Šta je novo?

Komercijalna banka

Све пише лепо, само треба пажљиво да се прочита, са разумевањем. За нешто се не наплаћује, за нешто не. Све пише.
 
Taj dokument je od Komercijalne banke (ne NLB Komercijalne). Drugo, koliko znam, podizanje gotovine sa bankomata matične banke se ni u kom slučaju ne naplaćuje. Zavisno je samo od visine dnevnih, odnosno mesečnih limita i u slučaju potreba za njihovim povećanjem, odlazak u filijalu radi zahteva za povećanje postaje neizbežan.
 
Dobro si razumeo, neverovatno šta su uveli. 600 dinara na 100.000 dinara SOPSTVENOG NOVCA. Ako dižeš veće iznose radi kupovine deviza, izračunaj da li se više isplati kupovina u banci, taj kurs nije loš, nadam se da nisu i tu gospoda izmislila naknade.
 
Курс је апсолутно неповољан. Чији ми се да подизање новца на шалтеру нема ни лимит ни провизију, али је преко одређеног износа неопходна најава дан-два раније.
 
117,8 današnja cena za kupovinu, koliko vidim nije loš kurs.
 
Izgleda da NLB Kombank ima manjak devops radnika ili ne prate kad im je isteko SSL sertifikat:

5 dana me zezaju Antivirus i Browser kad se logujem na ebanking

Common name: *.cobrowsealtitude.nlbkb.rs
SANs: *.cobrowsealtitude.nlbkb.rs, cobrowsealtitude.nlbkb.rs
Valid from April 8, 2022 to May 10, 2023
Serial Number: 2820148052230188372 (0x27232db63330ad54)
Signature Algorithm: sha256WithRSAEncryption
Issuer: Go Daddy Secure Certificate Authority - G2
 
Izgleda da NLB Kombank ima manjak devops radnika ili ne prate kad im je isteko SSL sertifikat:

5 dana me zezaju Antivirus i Browser kad se logujem na ebanking

Na ovom sertifikat stoji do februara 2024.
 
Je l ima još neko karticu osiguranja za pomoć na putu od banke?

Sasvim slučajno je nadjoh, je l to još uvek aktuelno, važi nakon prodaje banke?
 
Добро си се сетио, треба и ја да видим. Требало би да пише у уговору који смо добили у вези тога, да ли има рок важења.
 
Занима ме баш како су прошли они у чијим местима су укинули филијале/експозитуре.
Још ако су укинули и банкомате.
 
Занима ме баш како су прошли они у чијим местима су укинули филијале/експозитуре.
Још ако су укинули и банкомате.
Ako nisu vezani nekim kreditom ( zar ima takvih? ), i pameti odmah promena banke. Ako je koja ostala u mestu stanovanja. :(
 
Mobilna aplikacija je dobila prepoznavanje lica. Izvinjavam se ako je bilo.
 
Aplikacija je to imala poslednjih godinu + dana, ali su promenili ikonicu, sad je dosta ociglednije
 
Ima li neko iskustva sa orocenom stednjom? Dinarska, devizna
 
Ako nisu vezani nekim kreditom ( zar ima takvih? ), i pameti odmah promena banke. Ako je koja ostala u mestu stanovanja. :(
Ех, мало хе оних који немају неки кредит.
Баш сам пре неколико дана прочитао уговор о кредиту због 'нечега' и на једном месту наишао на клаузулу о промени банке. Тотално демотивишуће, банка свим расположивим средствима држи 'златну коку'.
Пенали за превремену отплату, пенали за промену банке, трошкови за ово, трошкови за оно, све на наша нејака плећа.
 
Da li broj čekova koji je odobren ostaje isti ako je zarada ista? Primera radi: Ako imam pravo na 10 čeka i jedan mi je prošao, da li mogu da idem da tražim taj jedan ček?
I nešto sam čuo da ima neka glupost da se čekovi ne mogu dobiti 6 meseci, ali ne znam iz kog razloga i da li je to istina?
 
Kog datuma (okvirno) se pojavljuje izvod na elektronskom za prethodni mesec?
 
Novi update i interfejs na mbankingu
 

Prilozi

  • IMG_3858.png
    IMG_3858.png
    469.8 KB · Pregleda: 39
  • IMG_3857.jpeg
    IMG_3857.jpeg
    55.3 KB · Pregleda: 41
  • IMG_3856.jpeg
    IMG_3856.jpeg
    79 KB · Pregleda: 40
Ma sve isto samo vizualno malo bolje. Stim da je meni sad jako losh. Tipa pre kliknem na placanje pa mi da podmeni sta hocu arhivu placanje sablon etc. sad moram da kliknem placanje i da dole na dnu vrtim sta mi treba.
 
Sada im web banking traži SMS svaki put kod logovanja.
 
Da li je neko imao zadovoljstvo da dobije ovakvu SMS poruku od banke:
Potrebno je da posetite najblizu ekspozituru Banke do 24.11.2023. u cilju azuriranja svojih podataka, kako biste izbegli blokadu racuna i raskid poslovne saradnje. Banka Vas po istom pitanju nece naknadno obavestavati pisanim putem, jer ce se smatrati da je to ucinjeno ovim Obavestenjem
Vasa NLB KB
Nista "postovani ovo ono", nikakvo obavestenje zasto sada od jednom ovakav zahtev ako sam klijent sigurno 10 godina.

Zna li neko o cemu se radi?
 
Dobio sam ja tu poruku. Zvao sam kol-centar i dobio objasnjenje da je u pitanju dokumentacija o sprecavanju pranja novca. Ne može online da se završi već mora da se ode do poslovnice. Izjadao sam osobi u kol-centru na radno vreme poslovnice u mom gradu i da bi fizički otišao do poslovnice moram da trazim slobodan dan. Rade od 9 do 16h i ne rade subotom
 
Ažuriranje podataka iz lične karte ili KYC upitnik. Probajte sa slanjem mejla na [email protected] sa izjavom da niste funkcioner, niti bilo ko od članova vaše porodice ima takav status uz vaše podatke (ime, prezime, jmbg, adresa). Dok je ovo bio Komecentar, nisu bili ažurni, niti odgovarali na poruke, osim ukoliko je prethodio telefonski razgovor pa i ne verujem da se to nešto značajno promenilo otkad su postali NLB.
 
Nazad
Vrh Dno