Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Na msg lite ne stižu obaveštenja za pozive i poruke koliko god ga podešavala. Nije bilo reklama pre par meseci, sad ne znam. Ažurirali su klasičan msg, lepo izgleda.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Levo chrome, desno firefox
4b483a3d4eb1e1d7c6d0cc293ca53bc2.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
J.Te FF... Pa da propustim sve ove bankarske akcije i kredite što se nude... [emoji23] [emoji23]
 
Nasli meni nezaposlenom da nude kredite :D
Uporedjivao sam juce autofocus na rn5 i note 8, osetno je brzi fokus na jeftinim kinezu. I to u sobi gde nije neko najbolje osvetnjenje. Face unlock na rn5 je mnogo prijatnini za koriscenje od onog iris skenera ili sta je vec na note 8, upali se neka crvena lampica i bas glupo izgleda, mada verujem da je sigurnije od faxe unlock. Ekran je daleko bolji na note 8, ostalo nisam stigao da uporedim. Ali definitivno jedan note 8 ne vredi kao 5 rn5 telefona.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
4 god. koristio sam Samsung Note 3,radi savrseno i sad ali mi je otisla bat. Nema faceunlock i printfinger i hajde da promjenim. Uznem rn5,pocnem da gledam recenzije,pratim forume. Sad mi se cini da sam otvorio pandorinu kutiju. Svakom tel. nesto fali sto neki drugi ima i tome nema kraja. Sad da kupujem s9+ ,p20 pro,cini mi se nema smisla?!
Vidim da vecina mjena telefone kao cigo konje.

Koji je dobar alat da obrisem tel prije prodaje?
Sta koristite i kako za migracinu sa jednog na drugi fon.?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Zeznuta stvar, ali svako mora da bude spreman na neki kompromis, bilo da je u pitanju low budget telefon ili neki flagship. Siguran sam da i SG9+ ima nešto što se nekome neće svideti.
 
Poslednja izmena:
4 god. koristio sam Samsung Note 3,radi savrseno i sad ali mi je otisla bat. Nema faceunlock i printfinger i hajde da promjenim. Uznem rn5,pocnem da gledam recenzije,pratim forume. Sad mi se cini da sam otvorio pandorinu kutiju. Svakom tel. nesto fali sto neki drugi ima i tome nema kraja. Sad da kupujem s9+ ,p20 pro,cini mi se nema smisla?!
Vidim da vecina mjena telefone kao cigo konje.

Koji je dobar alat da obrisem tel prije prodaje?
Sta koristite i kako za migracinu sa jednog na drugi fon.?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Ja ne vidim u čemu je problem sa ovim telefonom? Mozda si ti ipak mušterija samo za Samsung...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Mislim da covek nije reko nista protiv rn5 :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa ne vidi ni on nego gledao yt recenzije pa strahuje da se i njegovom telefonu nesto ne desi. Iskreno druze, prodaj ti to odma, to kinesko, to ne valja nista...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa ne vidi ni on nego gledao yt recenzije pa strahuje da se i njegovom telefonu nesto ne desi. Iskreno druze, prodaj ti to odma, to kinesko, to ne valja nista...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tacno ima veze,ne mogu da prodam sad! Nece niko...Hahahaha


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Daću ti ja 100e da ga se otarasis.
 
Aj da pitam opet, jel vam radi lepo 4k preko open camera? Kod mene secka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Aj da pitam opet, jel vam radi lepo 4k preko open camera? Kod mene secka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Probaj sa isključenom stabilizacijom, imaš li možda uključen cam2api ili eis u build.prop-u?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bez stabilizacije radi kako treba, hvala. N8je mi rootovan telefon, za nekoliko dana cu poslati zahtev za otkljucavanje bootloadera pa cu ubaciti gcam kad me otkljucaju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nešto su menjali sa tom stabilizacijom, kada sam uzeo telefon 4k sa open kamerom je radio glatko i sa stabilizacijom i kvalitet je bio odličan, sada i kod mene secka kada uključim stabilizaciju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam ocekivao da ce miui 10 doneti 4k video, ali nista od toga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dobar je xiaomi,ima dobru masinu. Ja sam navikao na S amoled pa mi fali pomalo mada je ekran na rn5 ok.
Bojim se samo problema,crkavanja i sl. jer nemam iskustva sa kinezima do sada. ;)
Osim huawei koji je ok.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Miui 10 stvarno super izgleda i sve radi tecno i fluidno, ali bar meni, baterija manje drzi nego na miui 9... Toliko do sad [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Može i nano sim da ubaci u neki običan tel samo treba da bude precizna da čip legne kako treba. Nemam pojma što ga rastavljaju, možda malo eksperimentišu. :) Ali najbolje je da nađe neki tel dok se ti ne vratiš i lepo to sredite bez posledica.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Mislim da će biti tako najbolje

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Meni je takodje baterija losija u odnosu na MIUI 9. No i dalje ne moram da ga punim svaki dan, tako da me bas briga.

Jedino me zanima, gde je nestala vremenska prognoza sa status bara, odnosno kad se povuce prema dole, tamo gde sat stoji iznad wi-fi i ostalih ikonica? Bilo mi je bas korisno, samo povucem i vidim cifru.
 
Izgleda da i kod mene onoliki SOT nije bio realan...GSam mi je totalno poludeo otkako sam na desetki...Ovo mi izbacuje nakon sto sam ga pre 10 min skinuo sa punjaca...Ipak, dobra stvar je sto mi se cini da se ona stock aplikacija za pracenje baterije popravila...Screenshot_2018-09-22-20-29-22-045_com.gsamlabs.bbm.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Isto i kod mene, sistem sada lepo meri, a gsam poludeo, ide na brisanje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Btw, poco launcher je sad odlican
037d2102fdd6363a0f0257f003b7cd63.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako neko trazi dobar muzicki plejer, neka skine apk Sony Music, odlican je i nema iritantnih reklama.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A zasto stalno neko spominje reklame? Gde su te reklame? Ja ne vidim razlog skidanja i korišćenja bilo kojih aplikacija sa Play Stora sa dosadnim advertajzingom kad bukvalno svaka app ima da se skine u full verziji tj. paid ili ad free na 100 drugih foruma...

A na MIUI sve reklame mogu da se isključe. To smo već ponovili više puta...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Ima li youtube bez reklama? Ali da je povezan za mojim nalogom jer mi odgovara da mi u predlozima izlaze klipovi slicni onim koje gledam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima Youtube Vanced...Samo treba da skines i onaj dodatak sto ide uz njega...
 
Nazad
Vrh Dno