Šta je novo?

Huawei P10 lite

Zar nije sve odloženo na 90 dana

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока
To 90 dana znaci da Huawei treba za to vreme da nadje resenje da putem Ota posalje novi OS korisnicima. A to je da kazemo nemoguce.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Moze li kako da se podesi kada stigne obican sms da pise samo ime osobe koja je poslala isti ne i broj?
 
Kod mene pise ime, pa ispod broj. Tako je od kako sam kupio telefon (dve godine)... Gledao sam levo desno i ne znam kako da to namestim.
P.S.Nisam nijednom updejtovao sistem jer sam zadovoljan kako radi, ako to ima ikakve veze ali mislim da ne.
 
Kod mene pise ime, pa ispod broj. Tako je od kako sam kupio telefon (dve godine)... Gledao sam levo desno i ne znam kako da to namestim.
P.S.Nisam nijednom updejtovao sistem jer sam zadovoljan kako radi, ako to ima ikakve veze ali mislim da ne.
A mislis kad otvoris poruku. Tu pise I meni. Ne verujem da to moze da se sakrije.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa neće moći ni jedna američka firma, čak i neke koje nisu ali koriste njihove patente i tehnologiju. Elem, mislim da će za 3-4 meseca biti postignut neki sporazum. I američke kompanije se žale, imaju i oni zbog ovog štetu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pa naravno da zavisi, preko 80% naučne elite radi u Americi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Zasto jedino ja nisam dostupan na Viberu? Dostupan sam samo kada sam trenutno na Viberu a ovako ne. Kada udjem vidim poruke nove i pozivi. Dali ima jos neko tako gresku ili samo ja?
 
Zasto jedino ja nisam dostupan na Viberu? Dostupan sam samo kada sam trenutno na Viberu a ovako ne. Kada udjem vidim poruke nove i pozivi. Dali ima jos neko tako gresku ili samo ja?
To buguje na svim modelima Huawei. Uradi reset i posle toga ce sljakati. Razlog ko zns sta je. Neki bug oko notifikacija.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Ma kakav reset. Otvori viber i pritisni kocku da ti izlista aplikacije. Pored vibera ces imati mali katanac, tapni na njega da zakljucas app od izbacivanja iz ram memorije.
Takodje u optimizaciji baterije izbaci viber da ga ne dira. Ne znam tacno gde je to nemam vise taj fon al to je meni resilo stvar.


Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Imam sledecu verziju was-lx1c738b180 (anroid 7.0 emui 5.1) verzija je single sim (kupljen u vip-u) bootloader je zakljucan (ali imam bootloader unlock code,uzeo kada su najavali da nece vise davati). Zelim da uradim sledece 1. napravim da telefon bude dual sim, ne znam koju verziju za tako nesto treba da skinem (na ovoj temi sam pronasao ove linkove https://forum.xda-developers.com/p10-lite/help/original-service-rom-huawei-p10-lite-t3688097 i https://ministryofsolutions.com/2017/10/huawei-p10-lite-rebrand-convert-dual-sim-free-method.html) 2.da instaliram neki custom rom koji ima mogucnost da se podesava ekrana(kontrast, temperatura ekrana...) znam da je cyanogenmod imao nesto ovako jos ranije, pretpostavljam da mi treba linageos sada. Od romova sam video da postoje oni na openkirin.net ali pretpostavljam da cu onda morati da brisem twrp koji je koliko sam shvatio potreban za pretvaranje iz single u dual sim, ukoliko postoji neki custom rom koji je baziran na lineageos ili ima mogucnost za podesavanje ekrana preopruciti video sam one na xda developers ali nisam pronasao detaljne informacije. Da li su svi romovi vec rootovani kada se nameste ili je potrebno nesto dodatno raditi? I ukoliko neko koristi neki custom rom neka podeli detalje o podesavanjima konkretno mislim da je naziv za ova podesavanja u cyanogenmodu bio live display ili live screen...
 
Reinstaliraj ga ponovo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Viber. Meni se desio sličan problem plus što je bagovao oko kucanja. Samo reinstalacijom sam rešio stvar.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Probao nekoliko puta i nista. I na drugom broju sam ga stavljao i nista. To je verovatno do verzije 383. Pre 383 mi radilo sve ok. I druge aplikacije mi ne daju obavestenje.
 
Probao nekoliko puta i nista. I na drugom broju sam ga stavljao i nista. To je verovatno do verzije 383. Pre 383 mi radilo sve ok. I druge aplikacije mi ne daju obavestenje.
Probaj servisni 383 sa dload.

Послато са VKY-L29 уз помоћ Тапатока
 
Imam sledecu verziju was-lx1c738b180 (anroid 7.0 emui 5.1) verzija je single sim (kupljen u vip-u) bootloader je zakljucan (ali imam bootloader unlock code,uzeo kada su najavali da nece vise davati). Zelim da uradim sledece 1. napravim da telefon bude dual sim, ne znam koju verziju za tako nesto treba da skinem (na ovoj temi sam pronasao ove linkove https://forum.xda-developers.com/p10-lite/help/original-service-rom-huawei-p10-lite-t3688097 i https://ministryofsolutions.com/2017/10/huawei-p10-lite-rebrand-convert-dual-sim-free-method.html) 2.da instaliram neki custom rom koji ima mogucnost da se podesava ekrana(kontrast, temperatura ekrana...) znam da je cyanogenmod imao nesto ovako jos ranije, pretpostavljam da mi treba linageos sada. Od romova sam video da postoje oni na openkirin.net ali pretpostavljam da cu onda morati da brisem twrp koji je koliko sam shvatio potreban za pretvaranje iz single u dual sim, ukoliko postoji neki custom rom koji je baziran na lineageos ili ima mogucnost za podesavanje ekrana preopruciti video sam one na xda developers ali nisam pronasao detaljne informacije. Da li su svi romovi vec rootovani kada se nameste ili je potrebno nesto dodatno raditi? I ukoliko neko koristi neki custom rom neka podeli detalje o podesavanjima konkretno mislim da je naziv za ova podesavanja u cyanogenmodu bio live display ili live screen...
Mnogo si bre opsiran. Za konvert u dual sim imas i na xda i na 4pdu fajlove za oeminfo. Znaci flesnes kroz twrp (ako imas restore fajl onda ides u restore opciju) oeminfo c432DS. Ugssis telefon i sa servisnim romom tipa c432b182 dload i tri dugmeta podignes parni broj verzije za dual sim. Mislim da cak imas detaljno uputstvo i fajlove ovde u temi, samo pretrazi po kljucnim recima.
Sto se tice custom romova nista neces sa njima dobiti, sem ako nisi zavisnik od fleshovanja i testiranja. Na svim custom romivima kamera nije tako dobra kao na stock. Ako ti kamera nije toliko bitna onda mozes RR ili Omni rom sa openkirin. Ti romovi nisu rutovani. Inace imas kod mene na yt kanalu svasta pa ces nacu nesto korisno.https://www.youtube.com/channel/UCAlVCsNFopedoIW55rvYsIA Screenshot_20190530_111622_ru.fourpda.client.jpg

Послато са VKY-L29 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mnogo si bre opsiran. Za konvert u dual sim imas i na xda i na 4pdu fajlove za oeminfo. Znaci flesnes kroz twrp (ako imas restore fajl onda ides u restore opciju) oeminfo c432DS. Ugssis telefon i sa servisnim romom tipa c432b182 dload i tri dugmeta podignes parni broj verzije za dual sim. Mislim da cak imas detaljno uputstvo i fajlove ovde u temi, samo pretrazi po kljucnim recima.
Sto se tice custom romova nista neces sa njima dobiti, sem ako nisi zavisnik od fleshovanja i testiranja. Na svim custom romivima kamera nije tako dobra kao na stock. Ako ti kamera nije toliko bitna onda mozes RR ili Omni rom sa openkirin. Ti romovi nisu rutovani. Inace imas kod mene na yt kanalu svasta pa ces nacu nesto korisno.https://www.youtube.com/channel/UCAlVCsNFopedoIW55rvYsIA Pogledajte prilog 270461

Послато са VKY-L29 уз помоћ Тапатока
Hvala nisam najbolje razumeo kada sam citao mislio sam da kad se spomene oeminfo misli se na menjanje celog rom znaci procedura je sledeca
1.backup
2.otkljucam bootloader
3.instaliram twrp.
4.instaliram oeminfo
5.instaliram fabricki rom koji je pogodan za taj oeminfo
6. dalje mogu da biram da li cu da instaliram custom romove,rutujem itd. ? ili mogu da umesto fabrickog install odmah custom ? i ako sam dobro shvatio romovi na openkirin.net vaze za vise uredjaja? i opet preopsirno...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kakvi custom romovi? To su sve poluproizvodi... Najbolji ti je stock rom

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno