama će to biti kvalitet koji pixel može ponuditi, u nekim ne, ne postoji baš konzistentnost. Pixel sa tim nema problema. Super je imati wide/zoom ali iz nekog mog iskustva sve te kamere osim glave su na granici upotrebljivosti na telefonima koji nisu flagship.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Pa dobro, to jeste...ali evo npr...redmi note 8 pro je telefon od 200e...i ima poprilicno losu ultra wide kameru, narocito nocu, ali vidi koju razliku pravi gcam, a sad zamisli koju razliku pravi sa glavnim senzorom na rn8pro. :)
Ultra wide je poprilicno korisna kada ides na neko putovanje, plus sa gcam mozes da fotkas nocu i da to ispadne skroz okej... :)

 
^^Isti je slučaj i sa Nord, dodatne kamere su bačene pare. Pogotovo čemu ove dve 5 MP, f/2.4, (depth) i 2 MP, f/2.4, (macro)?
Meni je dovoljno da glavna bude kao na Mi8 i dalje me ne zanima.
 
Ovu temu treba prebaciti u "Foto i video", ups, ne valja mu video ali jedino što valja su fotke.
 
Nigde ss upotrebe baterije nema, ovo mu dođe kao reklama. Samo piskaranje u prazno, bez ikakvih dokaza.
Dok neko ne okači full ss upotrebe ništa.
 
Mislim da su sve recenzije do sada skoro identične kada je u pitanju osvrt na autonomiju. Čovek je opisao ukratko u kom je maniru koristio telefon i koliko otprilike može da posluži do narednog punjenja.
 
Kako bi mi legao ovaj Pixel sad, slomio sam Mi9t pro, sad sam na iP Xs Max, ali je iOS toliko nazadan i dalje, da je to neverovatno.

Najveća mana ovog telefona je dostupnost. Najaviti telefon, pa pustiti u prodaju 3 meseca kasnije je nelogično sa svake strane. Proći će hipi :D
 
Mislim da su morali tako a ne što su hteli.
Verovatno su shvatili da su oni koji čekaju telefon na izmaku strpljenja pa da ne bi odustali i pazarili nešto drugo dok Pixel 4a ne ugleda svetlost dana, improvizovali su na ovaj način i održali to interesovanje.
Još su uradili jednu genijalnu stvar, najavili 5G verziju, koja nije obelodanjena u potpunosti, pa i na taj način rezervišu potencijalne kupce, jer neko ko je planirao da ovo leto izdvoji pare za Pixel 4a, možda će sada da razmišlja šta bi još mogao doneti Pixel 4a 5G.
 
Poslednja izmena:
Pa to :) sve su ovo oni uradili kako treba.
Mada ja i dalje očekujem belu verziju 4a u EU tamo u oktobru. Pratio sam dosta sajtove na nemačkom koji prodaju p4 i uglavnom je "nestašica" bila za belim modelom, tako da i oni sigurno znaju koja boja bolje ide u EU.
 
Nazad
Vrh Dno