Šta je novo?

[A1] Kucni net

jel ima neko da je testirao pingove? kakav je ping u doti 2 EU server na vipu a kakav na telenoru? ovo bi bio razlog da kad mi istekne vip odem do telenora svakako
 
Mora da se aktivira, i trenutno samo na Neo 30, ko ima S10 ili P30.

Nece to skoro na Kucni Net..
 
Pa počelo je, uslov je paket neo 30 i samo neki modeli telefona.
 
Nadam se da ce se prosiriti i na ostatak uskoro.
A sada pitanje jedno za KucniNet, imam Huawei Cube ruter, ali kako da mi bude aktivan 4G+? Uvek mi pise samo 4G, mislim da to ponekad ogranicava u brzini
 
Ispod Avale sa beogradske strane, Nisam imao interenet jutros od 7:30 do 8:30 kada je proradio sa jačim signalom.
VIP Internet 1.JPG
 
Vip je štekao jutros komplet što se tiče neta a i pozivi su zastajkivali. Nbgd, bežanija

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Zvezdara, jutros je bio max net iako imam KućniNet M, sada se brzina vratila u normalu:

 
Zasto ne mogu/nisam mogao da pingujem gateway od interneta?
 
Od skoro sam vlasnik Huawei B525s-23a LTE WiFi routera.
Trenutno fabrički dobijen uređaj jako lepo radi, i u “Device information” stoji sledeće:

Hardware version: WL1B520FM
Software version: 11.170.61.00.965
Web UI version: 21.100.34.00.03


Po preporuci sa ovog foruma nisam uradio update na novu verziju firmware-a (11.190.61.00.965) zgog gubitka nekih opcija koje sada imam, pa sam promenio neke stavke vezane za automatski update i sada mi ovako izgledaju opcije:

Huawei opcije.jpg

I pored toga svaki 20-30-ti upit neke web adrese (ne Huawei rutera) automatski me prebacuje na Huawei ruter gde se spominje update firmware-a:
Update.jpg

Džaba idem na crveni krstić ili na “Remind later“, kad posle opet 20-30 upita www strane dobijem dosadni huawei update page... Jel postoji neki način da eskiviram update, a da ne dobijam ove dosadne poruke ?
 
I mene je tako smarao, na koji god drugi link da odem, vrati me na Huawei stranicu, pa sam odradio update da me ne smara vise.
 
Koje su prednosti tog Huaweia u odnosu na ZTE ruter? Koliko je doplata za njega? Treba da idem da obnovim ( raskinem stari i uzmem novi ugovor zbog popusta [emoji19]), pa ako je drastično bolji da uzmem onda taj Huawei.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Prednost je zbog cinjenice da je 4G+ (znaci kombinuje dve ili vise 4G frekvencija u isto vreme).
U teoriji ide do 300 Mb/s kad je na rezimu 4G+. Dodatna prdnost je sto ima mogucnost da emituje WiFi na 5 GHz sto je znatno brze u odnosu na standardnih 2.4 GHz WiFi.

Moj savet je da uzmes nov ugovor sa Huawei ruterom, a da raskines stari postojeci ugovor za kucni net.
 
Socijala. Kucni net kartica u telefonu na 4g+
2c9808dea9267f001579425c7d4834ab.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Bice sve gore. A mene ismevaju kad se zalim na Vip (ne)brzinu 4g interneta.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Ja ne znam šta da radim, nemam drugu opciju osim možda mts-a sa sve fiksnim al mi se ne uzima njihov net. Prvo je bio problem jer je moja ulica pre 2 dana dobila naziv i broj i nema je po nazivu ni na jednoj mapi. Nismo mogli da se dogovorimo preko telefona već smo upućeni na poslovnicu. U poslovnici smo locirali i njihova mapa se razlikuje od javne mape na sajtu. Ispada da nije baš tolika pokrivenost. Sa mog telefona su brzine preuzimanje 40 mbit/s slanje 10/20/30 kako kad. To je u kući. Ne daju mi xl paket, kažu može samo najmanji a meni 200gb knap, 100gb nema šanse da izdrži mesec dana, 150 jedva. Čekam da dođe tehničar da proveri. Postpejd ugovor danas prestaje da bude sa popustom na pretplatu. Čeka me i pun iznos pretplate naredni mesec.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Izgleda da šalju kad razmišljaš da prebaciš broj na pripejd i odustaneš od neta a lokacija je specifična. Videćemo u ponedeljak. Zezam se sa njima već 10 dana.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Imas srece. Ja i alfaunits smo podigli prasinu na tviteru i dali su mi popust 50% ali net popravili nisu. Popust istice za 2 meseca (6m traje), a net 2/0.4Mb.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Imas srece. Ja i alfaunits smo podigli prasinu na tviteru i dali su mi popust 50% ali net popravili nisu. Popust istice za 2 meseca (6m traje), a net 2/0.4Mb.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
Ovde kod mene nema zagušenja jer ima malo kuća. Vip mi je najbolja i najjeftinija opcija. Mts ne može bez fiksnog koji momentalno stavljaju na raspolaganje koje kakvim agencijama. Na telenoru su lošije brzine. Preko hotspota povezan tv, yt radi odlično. Osim ako ne u***u nešto kad se potpiše ugovor. Brzina u kući:
03f7bbb3a7cf1ba399bb0b9de545562a.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Na cemu si trentuni, KN ili Dodji i Probaj? Jer ovo je velika brzina za KN.

Sto se Telekoma tice - znas da fixni ne moras uopste da koristis?:) Mislim, ja i nemam uopste uredjaj na tri lokacije, a imam fixni zbog neta :)
 
Znam al plaćam a ne koristim. Ovo je vip pripejd, koristim zzuper. Znam da neće biti 100% ovolika brzina ali sa xl paketom imam max/10 mb/s i 200gb u koje se uklapam i da mi ostane za goste :) Planiram da uzmem onaj Huawei b525s ruter.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Ne radi nijedan VIP-ov site.
 
Ja ne znam šta da radim, nemam drugu opciju osim možda mts-a sa sve fiksnim al mi se ne uzima njihov net. Prvo je bio problem jer je moja ulica pre 2 dana dobila naziv i broj i nema je po nazivu ni na jednoj mapi. Nismo mogli da se dogovorimo preko telefona već smo upućeni na poslovnicu. U poslovnici smo locirali i njihova mapa se razlikuje od javne mape na sajtu. Ispada da nije baš tolika pokrivenost. Sa mog telefona su brzine preuzimanje 40 mbit/s slanje 10/20/30 kako kad. To je u kući. Ne daju mi xl paket, kažu može samo najmanji a meni 200gb knap, 100gb nema šanse da izdrži mesec dana, 150 jedva. Čekam da dođe tehničar da proveri. Postpejd ugovor danas prestaje da bude sa popustom na pretplatu. Čeka me i pun iznos pretplate naredni mesec.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Uvek mozes da uzmes prvi paket pa da dokupis dodatak od 25/50/100GB, ako dokupis npr 100GB na tvojih 100GB izaslo bi te skuplje 100 dinara na kraju u odnosu na to da imas bas XL paket, ako dokupis 50GB izaslo bi te 200 din skuplje u odnosu na L paket i najmanje ti se isplati 25GB jer bi te kostalo 300 din skuplje od M + 25gb. Jedino je tu brzina problem jer bi imala 10/2, ali zato bi mozda i ustedela donekle ako ne trosis konstantno 200GB. Kompromis je i verovatno ti ne zavrsava posao ali imaj i to u vidu.
 
Poslednja izmena:
Novi Sad je lokacija - ne znam je li svugde isto.

Za kuću koristim MTS. 2.300 za 50/8.
Brzo i stabilno.

U servisu je VIP kućni Net - najjednostavnija i najjeftinija opcija. Treba samo struja i to radi.

Ove godine je za nijansu manje stabilno (par puta sam morao resetovati ruter), dok je prethodne dve radilo kao sat.

MTS je osetno brži, naravno. Pogotovo se oseti pri upload-u, a i kod skidanja većih fajlova, dok je za klasičan surf manje-više isti đavo.

Da ne zaboravim:
Ako se odjavljuje VIP, treba u poslovnici raskinuti ugovor. Inače obustave uslugu (ako se ne plaća), ali uredno šalju račun svaki mesec i sve sabiraju. Da se neko ne zezne.
 
Uvek mozes da uzmes prvi paket pa da dokupis dodatak od 25/50/100GB, ako dokupis npr 100GB na tvojih 100GB izaslo bi te skuplje 100 dinara na kraju u odnosu na to da imas bas XL paket, ako dokupis 50GB izaslo bi te 200 din skuplje u odnosu na L paket i najmanje ti se isplati 25GB jer bi te kostalo 300 din skuplje od M + 25gb. Jedino je tu brzina problem jer bi imala 10/2, ali zato bi mozda i ustedela donekle ako ne trosis konstantno 200GB. Kompromis je i verovatno ti ne zavrsava posao ali imaj i to u vidu.
Videću da mi odobre bar 150gb. Preko telefona su mi nudili taj od 150. Čisto zbog brzine.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno