Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

I'm listening. Hahahahah :D sta je to dev zasto dev sta ima dev [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hahahaha :D istina...a necu se igrati, ne smem :D a srecom i nemam vremena za to ...ili cu ostati na ovom ili vratim na stock i cao nema druge :D eventualno pixel expirience da probam i to je to :D

Edit ..eventualno se slaze sa "necu se igrati" ..bolest zvana custom
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pixel experience probao i ne sviđa mi se, ima laga, baterija nije nešto specijalno.
Jeste bolest. Ja sam se za sad skrasio sa mcaosp od aosp romova i xioami.eu kad hoću miui i na svakih pola meseca, ili obično kad izađe neki veći update zamenim ili ako me baš smori.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I'm listening. Hahahahah :D sta je to dev zasto dev sta ima dev [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Dobijas update svake nedelje i peglaju stvari brze. Meni je brzi od global stable, bas sam zadovoljan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pixel experience probao i ne sviđa mi se, ima laga, baterija nije nešto specijalno.
Jeste bolest. Ja sam se za sad skrasio sa mcaosp od aosp romova i xioami.eu kad hoću miui i na svakih pola meseca, ili obično kad izađe neki veći update zamenim ili ako me baš smori.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pakao...a nmg da se setim sta mi je falilo na xiaomi.eu hahaha :D mozda se vratim, pa sibnem launcher neki, msm da sam hteo android poslednjim prelazom, al mcaosp mi onako..nerviraju me app doduse sa baterijom nikad jaci nisam bio, 7h sota i jos 40% mozda ipak oprostim par bus plus aplikacija :D

A dev i stock miui hm ipak mi draze eksperimentisanje..to je to propao sam :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pakao...a nmg da se setim sta mi je falilo na xiaomi.eu hahaha :D mozda se vratim, pa sibnem launcher neki, msm da sam hteo android poslednjim prelazom, al mcaosp mi onako..nerviraju me app doduse sa baterijom nikad jaci nisam bio, 7h sota i jos 40% mozda ipak oprostim par bus plus aplikacija :D

A dev i stock miui hm ipak mi draze eksperimentisanje..to je to propao sam :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Mogu da pretpostavim da te aplikacije nisu baš optimizovanje za pie, trebalo bi pitati u mi a2 ili sličnoj.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
jel kupovao iko onaj gel za ekran i kakav je?
 
Poslednja izmena:
Koristim ja ovaj:
CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Redmi Note 6 pro Screen Protector Xiaomi Redmi Note 5 pro Hydration Film Not Tempered Glass
https://s.click.aliexpress.com/e/bywTPBwY

Dobar je osecaj pod prstima, ne grebe se, ali od pritiska ostaju oziljci. Kad sam blago zakacio ivicu stola telefonom unistio sam prethodni i morao da stavim drugi, dva idu u paketu od 4$.
 
Mogu da pretpostavim da te aplikacije nisu baš optimizovanje za pie, trebalo bi pitati u mi a2 ili sličnoj.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Sta to znaci da necu moci da koristim?
A na a2 temi pisalo par njih da im radi :/ al kapiram nije isto stock pie i nas custom pie :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pie je pie ,API je API tako da si u krivu [emoji16]
Sta to znaci da necu moci da koristim?
A na a2 temi pisalo par njih da im radi :/ al kapiram nije isto stock pie i nas custom pie :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta to znaci da necu moci da koristim?
A na a2 temi pisalo par njih da im radi :/ al kapiram nije isto stock pie i nas custom pie :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ako ne radi vrati se na miui, ako već ne možeš bez tih aplikacija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uz ovo, mislim da cu preziveti bez bus plusa :D nisam presao 9h nikad :Dcmozda ni 8 [emoji23]

40c7c2989ad19ac49fae372b942652b8.jpg
621648a4804921ad36392fd0fafb707d.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li neko na MIUI-u da mu ne rade notifikacije na lock screen-u, tj. da ih nema? Ne uspevam nikako to da popravim, vidim da dosta ljudi na netu ima taj problem.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, evo mene sa problemom. Naime imam mobilni vec par meseci radio odlicno. Kupio sam mu staklo i masku onu 360 stepeni zastite. I danas mi je ispao iz ruke i nije hteo da radi taster za zakljucavanje. Pomislio sam da je ovako nesto zabo i onda sam drzao taj taster da se ugasi/restartuje. Ugasio se i upalio fastboot i samo stoji tako, evo vec sat vremena, opet sam probao da zadrzim on se ugasi i opet upali boot, sta da radim, ima li ko savet neki
 
Pozdrav ljudi, evo mene sa problemom. Naime imam mobilni vec par meseci radio odlicno. Kupio sam mu staklo i masku onu 360 stepeni zastite. I danas mi je ispao iz ruke i nije hteo da radi taster za zakljucavanje. Pomislio sam da je ovako nesto zabo i onda sam drzao taj taster da se ugasi/restartuje. Ugasio se i upalio fastboot i samo stoji tako, evo vec sat vremena, opet sam probao da zadrzim on se ugasi i opet upali boot, sta da radim, ima li ko savet neki
Da ti nije ostao stisnut vol- gumb? Probaj ga pročačkati malo...

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
 
Jeste nabijeno je, samo sto nemam ideje kako izvaditi to
 
Poslednja izmena:
Ima li neko na MIUI-u da mu ne rade notifikacije na lock screen-u, tj. da ih nema? Ne uspevam nikako to da popravim, vidim da dosta ljudi na netu ima taj problem.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
Moraš dozvoliti aplikacijama da prikazuju obavještenja na zaključanom ekranu.
9624cf42d762c3758d0641e070f0562a.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko ideju kako izvaditi nabijeno dugme za smanjivanje, nema prostora da se nabije nesto, ne znam da otvaram mobilni, sta da mu radim
 
Stavi peskir na sto pa udaraj lagano
Jel ima neko ideju kako izvaditi nabijeno dugme za smanjivanje, nema prostora da se nabije nesto, ne znam da otvaram mobilni, sta da mu radim
 
Nosi u servis. Ako znaš ti, otvori ga.
 
Moraš dozvoliti aplikacijama da prikazuju obavještenja na zaključanom ekranu.
9624cf42d762c3758d0641e070f0562a.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Dozvolio sam svima, ali ne vredi. Uz to gasim i floating notifications, ali mi se posle izvesnog vremena same uključe. Ne znam kako da rešim ovo, mnogo iritira, a osuđen sam na MIUI još dve nedelje dok ne budem mogao da otključam bootloader...

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Stavi lockscreen onaj podrazumevani i probaj kako radi tako. Temu prilagodi tamo gde se prilagođava, nemoj celu da primenjuješ.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko ideju kako izvaditi nabijeno dugme za smanjivanje, nema prostora da se nabije nesto, ne znam da otvaram mobilni, sta da mu radim
Nije teško da se otvori,ceo zadnji poklopac drže žabice.Kreni iz jednog ugla noktom i samo polako idi niz ivicu.Koristi ili nokat ili plastiku neku,nikako metalni srafciger ili tako nesto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cao.. Desava li se vama kad ocete da slikate nesto preko vibera i da posaljete sliku, slika bude bas bas ocajna.. Isto vazi i za snep i ostale slicne aplikacije... Fotografije dobro ispadaju samo ako se slika sa default kamerom..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa slikaj def kamerom onda.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cao.. Desava li se vama kad ocete da slikate nesto preko vibera i da posaljete sliku, slika bude bas bas ocajna.. Isto vazi i za snep i ostale slicne aplikacije... Fotografije dobro ispadaju samo ako se slika sa default kamerom..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Da, već dugo izbegavam da slikam direktno iz aplikacije. Doduše kod mene je stock kamera na eu romu lošija. Samo gcam dobro radi posao ali nove verzije gcam sa night sight baguju i to dobro i nema patch za njih. Danas ubacih poslednju verziju arnova i baš ima problema: prednja ne radi, zadnja nekad ne uslika, video 4k ne radi, 1080 secka.

Postoji li neki custom rom baziran na miuiu a da je 9-ka? Da li postoji mogućnost da izađe neki pošto ovi oficijalno izgleda ne nameravaju da ažuriraju na 9-ku. Koči me mcaosp samo što nema task kao miui. A stoji u folderu i zove me da ga ubacim.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da, već dugo izbegavam da slikam direktno iz aplikacije. Doduše kod mene je stock kamera na eu romu lošija. Samo gcam dobro radi posao ali nove verzije gcam sa night sight baguju i to dobro i nema patch za njih. Danas ubacih poslednju verziju arnova i baš ima problema: prednja ne radi, zadnja nekad ne uslika, video 4k ne radi, 1080 secka.

Postoji li neki custom rom baziran na miuiu a da je 9-ka? Da li postoji mogućnost da izađe neki pošto ovi oficijalno izgleda ne nameravaju da ažuriraju na 9-ku. Koči me mcaosp samo što nema task kao miui. A stoji u folderu i zove me da ga ubacim.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Predji na mcaosp veruj mi [emoji3] Gcam 6.1 radi brzo i fluidno, nema onog da kazem 'laga'.Naviknes se na cist android za dan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ti radi prednja kamera na 6.1 verziji?Meni neće,dok na arnova 8.2(ili 3) radi perfektno
Predji na mcaosp veruj mi [emoji3] Gcam 6.1 radi brzo i fluidno, nema onog da kazem 'laga'.Naviknes se na cist android za dan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne, samo mi tu prednja ne radi :/
Kad slikam night sight koristim 6.1 dok ovako uvek arnova 5.1-hdr odlicno radi i na prednjoj, portret isto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cao.. Desava li se vama kad ocete da slikate nesto preko vibera i da posaljete sliku, slika bude bas bas ocajna.. Isto vazi i za snep i ostale slicne aplikacije... Fotografije dobro ispadaju samo ako se slika sa default kamerom..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tako je na svim telefonima, do apk je, slikaj iz camere i sve super.

RN 5
 
Nije teško da se otvori,ceo zadnji poklopac drže žabice.Kreni iz jednog ugla noktom i samo polako idi niz ivicu.Koristi ili nokat ili plastiku neku,nikako metalni srafciger ili tako nesto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

e *mjau**mjau**mjau**mjau*mu, vec ga odneo na popravku, ovaj na prvu rekao da je polomljeno dugme najverovatnije, sutra ce da mi javi kad ga otvori, hvala svakako
 
Nazad
Vrh Dno