Šta je novo?

[A1] Kucni net

Ima li neko probleme danas u Beogradu ? Od 7 sati jutros stalno gubim ili samo internet ili signal, bar jedno 20ak puta.

Zvezdara, nestao net na pola sata jutros, kada se vratio išla je max brzina 10-20 min. i nakon toga se vratila u normalu.
 
Nisam bio siguran da li je ruter možda.
 
Još uvek isti problemi, ima li neko broj za žalbu i kukanje ? na onom 0601234 samo automat i ništa za probleme ?
Već treći repiter. 56588 (obično je ovaj) pa 56578 i 57602.
 
Poslednja izmena:
Cekas da se neko javi kad okrenes 1234, nema potrebe da pipas nista drugo.

Probaj da se presaltas na 4G only ako imas tu opciju, mada kapiram da si vec probao to.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Samo 4G i ima a na telefon se niko nije javio duže od pola sata. Poslao sam i E-mail ali satima niko ne odgovara. Sada nekako radi ali sporo. Jedna čudna pojava, čim probam Speedtest, DL prođe ali sa UL odmah izgubi inetrnet.
 
Zanimljivo, da nakon vracanja starije vezije softvera, vise nema obavestenja za update. Sve sljaka i nema smarajuceg obavestenja

P.S. jel imate vip server na speedtestu? Ja iz Beograda imam samo telenorov
 
Ima i još 20ak.
 
Izgleda da je jedan od mojih problema Alcatel ruter. Prikačio sam stari ZTE i ne prekida ali je još uvek slab signal i spor internet.
 
Mozda da pustis Pingplotter u pozadini pa da im se javis preko Twitter-a ili na FB sa jednim screenshot-om ako registruje flesiranje mreze?



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kako ti nije jasno, više zarađuju tako.
 
Meni nije jasno da se internet jos deli na gb.
u vipu valjda postoji jos uvek onaj vikend net, tamo nema ogranicenje po potrosenim gigabajtima...

ali u vecini drugih paketa, za mobilni internet, i kod nas i u svetu, ogranicena je potrosnja na odredjenu kolicinu gigabajta.. jednostavno takva je tehnologija i (skoro da) mora tako da funkcionise.

kada bi svi imali flat, brzina bi bila jako mala zbog zagusenja mreze, a nije isplativo toliko prosiriti kapacitet mreze tako da svi imaju flat.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Privremeno resenje za problem sa dugim ucitavanjem i Firefox-om je za sad aktiviranje i gasenje opcije Work Offline. Odmah se trgne iz mrtvih browser.

Precica na tastaturi ALT+F pa onda se pritisne K. Isto i kad se gasi.
 
Ja i jos par ljudi je imall problem sa internetom na mobilnom zbog proxy-a u apn podesavanjima. Kad se obrise proxy, sve radi najnormalnije. Probaj pa javi, ne kosta nista...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Cekajte bre ljudi,pa pogledajte sta napravise i telenor i vip? Povecase na nekih 150gb eventualno,cene odose na gore,a brzine oborise nacisto? Sta je bre ovo? Gle ovo,10mbit/s down/up u vipu i 200gb? Dal su normalni? Uhh,sva sreca pa imam stari vipov paket jos uvek,100gb i brzina neogranicena.
 
Mislim da si pobrkao malo jace, upload je na 10 a download je neogranicen.

Screenshot_2019-10-17 KućniNet.png
 
pa jes,al to najjaci paket za 1800 dinara. ne valja nista. ovo je teska sramota. u Hrvatskoj gledajte paketi kolko su jaci. haha,gle prvi paket od vipa. 10/2mbit/s,100gb i 1200 dinara. da li su realni da se spuste na nivo telekom adsl-a
 
ja bas pokusao da udjem na www.a1.hr (ako je tovip u hr). Vec par dana iz znatizelje da vidim kakvi su tamo paketi. Non stop error "this site cant be reach".

P.S. uspesno sam spiskao 100gb skidajuci razne instalacione diskove. Sadasnjih 2.2/2.2 je sasvim ok za surf po netu i gledanje youtube 1080p sadrzaja. Uopste nema seckanja dok se gleda video
 
Neće da pristupi ako imaš Vip net ali uključi VPN (primer TunnelBear) i rešio si problem.

Meni nakon 100GB fluidno ide 480p, za 720p treba da sačeka par sekundi pa onda ide neko vreme pa opet zastoj i čekanje pa nastavlja, o 1080p ne treba trošiti reči, ista brzina 2/2.
 
https://www.a1.hr/privatni/internet/homebox-duo
Prvih 100 GB internetskog prometa dostupno ti je po najvećim brzinama. Nakon toga se brzina spušta na 2 Mbit/s, što je i dalje dovoljno za svakodnevno surfanje, a čak i nakon što potrošiš 100 GB, između ponoći i 10 sati možeš surfati po punoj brzini! No, za svaki slučaj – imamo i opciju za dodatnih 100 GB po maksimalnim brzinama za samo 15 kn.

Ugovor na 24 meseca:
165 kn mesecno ~ 2610 dinara
15 kn za dodatnih 100GB ~ 240 dinara

Srbija: Vikend net flat potpuni 30 dana max brzina - 3500 dinara.
 
Prošlo vreme za edit:

Nemam toliko iskustvo posle potrošenog saobraćaja, prošli put kada sam probao 720p seckalo je (možda je radilo nešto u pozadini što je trošilo net). Sada sam probao i 480p i 720p radi fluidno a 1080p secka.
 
Za 480p nema problema, 720P ima kratak buffering ali nista strasno dok za 1080P vec nije bas prakticno.

3/3 bi bilo super.
 
I dalje je to slično. 169 kuna je oko 2.700 dinara, to je 800 din. niža cena u odnosu na Srbiju ali sa ograničenim internetom od 18-23h tako da nije neograničen kao što su napisali jer flat podrazumeva 24/7/365, kod nas platiš malo više ali ne moraš da se opterećuješ oko doba dana i ograničenja.
 
Poslednja izmena:
Pa ogranice te na 1 Mbit/s od 18 do 23 kad potrosis 1TB.

Ljudi koji uspeju toliko da potrose mesecno definitivno im nisu ciljna publika i garantovano ce da im uskrate pristup preko ovog pravilnika, tu je neka caka 100%.
 
Poslednja izmena:
Pa ogranice te na 1 Mbit/s od 18 do 23 kad potrosis 1TB.

Ljudi koji uspeju toliko da potrose mesecno definitivno im nisu ciljna publika i garantovano ce da im uskrate pristup preko ovog pravilnika, tu je neka caka 100%.

Po meni je prava pravcata UMETNOST potrošiti 1TB inteneta?!! U Hrvatskoj je brzina 4g+ interneta već odavno na nekih standardnih 150 mbps, i ako je nekome to malo, onda stvarno ne znam šta bi, i koliko bi kome bilo dovoljno?!!
 
Ako piše neograničeno onda treba da bude neogrančen net bez bilo kakvog limita i caka operatera/provajdera.

Što se tiče umetnosti ja sam nekada skidao po nekoliko TB mesečno sada mi je dovoljan i Kućni net.

Postoje osobe koje cene najviši kvalitet slike i zvuka i skidaju "4k remux", film oko 50GB, kompletne sezone serija mogu da idu preko 1TB, snimanje ozbiljnim kamerama i upload na YT, igrice su sve veće, fotografi stavljaju na cloud milion fotki, svakodnevno se radi backup pa stavlja na net kao rezervna kopija, kolekcionari svega i svačega imaju kućni NAS pa opet žele i da najvažnije imaju u oblaku, postoji još milion primera gde može da se skuca kućnim korišćenjem mnogo TB-a tako da ne treba generalizovati. Nekome net nije ni potreban, drugi potroše 100GB a treći 10TB.
 
Nazad
Vrh Dno