Šta je novo?

Banka Intesa

A Intesa ne garantuje ni da će kartice, POS i ATM da im rade :zgran:
Jel zna neko kada će da proradi?
 
ako ima dva depozita od 50000€ ali u dve različite banke! [emoji16]
Da ne bude zabune, 50K je iznos po banci, dakle, ako imaš dva depozita od 50K , oba su osigurana sa po 50K

SM-N975F

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Да,по банци је гаранција,кад стигне:)
 
A Intesa ne garantuje ni da će kartice, POS i ATM da im rade :zgran:
Jel zna neko kada će da proradi?
Valjda moraš da ažuriraš terminalnu aplikaciju da bi proradile Intesine kartice. Odnosno tvoj procesor
 
Kako da ga apdejtujem? On to obično radi sam, u toku noći. Ujutru zateknemo slip da je sve OK.

Kroz meni prodavca imam jednu opciju za koju nisam siguran šta je (preiprema TMSC ili tako nešto), ali kada je odaberem, pokuša 4 puta da se poveže i odustane.
Poatke terminala uredno odštampa.
Za Admin meni nemam password.

Bio sam danas da uzmem nešto u lokalu i vidim da i dalje ne radi.
 
Informacija je na osnovu toga da na NIS pumpama nisu prolazile Intesa kartice od petka ujutru. Rešeno jutros ažuriranjem svih terminala uz koordinaciju dobavljač - procesor - banka. Ne znam detalje
 
Poslednja izmena:
Kod mene je i POS Intesin. U petak nismo uspeli da dobijemo tehničku podršku. U ponedeljak ih zovemo od rane zore, pa ćemo valjda uspeti da rešimo online.
 
Ja danas na nis pumpi video zalepljeno napolju ne može plaćanje intesa karticama...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja danas platio na mol pumpi intezinom.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ja sam malopre pokušao na 2 automata da podignem pare sa Intesinim karticama(Visa,Mastercard i Amex) i ne može.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam juce placao na pos terminalima, prekjuce podizao sa intesinih bankomata pare... sve ok...
 
Nis je valjda rešio problem. Druga prodajna mesta, čak i ako piše da ne može, negde može, negde ne. Više je kao upozorenje, da se ljudi ne zalete, pa nemaju da plate.

Ja sam uspeo danas da dobijem call centar, primili su prijavu, zapisali radno vreme i tehnička podrška je zvala sat vremena nakon tog radnog vremena. Ostalo je da sutra ujutru pozovu, jer su zvali zvali sa "one way centrale, pa ne mogu ja njih da zovem. Potrebno je da nas provedu kroz sistemski meni (za koji nemam password), da uradimo update. Kapiram da je u pitanju totalna glupost i da je mogao da mi objasni šta sutra da uradim, ali kaže mora korak po korak, ima previše stavki.
 
Spisak zaista ima 19 stavki, ali polovina teksta je: stisnite zeleno dugme, pritiskaj strelicu....
Anyway, ljudi su promenili port za komunikaciju sa serverom banke xxx3 na xxx1, a to nisu upisali u poslednji update pre nego što su pormenili port.
Promenili smo ga ručno, uradili update i sve radi OK.
 
Je l vam radi online plaćanje? Meni ništa ne prihvata...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Radi. Zovi broj telefona sa POS terminala, prijavi problem, onda te zovu da te provedu kroz menije za promenu porta. Nama su poslali word dokument sa uputstvom. Nema koristi da ti ga šaljem, jer ti je potreban pass za admin meni, a oni ga imaju u bazi vezano za serijski broj tvog POS terminala tj nije serijski broj, već onaj što ti piše na ekranu. Dve cifre + četiri koje kucas za dnevni izveštaj.
 
Ispostavilo se da su mi blokirali nalog kada sam hteo da uplatim sam na svoj račun u drugoj banci. Juče je bilo kasno ali zvao sam ih danas I sprovela me je kroz reaktivaciju: otvorite sajt banke, kliknite na plavog dečaka xD itd. I kada sam na kraju pitao zašto mi je uopšte bilo blokirano plaćanje rekla je da je možda bila loša internet konekcija... Samo jos jedan u nizu razloga zbog kojih se prebacujem u drugu banku.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ali “kliknite na plavog decaka” :D

89300a7e59d36fb74553f54498d2babc.jpg
 
sad sam bio da otvorim racun u intezi,platio otvaranje racuna 250 din.
ladno mi likusa kaze da ce svaki mesec da mi uzimaju za održavanje 195 dinara bez obzira sto necu imati nikakvu uplatu.(jer sam nezaposlen)
dal je to moguce?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Skidaju tih 195 din na osnovnom (300 na HIT-u) imao nemao promena. Medjutim, ako ti je stanje 0 onda ce da zaduze tih 195 din pa ce da ih skinu cim budes nekad imao. Ono sto je pozitivno u celoj ovoj negativnoj prici je sto moze mesecima stanje da ti bude 0 i cim budes imao neku uplatu skinuce ti samo za jedan mesec odrzavanje a ne za sve. Ali ako imas novac na racunu skidaju svakog meeca. Sta je tu je. *mjau**mjau**mjau*...
 
Вјероватно зарачунавају неку камату на тај једнократни минус(не знам,претпостављам.Да је до банке,би ,али НБС је главни ограничавајући фактор.)Углавном за ту сврху ова банка није најбоља.
 
Oce biti nova app? Ili ce samo dodati IPS? Po ovim slikama izgleda da ostaje stara app samo su dodali IPS.
 
Biče neki update ali sumnjam da će biti neki veliki redizajn. Do kraja godine dolazi i Apple Pay u banku Intesa i ceo proces registracije će se završavati kroz Intesa Mobi iOS app tako da se verovatno tada očekuje neki veći update i redizajn same iOS app.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna na koju foru se dobija 15% popusta prilikom online kupovine u Gigatronu? Ukucam karticu sve regularno, ali nigde ne videh tih 15% što kao reklamiraju, odma naplaćuju pun iznos. Ima li neki kod ili nešto?
 
15posto na onu vecu cenu ili ako ti je lakse 5posto na online cenu. Ne vazi ako hoces da uzimas na rate, onda je valjda 5posto na vecu cenu.
Skoro uzimao klimu, u maoprodaji, ali rekli mi da moze i online. Zovi njihovu podrsku (Gig...) pa vidi.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Jasno mi je da je 15% na veću cenu i da nije na rate, ali nema promene nikakve platio intesinom karticom (odjednom naravno) ili pouzećem na primer. Cena koju vidiš na sajtu ispadne cena koju platiš. E sad, kontaktirao sam gigatron pa ću javiti šta oni kažu. Bilo bi dobro da dobijamo 15% na ceo asortiman, ipak nije to mali popust ako vam nešto treba a nije na akciji.
 
U yisk nece da prodje master ni amex.. kaze vec 3 dana im ne radi pos terminal za to
 
Nazad
Vrh Dno