Šta je novo?

OnePlus 3

Naručio ga već pre pet dana za 25$.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Prve glasine o nasledniku.
0dfe9b95bdacdb79e8904eb6d1bde1cc.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nema jos uvijek OTA update? Probao sam preko Opera VPN-a na Kanadu, Holandiju i druge, nema nista!?
 
Da li si probao Nemačku?

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk
 
Full rom i zavrsena stvar, jos nocas.
Baterija je mnogooooo bolja, za sada primecujem samo to.
 
I ja sam sinoć flešnuo ful rom preko twrp, čini mi se da je bolja wi fi konekcija, nadam se da ću videti poboljšanja i u trajanju baterije. Ništa drugo nisam primetio za sada.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Kako vam se čini 4.1.3 u odnosu na 4.0.3? Što se tiče baterije performansi itd. Zadovoljan sam kako radi na 4.0.3 pa pitam da li vredi prelazak na 4.1.3.

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk
 
Evo moje baterije posle hard reseta. Jutros sam uradio update na 4.1.3 pa cemo da vidimo.

0a9829853419ea8c4d99929d8ccd8b34.jpg
eed1085e2da8e670190f6b4f3035be12.jpg
89e928a86b6a82c39a71d4bbdac0df9d.jpg
 
Jedva preko 3 i po sata? To mi je bas malo nesto...
 
Sve 3g/4g uz pola sata video poziva preko Duo aplikacije. Ok je ovo rez.
 
Opet trebalo bi bar 4 i nešto do 5. Mislio sam da je u rangu sa S7/e
Kakvo je osvetljenje? Verujem visoko da je onda ako je tako nizak SOT.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Auto uvijek, napolju sam bio citav dan skoro danas. Sinoc i veceras u kuci.
 
Gledajući potrošnju više ti je duo potrošio, nego ekran (ako gledamo po mAh).

Opet mislim da bi to moglo bolje bar još sat vremena ekrana, a da je u pozadini nešto previše drljalo.

Mogao bi ako imaš bbs da okačis pred punjenje tako na 5% ceo log, možda bi mogao da vidim da nema nekog curenja, iako će biti teško, ali ono... Mogu pokušati.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Dosta je loš taj rezultat, mada mislim da Duo rastura bateriju. Davaj neki screen bez Duo. :) Treba kevi da updatujem na 7.1.1 pošto je kod nje završio moj OP3 kada sam uzeo Pixel, mada mi sad opet treba dualsim telefon, a ne menja mi se kamera Pixela. :D
 
OP3 kamera je zakon! :p
 
Gledajući potrošnju više ti je duo potrošio, nego ekran (ako gledamo po mAh).

Opet mislim da bi to moglo bolje bar još sat vremena ekrana, a da je u pozadini nešto previše drljalo.

Mogao bi ako imaš bbs da okačis pred punjenje tako na 5% ceo log, možda bi mogao da vidim da nema nekog curenja, iako će biti teško, ali ono... Mogu pokušati.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
I logicno je, jer sem ekrana rade prednja/zadnja kamera i modem konstantno.

Sto je bolji prijem na obije strane bolja je rezolucija videa i to raznosi bateriju. Isto tako mi je ranije bilo na drugim telefonima kad sam Viber koristio.
Dosta je loš taj rezultat, mada mislim da Duo rastura bateriju. Davaj neki screen bez Duo. :) Treba kevi da updatujem na 7.1.1 pošto je kod nje završio moj OP3 kada sam uzeo Pixel, mada mi sad opet treba dualsim telefon, a ne menja mi se kamera Pixela. :D
A evo, probacu danas da se ne javljam uopste pa cemo da vidimo :)

Edit:
Potrosnja preko noci sinoc je bila 7% za 9 sati uz 11min SoT-a.

Prije par nedelja kad je izasao 7.1.1 nisam mogao 2h SoT-a da sastavim za dan :((
 
Poslednja izmena:
Meni sot 7h i par minuta na 4.1.3, dok mi je na 4.1.1 bio samo 5h.
Urose, tebi bas nesto zdere bateriju.
Trenutno stanje 1% u odnosu na screen on(awake)

a230a72eecd694825f1ece022592a22c.jpg

24612cad25daf3c467c2f306212f878e.jpg

Dok preko noci za gotovo 7 sati spavanja ekrana potrosi 2% baterije.

78efb822ebb80e6bae5d6f43f20d9764.jpg
 
Poslednja izmena:
Uroše puno je to 7% za 9 sati. To je skoro 1% po satu što je dranje. Trebalo bi nekih 4-5 da potroši za to vreme ako je uključen wifi i mobile data. Ako je to isključeno ona oko 2%. Ako je airplane onda 0-1%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Svaka im cast na ovim updejtovima... zeznuli su onaj jedan cini mi se do sad ali kada sam kupovao one+ nisam ocekivao ovaku podrsku....
Posto radim u "mobilnoj industriji" nikada nisam ovoliko vremena bio na jednom modelu :D, kolege me stalno pitaju sto ne menjam telefon vec :d
jedino bi mozda ga zameni sad za 3t :)

just my 2c
 
Nisam rootovan tako da od nekog dubljeg analiziranja nema nista za sad.

Da jede nesto, jede ali daleko manje nego ranije.
 
Uroš koristi telefon napolju, tu automatika odvrne osvetljenje + video Duo poziv preko 4G koji je jeo bateriju, ko ne koristi video poziv ne zna kako to jede bateriju i koliko se greju telefoni. Takvo korišćenje nema šanse ni blizu 7 sati ekrana da izvuče niko iz top klase, ali ni jedan, u kućnim uslovima na wifi da, tu će u Uroš izvući dosta. Napišite u kojim uslovima dobijate te rezultate, napolju ovako kako je napisao Uroš nema trika.
 
Ja govorim za standby, ne za generalno njegovo koriscenje, da je bolji standby imao bi dodatnih pola sata do sat SOT-a.
 
Napisao je "7% za 9 sati uz 11min SoT-a".
Korišćen telefon, verovatno je ostao i upaljen internet, e pa ne može tako da skine ni jedan fon 1% nikako, 11min ekrana + sa upaljenim internetom za 9 sati. Da je ugasio internet i nije koristio uopšte fon ok, ovako možda je to to, uzmi u obzir da on ima telefon par meseci, plus je tu brzo punjenje koje nešto ne volim, mora malo i baterija da oslabi.
 
Uroš koristi telefon napolju, tu automatika odvrne osvetljenje
Ja sam dosta isprobavao SAMOLED (znaci, ogradjujem se da nije OP3, vec Samsungov, ali mislim da je OAMOLED ista stvar) po pitanju osvetljenja, i ako se identicno koristi, razlika u trajanju baterije je samo matematicki primetna.

Pustio sam klipove sa telefona, max. brightness i min. brightness - 8h trajao Note 3, razlika oko 10 minuta.
 
Sa 1h Cromea CPU usage ovo je ok.
 
Nazad
Vrh Dno