Šta je novo?

[A1] Kucni net

Trebalo bi da obnovim Kucni net. Trenutno imam stari paket 20/5 i 100GB cini mi se, za 1500din. Za obnovu nude samo popust 100din za Kucni NET XL bez novog rutera.
Planirao sam da nabavim neki bolji CAT6 ruter i vidim da ima Huawei B525s-23a uz doplatu 3240din. Tako da bi mi bolja ponuda bila kod MTS ZTE MF971R za 1din i Mobilni Net MAX za 1500din? Ne znam samo kakav je ovaj ZTE MF971R?
Dobar je ZTE MF971R licno sam ga testirao.
Ima Cat6 antenu (teorijski do 300 Mb/s za download).

Moj savet je da uvek kupujes Cat6 modeme na oglasima a da u vipu ne uzimas nov ugovor na dvegodine.
Cat6 modem ti znaci samo ako menjas paket na XXL kucni net u vipu.
 
Pa necu uzimati nov ugovor, jer su prilicno poskupeli. Zato sam spomenuo MTS kao opciju gde bi i ruter bio povoljan.
 
Ako ti je 100GB mesečno dovoljno, onda je ok MTS a posle brzina pada na 64/32 Kb/s što je neupotrebljivo.
 
Pa tu je nagde potrosnja, retko bude preko 90GB. Nisam neki DW manijak 😋

EDIT: Malo sam se preracunao i skroz zaboravih da mogu da uzmem paket i kao firma (ionako mi je na istom mestu adresa firme), tako da bi kod mts tu bio Mobilni NET 200 najpovoljniji za 1500din i 200GB + ZTE MF971R za 1din. A ionako radim od kuce....;)
 
Poslednja izmena:
imas i u vipu A1 za 1800 din Biz OfficeNet 2XL - 300 GB po max download brzini, upload do 10 Mb/s, pa onda neogranicen pristup brzinom 2 Mb/s.
 
Da li je Huawei B525s-23a 4G LTE wifi ruter zakljucan na A1 mrezu?
Istekao mi je ugovor i svakako uzimam box4 u mts-u, pa bih huawei ruter da prodam.. Pa me zanima dal je zakljucan. Ako jeste da ga trazim da ga otkljucaju
 
Da li je Huawei B525s-23a 4G LTE wifi ruter zakljucan na A1 mrezu?
Istekao mi je ugovor i svakako uzimam box4 u mts-u, pa bih huawei ruter da prodam.. Pa me zanima dal je zakljucan. Ako jeste da ga trazim da ga otkljucaju
Nije.Simfree je provereno.
 
Ukolio neko zeli da preuzme kucni net (100gb mesecno - BEZ RUTERA) na svoje ime, moze da se javi. UO je istekla.
 
Odjavljujem kucni net xl 200gb za 15ak dana, nema ugovorne obaveze. Ako nekom treba mozemo da prebacimo ugovor. Ima oglas na mobilni uredjaji delu foruma.
 
mts ima mobilni net, koji je isto neogranicen, ali po bas sporoj neupotrebljivoj brzini 64 kb/s nakon brzih gigabajta.
kod vipa je brzina 2 Mb/s nakon brzih gigabajta u paketu za kucni net.
A koje su brzine download/upload uopste, na sajtu ne pise ni za jedan paket, ima neki novi Mega 500gb za 2000 din, pa razmisljam..
 
Svaki paket ima svoje ograničenje za maksimalnu brzinu, 10 ili 20Mbps 2 mbps posle limita. mega bi trebalo da bude ne ograničen u brzini ali kao i kod drugih paketa mnogo zavisi i od lokacije a ponekad i od opšte zauzetosti.
 
A koje su brzine download/upload uopste, na sajtu ne pise ni za jedan paket, ima neki novi Mega 500gb za 2000 din, pa razmisljam..
ako me pitas za mts mobilni net, u svim paketima je isti slucaj - max dostupna brzina za download i upload na tvojoj lokaciji.
mts nema ogranicenja u pristupnoj brzini za sve svoje pakete, sve dok trosis brze gigabajte.

Sa druge strane vip A1 jasno ogranicava brzine u svojim paketima za kucni net.
imas u ponudi tri brzine za download/upload: 10/3, 20/5, max dostupna brzina/10
 
Šta mislite da je generalno bolje, VIP ili ovo od mts, za te pare u vipu ima max brzina/10 upload sa 400gb.
100gb mi ne znači tolko koliko stabilna veza i dobar upload.
I jel moze da se prenosi mts net ako odem negde na par dana
 
Poslednja izmena:
obe opcije - vip A1 i mts normalno možeš šetati sa sobom bilo gde po Srbiji.

kod vipa A1 ti je možda bolja solucija jer imaš brzinu 2 Mb/s nakon potrošenih brzih gigabajta.
Tih 2 Mb/s su dosta dovoljni za većinu stvari - surfovanje, gledanje YT na 480p kvalitetu...

Mana kod vip A1 kućnog neta je to što se na svakih 12 sati restartuje konekcija (restart sesije).
Taj prekid, tj. restart ti traje nekoliko sekundi samo, pa se modem sam automatski opet poveže na internet.
Tako da znaš, za slučaj da igraš online igrice ili ako si u video/audio pozivu, može biti problem prekida od par/nekoliko sekundi.

Kod mts-a i telenora nema tog problema restarta sesije na svakih 12 sati.
 
Poslednja izmena:
ima, ali se ne isplate - jer su to dodaci koji se koriste i za govorne tarife Omorika, Soko, Morava, Zmaj...

1639411548983.png

Vip A1 ima baš namenske dodatke samo za Kucni Net - 50 / 100 / 200 GB:

1639411632396.png
 
to je ozbiljno ogranicenje da ostanes bez neta ili da te deru

sve u svemu vip ima najbolju ponudu za kucni net, bolji i od telenora gde je najjaci paket samo 150gb
 
Jeste, vip A1 je najbolji za bežični kućni net, samo treba uzeti u obzir i obratiti pažnju na restart konekcije na svakih 12 sati.
 
obe opcije - vip A1 i mts normalno možeš šetati sa sobom bilo gde po Srbiji.

kod vipa A1 ti je možda bolja solucija jer imaš brzinu 2 Mb/s nakon potrošenih brzih gigabajta.
Tih 2 Mb/s su dosta dovoljni za većinu stvari - surfovanje, gledanje YT na 480p kvalitetu...

Ok, teško da ću da potrošim 500gb, tako da mi ne znače mnogo ovi povoljniji dodaci na vip-u. Mislim da je mts-ov ruter koji sad daju bolji, imam neki vipov od ranije zte MF283V
 
mts daje mali džepni MiFi 4G+ ruter koji jeste bolji od vipovog starog belog ZTE modema koji je samo 4G
 
Svi mts mobilni paketi (omorika, morava, soko, zmaj i mobilni net paketi) uključuju gigabajte koji se mogu
koristiti i trošiti po max dostupnoj 4G brzini na lokaciji korisnika. Oduvek je tako bilo.
 
Treba prvo probati , pa onda izabrati. Jer jedno piše, a druga je stvar na terenu. Evo sad merim kod mene kući, vip pokazuje 11,3 (paket od 20mbs), a mts pokazuje 20mbs, max.
 
Naravno, sve zavisi od lokacije korisnika.
Treba prvo testirati mrezu sa pripejd 4G karticama sva tri operatera.
 
Nazad
Vrh Dno