Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Pa dok sam vozio z5 nije moglo da ga zakljucas na widget a onda na otisak da otklucas

Sent from my phone
 
Istina, u tom slučaju ne može.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ipak moze, prvi lock screen widget koji sam skinuo i radi, neka fora sa android 9 pise u novi.

Nego zasto su u notification baru tako sitne ikonice, ovo mi do sada najveci ekran a najmanje ikone, nista ne vidim na prvu nego moram da se zagledam
24005e783894fb36a79771f8fadfd6e6.jpg


Sent from my phone
 
Možeš da proveriš ProMobi, pa pitaj, to ti je najsigurnije.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Crna Gora i dalje nista od 10.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ima li ko problem sa notifikacijom propustenih poziva. P30 pro
 
Ja sam primijetio sad da mi ne dolaze notifikacija za Instagram nikako
Samo udri restart. Imao sam par problemčića nakon prelaska na EMUI 10, izgleda svakog zakači ponešto. Nakon par restartovanja sve kako Bog zapoveda.
SoT ide prosečno 9h. Čudo jedno.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Presao juce na EMUI 10 za sada radi ok, nervira me sto je onaj padajuci meni sa ovolikim ikonama (vise mi se dopadao stari), promenili su kameru, sve ostalo je manje vise isto tj. barem ja za sada ne vidim bitnu razliku.Baterija mi je prvog dana trajala manje, verovatno dok se sve ne slegne (pre azuriranja umeo je i 12h SOT da izcuce bez problema), a update sam povukao preko HICare , preko klasicnog update nije hteo (MTS mreza).
 
Stigla je i maskica sa Alija Ringke Fusion X, i to za 7 dana, mogu reci vrh za 10e. Treba mi neka preporuka za staklo ako moze? [emoji16]
e52d3bb5200a171c2a5dc9ef4513cf7f.jpg
cfe6e2a18d0d18dd8b4ef824fdf6d58f.jpg
3f2ba9f598e6a59c2584a474c938d946.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kako maknuti animaciju u donjem levom uglu posle uzimanja screenshot-a
 
Pomeriš je prstom u levo :)
Mada on sama posle par sekundi nestane

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pisao sam već o tome ali ajde da pojasnim, zbog konstrukcije periskop kamere ne može tele sočivo da radi ispod 5x zoom-a, njemu je minimalna žižna daljina 125mm ekvivalentno full frame senzoru, u prevodu, ne može da fokusira ništa do 2.5m kako treba, a ispod 5m se muči, zato tu "uskače" glavni senzor i zato se koristi digitalni zoom, jeste možda glupo ali je za to kriva fizika. Kod ostalih proizvođača koji imaju 2x ili 3x tele, žižna daljina je dosta manja pa je i mogućnost fokusiranja kadrova na maloj udaljenosti znatno bolja.
Druga stvar koja je bitna jeste da senzor na tele kameri nema fazni niti dualpixel autofokus već kontrastni, on je dobar samo u dobrim svetlosnim uslovima, dok je noću katastrofa, prednost je što fokus ne "pulsira" i prilično je tačan kada ubode, a mana što je spor. Glavni senzor ima mnogo napredniji autofokus, dosta brži i precizniji, što se da primetiti.
Ako želite da isforsirate tele kameru za scene bliže od 5m, najbolje je, preko dana, odmah ići na x5 a ne polako zumirati do x5, a za noćne scene odmah na x10,malo sačekati pa polako vraćati na x5 :)
Cela nauka oko senzora i sočiva na mobilnim telefonima je prilično komplikovana, proizvođači se trude da upakuju MNOGO u MALO kućište, pa samim tim ne mogu protiv fizike, kada budu izmislili još jače procesore i pokretna sočiva unutar objektiva, možda će kamere mobilnih telefona doživeti pravu revoluciju.

P30 Pro

Jako lepo objasnjeno ... Da li to u praksi znaci da je mozda P30 upotrebljiviji ? Dvoumim se izmedju Pro i obicnog ... kompaktnost i ravan ekran na strani P30 ... zelim kompaktniji fon pa se bas dvoumim
 
Po meni p30 pro.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Jako lepo objasnjeno ... Da li to u praksi znaci da je mozda P30 upotrebljiviji ? Dvoumim se izmedju Pro i obicnog ... kompaktnost i ravan ekran na strani P30 ... zelim kompaktniji fon pa se bas dvoumim
Moraš da probaš oba pa da vidiš šta ti više odgovara, p30 ima blendu f1.8 a pro f1.6, što u teoriji znači bolje slike u low light-u, p30 nema ToF senzor pa portret možda ne ispada dobro kao na p30pro, i ultra-wide kamera je slabija na p30, dok bi tele trebala da bude bolja u low light-u zbog f2.4 naspram f3.4 kod pro verzije. Sve su ovo podaci na papiru, treba to proveriti u praksi.

P30 Pro
 
Moraš da probaš oba pa da vidiš šta ti više odgovara, p30 ima blendu f1.8 a pro f1.6, što u teoriji znači bolje slike u low light-u, p30 nema ToF senzor pa portret možda ne ispada dobro kao na p30pro, i ultra-wide kamera je slabija na p30, dok bi tele trebala da bude bolja u low light-u zbog f2.4 naspram f3.4 kod pro verzije. Sve su ovo podaci na papiru, treba to proveriti u praksi.

P30 Pro
Svaka cast na objasnjenju. Lepo ,edukativno i korisno
 
Poslednja izmena:
Kakvi su vam utisci posle 185 update-a? Ovaj update je trebalo da donosi poboljsanje kamere a kod mene je suprotno. Glavna kamera radi katastrofalno u semi-low light situacijama. Dobija zuti tint koji je nemoguce iskljuciti i izgleda katastrofalno vestacki.

Poredjenja radi.. Isti kadar slikan glavnom i ultra wide kamerom. Na ultra wide kameri boje su legit dok na glavnoj zuta prenaglasena. AI je off u oba slucaja:

Pogledajte prilog 273056 Pogledajte prilog 273055

Je l resen ovaj problem ?
 
Jel brljavi jos nekom u mutitaskingu prikaz otvorenih tabova u desetci? Primer : imam otvoren kp,keep,chrome i kad treba da biram koju app hocu da izvucem iz MT mob prikazuje keep recimo a sadrzaj iz chroma i recimo prikazuje chrome a sadrzaj keep-a,kad se klikne na keep naravno otvori keep al prikaz u MT je skroz od druge app koja je trenutno u MT,uradjen je factory reset posle azuriranja na 10,isti "problem" je bio i pre F.reseta
 
Poslednja izmena:
Samo udri restart. Imao sam par problemčića nakon prelaska na EMUI 10, izgleda svakog zakači ponešto. Nakon par restartovanja sve kako Bog zapoveda.
SoT ide prosečno 9h. Čudo jedno.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Restartovao vise puta i notifikacija propustenog poziva ili kasni ili se ne pojavi. Nekada radi kako treba a nekada zeza.
 
Da li neko zna da li ce biti android 10 za lite verziju p30?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja hocu da p..izdim sto zoom vise nije kao pre nego moras da gadjas one glupave tackice. Odakle im samo ideja da je to bolje da mi je samo znati. Em ne moze da se sve na jedan tac pomera, em je sitno, uzas.
 
Nazad
Vrh Dno