Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Meni je situacija takva bila oduvek sa front portret sa raznim pečevima i nisam baš siguran da možeš uspeti mnogo više po tom pitanju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
pa manje vise sad sam zadovoljan, sad uspeva prednji portret, pre nego sam reinstal sam za svaki morao prvo back da slikam pa front pa ako hocu drugi, opet...sad hoce prednji..namestio sam i gestures.
jel si probao sure na mcaosp? Jedino to mi ne radi

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Baterija dosta bolja na 10.0.6.0 nego na 10.0.4.0, juce ujutru skinut s punjaca, 3h20min SoT mesano 4g/Wifi ostalo 64%.
 
Danas mi se desilo da sam izgubio SIM 2 karticu. Restart resio problem. Samo sto sam slucajno primetio. Sam telefon nije nista prijavio, a ponasao se kao da je bila ubacena samo jedna kartica.

Koliko vas koristi oba slota? Da li vam se desavalo ovo?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ja od pre 3 dana koristim i drugi slot i za sada nema problema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Momci, ima mi zet problem. 2 sim kartice, jedna mts druga Ipko (kosovska, pozivni +383). Kad zove neki broj pojavi se izbor, sa koje sim da zove. Normalno, i kad zove srpske brojeve, nema problema. Ali kad treba da zove kosovske brojeve, izabere Ipko sim karticu, ali mu automatski postavi +381 pozivni i ne moze da pozove. Resenje? Hvala

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Momci, ima mi zet problem. 2 sim kartice, jedna mts druga Ipko (kosovska, pozivni +383). Kad zove neki broj pojavi se izbor, sa koje sim da zove. Normalno, i kad zove srpske brojeve, nema problema. Ali kad treba da zove kosovske brojeve, izabere Ipko sim karticu, ali mu automatski postavi +381 pozivni i ne moze da pozove. Resenje? Hvala

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
https://drive.google.com/file/d/1dJtMvcfSC9CUvtEOxLOTiDpKGf5GppdA/view?usp=drivesdk
Nek proba ovu aplikaciju za pozive. Kod mene je preko magisk modula sada originalna Google phone aplikacija i u njoj imam neka podešavanja, ne znam da li ima na ovoj modifikovanoj
acc22fce6591dded9a2dc8e2fe909b7d.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da sam nasao resenje. U Phone aplikaciji, podesavanja i pod Location. Iskljuci se poslednja opcija.
fa89c1a78cae481656acfaab9b01bbfb.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Danas mi se desilo da sam izgubio SIM 2 karticu. Restart resio problem. Samo sto sam slucajno primetio. Sam telefon nije nista prijavio, a ponasao se kao da je bila ubacena samo jedna kartica.

Koliko vas koristi oba slota? Da li vam se desavalo ovo?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Meni se to desilo nekoliko puta. Identično kao tebi. Nadam se da je krenulo sa prethodnim apdejtom, a da će ovaj poslednji da popravi. Ako ne, ide na doboš.
 
Stigao mi je danas telefon, zadovoljan sam izgledom, dobar zvuk, lep dizajn, maska, tanak i elegantan. Naravno, MIUI izuzetno ograničen i iritantan. Krenuo da otključavam bootloader i dobio 360 sati :( ne postoji drugi način, nego da sačekam da prođe vreme? Roknuću se sa MIUI-jem posle Resurrection Remix roma na Xiaomi Redmi Note 3, ovo mi dođe kao downgrade.

Hteo sam bar da prebacim neke aplikacije sa sve data delom (Chrome pre svega, držim otvorene tabove), ali to je nemoguće bez root-a i aplikacija poput Titanium backup-a. Nedostaje mi gomila tweak-ova poput hide from recents i sl. Miui-jev launcher je jako ograničen, a svaki drugi launcher na ovaj ili onaj način na miui-u bude u neskladu sa interfejsom. Sve sam bliži odluci da narednih 360 sati telefon provede i fioci :|

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Ovakav bez root-a je veoma ograničen, bar u odnosu na rom-ove koje sam prethodno koristio i na čije sam se opcije i mogućnosti custom-izacije navikao.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Tako da,u odnosu na custom romove. MIUI moze biti sve samo ne ogranicen.
 
Posle godina Nexusa i stock roma, MIUI me je odusevi i vise nemam potrebe za stock romom. Ne znam u cemu ogranicen, bas je prepun podesavanja, lepo upeglan, sve kako treba.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel postoji neka aplikacija da pri ugasenom tonu neki broj moze da probije? jednom sam to pitao za nepoznate brojeve kad sam cekao dostavu hahaha :D
Sad me zanima jel moze za sacuvan broj?
konkretno nocu kad gasim, da izuzetak bude babin fiksni ako nesto zatreba, jer moj fiksni gasim zbog olosa koji zovu da reklamiraju koje kakve gluposti u 8 ujutru, i namestaju klime koju nemam :D i onda kad ucim do 7 i u 8 me probudi tako neko, hocu da ubijem..
Pa sam joj napisao moj mobilni sa ovom idejom

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To radi opcija koju vec imas na telefonu, DND ili do not disturb. Tamo podesis koji brojevi mogu da prodju .
Jel postoji neka aplikacija da pri ugasenom tonu neki broj moze da probije? jednom sam to pitao za nepoznate brojeve kad sam cekao dostavu hahaha :D
Sad me zanima jel moze za sacuvan broj?
konkretno nocu kad gasim, da izuzetak bude babin fiksni ako nesto zatreba, jer moj fiksni gasim zbog olosa koji zovu da reklamiraju koje kakve gluposti u 8 ujutru, i namestaju klime koju nemam :D i onda kad ucim do 7 i u 8 me probudi tako neko, hocu da ubijem..
Pa sam joj napisao moj mobilni sa ovom idejom

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako da podesim da mi Gcam cuva slike u SD?

Steta da 64gb zvrlji prazno

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel neko koristi Kad ce mi bud i Bus plus app...bus plus sam sad probao da kucam stanicu neku i samo izadje i pise stop working...onda sam probao na reinstal pa novi problem nece preko mog neta iako radi..nesto google play nece..sta moze biti problem? Cim sam stavio na wifi evo instal je..
I kad ce mi bus kad kliknem na mape da vidim stanice isto stop working...
Mcaosp. Jel se dešava nekom?
Tri app za sad da ne rade...Sure remote uz ovo...jel ima neko da mu radi ili da je raspolozen da instal da vidi jel radi..hvala

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zna li neko gde se menja font u podesavanjima,ako uopste moze da se menja.
 
Jel neko koristi Kad ce mi bud i Bus plus app...bus plus sam sad probao da kucam stanicu neku i samo izadje i pise stop working...onda sam probao na reinstal pa novi problem nece preko mog neta iako radi..nesto google play nece..sta moze biti problem? Cim sam stavio na wifi evo instal je..
I kad ce mi bus kad kliknem na mape da vidim stanice isto stop working...
Mcaosp. Jel se dešava nekom?
Tri app za sad da ne rade...Sure remote uz ovo...jel ima neko da mu radi ili da je raspolozen da instal da vidi jel radi..hvala

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Upravo ja instalirah Kad ce mi bus, radi sve osim mape da vidim stanice samo me izbaci napolje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel neko koristi Kad ce mi bud i Bus plus app...bus plus sam sad probao da kucam stanicu neku i samo izadje i pise stop working...onda sam probao na reinstal pa novi problem nece preko mog neta iako radi..nesto google play nece..sta moze biti problem? Cim sam stavio na wifi evo instal je..
I kad ce mi bus kad kliknem na mape da vidim stanice isto stop working...
Mcaosp. Jel se dešava nekom?
Tri app za sad da ne rade...Sure remote uz ovo...jel ima neko da mu radi ili da je raspolozen da instal da vidi jel radi..hvala

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Vidih na A2 temi da se ljudi žale na rad tih aplikacija na Android Pie.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Мислим да на пити не раде те апликације, мада пар њих каже да им ради.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Zasto toliki lag pri ulasku u recents app kad sam na homescreenu? Buttons, nije FSG, ista je i tad situacija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
E bezveze..znaci nisam jedini. A sto to, jel ima svrhe pisati tamo na google playu nekom :D il kako to ide :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
E bezveze..znaci nisam jedini. A sto to, jel ima svrhe pisati tamo na google playu nekom :D il kako to ide :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Vidi slucajno da nemas proxy na mobilnom netu, meni je sam stavljao proxy na pe romu, i nisam mogao da koristim chrome na mobilnom netu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mcflash, kreator mcaosp roma prestaje da koristi Google+ tako da tamo više neće objavljivati ažuriranja. Premestio se ne telegram i ovo je link za kanal gde će se postavljati stvari vezane za taj rom.

https://t.me/mcaospchannel

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vidi slucajno da nemas proxy na mobilnom netu, meni je sam stavljao proxy na pe romu, i nisam mogao da koristim chrome na mobilnom netu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Kako to?

Edit: setih se da sam to menjao pre na rmn4, evo obrisao, imao je proxy, samo sam napravio novi accs p, vipmobile usern pass i to je to, sad radi...ne setih se toga.

A nesto se ne mirisemo mcaosp i ja izgleda. .lepo sam sve namestio i lepo mi izgleda i fluidan je, al eto te aplikacije, zatim skidanje sa g playa na data iz nekog razloga nece...msm verujem da je resivo, al opire se...ovo za app i nije, al ne volim kad nesto ne radi, cak i ako nije toliko vazno :D bzvz

Eto resen google play, al ta prica sa aplikacijama me smara

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bolje da si ostao na stock romu, sada si upao u kolotecinu i iz nje teško da ćeš izaći, a telefon nećeš imati, tj hoćeš svaki dan na par sati, ostalo će proći u procesu flesovanja i vraćanja aplikacija.
 
Bolje da si ostao na stock romu, sada si upao u kolotecinu i iz nje teško da ćeš izaći, a telefon nećeš imati, tj hoćeš svaki dan na par sati, ostalo će proći u procesu flesovanja i vraćanja aplikacija.
Hahahaha :D istina...a necu se igrati, ne smem :D a srecom i nemam vremena za to ...ili cu ostati na ovom ili vratim na stock i cao nema druge :D eventualno pixel expirience da probam i to je to :D

Edit ..eventualno se slaze sa "necu se igrati" ..bolest zvana custom
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sa dev roma ne bih presao ni na sta, sto se mene tice ima sve.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno