Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Nisam ga uopste radio [emoji851]
Hvala.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Oće biti nekog Update ovde skoro?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Za sada ne. Kao imaju neki problem sa memorijom, tako kažu na njihovom forumu. Samo to već traje mesecima.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Odradjen FR, hteo sam da instaliram igru iz priloga ali nisam uspeo.
Zasto mi izlazi poruka da uredjaj nije kompatibilan(a jeste)?
9f18ce4be040d9d55d5f0e1671d0164d.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Skini sa apk miror, ko zna što piše to

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nije samo ova app...nece cak ni Instagram.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Znam i meni se desilo za Instagram

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ko zna koja šema tu....
50384fa5d8743c4607fc3441a89ff6ce.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Takođe nemam problema sa ovom aplikacijom, hoće da je instalira bez problema.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Baterija je pocela brze da mi se prazni, preko noci se isprazni ~8%.
U podesavanjima vidim da je za tu potrosnju zaduzen android sistem.

Kako da pronadjem uzrok zasto je sistem aktivan?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
I kod mene se prazni. Vratim se na xeu beta rom i za 10 min ode 15% baterije. Sad ću da ga resetujem. Možda je i baterija oslabila ko će ga znati.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Hoce od silnih flesovanja romova, patcheva, kernela, magiska i sl. da curi baterija [emoji14]

Kod mene na RN5 stock sve (osim otkljucanog bootloadera i preko bootovanja u TWRP jednom omogucen GCam), nakon 8 meseci koriscenja SoT 7.5h od juce ujutru, 39% ostalo, 80-20 Wi-Fi 4g :D
 
Takođe nemam problema sa ovom aplikacijom, hoće da je instalira bez problema.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Nije samo ova app, ima ih...

Telefon nije modovan na bilo koji nacin, problem je nastao posle vracanja na fabricka podesavanja.

Narodne verzije aplikacija koje nisam mogao da instaliram sa GP rade bez problema.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Pa to jeste...ali ne zapinje kad me odlično služi...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nema duzeg vremena update , da li je vreme da se zameni telefon :)
A ajde kazi majke ti da li ti nesto ne funkcionise na telefonu pa bi da ga menjas? Fon radi odlicno i ja ga ne menjam dok ne crkne ili mi pocne bagovati kao prethodni (Redmi 1S posle 3 gine odlicnog sluzenja meni sada sluzi klincu jos uvek). Bice updejt samo da srede nesto ili ne srede kao i obicno, neko je rekao da imaju problema sa memorijom cim odrade ide updejt. Kinezi ko kinezi

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Nema ni dev roma duze vreme, tako da se pauzira neko vreme. Bice verovatno. Burazeru sam upucao dev i nista mi ne prijavljuje za update.
 
Posle 10 meseci korišćenja ja preyadovoljan.
Medjutim primetih jedan bag.
Naime kada hoću da preimenujem neki kontakt u imeniku ja izmenim ime, sačuvam, medjutim kada ponovo udjem u imenik ponovo stoji staro ime kontakta.
Inaće telefon je sa fabričkim ROM-om i sa podlednjim apdejtom.
Jel imao neko sličan problem i da li ima predstavu kako da to rešim?
 
Upravo sam probao, nemam taj bag.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Posle 10 meseci korišćenja ja preyadovoljan.
Medjutim primetih jedan bag.
Naime kada hoću da preimenujem neki kontakt u imeniku ja izmenim ime, sačuvam, medjutim kada ponovo udjem u imenik ponovo stoji staro ime kontakta.
Inaće telefon je sa fabričkim ROM-om i sa podlednjim apdejtom.
Jel imao neko sličan problem i da li ima predstavu kako da to rešim?
Da li ti je ukljucena sinhronizacija sa gmailom mi nalogom?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Danas sam primetio da ne mogu da otključam telefon crtanjem patterna već samo preko otiska prsta. Kada sam otišao u podešavanja da to sredim i iscrtam pattern prijavio mi je grešku i da je settings prestao sa radom..
Jel imao neko ovakvih problema?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odradio sam reboot I sada sve radi kako treba. Zaglupeo se nešto...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Kada mi iskoči neka poruka koja mi dođe preko messengera.Ja sam zaključao njega ali kada kliknem na tu iskačuću poruku najčešće mi traži da otključma kontakte ili neku drugu aplikaciju, nakon što je otključam uđe mi u messenger. Da li se nekome dešavalo nešto slično?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Danas sam primetio da ne mogu da otključam telefon crtanjem patterna već samo preko otiska prsta. Kada sam otišao u podešavanja da to sredim i iscrtam pattern prijavio mi je grešku i da je settings prestao sa radom..
Jel imao neko ovakvih problema?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Namesti mu u podesavanjima/baterija i performanse/potrosnja baterije/ tockic gore desno/ planirano ukljucenje i iskljucenja da se recimo pali u 03:05 a gasi u 03:00.
Tako je kod mene i nikad nemam problema.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Velika zamjerka ovom telefonu i svim ostalim koji imaju SD625 jeste ograničen wifi na 150 mbps a u praksi je to dosta manje. Primjer : Sa svojim redmi 5 plus u prostoriji mjerim na speedtest max 110 mbps od 200 koje mi isporučuje ISP. U istoj prostoriji na istom mjestu redmi note 5 mjeri 190-195 mbps. Ovo je meni veliki minus za redmi 5 plus i mijenjam ga radi ovoga.
 
A vidis ja sam zeni kupio Redmi Note 5 i malo me iznenadio sa jednom cinjenicom a to je klinci instalirali na njega Forward Assault i na RN5 stuca i koci igrica dok kod mene na R5+ tece glatko.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Velika zamjerka ovom telefonu i svim ostalim koji imaju SD625 jeste ograničen wifi na 150 mbps a u praksi je to dosta manje. Primjer : Sa svojim redmi 5 plus u prostoriji mjerim na speedtest max 110 mbps od 200 koje mi isporučuje ISP. U istoj prostoriji na istom mjestu redmi note 5 mjeri 190-195 mbps. Ovo je meni veliki minus za redmi 5 plus i mijenjam ga radi ovoga.

Ne znam kako to izgleda jer nikada nisam koristio toliko brz internet ali me zanima u cemu osetis razliku izmedju 110 i 190?
 
Ja mislim da je veći problem što ne može da dobaci tu brzinu..

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Još jedan podatak koji pokazuje inferiornost redmi 5 plus u odnosu na note 5. U kući imam mesh mrežu. Dok redmi note 5 odlično i vrlo brzo prebacuje na najbliži čvor, svega par sekundi mu treba da se zakači za bliži i jači čvor, redmi 5 plus često ostaje zakačen na dalji čvor i ponekad neće ni da se prebaci na bliži iako npr sjedim metar od njega. Isto tako, redmi 5 plus često ostaje i na 2.4 GHz bez ikakvog razloga, tj. dostupan mu je 5 GHz na metar od njega. Note 5 ova prebacivanja radi zaista odlično. Ako se i zakači na 2.4 čim se približim čvoru odmah se prebaci na 5 GHz.
 
Ja mislim da je vreme da zamenis telefon :). Samo mi nije jasno koji benifit na ovom telefonu imas ako ti wifi radi brze od 150Mb.
 
Nazad
Vrh Dno