Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

iz gejmsa kazu da je onaj prvi talas sve sto se tice ove godine, ko je usao u tih 30 kom usao je, vise nece biti
 
Pozdrav,planiram kupovinu ps5 ,samo sto sam zakasnio sa svim pre-orderima ,mada sam siguran da cu nabaviti do ng konzolu :)
Elem..
Danas sam pazario na ebay-u PS PLUS (godinu dana ) ,za nekih 33 dolara. Uzeo sam to ponajvise zbog nadolazece ps plus COLLECTION ...E sada me interesuje ,ja to ne bih jos aktivarao dok ne nabavim konzolu...Da li neko ima informacije ,da li ce samo postojeci korisnici (PS4) imati pristup toj kolekciji ,kao ,, nagrada za lojalnost" ili mogu da sacekam ,pa da aktiviram taj kod kada dobijem konzolu ? Hvala
 
Sačekaj pa nećeš ni moći da aktiviraš kod ;) To se odmah aktivira čim se kupi da se ne desi da ga je neko već iskoristio...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Valda nisam te srece ,otici cu sutra kod drugara ,pa cu na PS4 ,da napravim novi acc,pa cu da ukucam kod ...mada uzeo sam od poverljivog prodavaca 6500+ ocena ..
 
Može li mi neko reći koja država najbolje za staviti pri registraciji ? Prvi put mi je da pravim nalog, takodje ako može neko da mi pusti link ka PS+ gde kupujete slomih se tražeći [emoji86][emoji33], hvala unapred [emoji4]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Idi na temu PS4 i pročitaj prvi post. Na cdkeys imaš godišnju pretplatu i sličnim sajtovima.
 
Može li mi neko reći koja država najbolje za staviti pri registraciji ? Prvi put mi je da pravim nalog, takodje ako može neko da mi pusti link ka PS+ gde kupujete slomih se tražeći [emoji86][emoji33], hvala unapred [emoji4]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Najbolje je na US, neka država bez taksi (Aljaska npr) a za cene je najbolje gledati na allkeyshop. Vrlo često je najbolja ponuda na cdkeys ili Amazon ($30 za godinu dana)

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Možeš da napraviš acc i na kompu. Ja sam to uradio iako nemam konzolu, i već klejmovao dve igre za septembar. S obzirom da košta ~300 din mesečno, nećeš mnogo izgubiti za ova dva meseca dok ne uzmeš konzolu
 
Izgleda da se pojavila prva zvanicno-nezvanicna potvrda da ce gamesharinga biti na PS5 konzoli.

https://www.playstation.com/en-us/games/marvels-spider-man-miles-morales/

Na linku koji sam okacio iznad, na samom dnu stranice pronaci cete tekst:

"You can download and play this content on the main PS5 console associated with your account (through the “Console Sharing and Offline Play” setting) and on any other PS5 consoles when you login with your same account."

:)


PS: Ovo i jos neke nove potencijalne vesti koje su nezvanicno otkrivene, mozete ispratiti ovde https://www.reddit.com/r/GamingLeak...rced/?utm_medium=android_app&utm_source=share
 
Poslednja izmena:
ispade da je ps5 zapravo ps4 pro pro :)
 
Sacekajmo za svaki slucaj, iako je 99% to to i bice ista prica... Ali taj sharing koji oni spominju nije isti taj za koji mi ovde u Srbiji znamo, tu treba napraviti razliku.

If the "Console Sharing and Offline Play" setting is enabled for your PS5, players aged 18+ who aren’t PS Now subscribers will be able to play PS Now games from the game’s shortcut icon (displayed on the PS5 home screen) as well as in the PS Now app."

Kod njih pojam console sharing oznacava vise share u smislu PS Now > PS5 > PS4 > Vita > Telefoni itd..., dakle share konzole a ne share naloga.
 
Poslednja izmena:
"You can download and play this content on the main PS5 console associated with your account (through the “Console Sharing and Offline Play” setting) and on any other PS5 consoles when you login with your same account."

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovo je uvek moglo i ne oznacava share, u smislu da ce moci sa istim nalogom na više konzola istovremeno da se igra. Sacekajmo, budimo strpljivi jos samo malo. Ali moci ce 99%
 
Poslednja izmena:
Igra reči, samo me dodatno zbunjuju...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Neverovatno da na prvi pogled igra iako je u 60fps mi ne izgleda nista bolje niti impresivnije, a sto je jos vise zacudjujuce cutscenes mi nekako lepse i vise filmski izgledaju sa onim sjajnim motion blurom u osnovnoj verziji na PS4 i verovatno su jedne od ako ne i najimpresivnije koje sam ikada video.

Ovo menjanje glumca da i ne spominjem, ne kapiram kako mogu da izbace onakav izgovor. Sveukupno apsolutno nista za odusevljenje a eno i GT7 je potvrdjen 4k 60fps sa RT-om, a ne bi me cudilo da skorije vidimo i PS4 najavu za isti.
 
Sve više će i igre ispaštati zbog sjw/lgbt lobija kao i netflix što je srozao kvalitet. To nam je što nam je, samo bojkot i kritike.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako radi upscale na PS5, čuo sam da se koristi Temporal Injection pa me zanima kako je to u praksi?
 
Ne secam se da je uopste bilo price o tome, pogotovo ako pitas za nesto sto je na sistemskom nivou. Neke detalje oko bilo kakvog upscalinga smo videli na UE5 demo-u za njegov TAA image reconstruction, ali to je sve deo tog endzina.

Bilo je i neke price o patentima za AI rekonstrukciju na kojoj Sony navodno radi, ali to su verovatno samo nepouzdane glasine.
 
Temporal Injection je koristio Insomniac za Ratchet and Clank i Spiderman kao i Bluepoint za Shadow of Collosus... sjajno je implementiran, mnogo bolje rešenje od checkerboard renderinga. Za PS5 se ne zna u praksi šta će da se koristi dok ne izađe :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Meni je ovako spiderman izgledao i na ps4, zahvaljujuci interpolaciji na tv.
Donekle mogu igrati 30fps igre ako su third person, zbog veceg fov ne moram puno pomjerati kameru lijevo desno.
Dok 30fps u first person, cim pomjerim kameru lijevo desno i sve na ekranu se zamuti, a moras je konstantno pomjerati, e to mi je neigrivo.
60fps na 60hz panelu jednostavno daje cistocu slike, valjda je bitno da vidis sta igras i gdje i kog ciljas.

BTW, hoce li ps4 spiderman dobit 60fps boost for free, ili ces morat kupit ovu remaster verziju?
 
Nazad
Vrh Dno