Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Poruka sa mcaosp telegram kanala:

"Work suspended indefinitely...
Vitaliy"

Idem ja na OP6T :D
 
Upravo sada slikao i to telefon nije stajao mirno već se pomjerao prilikom slikanja i ovo je rezultat. Nema ulične rasvjete, samo mjesečina. Žao mi je što nisam slikao stock kamerom da se vidi razlika koja je sigurno OGROMNA.
3609172757a12a065a1a89c0ccad8be5.jpg
2d1765dff4debae15ebf899b3522b57d.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Definitivno cu morati da ubacim gcam

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koji custom rom vozite?Imao sam McAosp+Twistloop kombinaciju mesec dana i reko ajde da probam opet Xeu.Nije mi lego nikako pa sad gledam šta bih mogao da ubacim(Ne bih da se vraćam na Mc jer vidim da je EOL).Koje su vaše preporuke?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta uraditi na custom romu da notifikacije stizu momentalno a ne kad se otkljuca telefon?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Help.Tel mi bio u dzepu u kome se prethodno prosula ona tecnost za dezinfekciju ruku i malo se umrljao.Malopre zovem na wechat i cujem kako mi odzvanja.Probam you tube isto.Znaci,speekerfon se pokvario,valjda.Kako se menja i da li da ga nosim u servis?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koji custom rom vozite?Imao sam McAosp+Twistloop kombinaciju mesec dana i reko ajde da probam opet Xeu.Nije mi lego nikako pa sad gledam šta bih mogao da ubacim(Ne bih da se vraćam na Mc jer vidim da je EOL).Koje su vaše preporuke?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Bolje EOL koji super radi nego neki updejtani pa stalno problemi. Mislim da ti je Havoc i Syberia najbolji izbor od ostalih.
 
Којом апликацијом могу да контролишем Смарт бокс?
Нешто као даљински...?

Ево Ево
 
Ja sam danas preso na rr. Za sada mi deluje odlicno, kao mcaosp, ako ne i bolje, lican utisak da je bolji od syberie i havoca...ostajem na njemu do daljneg..nema nekog stucanja, autosvetljene ok, baterija dobra...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^Ima li mogućnost skupljanja navigacionih dugmića? Compact navbar.
Instalira li stock kameru?
 
Ne treba mi. Na mcaosp te opcije su ugrađene, pa pitam da li je to slučaj i sa pomenutim romom.
 
Evo jedne tamne teme.Blue Tiger.

Screenshot_2019-01-20-10-51-30-307_com.android.thememanager.pngScreenshot_2019-01-20-10-50-58-214_lockscreen.jpgScreenshot_2019-01-20-10-51-06-670_com.miui.home.pngScreenshot_2019-01-20-10-51-15-431_com.android.settings.png
 
Ima i compat nav bar i stock kameru.Preporuka za RR rom,fluidan,sve funkcioniše savršeno za sada.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo. Nisam siguran da na starom nav baru radi compact
I dalje sam prezadovoljan kako radi. Ne rade widgeti, kome je to vazno
d18198fa7422a9f74379b3ba34d236b6.jpg
ad70f53ea18a1c6b6e0d5432018faa9e.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
RR je oduvek bio sjajan rom. Preci ću i ja u nekom trenutku, trenutno me mrzi pošto na Havoc-u sve radi super. RR bi trebalo da ima nightly update jednom nedeljno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Transparent Clockweather i redovno ažurira podatke.
 
Taj MACHAPP.

Koristim i ja isti widget/app već duže vreme. Korektan je sasvim.
 
Poslednja izmena:
Taj drugi Transparent clock & weather.
 
Da ponovim pitanje00:tel mi bio u dzepu u kome se prethodno prosula ona tecnost za dezinfekciju ruku i malo se umrljao.Malopre zovem na wechat i cujem kako mi odzvanja.Probam you tube isto.Znaci,speekerfon se pokvario,valjda.Kako se menja i da li da ga nosim u servis?I koji servis?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da ponovim pitanje00:tel mi bio u dzepu u kome se prethodno prosula ona tecnost za dezinfekciju ruku i malo se umrljao.Malopre zovem na wechat i cujem kako mi odzvanja.Probam you tube isto.Znaci,speekerfon se pokvario,valjda.Kako se menja i da li da ga nosim u servis?I koji servis?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Potrazi negde na yt ako ima neki tutorijal. Mozes i za neke slicne modele, xiaomi ih stanca na isti kalup. Deo naruci sa aliexpressa. Ako ti se cini tesko ti odnesi u servis.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednji masik 2.2 odličan, mislim da ću zadržati malo na MIUI :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel moguce da ne postoji neki MIUI camera APK sa full manual mode-om (shutter speed + manual focus) koji moze da se ubaci na originalni MIUI global ROM bez root-ovanja i ostalog zezanja?
AKO ne gresim, drugi telefoni, tipa Redmi 6, imaju full manual mode iako im camera2API nije enabled.
 
Jel moguce da ne postoji neki MIUI camera APK sa full manual mode-om (shutter speed + manual focus) koji moze da se ubaci na originalni MIUI global ROM bez root-ovanja i ostalog zezanja?
AKO ne gresim, drugi telefoni, tipa Redmi 6, imaju full manual mode iako im camera2API nije enabled.
Može samo uz magisk modul ili eu rom mada nisam sigurna da li je sve uključeno na eu romu bez ruta jer mi je aktiviran neki camera booster u magisk-u. Ne znam zašto to ne ubacuju na global rom. Degradirana kamera na rn5 skroz bez potrebe (ili sa potrebom da se pređe na rn6-7).
b07d5e536ce11b5e562d63404e317e29.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Hvala. Znaci svakako ne gine otkljucavanje...

Kapiram i ja da Xiaomi zeli da poveca prodaju RN6 i 7, ali je ideja totalno luda. Nece ljudi koji kupuju fon od 150 dolara da skacu na sledeci svakih par meseci. Da imaju kinte za bacanje, u startu bi pucali vise.

Cak i ako im je ta ideja bila na umu, ona pada u vodu sa RN7, koji i bez obogaljivanja kamere tuce RN5.

Pre ce (i pre svega) biti da je Xiaomi-ju release date za neki telefon ujedno i kraj support-a. Tuzno. Ako tako nastave, izgubice musterije jos brze nego sto ih stekli. Tuzno, malo za nas, jos vise za njih. :)
 
Nazad
Vrh Dno