Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Meni se to desilo nekoliko puta. Identično kao tebi. Nadam se da je krenulo sa prethodnim apdejtom, a da će ovaj poslednji da popravi. Ako ne, ide na doboš.
Izgleda da ima veze sa Xiaomi SIM Activation servisom. Desilo mi se danas jos 2 puta danas i oba puta sam naleteo na notifikacije za aktivaciju kartice...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam zamenio mesta karticama, pratim. Sve me više nervira.
 
Ne, samo mi tu prednja ne radi :/
Kad slikam night sight koristim 6.1 dok ovako uvek arnova 5.1-hdr odlicno radi i na prednjoj, portret isto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
I kod mene 5.1 radi odlično ali mi se čini da se posle nekog vremena pogubi pa mora opet da se ubacuje onaj fix kroz twrp. Evo sad radi super. Kad nešto zumiram 50% i slikam bude bolja fotka nego na stock kameri bez zuma. Ne znam što su je ovoliko degradirali. Nije do eu roma i na oficijal nije bila nešto.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jel normalno da mi se na lock screen-u ne prikazuju notifikacije aplikacija koje su mi u status bar-u, a koje nisam pročitao?

Postoji li nacin da se stavi neki custom notifikacioni zvuk za gmail na zvaničnom MIUI - u? Nemoguće da mi promiče... Mada, Xiaomi voli da imitira Apple u nekim stvarima, ali odbijam da poverujem da su toliko zatvorili software :(

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Jel normalno da mi se na lock screen-u ne prikazuju notifikacije aplikacija koje su mi u status bar-u, a koje nisam pročitao?

Postoji li nacin da se stavi neki custom notifikacioni zvuk za gmail na zvaničnom MIUI - u? Nemoguće da mi promiče... Mada, Xiaomi voli da imitira Apple u nekim stvarima, ali odbijam da poverujem da su toliko zatvorili software :(

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
Daj aplikacijama dozvolu da se pojavljuje obaveštenje na zaključanom ekranu podešavanja-instalirane aplikacije-uđeš u aplikaciju-ostale dozvole i čekiraš prikaz na zaključanom ekranu. Kod mene ima da se podešava custom ton kad odem u mejlu na podešavanja.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Bojilica, koristiš Gmail aplikaciju? Koju verziju roma imaš?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Bojilica, koristiš Gmail aplikaciju? Koju verziju roma imaš?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
Opšta podešavanja-Upravljanje obaveštenjima-odeš npr u pošta i tu izabereš custom sound. Možeš i za razno i priloge da izabereš melodiju ili da isključiš skroz obaveštenja za neke stvari. Ako staviš važnost na hitno onda ti se otključavam opcija plutajuće obaveštenje i prikaži na zaključanom ekranu. Kod mene je ovako na eu romu (10.0.2.0) koji inače ima više opcija od globala. Na eu romu postoji neka stara aplikacija za mejl koja mi više odgovara jer su mi mejlovi pregledniji ali i na Gmail-u imam gore pomenute opcije. Znam da je na global beti bilo još više opcija oko podešavanja notifikacija. Toliko da se zbuniš. Ne znam sad kakvo je stanje.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Meni nudi samo ovo na global rom-u.
ed0202070de9236e9f0526ca35347130.jpg


Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Meni nudi samo ovo na global rom-u.
ed0202070de9236e9f0526ca35347130.jpg


Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
E to je sr***. Neka neko pogleda na beti kakva su podešavanja notifikacija pa nek ti preporuči rom. Ako imaš otključan bootloader onda pređi na eu rom. Sve isto samo ima više opcija, nema reklama i fluidnije radi + Google servisi nisu u sistemu pa moraš da ih skineš sa play prodavnice.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nije mi otključan bootloader. Da jeste, prešao bih momentalno na neki custom aosp, Resurrection Remix ili Pixel experience rom. Ovo je android telefon, i trebalo bi da moze da se custom-izuje po želji korisnika, a ne da se ja njemu prilagođavam jer je ograničen.

Iskreno, jedva čekam da se otarasim MIUI-a. Juče custom-izujem temu da mi pozivi i sms izgledaju drugačije, ali iz nekog razloga i dalje ostaje classic. Kad već ne može Google dialer da se instalira, bar ovo da radi, ali jok. Sinoć uključih DND, i sve sam notifikacije čuo, vidim na netu da se ljudi žale da ne radi kako treba, jedino (zaobilazno) rešenje je da gasim net dok spavam.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Nije mi otključan bootloader. Da jeste, prešao bih momentalno na neki custom aosp, Resurrection Remix ili Pixel experience rom. Ovo je android telefon, i trebalo bi da moze da se custom-izuje po želji korisnika, a ne da se ja njemu prilagođavam jer je ograničen.

Iskreno, jedva čekam da se otarasim MIUI-a. Juče custom-izujem temu da mi pozivi i sms izgledaju drugačije, ali iz nekog razloga i dalje ostaje classic. Kad već ne može Google dialer da se instalira, bar ovo da radi, ali jok. Sinoć uključih DND, i sve sam notifikacije čuo, vidim na netu da se ljudi žale da ne radi kako treba, jedino (zaobilazno) rešenje je da gasim net dok spavam.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
Probaj prvo eu rom. Meni je on najbolji samo zbog opcija za prilagoditi. Ima ih mnogo više nego na stock androidu. Samo me interesuje kako radi pie (koga izgleda neće biti na miuiu) pa možda pređem na mcaosp. Još se nećkam jer mi task menadžer odgovara na miuiu 10. Ove opcije koje su uključene u eu romu vrv će ih uvesti u narednim ažuriranjima jer ih je na beti bilo dok sam ga koristila pre izlaska stabilne verzije.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Sto mi se nikad ne instalira lepo twrp? Uvek ga moram u recovery pa u cmd da kucam kodove.
ps magisk mi nije flesovan

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kada odradiš fastboot boot twrp.img (petpostavljam da si to koristio) time samo jednom butuješ twrp, da bi ga imao za stalno u telefonu potrebno je da isti taj twrp flešuješ u twrp. Install, izbabereš image, nađeš ing fajl i upucaš ga na recovery patriciju. Nešto kao rekurzija u programiranju [emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kada odradiš fastboot boot twrp.img (petpostavljam da si to koristio) time samo jednom butuješ twrp, da bi ga imao za stalno u telefonu potrebno je da isti taj twrp flešuješ u twrp. Install, izbabereš image, nađeš ing fajl i upucaš ga na recovery patriciju. Nešto kao rekurzija u programiranju [emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Hm, a daj
Ja 10 puta kao lud idemo preko cmd [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako vam se kotira Cell Standby kod baterije? Koliko procenta vam trosi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslije 2 dana 13,4%. Ostalo mi još 18% baterije.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
xiaomi.eu
fd216fee1f105e710d51b64e2bbb977c.jpg
6895a474bc188d513077437081a1fcb8.jpg
4d09858ead511d0d9cd32f507d8da7b8.jpg



Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Poslije 2 dana 13,4%. Ostalo mi još 18% baterije.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Hvala, isto kao kod mene.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel se mogu ubaciti u mcaosp neke teme tipa kao sto je bilo na cyanogenu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koristi iko developer rom?Kakvi su utisci?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li nekog da je na nekom od Pie rom-ova da mu radi zvanična BusPlus aplikacija?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Ima li nekog da je na nekom od Pie rom-ova da mu radi zvanična BusPlus aplikacija?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk

Radi ali samo ako koristis lokaciju, da nadjes stanice preko GPSa. Barem je tako meni radilo na LOS 16 na mi5s.
 
Dakle prikaže ti na mapi autobuse i udaljenost?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Dakle prikaže ti na mapi autobuse i udaljenost?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk

Tako je, ali ne mozes da pretrazujes stanice po broju, imenu ili da dodajes u omiljene. Upalis GPS i ako ne uhvati iz prve, uhvatice iz trece :D Zumiras, odaberes stanicu oko sebe i to je to.
 
Jel može na mcaosp da se podese gestovi kao na miuiu? Da ne mora prst da mi bude dole stalno?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno