Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ima YouTube Vanced Edition + MicroG plugin koji se instalira uz njega da bi radio sa postojećim Google nalogom. Mnogo bolja varijanta, ima u standardnoj beloj, dark i black boji interfejsa, podržava slika u slici, moze da radi u pozadini iako ti je ugašen ekran (npr. slušaš muziku) itd...

Može i sa ovog linka na XDA forumu: https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...share_tid=3758757&share_fid=3793&share_type=t

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Ja sam ocekivao da ce miui 10 doneti 4k video, ali nista od toga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ako imaš rut instaliraj ovaj modul u magisk-u. Ima 4k i fhd 60fps.
2da766336622e526cb7ece7b3164f862.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Samo da javim da sam uspeo da osposobim nećakin telefon. Uspeo sam resetovat mi account password tako što je ona stavila karticu u drugi telefon i kad je dobila code verifikacioni na sms poslala ga meni. I tako smo uspeli

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Dobar je xiaomi,ima dobru masinu. Ja sam navikao na S amoled pa mi fali pomalo mada je ekran na rn5 ok.
Bojim se samo problema,crkavanja i sl. jer nemam iskustva sa kinezima do sada. ;)
Osim huawei koji je ok.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Istina za ekran, ali za tu cenu ja nisam ni očekivao ništa drugo sem IPSa.
Ako ti je Huawei ok, Xiaomi bi trebao biti i više nego ok. To je neko moje mišljenje...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni su ljudi pricali da se plase crkavanja kad im spomenem xiaomi, onda im spomenem da sam 2 godine koristio teslin najjeftiniji model i da je crko tek kad se okupao pa shvate ljudi da ne crkavaju telefoni tek tako, osim ako neki model ima serijsku gresku. Mali je procenat onih koji crknu, ali mislim da je taj procenat isti od xiaomi do apple.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo posle par ciklusa na MIUI 10. Samo 4g ceo dan, auto osvetljenje, bez GPS.
VHQnOBA.png
S69pJeV.png
O7Qm8hk.png

Sent from my Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Baterija ubija
766745468489f2b6bf779e2f91bf19c0.jpg
94d9171bf6c667fced9e322c025920d3.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li rn5 mogucnost snimanja usporenog videa?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni su ljudi pricali da se plase crkavanja kad im spomenem xiaomi, onda im spomenem da sam 2 godine koristio teslin najjeftiniji model i da je crko tek kad se okupao pa shvate ljudi da ne crkavaju telefoni tek tako, osim ako neki model ima serijsku gresku. Mali je procenat onih koji crknu, ali mislim da je taj procenat isti od xiaomi do apple.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Bolje da se plase Samsunga ili nekog tako izvikanog brenda.
Meni je prvi Xiaomi Redmi 2 koji sam kupio,a da ni jednom nisam morao da ga zbog bilo cega nosim u servis,i danas je tako.
Koristio sam do skoro Asusa i to samo jer tada nije bilo generalnog uvoznika Xiaomi telefona za Srbiju,sad kada ga opet ima vratio sam se na ovaj odlican brend.
 
Upravo digao na miui 10, odmah na početku mi upada u oči da više notifikacije nisu u boji. Jel ima neka podešavanja da se to vrati da budu u boji?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislis ikonice u status baru? hvaljen isus da su bele, samo im je 10 godina trebalo
 
Kod mene led dioda blinka samo bijelo bez obzira od cega dolazi?! Da li watsup ili sms ili fb?! I jedva se vidi,skroz je mala i slaba?!
Upravo digao na miui 10, odmah na početku mi upada u oči da više notifikacije nisu u boji. Jel ima neka podešavanja da se to vrati da budu u boji?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene led dioda blinka samo bijelo bez obzira od cega dolazi?! Da li watsup ili sms ili fb?! I jedva se vidi,skroz je mala i slaba?!

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Mislio je bas na status bar, ne na diodu...Upravo sad bi trebalo da ti se pojavi slovo t u crno-beloj varijanti, kao notifikacija za tapatalk...E, ono je nekad bilo narandzasto-belo [emoji846] Inace, baterija je i dalje dobra...Screenshot_2018-09-22-22-42-18-463_com.miui.securitycenter.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Lezem sa 77% bat a skinuo sam ga jutros oko 8 sa punjaca! Bice i za sutra! ;)
b2627476b576f51f14d4109001632508.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni više odgovara što su notifikacije u status baru bele, još važnije je što su sada veće nego kod devetke. Dioda je bela, nema drugih boja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kod mene led dioda blinka samo bijelo bez obzira od cega dolazi?! Da li watsup ili sms ili fb?! I jedva se vidi,skroz je mala i slaba?!

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Da, to je i jedini ozbiljan promašaj na ovom modelu. Fizički su izbacili RBG diodu.
 
meni 2 dana i 6 sati na bateriji, jos 45% a 4 ipo sati sot
prvih dana kada sam ga podesavao i sredjivao sve na 2 dana baterije je bilo oko 11 ipo sati ekrana
 
Kod mene led dioda blinka samo bijelo bez obzira od cega dolazi?! Da li watsup ili sms ili fb?! I jedva se vidi,skroz je mala i slaba?!

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Mislio sam na ikonice u status baru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A meni npr. mnogo lepše što su bele ikonice...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Jel izašao za naš model update 10.0.2.0?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da nije malo rano za novi update??

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta se ocekuje od tog azuriranja??

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno