Šta je novo?

[A1] Kucni net

kako ugasiti ovaj update na b525? Ponekad mi pre otvaraja stranice, izbaci podesavanje rutera sa auto-update..
ako odradim update jel ostaje podesavanja 4g only ?
 
Poslednja izmena:
Ne moze, stalno se pojavljuje dok ne odradis update.
Nakon update-a ostaje 4G-only rezim, ali bez mogucnosti da biras rucno LTE800 ili LTE1800
 
Za "m paket" i brzinu 13/6 (iako pise 10/0), koliko je bitno LTE800 ili LTE1800 ?
LTE1800 bi trebalo da je slabijeg signala ali mnogo vece brzine, a posto je 13/6 to i nema nekog uticaja ?

Hocu da pita da li je za 13/6 svejedno bio na LTE800 ili LTE 1800?
 
Da, svejedno je za M paket koja je tehnologija. S tim sto ako imas B525 ruter, on ce kombinovati obe frekvencije za 4G+, ali ce ti i dalje max brzina biti 13/6
 
Šta može da bude problem: torrent radi normalno, speedtest prikazuje kako treba ali učitavanje stranica ide sporo (nedavno se pojavio ovaj problem)?

Nekada otvori odmah (bilo šta: YT, vesti...), nekada učitava par sekundi pa ne učita i kada drugi put pokušam onda odradi kako treba.

 
Vratio sam na fabrička podešavanja, ali ništa od toga.

bb0OvzQ.png


U pitanju je KućniNet M.
 
Šta može da bude problem: torrent radi normalno, speedtest prikazuje kako treba ali učitavanje stranica ide sporo (nedavno se pojavio ovaj problem)?

Nekada otvori odmah (bilo šta: YT, vesti...), nekada učitava par sekundi pa ne učita i kada drugi put pokušam onda odradi kako treba.


Da ne koristis Firefox slucajno?
 
Da. I na macOS-u i na Windows-u.
 
To isto se i meni desava, neki konflikt sa necim postoji od poslednjeg azuriranja. Juce sam ceo dan lupao glavu oko toga, mislio sam da je do klanja sa nekom od ekstenzija ali nije jer sam brisao sve zivo i opet ista prica. Ni refresh ni novi profil ne pomazu cisto da ne gubis vreme, ceka se naredno azuriranje.

S tim sto sada radi sve ok.

Chrome i EDGE rade kako treba tako da nije do neta.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.
 
I kod mene zaza FF isto tako, uglavnom je čekanje na forumima. Uključio sam No Proxy pa se malo poboljšalo.
 
Kod mene je taj problem prisutan na FF preko godinu dana zato sam i prestao da ga koristim, vidi promeni dns na guglov 8.8.8.8 zna i to da zeza
 
Na kom ste AV resenju? Ja sam na ESET Internet Security, cisto da se iskljuci i AV kao mogucnost jer FF ne saradjuje sa Bitdefenderom pa je mozda i sad nesto poludeo.
 
Mac mi je primarna mašina i naravno ne koristim AV, na W7 isto ne koristim jer mi služi samo za par igrica.
 
Zaboravio sam na taj detalj, dakle nije ni do AV.

Ostaje da se saceka onda ili eventualno rollback na v69.
 
Jel zna neko kakve su ovo sms poruke preko aplikacije Huawei HiLink preko koje gledam potrošnju neta?
572ff8aab298ab896bfeb07632f99668.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Tebi i dalje stizu obavestenja na taj broj, npr kad zakasnis sa uplatom stigne ti SMS da ce da te ugase tad i tad ili kad ti krene novi obracunski period, preko toga gledas kad ti stignu te servisne poruke.
 
A može i bilo ko da ti pošalje sms, samo ne možeš da odgovoriš ;)
 
Poslednja izmena:
Aa ok. Hvala :) Još mi ništa nije stizalo.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Evo da podelim jedno iskustvo, naime produžio sam ugovor 6.8.2019, dakle po ceni od 1099 din pre poskupljenja, kad u računu za Septembar iznenađenje, 1199 din. Podneo sam zahtev za raskid uo, pa čekam odgovor :D Prosto neverovatno, plus što broj u ugovoru uopšte nije isti koji se koristi za kućni net :D
 
Pa podigli su nedavno cenu, mada imas osnova da raskines ugovor samo ne znam da li je proslo 30 dana koliko je obicno rok da to uradis bez penala.
 
Poslednja izmena:
da li se vracanjem na staru verziju softvera (huawei b525) onu gde se moze birati LTE800, resava problem ucitavanja stranica? Pomislio sam da mi je sistem sjeban i dva puta radio i instalirao 2-3 antivirusa da vidim da nije do njega. Kad se onda setih da sam odradio update.
Pa me zanima ako vratim moze li se ne kada ponovo odraditi update (ukoliko odluce da u novijoj verziji opet omoguce rucno biranje LTE800 i poprave ovo ucitavanje stranica)
 
Ma jesam :D . Vidim da ste pisali za firefox. Sad gledam firefox alternative i koji god sam hteo saznam da je baziran na firefoxu (tor, brave..), tak oda ce verovatno praviti problem.
Imas neki predlog? Mozda opera?

edit: za vracanje na stari gde ima rucno biranje lte800 dal odabrati B525s-23a_UPDATE_11.170.61.00.07.BIN ili B525s-23a_UPDATE_11.170.61.00.965.BIN ?
trenutno sam na 11.190.61.00.965
 
Poslednja izmena:
Opera, Vivaldi, mozda Chromium EDGE itd.

Prijavio sam bug na Bugzilla-i pa sad cerece logove da vide sta se desava, valjda ce da rese to uskoro.
 
vratio staru verziju softver.. sve prodisalo.. sa 5/1.4 vratilo se na 13/6. Sve zbog opcije da bude LTE800
Definitivno uredjaj kada kombinuje, vise koristi 1800 pa je slabija veza..
 
Ima li neko probleme danas u Beogradu ? Od 7 sati jutros stalno gubim ili samo internet ili signal, bar jedno 20ak puta.
 
Da li je neko zainteresovan da preuzme ugovor koji traje do marta?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno